premiery

Czyli w zdrowym ciele zdrowy duch

Postautor: CzarnoBialy » 2013-05-08, 12:37

Manusite pisze:Oficjalna strona klubowa ManUtd.com ogłosiła przed chwilką, że sir Alex Ferguson kończy długoletnią przygodę z Manchesterem United i po tym sezonie odchodzi na emeryturę.

Spekulacje pojawiły się wczoraj wieczorem, a dziś klub potwierdził je za pomocą oficjalnego facebooka.

- 13. tytuł ligowy jest ostatnim w jego 26-letniej karierze
- najlepszy trener na świecie zostanie teraz dyrektorem Manchesteru United

Manchester. Klub obwieścił dziś, że sir Alex Ferguson wraz z końcem sezonu kończy przygodę trenerską z Manchesterem United.

Największy w historii futbolu menedżer po 26 latach spędzonych na fotelu trenera w MU po ostatnim meczu sezonu z West Bromwich Albion pożegna się na zawsze z prowadzeniem ekipy z Old Trafford. Zostanie członkiem zarządu.

Ogłaszając swą decyzję, sir Alex powiedział:

"Decyzja o emeryturze była rzeczą, o której myślałem w kontekście wielkiego transferu. Nie było mi łatwo. Ale to odpowiedni czas.

Najważniejsze dla mnie było opuścić ten klub najsilniejszy jaki tylko mógł być i myślę, że mi się udało. Jakość zespołu w zdobyciu ligi, średnia wieku w tym zespole, wszystko to dobrze wróży na przyszłe sukcesy, podczas, gdy struktura szkolenia młodzieży zapewni długoletnią przyszłość naszego klubu.

Nasze usługi szkoleniowe znajdują się wśród najlepszych na świecie i nasz dom Old Trafford słusznie uznawany jest za jedno z najlepszych miejsc na świecie.

Kontynuując, cieszę się, że wcielę się w rolę zarówno dyrektora i ambasadora klubu. Z tymi obowiązkami i moimi innymi zainteresowaniami nie mogę się doczekać przyszłości.

Muszę wyrazić uznanie dla mojej rodziny - ich miłość i wsparcie było potrzebne. Moja żona Cathy była dla mnie kluczowa w całej mojej karierze, zapewniając jednocześnie fundament stabilności i chęci. Słowa nie wystarczą, by wyrazić, co to wszystko dla mnie oznaczało.

Co do moich zawodników i pracowników, w przeszłości i obecnie, chciałbym podziękować im wszystkim za oszałamiający poziom etyki zawodowej i poświęcenie, które pomogły dostarczyć wiele niezapomnianych triumfów. Bez ich wkładu historia tego wielkiego klubu nie byłaby tak bogata.

W mojej wczesnej karierze poparcie zarządu i sir Bobby'ego Charltona w szczególności dało mi pewność i czas, by zbudować silny klub piłkarski, nie tylko w samej piłce.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat, rodzina Glazerów dostarczyła mi niesamowitą platformę do zarządzania Manchesterem United najlepiej jak potrafię i byłem bardzo szczęśliwy, że pracowałem z utalentowanym i godnym zaufania szefem Davidem Gillem. Jestem naprawdę wdzięczny im wszystkim.

Kibicom dziękuję. Wsparcie, którym mnie obdarzali przez te lata było naprawdę budujące. To był zaszczyt i przywilej prowadzić ten klub i czas spędzony w Manchesterze United to skarb."

Joel Glazer powiedział:

"Alex udowadniał raz po raz jak fantastycznym jest menedżerem, ale jest przy tym też wspaniałą osobą. Jego determinacja do osiągnięcia sukcesu, czy poświęcenie dla drużyny był naprawdę niezwykłe. Zawsze będę pielęgnował wspaniałe wspomnienia, które nam dał, jak ta magiczna noc w Moskwie."

Avie Glazer powiedział:

"Mam przyjemność ogłosić, że sir Alex zgodził się pozostać w klubie jako dyrektor. Jego wkład w Manchester United w ostatnich 26 latach był niezwykły i podobnie jak kibice MU, chcę, żeby w przyszłości był nadal częścią naszego klubu."

Davil Gill powiedział:

"Miałem ogromną przyjemność pracować ściśle z Aleksem przez 16 niezapomnianych lat - przez The Treble, dublety, niezliczone trofea ligi i liczne transfery.

Wiedzieliśmy, że jego emerytura przyjdzie pewnego dnia i oboje to planowaliśmy, zapewniając dobrą jakość składu i strukturę klubu, które są pierwszym warunkiem naszej wysokiej klasy.

Wizja Aleksa, energia i zdolność zbudowania świetnego zespołu - zarówno na boisku i poza nim - jego następca może liczyć się jako jeden z najlepszych w świecie sportu i najbardziej lojalnych.

Sposób, w jaki dbał o klub, jego pracowników i o piłkarską rodzinę - w ogóle to wszystko jest czymś, co w nim uwielbiam. To jego twarz, którą często ukrywał przed publiką, ale to jest coś, czego miałem zaszczyt być świadkiem w ciągu ostatnich 16 lat.

To, co on zrobił dla tego klubu i dla piłki nożnej w ogóle nigdy nie zostanie zapomniane. To było najlepsze doświadczenie w moim życiu zawodowym - być obok Aleksa i to wielki zaszczyt móc nazwać go przyjacielem."

SkySports mówi, że w przeciągu 48 godzin poznamy następcę naszego mistrza.
"Polska mentalność, jak czytam te bzdury "chce się wybić na fejmie innych" itp. to się zastanawiam co ludzie mają w głowach. Od czego są beefy? Moim zdaniem po to, żeby pokazać kto jest lepszy, kto bardziej zasługuje na ten fejm."

Awatar użytkownika
Moderator
Moderator

Postautor: Big Sun » 2013-05-08, 20:36

Najsmutniejszy dzień w mojej karierze fana United :(
Obrazek
They say, they want heaven
They say, they want God
I say, I have heaven
I say, I am God

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: CzarnoBialy » 2013-05-09, 17:10

David Moyes, dotychczasowy szkoleniowiec Evertonu, od nowego sezonu będzie prowadził drużynę Manchesteru United. Informacja o jego odejściu z Goodison Park pojawiła się przed godziną 16 na oficjalnej stronie klubowej. Godzinę później, oficjalnie ogłoszono zatrudnienie Moyesa na Old Trafford.
"Polska mentalność, jak czytam te bzdury "chce się wybić na fejmie innych" itp. to się zastanawiam co ludzie mają w głowach. Od czego są beefy? Moim zdaniem po to, żeby pokazać kto jest lepszy, kto bardziej zasługuje na ten fejm."

Awatar użytkownika
Moderator
Moderator

Postautor: Dipset » 2013-05-09, 18:17

Oj nie wiem, czy to dobry wybór, ale z PL chyba nie ma nikogo lepszego :<
Chyba, że pociągnie za sobą Fellaini'ego :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: kropek » 2013-05-09, 20:28

Big Sun pisze:Najsmutniejszy dzień w mojej karierze fana United :(

Nie martw się. Coś się kończy coś się zaczyna. Musiał nadejść w końcu ten dzień. SAF już nie jest taki młody. Fergie na pewno wiedział kogo wybrać na swoje miejsce i miejmy nadzieje że Moyes będzie nadal kontynuował ten wielki projekt nazywany MAnchester United. 5
5.

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: Laj » 2013-05-11, 22:00

Można tylko napisać:

Manchester United [*]
Choćby miał mnie słuchać ten tysiak w Polsce
To warto to pisać i pizgać z woskiem!
~WNKZ

Awatar użytkownika
Moderator
Moderator

Postautor: Big Sun » 2013-05-12, 08:43

David Moyes zrobił coś z niczego w Evertonie, teraz z czegoś musi zrobić jeszcze większe coś. Mając do dyspozycji taki budżet i takie możliwości liczę, że nie skończy się na dwóch transferach i w końcu rzeczywiście wzmocniony zostanie środek pola i skrzydła.
Obrazek
They say, they want heaven
They say, they want God
I say, I have heaven
I say, I am God

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: makale99 » 2013-05-18, 22:40

To co zrobił Sir Alex Ferguson... nikt tego nie powtórzy z Man Utd

10%
10%

Postautor: vale » 2018-09-16, 02:07

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо

100%
100%

Wróć do Sport