premiery

Czyli w zdrowym ciele zdrowy duch

Postautor: Dox » 2010-06-24, 20:19

Wiadomo, że każde widowisko sportowe bez odpowiedniego komentarza traci trochę blasku. Więc podyskutujmy którzy komentatorzy są najlepsi, a którzy powinni już wybierać się na emeryturę. Czyich głosów lubicie słuchać najbardziej? Zapraszam do wypowiadania się.
Obrazek

70%
70%

Postautor: houłmi » 2010-06-24, 20:33

Tomasz Jasina - najlepszy komentator z TVP, najmniej bledow, a jesli nawet to przeprasza (Szpaq nie raczy, a robi ich kilkakrotnie wiecej), caly czas na biezaco z wydarzeniami na boisku, potrafi oddac emocje, nie powtarza i nie pierdoli bez sensu. Ciekawe jakby sie sprawdzil z jakims ekspertem, bo nie slyszalem go w takiej sytuacji.

Grzegorz Michalewski - gosc z Polsatu. Ma fajny, sympatyczny, niski glos, czesto charakterystycznie przeciaga slowa, a w nudnych chwilach nawija jakies ciekawostki o danym zawodniku i nie tylko. Ma wielka wiedze o lidze portugalskiej.

Z tych co na emeryture to na pewno Szpaq, nawet nie chce mi sie pisac dlaczego. Ale trzeba docenic ze tyle lat sie trzyma i potrafi podkrecic atmosfere nawet nudnego meczu.
"Facts don't cease to exist because they are ignored."
Aldous Huxley

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Cali_FCB » 2010-06-24, 21:54

Szpaku jest najlepszy do komentowania meczów reprezentacji, kapitalnie potrafi oddać emocje. :P Ogólnie bardzo go lubię, nawet pomimo tych częstych pomyłek. Dobrze wypada także w duecie z Lubańskim, który ma dużą wiedzę taktyczną.

Moim ulubionym komentatorem jest jednak od zawsze Mateusz Borek. Pamiętam go już ze spotkań Ligi Mistrzów z początku XXI wieku, gdzie razem z Romanem Kołtoniem (za którym akurat nie przepadam) świetnie relacjonowali mecze. Bardzo fajny głos, również opowiada dużo ciekawostek, myślę że wciąż nie ma u nas w kraju lepszego komentatora. :]

Prekursor
Prekursor

Postautor: houłmi » 2010-06-24, 22:00

Borek tez jest spoko, ale Kolton to porazka na calej linii. Jego "yyy" albo grobowe chwile (dziesiatki sekund ktore nic nie mowi!) to jego znak rozpoznawczy.
Aldous Huxley

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Cali_FCB » 2010-06-24, 22:08

houłmi pisze:Kolton to porazka na calej linii. Jego "yyy" albo grobowe chwile (dziesiatki sekund ktore nic nie mowi!) to jego znak rozpoznawczy.

Mnie najbardziej wkurwia to jego przekonanie, że wszystko wie najlepiej. Ogólnie to sprawia wrażenie takiego cwaniaczka, no i tak jak powiedziałeś często zamula, przez co nie nadaje się na pierwszego komentatora, tylko na tego który asystuje.

Prekursor
Prekursor

Postautor: Qwanell » 2010-06-24, 22:12

Szpaku 4 life. Mimo tych jego pomylek, to wlasnie on zawsze najbardziej podobal mi sie w roli komentatora, oddawal emocje bardzo dobrze, tak samo lubie Borka, choc wyglada na takiego cwaniaczka, ale przeciez nie o jego wyglad chodzi. :P

Ostatnio ogladalem mecz (byl to drugi grupowy mecz Portugalii, nie pamietam z kim) niestety, nie mam tu polskich kanalow, holenderski komentator co 30 sekund krzyczal "KRRRRRRRRRRRRYSTIANO ROOOOOOOONALDO!", mialem go juz dosc. ;p xD
Qwanell

Postautor: Cali_FCB » 2010-06-24, 22:13

Najlepsi komentatorzy to są w Hiszpanii, kiedyś oglądałem powtórki meczów Barcelony, to gdy pada bramka komentator przez jakąś minutę non stop krzyczy "goooooooooooooooool". ;d

Prekursor
Prekursor

Postautor: cezeter » 2010-06-24, 22:26

houłmi pisze:Tomasz Jasina - najlepszy komentator z TVP, najmniej bledow, a jesli nawet to przeprasza

hmm, w tej chwili nie kojarzę jak komentuje , ale dokładnie go zapamiętałem z meczu Legia-Schalke, gdzie przepraszał przy każdym dotknięciu piłki - czy to niemców czy legionistów- nie pamiętam gorzej przygotowanego komentatora.

Obecnie najwyższy poziom komentatorów prezentuje Canal+. Genialny duet Smokowski&Twarowski, Jacek Laskowski, Marcin Rosłoń; do tego goście : Wieszczycki, Węgrzyn, Dźwigała, Miro Szymkowiak - znający się na rzeczy, świetna atmosfera i emocje. Zdeydowanie najwyższy poziom komentowania w Polsce.

Awatar użytkownika
60%
60%

Postautor: Cali_FCB » 2010-06-24, 22:29

cezeter pisze:Obecnie najwyższy poziom komentatorów prezentuje Canal+. Genialny duet Smokowski&Twarowski, Jacek Laskowski, Marcin Rosłoń; do tego goście : Wieszczycki, Węgrzyn, Dźwigała, Miro Szymkowiak - znający się na rzeczy, świetna atmosfera i emocje. Zdeydowanie najwyższy poziom komentowania w Polsce.

Dużo słyszałem właśnie, że w Canal+ są świetni komentatorzy. Niestety, nie mam tego kanału więc nie miałem nigdy okazji oglądać meczu z ich komentarzem.

Prekursor
Prekursor

Postautor: Nasir » 2010-06-24, 22:33

Ja lubię tych z Polsatu, np. Borka. Na Canal+ rzeczywiście są dobrzy, lubię tego od NBA, zna się na rzeczy, a nie jak Szpaku na tych mistrzostwach świata w piłkę nożną co drugie nazwisko przekręca. I do tego ten Lubański, co za niewypał.

Awatar użytkownika
90%
90%

Postautor: Cali_FCB » 2010-06-24, 22:36

Co masz do Lubańskiego? :P Jak dla mnie koleś całkiem mądrze gada, strasznie wkurwia mnie za to ten Kołodziejczyk, taka jeszcze gorsza wersja Kołtonia. :]

Prekursor
Prekursor

Postautor: Kazarr » 2010-06-24, 22:47

Gdy Lech grał w pucharach to taki komentator często komentował akurat te mecze.Bardzo mi sie podobał i teraz na MŚ też komentuje.Nie wiem jak sie nazywa.

Lubie Borka ale w wersji z Bońkiem.Natomiast z Kołtoniem nie(ech tego "Ej Mati")

Awatar użytkownika
70%
70%

Postautor: houłmi » 2010-06-24, 22:56

cezeter pisze:
houłmi pisze:Tomasz Jasina - najlepszy komentator z TVP, najmniej bledow, a jesli nawet to przeprasza

hmm, w tej chwili nie kojarzę jak komentuje , ale dokładnie go zapamiętałem z meczu Legia-Schalke, gdzie przepraszał przy każdym dotknięciu piłki - czy to niemców czy legionistów- nie pamiętam gorzej przygotowanego komentatora.

Nie kojarze ow komentowania, ale aktualnie to imo najlepszy komentator TVP.

cezeter pisze:Obecnie najwyższy poziom komentatorów prezentuje Canal+. Genialny duet Smokowski&Twarowski, Jacek Laskowski, Marcin Rosłoń; do tego goście : Wieszczycki, Węgrzyn, Dźwigała, Miro Szymkowiak - znający się na rzeczy, świetna atmosfera i emocje. Zdeydowanie najwyższy poziom komentowania w Polsce.

Szczegolnie duet Smokowski i Twarowski to swietni eksperci, naprawde dobrze sie ich slucha. I te ich zarciki...

Co do Lubanskiego to nie jest zly, ale nie ma nic ciekawego do powiedzenia. Po kazdej akcji gdy Szpaq prosi go o komentarz to on mowi "zawodnik dunski dobrze podal do innego zawodnika i strzelil bramke. Ladna akcja", i, o zgrozo, on prawie nigdy nie mowi nazwisk, tylko zawsze zawodnik dunski, kamerunski, niemiecki, uzbecki itd. Wspomniany Kolodziejczyk lepiej sobie radzi w roli eksperta moim skromnym zdaniem.
Aldous Huxley

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Qwanell » 2010-06-24, 23:04

imo najgorszy jest Iwanski, nie potrafie zniesc tego jaki jest stronniczy w czasie meczu, bardzo czesto mi sie zdarzalo tak, ze gdy komentowal to zachwyty przekazywal w strone jednej druzyny.
Qwanell

Postautor: Nevie Smithie » 2010-06-25, 07:35

Q pisze:imo najgorszy jest Iwanski, nie potrafie zniesc tego jaki jest stronniczy w czasie meczu, bardzo czesto mi sie zdarzalo tak, ze gdy komentowal to zachwyty przekazywal w strone jednej druzyny.

Mówisz chyba o Szpakowskim :) Zawsze gdy gra Brazylia on dosłownie spuszcza się z podniecenia Brazylią :P Cały czas "brazylijska samba" , "bogowie futbolu" , "boscy canarinhos" itp itd :) no na innych meczach, które on komentuje takiego podniecenia nie zauważyłem ;)

Włodzimierz Szaranowicz - piłki nożnej to on nie komentuje, lubię go właściwie tylko za skoki narciarskie, popełnia trochę pomyłek, ale i tak jest zajebisty :) Najlepsze jego komentarze są z różnych MŚ, IO i ogólnie zawodów, gdzie wygrywał Małysz. Jest troche stronniczy, zakochał się w Schlierenzauerze.

Szpaq - nadal trzyma dobry poziom, ale nie to co kiedyś, emerytura się zbliża.
Maciej Iwański - lubię go, całkiem dobry komentator, często daje komentarze uszczypliwe itp ;]
Jacek Jońca - drze morde i głos mu się zmienia jak jest bardzo podniecony na wizji :)

90%
90%

Następna

Wróć do Sport