premiery

Dyskusje na temat filmów (premiery, zapowiedzi, recenzje, oceny itp.)

Postautor: tequila175 » 2010-06-28, 17:06

amerykański serial animowany powstający od roku 1997

Obrazek

serial przedstawia przygody czterech ośmiolatków, mieszkających w małym amerykańskim, górskim miasteczku South Park

serial od początku wzbudza kontrowersje, ponieważ wyszydza społeczności, mniejszości, poszczególne jednostki, zjawiska, zachowania itp. często poruszane są kwestie religijne i polityczne, co przysparza serialowi wrogów wśród polityków i osób powiązanych z kościołem, wyszydzanie jest komentarzem twórców bieżących wydarzeń na świecie (np. ataków terrorystycznych czy zainteresowania świata 'Pasją' Mela Gibsona), przez co serial zachowuje aktualność

do dnia dzisiejszego serial doczekał się czternastu serii (202 odcinków), pełnometrażowego filmu, kilku fanklubów, tysięcy stron internetowych i rzeszy fanów na całym świecie. sporą część fanów stanowi młodzież: wydawać może się, że South Park nie prezentuje żadnych walorów edukacyjnych czy wychowawczych, jednak w każdym odcinku doszukać można się morału (przeważnie podsuwanego pod koniec przez któregoś z chłopców)

charakterystyczne dla serialu są śmierci Kenny'ego, który ginie w większości odcinków,

mimo tego, że serial powstaje od kilku lat, bohaterowie aż do połowy czwartego sezonu byli w tym samym wieku, jednak świat w serialu dostosowuje się do bieżących wydarzeń

bajeczka ryje mi banie :super:
Ostatnio zmieniony 2010-06-28, 19:22 przez tequila175, łącznie zmieniany 1 raz
witaj w królestwie rzeczy nieracjonalnych,
w odrzuconym scenariuszu dla kanału Romantica

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: Kali » 2010-06-28, 17:31

ulubiony serial od tylu lat.. niektóre piosenki ryją banie heheh... najlepszy imo jest Cartman...jego teksty i piosenki niszczą..
Kali

Postautor: Mazgaj » 2010-06-28, 19:54

Bardzo dobra kreskówka, uczy i bawi. Każdy odcinek ma swoje przesłanie, często pokazane w sposób kontrowersyjny i z dystansem do świata.
qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

80%
80%

Postautor: Przemson » 2010-06-28, 20:08

Nie jestem jakimś fanem tej kreskówki, ale jeden odcinek czy dwa w tygodniu zdarza mi się obejrzeć i zazwyczaj nie mam zastrzeżeń. Główne postacie są świetne zrobione, nieważne czy to Stan, Kyle, Cartman, Kenny czy choćby Mr. Garrison - wszystkie mają swój styl i miło się je ogląda. Z South Parku pamiętam, że długo bawił mnie odcinek z "Vote or die!". :rotfl:

10%
10%

Postautor: Radon » 2010-06-28, 20:22

Jakoś maniakalnie nie oglądam, jak trafię na Comedy Central, to sobie obejrzę. Z bohaterów najbardziej lubię Stana. Pamiętam, szczególnie mi się podobał odcinek, w którym chłopaki bawili się we Władcę Pierścieni, jebitny odcinek.
Wielu narzeka na lektora z CC, choć sam nie rozumiem czemu. Wg mnie serial zyskuje na śmieszności, no i co jest charakterystyczne: lektor często bluzga częściej niż jest w oryginale ;p
"Teraz jest cool, luźno, super, bomba, zniszczono powagę..."

50%
50%

Postautor: santi » 2010-06-29, 11:16

kocham Cartmana! dobre jest ogółem.

Awatar użytkownika
20%
20%

Postautor: houłmi » 2010-09-03, 20:09

Niedawno skonczylem ogladac, a obejrzalem wszystkie 14 sezonow. Cos malo osob co sie jaraja tym sie wypowiedzialo, m.in. Ziencio. Zajebisty animowany serial, czesto jest fabula na samym koncu, choc nie zawsze sie z nia zgadzam, a to chyba jednak nie jest najwazniejsze. Bardziej charakteryzuje go dobry, czesto przekraczajacy granice dobrego smaku humor, ktory znalazl wielu fanow na calym swiecie. Jesli chodzi o moje ulubione postacie to pomijajac juz Cartmana, ktory chyba rozpierdala kazdego, lubie mocno Buttersa za naiwnosc i jego glos, Pana Mackeya za jego slynne "mkay?" i zajebany w akcji glos oraz Ike'a, przyrodniego brata Kyle'a, szczegolnie jak McCain wygral wybory i ten 3-latek byl zalamany, lol.
Ostatnio zmieniony 2010-09-03, 20:20 przez houłmi, łącznie zmieniany 1 raz
"Facts don't cease to exist because they are ignored."
Aldous Huxley

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Mazgaj » 2010-09-03, 20:17

Radon pisze:Wielu narzeka na lektora z CC, choć sam nie rozumiem czemu.

Jak dla mnie, Jacek Kopczyński jest nie tylko świetnym lektorem, ale też dubbingowcem. Wyróżnia się z tłumu, dzięki temu jak wkłada życie w swoje dubbingi i to u niego lubię.
Taka ciekawostka jak ktoś nie wie: Podkłada głos w wielu grach komputerowych, m.in kilka czołowych postaci gier Gothic, np. Lee ;)
qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

80%
80%

Postautor: PaCO » 2010-09-03, 22:41

Mazgaj pisze:Podkłada głos w wielu grach komputerowych, m.in kilka czołowych postaci gier Gothic, np. Lee ;)

Pamiętam :)

A co do samej kreskówki. Nie pobierałem jeszcze tego w całości (ale mam taki zamiar), ale jak już trafię na MTV na to, to gapię się w telewizor z zachwytem. Wspaniałe na poprawienie humoru :)

Awatar użytkownika
90%
90%

Postautor: tequila175 » 2010-10-29, 11:09

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lESvurzcDyg&feature=related[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LUFkNliJLVk&feature=player_embedded[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0WXhO_-e3bM&feature=player_embedded[/youtube]

hahahahahahaahahahahahhaa :rotfl:

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: Spead5 » 2010-10-29, 15:29

:D

10%
10%

Postautor: tequila175 » 2012-03-18, 15:24

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: dadek69 » 2012-03-20, 01:52

cartman to geniusz

edit: lektor ssie, wybaczcie, ale to wypacza całą kreskówkę. najlepiej w oryginale lub z napisami
Mam od dawna fajrant szkoły też nie ogarniam
rap praca to mit a rap zabawa prawda
czas ogarnąć się no i proste też tak mówię
lecz na razie mówię a wnioski mam w dupie

Awatar użytkownika
10%
10%

Postautor: vale » 2018-09-16, 05:22

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо

100%
100%

Wróć do Filmy