premiery

Czyli w zdrowym ciele zdrowy duch

Postautor: boguskiTS » 2011-01-06, 11:49

Jaka jest wasza ulubiona liga? ;D Ja osobiście preferuje angielską Premier League.

50%
50%

Postautor: Cali_FCB » 2011-01-06, 11:59

Angielska jest najmocniejsza i tym samym najciekawsza, to na pewno. Tak jak kiedyś mówiono tam o "wielkiej czwórce", tak teraz śmiało można nazwać to "wielką szóstką" (mimo wszystko wciąż zaliczam do mocarzy Liverpool). Na drugim miejscu oczywiście Hiszpańska Primera Division, najbardziej techniczna liga w Europie, z takimi tuzami jak Barca czy Real. Kiedyś nie przepadałem za Bundesligą, ale od tego sezonu regularnie oglądam mecze Borussii Dortmund i muszę przyznać, że również są to bardzo ciekawe rozgrywki. Francuska Ligue 1 z kolei od kilku sezonów jest niesamowicie wyrównana, ale darzę sympatią tylko jedną tamtejszą ekipę - Lille.

Prekursor
Prekursor

Postautor: Big Sun » 2011-01-06, 12:04

Tylko dwie. Pierwsza to Premier League, druga to Serie A. Mimo tego, że włoski futbol przeżywa w ostatnich latach małą zniżkę formy ja i tak uwielbiam tą ligę. Cwaniactwo i czasami zbytnie aktorzenie zawodników z kraju makaronu to jedne z wielu głównych cech za które cenię włoską Serie A. Czemu Pship? Będąc kibicem United nie mogę twierdzić inaczej...
Obrazek
They say, they want heaven
They say, they want God
I say, I have heaven
I say, I am God

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: houłmi » 2011-01-06, 12:05

Najlepsza jest angielska to się zgadzam. Hiszpańska nieco nudna, bo rządzą i dzielą Barca i Real. Ale najciekawszą z tych silniejszych w mojej opinii jest niemiecka, dużo fajnych spotkań, niespotykane rozstrzygnięcia i tak dalej. Ze słabszych to oczywiście interesuję się polską, ale polecam czasami spojrzeć na austriacką, bo to co czasami tam się dzieje przechodzi moje wyobrażenie.
"Facts don't cease to exist because they are ignored."
Aldous Huxley

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Bristol » 2011-01-06, 12:39

Szkoda, że nie zdołałem wpaść osobiście na utworzenie takiego tematu. ;)

Ja od zawsze obstawałem za Premier League. Jakoś mam sentyment do klubów z tej ligi, które zacięcie walczą o zajęcie pozycji lidera w tabeli, jak i zarazem o puchar angli, oraz ligi mistrzów, chociaż rzadko co od pewnego czasu oglądam mecze.

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: MaCabrus » 2011-01-06, 12:54

Ulubiona liga moja to zdecydowanie Premier League ;) Tyle mocnych klubów, wielki ścisk w środku tabeli i zażarta walka o utrzymanie - to niemal stałe cechy ligi angielskiej ;)

Druga moja ulubiona to chyba niemiecka Bundesliga ale to ze względu na Borussię, lubię oglądać mecze Polaków ;)

Awatar użytkownika
40%
40%

Postautor: mar89 » 2011-01-07, 22:00

Premier League of course. Jej nieobliczalność, bardzo silna "grupa zawsze walcząca o mistrza", wielkie nazwiska zarówno na murawie jak i na ławkach trenerskich, świetne zaplecze w postaci Championship to tylko niektóre elementy które wpływają na moją ocenę.

Awatar użytkownika
60%
60%

Postautor: Kali » 2011-01-07, 22:04

Jak każdy na razie w tym temacie najbardziej jaram się ligą angielską. Bardzo równa liga, dużo nieoczekiwanych wyników, ciekawe transfery itd.

LIVERPOOL FC !

Chociaż ten i poprzedni sezon to porażka. Hodgson wypierdalaj.
Kali

Postautor: houłmi » 2011-01-08, 12:17

Bo Big Sun kibicuje ManU i chciał mu fajnie pojechać.
"Facts don't cease to exist because they are ignored."
Aldous Huxley

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: MiczU » 2011-01-09, 22:14

Cali_FCB pisze:Angielska jest najmocniejsza i tym samym najciekawsza, to na pewno. Tak jak kiedyś mówiono tam o "wielkiej czwórce", tak teraz śmiało można nazwać to "wielką szóstką" (mimo wszystko wciąż zaliczam do mocarzy Liverpool). Na drugim miejscu oczywiście Hiszpańska Primera Division, najbardziej techniczna liga w Europie, z takimi tuzami jak Barca czy Real. Kiedyś nie przepadałem za Bundesligą, ale od tego sezonu regularnie oglądam mecze Borussii Dortmund i muszę przyznać, że również są to bardzo ciekawe rozgrywki. Francuska Ligue 1 z kolei od kilku sezonów jest niesamowicie wyrównana, ale darzę sympatią tylko jedną tamtejszą ekipę - Lille.

Cali dosłownie wyjąłeś mi to z głowy ! Propsy!
Obrazek
CHLEJ LITRA Z GWINTA!

Awatar użytkownika
60%
60%

Postautor: Kesler » 2011-01-10, 08:56

Mam cztery takie ulubione ligi.

Po pierwsze Eredivisie. Jestem fanem Ajaxu, oglądam w miarę możliwości wszystkie mecze z udziałem tego zespołu. W ostatnich latach różne zespoły zaliczają się do czołówki tej ligi. Niezmiennie Ajax i PSV, do tego Twente, dwa lata temu AZ. W ostatnich latach trochę słabiej idzie Feyenoord, ale ogólnie rzecz biorąc liga jest dość zróżnicowana i przez to ciekawa.

Po drugie La Liga. Ogólnie uwielbiam futbol hiszpański, który zwłaszcza w ostatnich latach stoi na najwyższym światowym poziomie, a do tego druga linia Barcelony, na którą patrzy się z ogromną przyjemnością. Trochę szkoda, że tylko dwa kluby walczą o mistrzostwo, ale taka hegemonia też ma swoje dobre strony.

Po trzecie Bundesliga. Na meczach zawsze jest mnóstwo kibiców. Liga ogólnie średnia, ale łatwo o zaskoczenia, co jest dużym plusem.

No i po czwarte brazylijska Serie A. Mnóstwo młodych talentów. Do tego po prostu brazylijska gra, którą uwielbiam oglądać. No i Ronaldinho, który(z tego co słyszałem) wraca do Gremio.

Poza tym wysoki poziom trzymają też ligi: włoska, rosyjska, francuska, oczywiście angielska, czasem warto rzucić okiem na grecką czy ukraińską. Ligi, których nie lubię oglądać to: polska, szwajcarska, czeska.

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: Bed » 2011-01-10, 15:59

boguskiTS pisze: Ja osobiście preferuje angielską Premier League.

zdecydowanie :super:
Witam Was w rzeczywistości

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: morus » 2011-01-13, 19:31

Zdecydowanie Bundesliga ;)
Mimo, iż za Niemcami nie przepadam to kocham ich ligę piłkarską :P Odkąd pamiętam ją oglądam i jak tylko mogę śledzę to co się dzieje w Niemczech ;) A to odkąd pamiętam to jest od około 2000 roku ;) Dla mnie najciekawsza liga ;) Wielokrotnie pokazała, że w każdym pojedynczym meczu jak i w całym sezonie faworyci są tylko na papierze lub w myślach, bo każdy może wygrać z każdym i właśnie to mi się podoba, że o majstra gra się do ostatnich kolejek i żaden zespół nie dominuje ligą. Chociaż w tym roku Borrussia pokazała, że mistrz jest znany praktycznie już po rundzie jesiennej, czym z jednej strony mnie zawiodła, a z drugiej ucieszyła, bo to jest moja ulubiona niemiecka drużyna ;)
"Polej, przechyl, powtórz!"

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: Nevie Smithie » 2011-01-15, 11:33

morus pisze:A to odkąd pamiętam to jest od około 2000 roku ;)

oj tak tak w wieku 7 lat obczajales bundeslige a koledzy sami bawili sie w piaskownicy. bez przesady :)

90%
90%

Postautor: Bob » 2011-01-15, 17:22

Hiszpańska - Primera División
Barca,Rulez!

Awatar użytkownika
60%
60%

Następna

Wróć do Sport