Stwórz konto


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mikrofon Pojemnościowy - Dostosowanie pomieszczenia

#1
Cześć

Mam zamiar w najbliższym czasie kupić mikrofon pojemnościowy. Zdecydowałem się na Rode NT1-A.

Czy w pomieszczeniu bez dywanu(parkiet), dość sporych gabarytów, średnio umeblowanym mogę się spodziewać pogłosu, który uniemożliwi nagrywanie? Pomieszczenie nie posiada żadnej adaptacji akustycznej.

Sinn7 Isolator.M
czy takie coś ewentualnie mogłoby pomóc?

A może inny mikrofon?

Pozdro.
Odpowiedz

#2
Znaczy pogłos to praktycznie zawsze jest, to nie jest tak że uniemożliwi ci nagrywanie, ale adaptacja akustyczna pozwala na przyjemniejszą pracę z wokalem (mówię tu o obróbce), już nie mówiąc, że pomaga przy samym nagrywaniu, mikrofon nie ściąga nie chcianych śmieci, wokal jest po prostu czystszy i wyraźniejszy.
Odpowiedz

#3
co na to inni?
Odpowiedz

#4
Ja znów uważam że w pomieszczeniu dostosowanym do nagrywki wokal nabiera mocy i tego takiego pierdolnięcia (pardon) o wiele łatwiej z nim pracować przy miksie i zawsze będzie czystszy niż taki nagrany surowo w "stodole" Co do Sinn7 Isolator.M
lepiej zbudować coś swojego dostosować to do swoich warunków i oczekiwań bo wyjdzie i taniej i satysfakcja jest wielka jak się to później sprawdza , parę tematów niżej masz napisane trochę na ten temat wystarczy poszukać
Odpowiedz

#5
Jeśli to naprawde profesjonalny mikrofon, to niestety mozesz zatracić jego najlepsze właściwości. Tłumienie dźwięku odbitego od ścian czy też podłogi to podstawa, cieżko będzie to rozwiązać hardwarowo.
Odpowiedz

#6
dzwiek.org - zapraszam, przestudiuj tematy o adaptacji akustycznej pomieszczeń
[Obrazek: dsc06919c.jpg]
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Forum software by © MyBB