premiery

Dyskusje na temat filmów (premiery, zapowiedzi, recenzje, oceny itp.)

Postautor: Big Sun » 2010-07-20, 12:13

Piątek, trzynastego (ang. Friday the 13th) to amerykański slasher wyreżyserowany przez Seana S. Cunninghama w 1980 roku do scenariusza Victora Millera. Stał się jednym z najbardziej znanych slasherów, klasykiem wśród horrorów oraz zapoczątkował jedną z najdłuższych serii filmów w historii kina. Seria kilkakrotnie miała zostać definitywnie zakończona, jednak zawsze została wznawiana. Powstał także serial, emitowany w telewizji przez trzy sezony (1987-1990).

* Piątek, trzynastego (Friday the 13th; 1980) reż. Sean S. Cunningham
* Piątek trzynastego II (Friday the 13th Part 2; 1981) reż. Steve Miner
* Piątek, trzynastego III (Friday the 13th Part III: 3D; 1982) reż. Steve Miner
* Piątek, trzynastego IV: Ostatni rozdział (Friday the 13th: The Final Chapter; 1984) reż. Joseph Zito
* Piątek, trzynastego V: Nowy początek (Friday the 13th: A New Beginning; 1985) reż. Danny Steinmann
* Piątek, trzynastego VI: Jason żyje (Friday the 13th Part VI: Jason Lives; 1986) reż. Tom McLoughlin
* Piątek, trzynastego VII: Nowa krew (Friday the 13th Part VII: The New Blood; 1988) reż. John Carl Buechler
* Piątek, trzynastego VIII: Jason zdobywa Manhattan (Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan; 1989) reż. Rob Hedden
* Piątek, trzynastego IX: Jason idzie do piekła (Jason Goes to Hell: The Final Friday; 1993) reż. Adam Marcus
* Jason X (2001), reż. James Isaac
* Freddy kontra Jason (Freddy vs. Jason; 2003), reż. Ronny Yu
* Piątek, trzynastego (Friday the 13th; 2009) reż. Marcus Nispel

Można mówić co się chce. Dla mnie to najbardziej kultowy horror, a osoba Jasona Voorheesa to dla mnie najbardziej przekozacki morderca jaki kiedykolwiek powstał w historii horroru :P
Obrazek
They say, they want heaven
They say, they want God
I say, I have heaven
I say, I am God

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Ejdam » 2010-07-20, 12:33

Proste,że klasyka. Jako wielki fan horrów,znam całą serie na pamięć. Pierwsze dwa filmy miazga, kazdy fan horrów powinien je znać. Reszta dosyć słaba., oprócz Freddy kontra Jason, bardzo ciekawe połączenie tych dwóch morderców. Remake z zeszłego nawet spoko. Beka mam z Jason X beznadziejny film. Jason trochę podróba Micheal Myers z Halloween, ktory był przed tem. Tak jak on ma maskę i nic się nie odzywa.
Groupie bitches hypnotized by devil shit you hate to hear
Standin in the shower full of powder coca fuckin' cain
Hour by the hour ain't no coward cause I'm blowin' man

Awatar użytkownika
70%
70%

Postautor: Drozdu » 2010-07-21, 10:16

Oglądałem tylko 1 część i całkiem fajna.
Obrazek

Awatar użytkownika
80%
80%

Wróć do Filmy