premiery

Dyskusje na temat filmów (premiery, zapowiedzi, recenzje, oceny itp.)

Postautor: Drozdu » 2010-05-06, 16:51

Co sądzicie o tym serialu i jego ostatniej serii?

Zagubieni (ang. Lost) – amerykański serial fantastyczno–przygodowy, który przedstawia losy pasażerów samolotu linii Oceanic Airlines, którzy lecąc z Sydney do Los Angeles rozbijają się na pełnej tajemnic tropikalnej wyspie gdzieś na południowym Pacyfiku.
Information icon.svg Uwaga: poniżej znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.

71 rozbitków, których teoretycznie poza tym, że są pasażerami tego samego feralnego lotu 815, nic nie łączy. Niejednokrotnie muszą jednak wspólnie walczyć o przetrwanie. Oprócz losów rozbitków na wyspie, w każdym odcinku, w retrospekcjach, przedstawiane jest życie przed katastrofą jednej lub kilku postaci. Począwszy od ostatniego odcinka trzeciego sezonu ("Through the Looking Glass") do retrospekcji dołączyły futurospekcje (ang. flash-forward), które ukazują życie niektórych rozbitków po opuszczeniu wyspy. Obecnie w serialu widzimy zarówno retrospekcje, jak i futurospekcje, a w jednym z odcinków pojawiły się obie formy.

Serial został stworzony przez J. J. Abramsa, Jeffreya Liebera i Damona Lindelofa, który jest obecnie głównym scenarzystą. Większość scen kręconych jest na hawajskiej wyspie O'ahu[1]. Odcinek pilotażowy po raz pierwszy można było zobaczyć 22 września 2004 roku. Od tego czasu powstało sześć sezonów serialu. W Stanach Zjednoczonych wyemitowała je telewizja ABC. Produkcją Zagubionych zajmują się Touchstone Television (od 2007 roku ABC Studios), Bad Robot Productions oraz Grass Skirt Productions. Muzykę do serialu skomponował Michael Giacchino. Zagubieni to jeden z najdroższych aktualnie produkowanych seriali telewizyjnych. Przyczynami wysokiego kosztu produkcji jest duża liczba postaci (każdej z nich twórcy starają się poświęcać tyle samo uwagi) oraz wysoki koszt kręcenia scen na Hawajach[2].

Niespodziewane zwroty akcji i nieustanne napięcie zagwarantowały Zagubionym popularność na całym świecie. W Ameryce odcinki pierwszego sezonu przyciągały przed telewizory średnio 16 milionów widzów. Serial, który cieszy się tak ogromną popularnością wśród widzów na całym świecie, zyskał również uznanie krytyki. Nagrodzony został m.in. Nagrodą Emmy za najlepszy serial dramatyczny w 2005, Złotym Globem za najlepszy serial dramatyczny w 2005 czy też Nagrodą Gildii Aktorów Telewizyjnych za najlepszą obsadę serialu dramatycznego[3].

Zgodnie z najnowszymi trendami marketingowymi Zagubieni to coś więcej niż tylko serial telewizyjny. Autorzy starają się zaintrygować widza do tego, aby szukał on informacji w internecie, trafiając na liczne strony WWW założone tylko w jednym celu: zagmatwać jeszcze bardziej zagadki. Linie lotnicze Oceanic Airlines, Inicjatywa DHARMA, tajemniczy kod umieszczony na wszystkich produktach, to zapewne tylko część tropów, którymi można podążyć szukając odpowiedzi na pytanie, co tak właściwie dzieje się na tajemniczej wyspie. Dodatkowo, aby uwiarygodnić fikcyjną historię, twórcy stosują metodę wplatania prawdziwych instytucji i osób takich jak Uniwersytet Michigan czy bagua (prawdziwy koncept filozoficzny przedstawiany jako symbol, który stał się logo DHARMA).

W maju 2007 roku producenci serialu zapowiedzieli, że po zakończeniu emisji trzeciego sezonu powstanie jeszcze 48 odcinków z przygodami rozbitków, zgrupowanych w trzech krótkich sezonach[4]. Planowano, aby trzy ostatnie serie zawierały po 16 odcinków każda. Jednakże strajk Gildii Scenarzystów Amerykańskich spowodował, że sezon czwarty został skrócony do 14 odcinków. W zaistniałych okolicznościach telewizja ABC podjęła decyzję o wydłużeniu piątego i szóstego sezonu do 17 odcinków każdy[5]. Jednak postanowiono, że ostatni sezon będzie zakończony 3 godzinnym finałem, czyli liczył będzie 18 odcinków. Tak więc ostatni epizod Zagubionych będzie 121 odcinkiem serialu, a wyemitowany zostanie 23 maja 2010 roku.
Ostatnio zmieniony 2010-05-06, 20:52 przez Drozdu, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: Kali » 2010-05-06, 16:55

Oglądałem, teraz już nawet nie wiem co i jak i jakoś mi się nie chce sprawdzać, nie wiem ile serii tego nawet jest. Oglądałem cała pierwszą i troche drugiej. Podobała mi się 1, z drugiej mniej pamietam co się działo. Serial nie powalał jakoś i przestałem oglądać.
Kali

Postautor: BZL » 2010-05-06, 17:03

Na litość, spójrz chociażby na post Unforgiven'a, który rozpoczął topic o Housie. Jak zaczynasz temat o serialu/filmie/grze to wypadałoby chociaż kilka słów o niej napisać, nie wspominając już ofkors o własnym zdaniu na ten temat.

A jeżeli nie chce Ci się wysilać, to chociaż przeklej skądś (zapewne z Wikipedii) choć podstawowe informacje o serialu.

Odnośnie samych Lostów - jestem fanem od samego początku. Pierwszy sezon oglądałem z zapartym tchem, ale pamiętam, że tuż po jego zakończeniu, zrobiłem sobie przerwę (nie pomnę powodów). w każdym razie, kilka miesięcy potem, wróciłem do serialu z zapałem i nadrobiłem zaległości. Śledziłem poczynania Zagubionych przez wszystkie 5 sezonów, śledzę je i teraz.

Co sądzę o 6 sezonie? Nie da się ukryć, że ostatni sezon zbiera póki co najgorsze recenzje spośród wszystkich emitowanych, i może pochwalić się jednym z najmniejszych w historii Lost odsetkiem oglądalności. Co mi osobiście nie przeszkadza.

Fakt, finałowy sezon jest słabszy, można nawet rzec, że mocno odstaje od świetnego IMO sezonu 5. a do takich arcydzieł jak 1. nie ma nawet podjazdu. Ale przez te kilka lat nabrałem naprawdę ogromnej sympatii do tych wszystkich postaci, i chociaż nie jest to już ta sama zajawka co wcześniej, to nadal z chęcią oglądam odcinki co tydzień. Wczoraj mieliśmy okazję zobaczyć epizod 14, do końca serialu zostały już jedynie 3, o ile się nie mylę. Szkoda, bo twórcy obiecywali przed 6 sezonem złote góry, a póki co dostaliśmy kilka zapychaczy, a odcinki wybijające się ponad przeciętność można zliczyć na placach jednej ręki.

Sporo osób hejci Darltonów za to, że po 5. sezonie, który był nastawiony na stricte naukowe wątki pokroju DHARMY czy podróży w czasie, 6. skupia się na tej sferze bardziej "mistycznej". Mi osobiście to nie przeszkadza, naczytałem się tyle fanowskich zakończeń serialu, że jestem niezmiernie ciekaw, jak twórcy postanowią zakończyć to świetne widowisko telewizyjne, jakim jest Lost.

Serial posiada wszystko, co powinien, by móc być okrzyknięty świetnym i nie bez powodu jest takim nazywany. Kapitalna muzyka, fantastyczny klimat (który niestety był znacznie bardziej wyczuwalny w "dawnych Lostach") oraz fenomenalna obsada sprawiają, że serial ogląda się naprawdę przyjemnie. I choć do tej pory nie zdobył zbyt wielu nagród (jak na taki fenomen, jakiego poziom prezentuje) to jestem pewien, że tuż po zakończeniu emisji finałowego sezonu, nagrody posypią się jak z rękawa.

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: Lostmen » 2010-05-06, 21:07

wystarczy spojrzeć na mój nick :) od 1 sezonu do 5 oglądałem wszystkie odcinki , 6 nie oglądałem ale niedługo jak znajdę chwile to obejrzę wszystkie odcinki , ale na pewno jest to mój ulubiony serial - bardzo się wkręciłem do 5 sezonu byłem psychofanem premiera w USA i czekanie na linki na Rapidshare :D ulubiona postać to John Locke i Sawyer 5 sezon to mój ulubiony tak jak 1 i 2 fabuła bardzo mnie wciągneła

20%
20%

Postautor: mateja » 2010-05-06, 21:17

Oglądałem jeden odcinek bardzo dawno. Nawet nie wiem która seria. Ogólnie znajomi byli bardzo podjarani tym serialem i z lekkim zdziwieniem spoglądali na mnie, że nie siedze w tym. Identyczna sytuacja jest z doktorem house`m. :|
poppa notha pill right na na na smoke anotha bowl right na na na na

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Milkshake » 2010-05-07, 06:01

nienawidziłam tego serialu od czasu pierwszej serii, koleżanki non stop mi o tym nadawały, więc miałam dosyć :P potem, kiedy była trzecia seria sama z siebie się wciągnęłam, niestety później już nie mieszkałam w chacie i nie mam dostepu do telewizora 24/h więc odpuściłam sobie ;) szkoda, bo zapowiadało się naprawdę fajnie i kiedyś w wolne oglądałam odcinek z piątej serii i nie mogę się już połapać :niepewny:
Milkshake

Postautor: BZL » 2010-05-07, 06:25

Co prawda, to prawda - LOST jest serialem, w którym, jeśli nie oglądamy odcinka za odcinkiem, można się bardzo łatwo zgubić. Ale w tym m.in. tkwi właśnie jego magia - szereg nawiązań do poprzednich odcinków, nierzadko nawet oddalonych o kilka sezonów od siebie sprawia, że przez cały czas LOST kreuje przed widzem spójną, choć ogromnie multiwątkową akcję.

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: Nes » 2010-05-07, 07:17

Nigdy nie przepadałem za tym serialem. Ogólnie mi się nie podoba:D Bardziej przepadam za komediami...

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: mar89 » 2010-05-07, 15:24

jeden z lepszych seriali jakie miałem okazję do tej pory śledzić. Przyznaje, że pierwsze sezony podobały mi się znacznie bardziej niż kolejne. Klimat pierwszego sezonu wciągnął mnie z maksymalnie. Wydaje mi się że teraz oglądam Lostów trochę z przyzwyczajenia a trochę z czystej ciekawości jak to się wszystko skończy. Ogólnie serial oceniam bardzo wysoko. Do tej pory rzeczą która mi się najbardziej nie podobała były przeskoki w czasie. Jakoś ten motyw mi nie pasował.

Awatar użytkownika
60%
60%

Postautor: vale » 2018-09-16, 05:17

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо

100%
100%

Wróć do Filmy