premiery

Dyskusje na temat filmów (premiery, zapowiedzi, recenzje, oceny itp.)

Postautor: Oskarooo5 » 2010-04-30, 19:02

Wade Porter (Stephen Dorff) jest przeciętnym, uczciwie zarabiającym obywatelem. Jednak spokojne przedmiejskie życie jego i jego rodziny zostaje zakłócone. Wade przyłapuje w domu włamywacza i, ku własnemu nieszczęściu uśmierca intruza, co policja uznaje za przekroczenie obrony koniecznej. Główny bohater trafia do więzienia stanowego. Początkowo niski wymiar kary, w wyniku niefortunnego splotu wydarzeń zostaje zwiększony o sześć lat. Dodatkowo nieznający więziennych realiów Porter wpada w misterną sieć powiązań rozplecioną pomiędzy członkami gangów i strażnikami więziennymi. Z pomocą zjawia się skazany na dożywocie za wielokrotne morderstwo John Smith (Val Kilmer), którego umieszczono w celi Wade'a. Pomiędzy skazańcami zawiązuje się nić porozumienia, doświadczony współlokator zostaje mentorem Portera i objaśnia mu więzienne know-how, dając tym samym wskazówki niezbędne do przetrwania.

Jak dla mnie świetny film. Oglądałem go z wielkim zaciekawieniem. Po prostu poruszył mnie. Według mnie najlepsza rola należy do Val'a Kilmera

Podzielcie sie swoimi opiniami na temat tego filmu. Na koniec napisze, że po prostu polecam. :)
"Trenuj Do Końca Do Upadłego Bo życie To Walka By Dążyć Do Czegoś"

30%
30%

Postautor: mar89 » 2010-04-30, 19:49

również uważam ten film za bardzo dobry. Zrobił na mnie duże wrażenie. Dla kogoś kto lubi filmy o więzieniu to pozycja obowiązkowa.

Awatar użytkownika
60%
60%

Postautor: houłmi » 2010-04-30, 19:54

Takze uwazam film za bardzo dobry, mocno mnie wciagnal i pokazuje dobitne realia zycia w wiezieniu. A poczatkowo nie chcialem ogladac, ale kuzyn mi polecal i przyznam ze nie zawiodlem sie. Szczerze polecam.
"Facts don't cease to exist because they are ignored."
Aldous Huxley

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Wróć do Filmy