Stwórz konto


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mikrofon pojemnościowy i hałas

#1
Cze, rozmyślam nad kupnem pojemnościówki ale chcę żebyście napisali czy mocno łapie szumy, bardziej hałas. Mieszkam w bloku i czasem naprawdę słychać co się dzieje u sąsiada, bo niestety cienkie ściany. Nie mam za bardzo gdzie indziej nagrywać, no chyba że w wakacje ale to się nie opłaca bo dochodzi do tego przedwzmacniacz i to już są koszta. Co sądzicie?

[ Dodano: 2012-02-28, 18:19 ]
Przyszło mi do głowy, że może takie coś kupić
Kod:
http://www.lfxproshop.pl/produkt/5744/loopfx-przenosna-kabina-nagraniowa-/
mniej będzie łapać?
Odpowiedz

#2
JNR napisał(a):Cze, rozmyślam nad kupnem pojemnościówki ale chcę żebyście napisali czy mocno łapie szumy, bardziej hałas. Mieszkam w bloku i czasem naprawdę słychać co się dzieje u sąsiada, bo niestety cienkie ściany. Nie mam za bardzo gdzie indziej nagrywać, no chyba że w wakacje ale to się nie opłaca bo dochodzi do tego przedwzmacniacz i to już są koszta. Co sądzicie?

[ Dodano: 2012-02-28, 18:19 ]
Przyszło mi do głowy, że może takie coś kupić
Kod:
http://www.lfxproshop.pl/produkt/5744/loopfx-przenosna-kabina-nagraniowa-/
mniej będzie łapać?

HEHE, wygłusz ściany wełną mineralną, stracisz na tym ok. 5-10cm z każdej strony hehehehe - takie joke jak coś. :rotfl:

Mniej będzie łapać, ale ten filter jest słaby i wdg mnie te filtry wszystkie są po to by usunąć pogłos. Myślę, że one w bardzo małym stopniu pochłaniają dźwięki z zewnątrz.
[Obrazek: dsc06919c.jpg]
Odpowiedz

#3
Czyli chujnia na dynamiku pozostaje nagrywać?
Odpowiedz

#4
JNR napisał(a):Czyli chujnia na dynamiku pozostaje nagrywać?

Jak Ci powiem tak - sam nagrywam na pojemnościówce AT2020 w pokoju. Pokój w ogóle nie wygłuszony i na ten dzień mi ta jakość wystarcza, choć chciałbym sam zainwestować później w filter. Jak już będę kupować to sE, czasami na nim pracuję u znajomego, bardzo w porządku na jakość nie narzekam.

U Ciebie sobie wyobrażam to tak, że masz non-stop wielki hałas. Jak masz czasami spokojniej i wiesz, że nic się dziać nie będzie to możesz zakupić sprzęt i działać na lepszej jakości. Nie powiedziałem, że takie filtry są całkiem do dupy Mają swoje plusy i minusy. Myślę, że plusem jest to, że ma właśnie odbijać dźwięki niechciane, które przedostają się do mikrofonu, więc możesz spokojnie zamawiać i próbować coś działać. Może akurat wszystko będzie cacy Smile.

@edit: Nagranie na mikrofonie pojemnościowym. Nagrywane pomiędzy drzwiami od szafy Big Grin <!-- m --><a class="postlink" href="http://sendfile.pl/132066/Czuje_ten_puls.mp3">http://sendfile.pl/132066/Czuje_ten_puls.mp3</a><!-- m -->
[Obrazek: dsc06919c.jpg]
Odpowiedz

#5
No wiem wiem jak to brzmi na pojemnościówce, ale dzięki.
Póki co nagrywać będę na tym co mam jak coś to zawsze można do studia se wbić coś nagrać Tongue
Dzięki za pomoc, można już zamknąć.
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Forum software by © MyBB