premiery

Regulamin

§1 - Postanowienia ogólne i definicje:

1. Definicje ważniejszych pojęć:
Administracja forum / Moderatorzy - zespół osób wybranych przez założyciela i właściciela forum społecznościowego RapStrefa.pl.
Użytkownik - osoba posiadająca aktywne konto na forum RapStrefa.pl.
2. Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z niniejszym regulaminem i zobowiązuje się go przestrzegać. Równocześnie akceptuje wszystkie postanowienia niniejszego Regulaminu.
3. Użytkownik zobowiązuje się do nie udostępniania hasła do konta osobom nieupoważnionym. Jeżeli hasło zostanie przekazane osobom trzecim z winy Użytkownika, administracja RapStrefa.pl nie ponosi za to odpowiedzialności.
4. Dodawać wypowiedzi może jedynie osoba posiadająca konto na forum RapStrefa.pl.
5. Moderator / członek administracji ma prawo edytować, bądź skasować wypowiedź lub cały temat bez podania przyczyny.
6. Decyzje moderatorów i administracji forum w żadnym wypadku nie podlegają odwołaniu albo zaskarżeniu.
7. RapStrefa.pl nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Za treść każdej wypowiedzi odpowiada jej autor.
8. Łamanie regulaminu może zakończyć się dla użytkownika przyznaniem ostrzeżenia/ostrzeżeń lub zablokowaniem konta.§2 - Zamieszczanie wypowiedzi na forum RapStrefa.pl oraz zamieszczanie nielegalnych publikacji:

1. Usuwane będą wypowiedzi, które nie będą pokrywały się z tematem Forum lub charakterem tematu, w którym zostały umieszczone.
2. Wypowiedź nie może naruszać dóbr osobistych innych osób, czy to członków administracji, moderatorów, innych użytkowników, muzyków, wytwórni itp.
3. Wypowiedź nie może także naruszać w żaden sposób prawa.
4. Usuwane będą wypowiedzi zawierające linki lub jasne informacje skąd można pobrać nielegalnie publikowane nagrania, teledyski, bądź inne materiały objęte prawami autorskimi, a ich autor zostanie ukarany ostrzeżeniem. Punkt ten odnosi się również do ewidentnych próśb o podanie źródeł do pobrania owych materiałów.
5. Usuwane będą wypowiedzi nawiązujące, bądź w jawny sposób reklamujące działalność zarobkową takie jak linki do sklepów internetowych, aukcji itp. Wyjątek stanowią posty pisane w zbiorczym temacie Kupię/Sprzedam w dziale HydePark pod warunkiem, że są prywatnymi ogłoszeniami użytkowników, nie reklamą sklepów itp. Punkt ten nie dotyczy sponsorów i partnerów forum RapStrefa objętych specjalną rangą.
6. Usuwane będą wypowiedzi, które swoją treścią i wyrazem łamią prawo, nawiązują do nietolerancji, dyskryminacji, seksizmu, są obraźliwe, a ich autor zostanie ukarany ostrzeżeniem.
7. W przypadku umieszczenia wypowiedzi naruszających czyjeś dobra, na wniosek poszkodowanej osoby, mogą zostać wydane wszelkie dane dotyczące użytkownika i połączenia, z którego korzystał dodając taką wypowiedź.
8. Na forum RapStrefa.pl oficjalnie przyjętym językiem użytkowania jest polski. Masz obowiązek pisania zgodnie z zasadami poprawności językowej (ortografia, gramatyka, interpunkcja itd.).
9. Wypowiedzi prosimy formułować w formie wyraźnej i zrozumiałej dla wszystkich. Posty zawierające jakiekolwiek młodzieżowe interpretacje znaków (np. "sh" zamiast "sz", RóŻnEj WiElKoŚcI lItEerKi, "sieu" zamiast "się", itp.) a także posty pisane w całości lub większośći samymi wielkimi literami będą usuwane!
10. Usuwane będą również wypowiedzi napisane nie gramatycznie, nie stylistycznie i z dużą ilością błędów.
11. Zakazane jest nadużywanie emotikon, gdyż w niektórych przypadkach takie posty można określić za spam.
12. Zakazane jest surowe cytowanie wypowiedzi innych użytkowników. Oznacza to, że każda kopia wypowiedzi innej osoby musi być okraszona Twoim komentarzem. Inne wypadki uznajemy za spam.
13. Usunięte mogą być wypowiedzi zawierające dużą ilość znaków kodu ASCII, jeżeli utrudniają korzystanie z forum innym osobom, szczególnie gdy zmuszają innych użytkowników do znacznego przesuwania strony z góry na dół lub na boki.
14. Usuwane będą tematy i posty zamieszczone wielokrotnie. Jeżeli jest już dyskusja prowadzona na jakiś temat, nie ma potrzeby zakładania nowego.
15. Usuwane będą posty reklamujące serwisy konkurencyjne lub wydawnictwa względem działań RapStrefa.pl - wyjątkiem jest odpowiedni dział w którym obowiązuje dodatkowy regulamin.
16. Zabrania się podszywania pod osoby powszechnie znane oraz posiadanie więcej niż jednego konta. W przypadku stwierdzenia takiej sytuacji wszystkie konta takiego użytkownika będą blokowane.
17. Zabrania się podawania fałszywych informacji co do funkcjonowania portalu oraz zasad na nim panujących w szczególności sugerowanie w jakikolwiek sposób, że informacje podawane są w imieniu administracji. Wypowiedzi takie będą usuwane a w rażących przypadkach konta osób dodających takie wypowiedzi będą blokowane.
18. Moderatorami na forum są tylko osoby uhonorowane owym tytułem przez administrację RapStrefa.pl. Jakiekolwiek podszywanie się pod te osoby może być karane zablokowaniem konta i usunięciem takiej wypowiedzi.
19. Moderator może bez podania przyczyny zamknąć dyskusję w dowolnym temacie i dowolnym momencie.
20. Frazy, które często będą użyte w wypowiedziach łamiących regulamin, zostaną dodane do cenzora i nie będą się wyświetlać na forum.
21. Nie zabraniamy z korzystania wulgaryzmów, jednak ich użycie sugerujemy odpowiednio ograniczyć.
22. Nie umieszczaj krótkich wypowiedzi typu: "Jaram się.", "Czekam.", "Podbijam", "Skomentuj", "Nie kupię.", "Ściągnę." itp. Nie wnoszą one niczego konkretnego do dyskusji dlatego kasacja takiej wiadomości może nastąpić bez uzasadnienia.
23. Zakładając temat pamiętaj, aby poprawnie wpisać jego nazwę(zakazane jest wpisywanie: "Sprawdź to", "Proszę", "Szybciej", "Kozak" itp.). Temat i jego opis nie mogą być napisane w całości wielkimi literami, nie mogą zawierać emotikon np. ("Game wychwala umiejętności Pharrella xD :D" itp.) oraz linków/adresów stron. Możliwe jest "podklejenie" tematu za zgodą administracji.
24. Do skopiowanej treści z innej strony dodajemy zakodowany link źródła.§3 - Avatary, sygnatury oraz profile użytkowników:

1. Avatar oraz sygnatura nie mogą zawierać ani nawiązywać do treści obrażliwych, pornograficznych itp.
2. Avatar, sygnatura oraz tytuł użytkownika nie mogą zawierać żadnych reklam (linków, adresów itp.) w jakiejkolwiek postaci, również graficznej. Nie dotyczy to odpowiedniego pola w profilu (strona www) oraz odpowiedniego działu na forum w którym obowiązują dodatkowe zasady.
3. Administracja / moderatorzy mogą usunąć/edytować dowolny element profilu użytkownika jeśli będą one łamały regulamin forum.§4 Inne:

1. Jeżeli zauważyłeś na forum treści niezgodne z regulaminem zgłoś wiadomość przez jednorazowe kliknięcie "Zgłoś". Zostaną one sprawdzone tematu przez administrację i podjęte zostaną odpowiednie działania.
2. Zasady funkcjonowania ShoutBox'a są analogiczne do regulaminu forum. ShoutBox ma włączony tryb automatycznego i regularnego czyszczenia archiwum.
3. W shoutobxie nie linkujemy tematów, nie prosimy również o komentarze, odpowiedzi itp.§5 - Postanowienia końcowe:

1. RapStrefa.pl zastrzega sobie prawo do zmian Regulaminu.
2. RapStrefa.pl udostępnia Regulamin na stronie http://www.rapstrefa.pl/forum/regulamin.php
3. Zmiany w Regulaminie nie wymagają uzgodnień z Użytkownikami.
4. Ostateczna interpretacja całego regulaminu jak i pozostałych zasad podlega wyłącznie administracji forum RapStrefa.pl.

cron