Hip-Hop Kalendarium 1925-64
Napisane przez rokrzy, Kwiecień 25th, 2009W pierwszej części linii czasu pt. „Hip-Hop Kalendarium 1965-80″ wspomniałem, że zalążki hiphopu sięgają już 1965 roku, jak bardzo się myliłem! Zapraszam do przeczytania kolejnej części sięgającej aż 1925 roku! Jednocześnie chciałbym wszystkich zachęcić do zaznajomienia się z wydarzeniami z okresu od 1965 do 1980 roku (które są z biegiem czasu aktualizowane), „Hip-Hop Kalendarium 1965-80″.
1925
*Earl Tucker (właśc. Snake Hips), podczas jednej z wieczornych zabaw w Cotton Club tworzy kroki zbliżone do kroków wykorzystywanych w późniejszych hip-hopowych stylach tanecznych. Obecnie b-boys i b-girls korzystają nieraz z elementów tańca stworzonego owej nocy przez Tucker’a.
1940
*Thomas Wong znany szerzej publiczności pod pseudonimem Tom The Great – wykorzystuje w swoich audycjach nagrania lokalnych zespołów muzycznych, przez co ułatwia zespołom dotarcie do większej liczby fanów.
1950
*Potyczka muzyczna pomiędzy Coxsone Dodd’em, a Duke’iem Reid’sem, jest zapalnikiem do didżejskich walk, tak bardzo popularnych na przełomie lat 70-80.
1955
*W rodzinie państwa Campbell’ów na świat przychodzi chłopiec – Clive, w późniejszym czasie znany jako DJ Kool Herc – legenda i ojciec kultury hip-hopowej.
1962
*Powstaje zabieg muzyczny o nazwie break beat, stworzył go perkusista Clayton Fillyau w produkcji James’a Brown’a, „Live At The Apollo”.

