premiery

Dyskusje na temat filmów (premiery, zapowiedzi, recenzje, oceny itp.)

Postautor: MNiCH » 2011-12-21, 21:40

Stworzyłem ten temat ponieważ nie widziałem tu żadnego tematu poświęconego tematyce Anime... Mam kiepski wzrok? nie oglądacie tego typu animacji? czy też nikomu nie przyszło do głowy by założyć taki temat? Nie widziałem tez tematu o jednym z bardziej znanych na świecie reżyserów i scenarzystów anime.

Hayao Miyazaki - twórca anime, bardzo dobry mangaka... W tym momencie urwę ponieważ mam nadzieję, że nie trzeba wam szerzej przedstawiać tej postaci...
...jeżeli jednak nie znacie żadnych jego filmów animowanych to polecam takie tytuły jak:
-"Nausicaä z Doliny Wiatru"
-"Ruchomy zamek Hauru "
-"Spirited Away: W krainie bogów"
-"Księżniczka Mononoke"
Są to jedne z wielu jego filmów które warto obejrzeć :D

Jeżeli oglądacie anime a Hayao Miyazaki i jego filmy są wam dobrze znane to piszcie tu i wypowiadajcie się na temat tego pana i jego tworów...

Nausicaä z Doliny Wiatru - niezbyt zrozumiałem ten film... Jest ponoć trochę niejasny dla osób, które nie czytały żadnego tomu mangi pod tym samym tytułem... Muszę się kiedyś dorwać do tej mangi bo jak znam życie wiele zostało przeinaczone.

Awatar użytkownika
40%
40%

Postautor: R-N » 2011-12-23, 13:20

Kiedyś coś tam się ogladało, teraz za bardzo nie mam na to czasu. Jedyna postać, która szerzej rozpoznaje to akira toriyama, twórca m.in. dragon balla i dr slumpa oraz tworca grafiki do japonskich rpg, np. "blue dragon", "dragon quest 8".

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: MNiCH » 2011-12-23, 14:10

No tak...Akira Toriyama to następna sławna osoba w świecie japońskich rysunków...
Ja czasem jakieś ciekawsze anime pełnometrażowe (jak Ghost in the Shell) oglądam ale jakoś nie mam czasu aby oglądać całe serie po 30 odcinków albo i więcej...

Awatar użytkownika
40%
40%

Postautor: Rojs » 2011-12-23, 14:37

Jeśli chodzi o Anime to za czasów gnojka się oglądało Dragon Ball'a, Rycerzy Zodiaku czy Sailor Moon, ale nadal kocham to oglądać. Ostatnio zmiażdżyło mnie Death Note :padam:
Polecam!

Awatar użytkownika
20%
20%

Postautor: Hekt-X » 2011-12-27, 19:29

Ostatnio właśnie od nowa wkręciły mi się animce, a to już z 3 lata nie oglądałem zbytnio nic tak seriami. W każdym razie nadrabiam teraz różne tytułu.

To co udało mi się wsysnąć przez ostatni tydzień:

ChäoS;HEAd (Mystery, Sci-Fi, Harem, Supernatural, Psychological)
Ogólnie nieźle trzaska po rozumie, szczególnie z początku jak akcja się jeszcze rozkręca. Później już spuścili z tonu jeśli chodzi o wicked shit, ale i tak wyszło spoko. Jednak daleko ma do takiego Higurashi, czy cakończenia School Days :P

Kannagi (Comedy, School, Shounen, Supernatural)
Taka dość lekka komedyjka z motywem przyzwanej przez przypadek bogini, która postanawia zamieszkać z głównym bohaterem (mimo wszystko nie jest to podobne do Ah! My Goddess heh).

School Rumble (Comedy, Romance, School, Shounen)
2 sezony. Jedno z lepszych tego typu anime jakie widziałem, sporo beki. Główny bohater to nie typowy szrak, jak to zwykle w szkolnych komediach bywa, a bad ass znany głownie z tego, że każdemu potrafi spuścić wpierdol. No ale się zakochuje chłopaczyna w jeden dziewoi i tak powstały całe 2 sezony becznych rozkmin, jakby tu jej wyznać miłość...

Seitokai no Ichizon (Comedy, Parody, School, Harem)
Bekowa haremówka (pierwszoplanowo 1 gość i 4 dziewoje) z wieloma nawiązaniami do innych serii, więc i w pełni zadowoleni będą raczej Ci którzy orientują się w róznych tytułach. Krótkie b tylko 12 ep, ale ponoć ma być sequel.

Toaru Majutsu no Index (Action, Magic, Sci-Fi, Super Power)
Ciekawy, aczkolwiek dziwny twór, jest magia, są niemagiczne moce tzw. esperów, jest kościół (taa, główna bohaterka to loli zakonnica) i nieco zamieszania w tym wszystkim, aczkolwiek mnie tam nawet podeszło. Póki co ogarnąłem pierwszy sezon, jest jeszcze 2 i ma być movie jako kontynuacja. Do tego dochodzi jeszcze sezon Toaru Kagaku no Railgun, który skupia się głównie na jednej z bohaterek z Toaru Majutsu no Index - Mikoto.

Kimikiss Pure Rouge (Drama, Romance, School)
To sobie cisnę właśnie aktualnie. Niby zwykłe szkolne romace, ale bardzo spoko, wciągnęło, tak więc idę ogarniać dalej, heh.

A i do mojeg starego MALa zapomniałem hasła tak więc założyłem nowe konto, jeszcze potrwa zanim przerzucę całą bazę ze starego, jak na razie wrzucam to co oglądam na bieżąco.

Kod: Zaznacz cały
http://myanimelist.net/animelist/HektX
Top Weekly Artists
Obrazek
WE JUGGALOS !!!

Awatar użytkownika
100%
100%

Postautor: MNK » 2012-08-30, 14:05

Sorry za odkop, ale chciałem się wypowiedzieć w tym temacie.

Za dzieciaka oglądałem Dragon Ball, Teknoman, Wojowniczki z Krainy Marzeń. No i jak każdy Muminki i Pszczółkę Maję.

Przed wakacjami obejrzałem całe Death Note, genialne anime, potrafiłem oglądać dziennie po 10 odc. MISTRZOSTWO.
Na bieżąco sprawdzam Naruto (mangę), poza tym kiedyś mocno jarałem się Bleach.
Od jutra biorę się za następne, tylko muszę przejrzeć parę stron od czego zacząć.

Awatar użytkownika
40%
40%

Postautor: Drozdu » 2012-11-12, 16:42

Dopiero wkręcam się w anime ale już wiem, że na pewno będę jeszcze je oglądał. Na razie obejrzałem Death Note (mistrzostwo) i jestem w trakcje oglądania Kuroshitsuji też bardzo fajne głównie przez postać Sebastiana. Następnie w planach Fullmetal Alchemist i pewnie Bleach
Obrazek

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: Hekt-X » 2012-11-12, 16:52

Zacząłem 2 sezon Kore wa Zombie Desu ka? i zapowiada się fpytkę, z resztą pierwszy był zajebisty tak więc myślę, że i tu dadzą radę.
Top Weekly Artists
Obrazek
WE JUGGALOS !!!

Awatar użytkownika
100%
100%

Wróć do Filmy