premiery

Czyli w zdrowym ciele zdrowy duch

Postautor: Bristol » 2010-05-17, 22:54

Akurat podczas ostatniego wieczoru klub został powtórnie okrzyknięty mistrzem La Liga. Zdominowali królewskich w dwóch spotkaniach w tym sezonie i udowodnili im, że mimo wydawania astronomicznych kwot na zawodników światowego formatu nie są jeszcze póki co w stanie objąć stanowisko lidera, chociaż brakowało im trzech punktów do Katalończyków. Ostatnio dość często w mediach chodzą pogłoski o sprowadzeniu na Camp Nou z Valencii czołowego napastnika Davida Ville, oraz kapitana Arsenalu Londyn środkowego pomocnika Cesca Fabregasa, lecz za to klub ma zamiar sprzedać Ibrahimovica. Zastanawia mnie fakt po co właściwie go sprowadzano na hiszpańską murawę z włoskiego Interu jednocześnie wręczając im świetnego napastnika Samuela Eto, który wspaniale potrafił zgrać się z piłkarzami i regularnie zdobywał bramki. Oprócz niego klub w nadchodzącym latem oknie transferowym zamierza sprzedać również francuskiego napastnika Henry'ego, który prawdopodobnie będzie mógł zagrać z Davidem Beckhamem w jednej drużynie. Z tego co mi wiadomo, to pod wielkim zapytaniem jest sprawa przeniesienia się Arshavina i Clichy'iego, którzy pragną zasilić kadrę. Odnośnie samego klubu, to śmiało można rzec, że obecnie jest on uznawany za najlepszy klub piłkarski istniejący na świecie. Jose Mourinho trener Interu Mediolan zdołał to otwarcie potwierdzić jeszcze przed odbyciem rewanżu z Barceloną w lidze mistrzów. To nic dziwnego, skoro ma się w kadrze tak wyśmienitych zawodników światowego formatu, a między innymi zdobywcę "The Golden Ball 2009" - Lionela Messiego, który w tym sezonie zaliczył 34 gole, albo również wspaniale rozgrywającego akcje Xavi Hernandeza, oraz Andreasa Inieste. Już nie powiem o znakomitym środkowym defensorze Gerardzie Pique, który stanowi wspaniały duet na obronie wraz z doświadczonym Puyolem. Nieraz powracam z szerokim uśmiechem do czasów istnienia ofensywnego trio parę lat temu, lecz piłkarze którzy do niego należeli opuścili Barcelonę jednocześnie przenosząc się do innych klubów. A konkretnie chodzi mi o Deco, który obecnie zasila kadrę siedząc na rezerwie w Chelsea, następnie Ronaldinho, którego sprzedano do Ac Milanu i o Samuelu Eto, którego sprowadził Inter Mediolan. Oni zawsze potrafili odmienić losy meczu. Jednak liczy się przede wszystkim to, że klub nawet i bez nich potrafi zachować świetny wizerunek na tle innych klubów piłkarskich na całym kontynencie i odnosi regularnie sukcesy w lidze, oraz w meczach pucharowych.

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Cali_FCB » 2010-05-18, 09:06

Bristol pisze:Zastanawia mnie fakt po co właściwie go sprowadzano na hiszpańską murawę z włoskiego Interu jednocześnie wręczając im świetnego napastnika Samuela Eto, który wspaniale potrafił zgrać się z piłkarzami i regularnie zdobywał bramki.

święte słowa. Eto'o był typowym lisem pola karnego, a taki typ napastnika chyba najbardziej pasuje do Barcelony.

Bristol pisze:Z tego co mi wiadomo, to pod wielkim zapytaniem jest sprawa przeniesienia się Arshavina i Clichy'iego, którzy pragną zasilić kadrę.

Clichy to moim zdaniem bardzo ciekawy zawodnik, który bez dwóch zdań przydałby się na Camp Nou. Jest bardzo utalentowany i spokojnie mógłby zastąpić Abidala. Jednak co do Arshavina - nie widzę go jakoś w zespole, myślę że mogłoby stać się z nim to samo co z Hlebem. Bardzo bym za to chciał Davida Silve z Valencii, na lewe skrzydło potrzebne są wzmocnienia, a ten piłkarz idealnie by tam pasował. Fabregasa też bym chciał, choć nie za wszelką cenę. Jeśli udałoby się go kupić za w miarę rozsądne pieniądze byłoby świetnie, Iniesta często ma problemy z kontuzjami i Cesc znakomicie wzmocniłby środek pola. Mam tylko nadzieję, że Barca nie będzie znowu robić jakichś śmiesznych wymian i np. nie odda Bojana + ileś tam mln euro za Fabregasa, bo byłaby to imo przesada.

Prekursor
Prekursor

Postautor: Doc » 2010-05-18, 09:29

Arshavin jak przejdzie do Barcelony = Hleb.

A dlaczego sprzedali? Bo Eto'o źle się czuł na Camp Nou, chciał odejść, stroił fochy, był przymierzany do wielu klubów, ponoć Machester City dawał 32 miliiony euro. A Ibrahimovic jest wg. mnie o wiele lepszy, a Eto'o znowuż tak dużo goli nie strzela w Interze, więc można powiedzieć że Barcelona zrobiła dobry interes.
Obrazek

Obrazek

40%
40%

Postautor: Kiritechn9ne » 2010-05-18, 12:12

Eto'o IMO lepszy od Ibrahimovica... a to że nie strzela w Interze tyle goli to już jest kwestia całej drużyny a nie tylko Eto'o VISCA EL BARCA!!!
Kiritechn9ne

Postautor: Doc » 2010-05-18, 12:33

to już jest kwestia całej drużyny

Może jeszcze powiesz że Inter to słaby zespół? Eto'o aż tak bardzo nie zachwycał przed odejściem do Interu. Zwyczajnie jego czas się skończył. A Ibrahimović zdobywa teraz genialne bramki, jest wysoki, wysportowany, świetnie wyszkolony technicznie - Ibra > Eto'o.

Co ciekawe, jak Barca wygrała La Liga to nagle każdy stał się jej fanboyem. Dziwny zbieg okoliczności.
Obrazek

Obrazek

40%
40%

Postautor: Kiritechn9ne » 2010-05-18, 12:38

ta DOC jasne jasne tłumacz tak dalej że nagle każdy stał się jej fanem bo wygrali La Liga... Akurat ja oglądałem ich mecze jak jeszcze grali tam tacy zawodnicy jak Kluivert Overmars czy Rivaldo...Co do Eto i Interu to nie jest słaby zespól ale raczej nie mają tam takiego Xavi'ego czy Iniesty którzy potrafią jednym podaniem otworzyć droge do bramki... Thiago Motta nie ma takich umiejętności... Zresztą nawet Snejider nie jest na ich poziomie choć jest bardzo dobrym zawodnikiem...
Kiritechn9ne

Postautor: Cali_FCB » 2010-05-18, 13:02

Wiadomo, że Ibra -> Eto'o, tutaj nie ma nad czym dyskutować. Tyle tylko, że wg mnie Eto'o bardziej pasował do Barcy, bo jej potrzebny jest właśnie taki typowy lis pola karnego, który po prostu wykorzystywałby podania kreatywnych pomocników. Ibrahimovic sam lubi brać udział w konstruowaniu akcji, a w Barcelonie od tego są jednak inni. I choć Eto'o aż tak nie wyróżniał się podczas meczów, to jego dorobek bramkowy mówił sam za siebie.

Prekursor
Prekursor

Postautor: Kiritechn9ne » 2010-05-18, 13:06

krzychuk pisze:Wiadomo, że Ibra -> Eto'o, tutaj nie ma nad czym dyskutować. Tyle tylko, że wg mnie Eto'o bardziej pasował do Barcy, bo jej potrzebny jest właśnie taki typowy lis pola karnego, który po prostu wykorzystywałby podania kreatywnych pomocników. Ibrahimovic sam lubi brać udział w konstruowaniu akcji, a w Barcelonie od tego są jednak inni. I choć Eto'o aż tak nie wyróżniał się podczas meczów, to jego dorobek bramkowy mówił sam za siebie.

Podbijam w 100% :) Jak dla mnie Ibra jest bardzo dobrym piłkarzem ale dość słabo pasuje do Barcy... Moim zdaniem nie robiąc transferu IBRA-ETO'O Barca jak i Inter nie stracili by nic a może jeszcze zyskały :) ale to podobno chodziło o jakieś sprawy osobiste no ale niewiem :)
Kiritechn9ne

Postautor: Doc » 2010-05-18, 13:14

No w tym przypadku Barcelona straciłaby najwięcej, bo Ibra nadal by mucił w Interze a Eto'o grzałby ławę albo wchodził z konieczności i siał syf w drużynie bo nie chciał tam grać.
Akurat ja oglądałem ich mecze jak jeszcze grali tam tacy zawodnicy jak Kluivert Overmars czy Rivaldo...

Malutki nie musisz się spinać od razu i brać wszystkiego do siebie ...

Poza tym Ibrahimovic dobrze się zadomowił w Barcelonie, a 'lisem pola karnego' jest w tym przypadku Messi, który zresztą zostął królem strzelców. Oboje całkiem dobrze się uzupełniają.
Obrazek

Obrazek

40%
40%

Postautor: Kiritechn9ne » 2010-05-18, 13:16

akurat Eto chciał grać w Barcie tylko wymusili na nim transfer to Interu... Jak niewiesz o co chodzi to siedź cicho... Ta Messi lis pola karnego :rotfl: chłopie Messi nie jest lisem pola karnego jeżeli oglądasz jego akcję to widzisz że nie czeka w pola karnym na piłkę tylko rozgrywa lub poprostu bierze akcję na swoję barki...
Kiritechn9ne

Postautor: Doc » 2010-05-18, 13:27

Często też wykorzystuje podania kolegów ... Nie zdobywa 100% bramek po indywidualnej akcji.
Jak niewiesz o co chodzi to siedź cicho...

No właśnie, dobrze powiedziane. Przy okazji uciszania samego siebie (niezły paradoks) radziłbym poczytać chociażby 'Piłkę Nożną' która dosyć dokładnie opisywała sprawę.
akurat Eto chciał grać w Barcie tylko wymusili na nim transfer to Interu...

Jak bardzo mu się chciało grać udowodnił w poprzednim sezonie :rotfl:
Obrazek

Obrazek

40%
40%

Postautor: Kiritechn9ne » 2010-05-18, 13:36

Haha mam doczynienie ze znawcą xD kurwa 30 goli Samuela w tamtym sezonie wcale nie udowadnia że chciał grać w Barcie :rotfl:
Kiritechn9ne

Postautor: santi » 2010-05-18, 14:22

mówcie co chcecie dla mnie Samuel jest lepszym zawodnikiem niż Ibra, to że Zlatan czasem sobie walnie piętka itp. nie jest wyznacznikiem który jest lepszy, szczególnie że Ibra strzelil w lidze 16bramek (2 z karnych) w 29 meczach a Samuel praktycznie w każdym swoim sezonie strzelił więcej; wyjatkiem jest jeden sezon gdzie strzelil 11 bramek w 19 meczach czyli o 10 meczy mniej niż w tym sezonie Zlatan.. wiem, wiem statystki nie grają ale dla mnie osobiście Eto'o jest lepszym piłkarzem szybki, potrafił sie znaleźć, co najważniejsze strzelał dużo niż Zlatan który nie mówiąc o jego walorach bo również ma gra tak jakby chciał udowodnić jak bardzo on jest techniczny i co potrafi. Prosze bez spiny bo to moje zdanie ; )

Awatar użytkownika
20%
20%

Postautor: Kiritechn9ne » 2010-05-18, 14:23

santi pisze:mówcie co chcecie dla mnie Samuel jest lepszym zawodnikiem niż Ibra, to że Zlatan czasem sobie walnie piętka itp. nie jest wyznacznikiem który jest lepszy, szczególnie że Ibra strzelil w lidze 16bramek (2 z karnych) w 29 meczach a Samuel praktycznie w każdym swoim sezonie strzelił więcej; wyjatkiem jest jeden sezon gdzie strzelil 11 bramek w 19 meczach czyli o 10 meczy mniej niż w tym sezonie Zlatan.. wiem, wiem statystki nie grają ale dla mnie osobiście Eto'o jest lepszym piłkarzem szybki, potrafił sie znaleźć, co najważniejsze strzelał dużo niż Zlatan który nie mówiąc o jego walorach bo również ma gra tak jakby chciał udowodnić jak bardzo on jest techniczny i co potrafi. Prosze bez spiny bo to moje zdanie ; )

I znowu Cię podbijam :D hehe chyba mamy takie same zdanie na temat piłki nożnej :D
Kiritechn9ne

Postautor: mar89 » 2010-05-18, 19:31

wymiana Eto'o + 40 mln za Ibrahimovica to jeden z najgorszych transferów w historii futbolu jakie pamiętam.

Awatar użytkownika
60%
60%

Następna

Wróć do Sport