premiery

Czyli w zdrowym ciele zdrowy duch

Postautor: Alc » 2012-12-05, 15:34

Mart pisze:Ja myślę raczej o 150g węgli dziennie.

Nigdy nie wiedziałem. Jak liczy się BF?

Alc pisze:
Angela pisze:a nie jak typowe karki- zalani przez zimę, a potem połowa roku redukcja ;D.

To jest naturalna kolej rzeczy, jak obieg ziemi w okół słońca. Najpierw masówka, potem redukcja. Ja mam ten problem, że zawsze na masówce byłem, plus udało się też w chuj zalać tłuszczem swego czasu. I będę to zbijał na wiosnę, jak typowy kark :D.

150g to ok dosyć, kwestia też jak łapiesz tłuszcz, u mnie najlepsze efekty na redukcji- 2,5g/kg na początku, a potem 2 miesiące 2g ( bez żadnego obcinania kcal). Przy 2g mogłem spokojnie gubić tłuszcz i siła nie spadała ( no, tylko na płaskiej po redukcji byłem -5kg, ale martwy i przysiad bez zmian).

A co do systemu " wiosna tniemy, zima budujemy" to wielu od tego odchodzi bo to przeważnie strata czasu - po co się całą wiosnę męczyć, jak można wyciąć raz i wolniej budować, a cały czas wyglądać estetycznie? Chyba, że zależy nam tylko na masie i sile, a poziom bf na poziomie 10-12% aż tak nas nie interesuje to wiadomo, że stary system najlepszy :D. Ja nie lubię redukcji, a lubię niski bf, więc się tego trzymam.

A co do obliczania bf- to by wiedzieć dokładnie niestety byś musiał sporo siana dać na badania, ale by obliczyć tak na oko ( granica błędu 1-2%) :
1) a = 4,15 * obwód pasa (talii)

2) b = a / 2,54

3) c = 0,082 * masa ciała * 2,2

4) d = b ? c ? 98,42 (dla kobiet b ? c - 76,76 )

5) e = masa ciała * 2,2

6) BF ( = d/e * 100

Przykład:

* Masa ciała: 80 kg
* Obwód pasa (talii): 100 cm

1. Krok nr 1: oblicz ?a?
a = 4,15* obwód pasa (talii)
a = 4,15 * 100 cm
a = 415

2. Krok nr 2 oblicz ?b?
b = a / 2,54
b = 415 / 2,54
b= 163,38

3. Krok nr 3 oblicz ?c?
c = 0,082 * masa ciała * 2,2
c = 0,082 * 80 kg * 2,2
c= 14,43

4. Krok nr 4 oblicz ?d?
d = b ? c ? 98,42 (dla kobiet b ? c - 76,76 )
d = 163,38 - 14,43 - 98,42
d= 50,53

5. Krok nr 5 oblicz ?e?
e = masa ciała * 2,2
e = 80 kg * 2,2
e= 176

6. Krok nr 6 oblicz ?wynik?
Wynik = d/e * 100
Wynik = 50,53/176 * 100
Wynik= 28,71% +/- ~2 %

Da nam to jakiś pogląd, jak stoimy z otłuszczeniem. Oczywiście traktować to przymrużeniem oka trzeba, ale to zawsze jakiś wyznacznik.

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: CzarnoBialy » 2013-03-08, 22:02

Ziomeczki, od poniedziałku chcę chodzić na siłownię ( Poniedziałek, środa, piątek ) i przydałby mi się jakiś trening. Celem jest pozbycie się nadmiernej ilości tłuszczu ( głównie brzuch i uda). Dałoby się coś skleić dla mnie, albo znaleźć coś dobrego? he
"Polska mentalność, jak czytam te bzdury "chce się wybić na fejmie innych" itp. to się zastanawiam co ludzie mają w głowach. Od czego są beefy? Moim zdaniem po to, żeby pokazać kto jest lepszy, kto bardziej zasługuje na ten fejm."

Awatar użytkownika
Moderator
Moderator

Postautor: L » 2013-03-08, 23:02

Podbij do mnie na gg 8018287. Myślę, że mogę Ci w małym stopniu pomóc ;)
Nie wszystko złoto co się świeci, a nie każdy chłop z widłami to Posejdon

Awatar użytkownika
Moderator
Moderator

Postautor: Mart » 2013-03-10, 16:05

Dieta nisko węglowodanowa, jakieś codziennie kardio, jak chcesz mięśnie do tego dorobić, to białka dużo jedz, w ogóle podbij na FB to ci wytłumaczę wszystko.
50 emcees, how many fans can Tony touch?
Special hoes call us testicles, they know we nuts
I'm the opposite of horny sluts - I don't give a fuck
When it come to shootin' I'm Kobe clutch

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: NiktWazny » 2013-03-10, 16:47

trudno jest spalać i jednocześnie robić masę mięśniową - ale polecam interwały - albo crossfit, który ponoć daje zajebiste efekty. gdy bym tyle nie pił, to sam bym zaczął trening tym systemem. no i wiadomo - jak wyżej dieta z ujemnym bilansem kal.
Ty mi nie pierdol, mówisz to nie przez Ciebie - chcesz zmienić świat to od siebie ! i bądź pewien ! że choć jeden ten nie znaczy nic, to jak będzie on to będzie już za kim iść..

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: Mart » 2013-03-10, 17:00

Nie jest to aż tak trudna robota. Jeśli jesz mało węgli i masz zawsze niski glikogen to tłuszcz idzie w dół, plus z suplami typu BCAA i białko możesz zatrzymać spadek mięśni a nawet z powodzeniem je budować.

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: Alc » 2013-03-10, 17:00

Do interwałów nie ma co podchodzić na początku redukcji zwłaszcza jeśli ktoś nie może przebiec tych 30-45 minut chociaż. Crossfit- też bez sensu się w to pchać na początku, to są bardzo ciężkie treningi, większość osób odpadnie niezbyt przyzwyczajona do takiego wysiłku. To świetne treningi, ale jeśli ktoś ma jakąś bazę tlenową. Dieta, regeneracja+ dobry trening na siłce+ aero na początek wystarczą.

A spalanie i rozbudowa mięśni jest możliwa tylko na samym początku przygody z siłownią no i później też można się w to bawić za pomocą "soków z gumijagód" :) i diety jem/nie jem itd.

Zatrzymanie spadków siły na redukcji nie jest trudne, przynajmniej do etapu 12/10% bf. Dalej bywa różnie, naturalom przeważnie leci siła w dół niestety.

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: NiktWazny » 2013-03-10, 22:07

w sumie racja. trzeba stopniowo
Ty mi nie pierdol, mówisz to nie przez Ciebie - chcesz zmienić świat to od siebie ! i bądź pewien ! że choć jeden ten nie znaczy nic, to jak będzie on to będzie już za kim iść..

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: NiktWazny » 2013-03-11, 09:46

Mart pisze:Nie jest to aż tak trudna robota. Jeśli jesz mało węgli i masz zawsze niski glikogen to tłuszcz idzie w dół, plus z suplami typu BCAA i białko możesz zatrzymać spadek mięśni a nawet z powodzeniem je budować.

tylko, że do budowania masy mięśniowej musi być połączenie białka, węgli i tłuszczów - dietę proteinową stosuje się przy redukcji. na sfd kiedyś koleś testował odżywki - jego celem była redukcja tłuszczu, przy jednoczesnym budowaniu czystej masy mięśniowej - szału nie zrobił. samo budowanie CZYSTEJ masy mięśniowej nie jest takie hop, a jak jeszcze chcesz dodatkowo spalać fat.. no chyba, że nie chodzi o porządne przyrosty : ] bo byka raczej z siebie w ten sposób nie zrobisz - sylwetka nabierze kształtu, to co pod fatem wyjdzie na wierzch, ale jakiś fajnych przyrostów nie spodziewał bym się.

wg mnie najlepiej jest klasycznie podzielić - redukcja, po redukcji masa. takie moje zdanie

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: Alc » 2013-03-11, 12:54

Można się bawić w rekompozycje ciała, ale mając większy staż i pojęcie. No i nie działa to za dobrze na każdego, b. trudna rzecz.
Sam próbowałem budować czystą masę mięśniową przy BF 16%++ - ciężkoo, im więcej fatu=mniej czystej masy rośnie.
Czystą masę można budować mając poziom tłuszczu na poziomie 8-10% - łatwiej widać w lustrze, czy się zalewamy itd. no i mniejszy skok insuliny.
Jak napisał NiktWażny - nie ma co kombinować, zwłaszcza na początku - zmasować trochę ( też bez przesady, byśmy nie złapali 5kg masy i 7 kg tłuszczu :D), a potem redukować.

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: Mart » 2013-03-11, 17:55

Ale nikt tu nie mówi o jakichś wielkich przyrostach przecież. Koleś zaczyna ćwiczyć i chce się pozbyć tłuszczu, więc na ujemnym bilansie kalorycznym plus diecie wysokobiałkowej powinien i zejść z fatu i jakieś tam zarysy mięśni zbudować, żeby nie być takim sucharem bez żadnego mięśnia. Nikt nie mówi tu o łapie 40 czy coś.

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: Mazur » 2014-10-01, 13:27

Ok, to w sumie 9 miesięcy ćwiczeń. Bez liczenia kalorii, bo to nie dla mnie, bez odżywek, (odżywki kupowałem przez pierwsze 3 miesiące).
Waga ~83 kg. Przez ostatni tydzień nawet nie jadłem na 50% i w tym było parę dni alkoholu, jednak sylwetka jakoś mi się przez to nie zmieniła. Wróciłem teraz z powrotem na właściwe tory :D
Dobra, daję niżej zdjęcie i życzę pompy na treningach!
Obrazek

Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Postautor: LaLaNaBLaNaLaLa » 2014-10-14, 18:26

Dasz radę wyprostować ręce ? hahaha Pytam poważnie, ongiś mój kumpel nie mógł machnąć prostą ręką przy samej głowie. Nauczycielka nie mogła go nauczyć pływać :D

Według mnie siłownia to lipa. Kiedyś przez rok latałem. Człowiek sztywny się robi... chyba, że ktoś tam chodzi i crossfity same wali. Najlepiej pakować basen, ćwiczenia na własnym ciężarze, lekkie obciążenie, małe hantle

30%
30%

Postautor: AWOL » 2014-10-14, 20:34

LaLaNaBLaNaLaLa pisze:Dasz radę wyprostować ręce ? hahaha Pytam poważnie, ongiś mój kumpel nie mógł machnąć prostą ręką przy samej głowie. Nauczycielka nie mogła go nauczyć pływać :D

Według mnie siłownia to lipa. Kiedyś przez rok latałem. Człowiek sztywny się robi... chyba, że ktoś tam chodzi i crossfity same wali. Najlepiej pakować basen, ćwiczenia na własnym ciężarze, lekkie obciążenie, małe hantle

Ale nikt tu nie mówi o jakichś wielkich przyrostach przecież. Koleś zaczyna ćwiczyć i chce się pozbyć tłuszczu, więc na ujemnym bilansie kalorycznym plus diecie wysokobiałkowej powinien i zejść z fatu i jakieś tam zarysy mięśni zbudować, żeby nie być takim sucharem bez żadnego mięśnia. Nikt nie mówi tu o łapie 40 czy coś.
Players get the paper if their game is tight
And if you want some pussy that's for you to decide
But as long as you ain't simpin' then you doin' it right
Cuz together they go hand-n-hand

Obrazek

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: LaLaNaBLaNaLaLa » 2014-10-14, 23:08

ale może nie da rady?

"Koleś zaczyna ćwiczyć i chce się pozbyć tłuszczu, więc na ujemnym bilansie kalorycznym plus diecie wysokobiałkowej powinien i zejść z fatu i jakieś tam zarysy mięśni zbudować, żeby nie być takim sucharem bez żadnego mięśnia"

Tłuszczu? A zarys mięśni to on już ma dawno. W sumie taka sylwetka jest wystarczająca...

30%
30%

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport