premiery

Czyli w zdrowym ciele zdrowy duch

Postautor: Kesler » 2011-01-11, 10:36

Wczoraj odbyła się gala Fifa, na której wybrany został między innymi najlepszy piłkarz świata. Został nim po raz drugi z rzędu Argentyńczyk Leo Messi z Barcelony. Trenerem roku został Mourinho, piłkarką roku po raz piąty z rzędu Brazylijka Marta. Za bramkę roku uznano trafienie Hamita Altintopa w meczu Turcja - Kazachstan - nagrodę tą wręczył mu bramkarz reprezentacji Kazachstanu Andrei Sidelnikow.

Co sądzicie o tych wynikach? Moim zdaniem bardziej na Złotą Piłkę zasłużył Xavi. Ogólnie powinien wygrać Sneijder, albo Robben, ale ich nawet nie wzięto pod uwagę w Top 3. Co do pozostałych rozstrzygnięć to nie mam żadnych zastrzeżeń.

Bramka roku:

Kod: Zaznacz cały
http://www.youtube.com/watch?v=ToGzAY69N40

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: houłmi » 2011-01-11, 12:04

Każdy mówi że bardziej zasłuzył Xavi, jednak ja bardziej liczyłem na Messiego. Może mniej osiągnął na mundialu, ale był najlepszym zawodnikiem Argentyny i to już ma do siebie Złota Piłka że nie chce wybrać najlepszego, tylko tego który najwięcej osiągnął. Owszem Xavi grał dobrze, posyłał zajebiste piłeczki, Iniesta strzelił gola w finale, nieźle radził sobie w Barcelonie, ale tylu meczów ile pociągnał Messi i ile pochwał zbierał w każdym meczu(!) to jest niewiarygodne. Ja się cieszę że jego boskość została dobrze nagrodzona, bo tylko tacy piłkarze zdobywają 2 razy Złotą z rzędu, a przez Maradonę mógłby tego nie osiągnąć. To jest niesamowity geniusz i zdecydowanie najlepszy piłkarz ostatniej dekady, nie wiem czy jak się interesuję piłką widziałem żeby ktoś nie tylko był zajebistym strzelcem, ale do tego zaliczał takie asysty i właściwie miał wszystko, co czyni go piłkarzem doskonałym. A najlepsze jest to, że rok temu mówiono że już lepiej się nie da grać w piłkę, a wydaje się że on cały czas się rozwija... Podsumowując, jako piłkarz Messi był najlepszy i większość to przyznaje, tylko te prestiżowe plebiscyty kierują się sukcesami więc faworytami byli Hiszpanie.
"Facts don't cease to exist because they are ignored."
Aldous Huxley

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Bristol » 2011-01-11, 13:54

A mnie wynik nie zadziwił. Tak przypuszczałem, że również i w tym roku złota piłka zostanie przekazana Messiemu za dokonania z całego poprzedniego roku, mimo że na mistrzostwach świata nie zabłysnął. W lidze pod względem strzelonych bramek odbiega minimalnie od Crisa o którym zresztą nie wspomniano na plebiscycie i nie dano mu tym razem niczego na otarcie łez i prawidłowo z tego względu, że Messi nie urządza cyrku na murawie i nie wzbudza kontrowersji w przeciwieństwie do gwiazdeczki z królewskich. A odnosząc się do Altintopa, to nie widziałem tego gola przedtem, ale mimo tego robi wrażenie.

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Cali_FCB » 2011-01-11, 16:31

houłmi pisze:Każdy mówi że bardziej zasłuzył Xavi, jednak ja bardziej liczyłem na Messiego. Może mniej osiągnął na mundialu, ale był najlepszym zawodnikiem Argentyny i to już ma do siebie Złota Piłka że nie chce wybrać najlepszego, tylko tego który najwięcej osiągnął. Owszem Xavi grał dobrze, posyłał zajebiste piłeczki, Iniesta strzelił gola w finale, nieźle radził sobie w Barcelonie, ale tylu meczów ile pociągnał Messi i ile pochwał zbierał w każdym meczu(!) to jest niewiarygodne. Ja się cieszę że jego boskość została dobrze nagrodzona, bo tylko tacy piłkarze zdobywają 2 razy Złotą z rzędu, a przez Maradonę mógłby tego nie osiągnąć. To jest niesamowity geniusz i zdecydowanie najlepszy piłkarz ostatniej dekady, nie wiem czy jak się interesuję piłką widziałem żeby ktoś nie tylko był zajebistym strzelcem, ale do tego zaliczał takie asysty i właściwie miał wszystko, co czyni go piłkarzem doskonałym. A najlepsze jest to, że rok temu mówiono że już lepiej się nie da grać w piłkę, a wydaje się że on cały czas się rozwija... Podsumowując, jako piłkarz Messi był najlepszy i większość to przyznaje, tylko te prestiżowe plebiscyty kierują się sukcesami więc faworytami byli Hiszpanie.

mam bardzo podobne zdanie. Wszyscy kierują się Mundialem, ale to był przecież tylko miesiąc, a Złota Piłka przyznawana jest za osiągnięcia w całym minionym roku. A że ten należał do Messiego przyzna chyba każdy. Mnóstwo goli i pięknych asyst w lidze, do tego choćby pamiętne 4 gole wbite Arsenalowi w Lidze Mistrzów. Nie ma w tej chwili lepszego piłkarza na świecie i jeszcze długo nie będzie.

Prekursor
Prekursor

Postautor: Nevie Smithie » 2011-01-12, 23:00

Na zlota pilke zasluzyl Carlos Alberto Tevez.

90%
90%

Postautor: Bob » 2011-01-14, 15:28

jestem wielkim fanem FCB i Messiego i wiedziałem ,że do niego trafi piłka ,ale chciałem ,żeby Iniesta ją dostał

Awatar użytkownika
60%
60%

Postautor: houłmi » 2011-01-14, 15:39

Bob pisze:jestem wielkim fanem FCB i Messiego i wiedziałem ,że do niego trafi piłka ,ale chciałem ,żeby Iniesta ją dostał

Za strzelonego gola w finale czy z sympatii?
Aldous Huxley

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Kazarr » 2011-01-14, 16:42

Iniesta akurat na mniej zasłużył na Złotą Piłkę z tej trójki. Wg mnie Sneijder powininen byc tutaj za niego.No i bardzo dziwne,że w wszystkich nominowanych nie było Milito.Oczywiście zwycięstwo Messiego zasłużone.

tu można zobaczyc jak glosowali kapitanowie i trenerzy druzyn narodowych i dziennikarze -
Kod: Zaznacz cały
http://www.fifa.com/mm/document/classic/awards/01/36/25/40/ballondor_award_men_player_finalx.pdf

niektóre głosy bardzo dziwne ;d

Awatar użytkownika
70%
70%

Postautor: Nevie Smithie » 2011-01-15, 11:29

Wazne ze nie wygral Cristiano "Plakal?" Ronaldo.

90%
90%

Postautor: Bed » 2011-01-16, 14:23

Ja uważam że powinien dostać ją Robben. Zajebisty sezon miał zarówno w klubie jak i reprezentacji.
Witam Was w rzeczywistości

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: Abarth » 2011-01-16, 14:27

Robben chyba najbardziej zasługuje na złotą piłkę. W Bayernie wyczynia cuda razem w duecie z Frankiem Riberym.

Awatar użytkownika
20%
20%

Postautor: Kali » 2011-01-16, 15:03

A Messi niby nie ?
Kali

Postautor: Spk » 2011-01-16, 15:27

Ja uważam, że jakbym Messi grał w miej technicznej, a bardziej brutalnej lidze typu Angielska, nie wyczyniał by już takich cud i łapał by więcej kontuzji, a Robben radził sobie w Anglii bardzo dobrze.
Spk

Postautor: houłmi » 2011-01-16, 17:06

A mi się wydaje że jakby Przemek Pitry grał w Serie A to by strzelił 50 bramek w sezonie. Gdybanie odłóżmy na bok.
Aldous Huxley

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Kesler » 2011-01-17, 10:15

To może Messi zasłużył na Złotą Stopę 2011? Co byście powiedzieli gdyby otrzymał takie wyróżnienie w tak młodym wieku?

Awatar użytkownika
80%
80%

Następna

Wróć do Sport