premiery

Dyskusje na temat filmów (premiery, zapowiedzi, recenzje, oceny itp.)

Postautor: mar89 » 2010-10-30, 17:22

Chętnie poznam filmy z gatunku: Horror ewentualnie Thriller (choć z naciskiem na pierwszą opcję ;) ), które zrobiły na was wrażenie, które wam się podobały.

Bardzo mile widziane nie tylko wymienienie tytułu danego filmu, ale dodanie kilka słów na temat samego filmu, jego treści.

Awatar użytkownika
60%
60%

Postautor: Hekt-X » 2010-10-30, 20:16

Nie wiem czy nie wrzucałem tego dzieś na tym forum już, ale moja lista ulubionych horrorów:

It (1990) > Jaram się generalnie psychopatycznymi klaunami, tak więc cenię bardzo tę produkcję. Klimat jest nieco psychodeliczny, nie wiem jak mógłbym to opisać żeby czegoś nie zespojlerować... Po prostu mamy tytułowego klauna i jazdę po baniaku.

In the Mouth of Madness (1995) > Kozacki klimat, tytuł bardzo dobrze go odzwierciedla. Jeśli chodzi o fabułę to nie do końca pamiętam co tam dokładnie się działo, mam tylko jakieś przebłyski motywów, bo widziałem go dość dawno, ale chyba można wygooglować...

Suspiria (1977) > Bardzo mnie wciągnął. Przewodni motyw muzyczny to mistrzostwo. Tak jeszcze przed oglądnięciem tego jarałem się tym trackiem > http://w834.wrzuta.pl/audio/1zgQJ5WpsJU/ Hehe, szkoda, że w sumie tylko taki przerywnik, bo muzycznie jak dla mnie najlepszy z tej jego płyty, no ale o filmie to mistrz gatunku, ogólnie rzecz dzieje sie bodajze w jakiejś szkole/akademiku w Wiedniu. Kawałek cytatu z opisu - "dzieją się tutaj dziwne i okropne rzeczy. Młode dziewczyny giną jedna po drugiej w strasznych okolicznościach, a instruktorka tańca, służące i dyrektorka zdają się nie dostrzegać niebezpieczeństwa."

Hellraiser (1987) > Mistrzostwo Clive'a, jaram się tym klimatem. Może zdawać się nieco taki cięzki dość... "Historia małżeństwa, które po przeprowadzce do nowego domu odkrywa w nim przerażającą postać - zdeformowanego człowieka, który okazuje się być przyrodnim bratem głównego bohatera, a z czasem staje się również kochankiem jego żony."

Jacob's Ladder (1990) > Też fajnie daje po baniaku, jeden z najlepszych psychodelicznych klimatów jak dla mnie. "Jakub Singer (Tim Robbins) walczy z dręczącymi go koszmarnymi wspomnieniami z wojny w Wietnamie. Z dnia na dzień czuje się coraz gorzej, dookoła siebie widzi demony. Gdy spotyka przyjaciół z batalionu, dowiaduje się, że ci również doświadczają tego rodzaju wizji..."

Shutter (2004) > Jeden z lepszych horrorów od 2000-dziś, szkoda, że nie często dziś już takie robią. Jes to o fotografie który na swoich zdjęciach zaczyna dostrzegać dziwne rzeczy i takie tam, mega klimat ogólnie.

[Rec] (2007) > No spodobał mi się zamysł w jakim był zrobony, gdyby nakręcili to, że tak powiem normalnie to IMO stracił by na tym sporo. Nie wiem czy ktoś nie słyszał o tym filmie więc opisywać chyba nie muszę...

Chakushin ari (2003) > Pierwsza część była bardzo klimatyczna, 2 już niestety gorsza, 3 jeszcze nie widziałem, a za remake się nawet nie biorę... No ale ta pierwsza część, na polskie "Nieodebrane Połączenie", bardzo zajebista. Ogólnie chodzi o to, że "Dzwoni Twoja komórka. Ale zamiast dzwonka - dziwna nieznajoma melodia. Nie zdążyłeś odpowiedzieć. Na wyświetlaczu napis - "Jedno nieodebrane połączenie". Numer dzwoniącego - Twój własny. Czas połączenia jest bardzo dziwny - przesunięty od dzisiejszej daty o trzy dni w przyszłość. Jedna wiadomość na Poczcie Głosowej. To Twój własny głos, nic nie znaczące słowa, jakieś obce dźwięki i nagle - mrożący krew w żyłach krzyk." Taka ciekawostka jeszcze, po premierze filmu wiele ludzi ustawioało sobię ten sam dzwonek co w filmie żeby poschizować znajmych, którzy też oglądali ten film :P

30 Days of Night (2007) > Muszę przyznać, że mimo tego że jakoś specjalnie strachowy nie jest to jak na slasher z udziałem wapirów bardzo mi się spodobał... Ostatnio widziałem 2 część i taka średnia przy tej była. Jedynka ma miejsce na mroźnej północy, gdzie na 30 dni zapada ciemność, a nasze misteczko stało się celem wampirów...

Children of the Corn (1984) > Uwielbiam południowy klimat nawiedzonej farmy z maskrą na polach kukurydzy. Jak na razie tylko pierwszą część widziałem.

Friday the 13th (1980) > Po prostu klasyczny slasher. Grupka ludzi przyjeżdża nad jezioro i zaczynaja po kolei ginąć...

Dracula (1992) > Dardzo siada mi jego klimat. O czym jest ta wersja chyba nie trzeba wspominać.

1408 (2007) > Dobry psychodeliczny klimat. Ale czy jest to horror... hmm, może nie do końca. Ale ogólny zamysł i wykonanie fajnie wyszło. Koleś zamknięty w ponoć nawiedzonym pokoju hotelowym musi walczyć o zycie, jednak to co dziej się dookoła nie jest w żadnum wypadku normalne...

Interview with the Vampire (1994) > Podobnie jak u Draculi też mi spasił. Też raczej znany film, muszę go sobie odświeżyć.

The Thing (1982) > Pamiętam jak go oglądałem jak byłem mały, to sie potem zacząłem psów bać. Generalnie rzecz biorąc masakra w centrum badawczym na Antarktydzie.

House of 1000 Corpses (2003) i The Devil's Rejects (2005) > Szczególnie za postaci Kapitana Spaulding'a (kolejny wicked clown) i Otis'a, mistrzowskie duo.

The Shining (1980) > Psychoza w najlepszym wydaniu. Chyba też każdy kojaży ? Koleś pracuje jako kurator w hotelu Overlook w górach stanu Colorado. Hotel jest zamknięty na zimę i Jack z rodziną są jedynymi mieszkańcami w budynku. Z czasem zaczynają sie dziać różne, mniej czy bardziej nadprzyrodzone rzeczy. Ogólnie zajebista psychodeliczna sieczka.

A Nightmare on Elm Street (1984) > Dobry slasher z elementami psychozy. Widziałem jeszcze 2 cześć, ale jakoś 1 bardziej mi podchodzi. Freddy Krueger zaprasza Cie do Twojego snu hehe...

Saw (2004) > Pierwsza część była konkretna... oglądałem do 4 i ta czwarta była lepsza niż 2 poprzednie, które ssą mocno. Też nie będe opisywał, bo chyba nie większego sensu.

Candyman (1992) > Chyba nie trzeba przdstawiać... "Studentka z Chicago Helen Lyle pisze pracę magisterską o współczesnym folklorze. Świetnie się bawi wypytując studentów pierwszego roku o przesądy, którym dają wiarę. Śmiech zamiera jaj jednak na ustach, gdy słyszy opowieść o Candymanie, duchu z hakiem zamiast ręki, który nawiedza jeden z bloków mieszkalnych w niebezpiecznej dzielnicy. Helen przekonana jest, że znalazła wymarzony temat do swojej pracy. Przełamuje wewnętrzne opory i odwiedza blok, w którym straszy. Ani przez chwilę nie dopuszcza do siebie myśli, że Candyman może istnieć naprawdę. On jednak budzi się do życia i popełania serię przerażających zbrodni"

Braindead (1992) > Bekowe gore. W sumie klasyk tego nurtu, nie ma to większej fabuły, ale jest tam mnóstwo świetnych niejednokrotnie rozdupiających motywów. Polecam jeśli lubicie śmać się z flaków i takich tam :P

Diary of the Dead (2007) > Zdecydowanie najlepszy film z zombiakami jaki oglądałem. Romero pokazuje nam obraz bardzo zbliżony do tego z książek Brooks'a, za co cenię ten film najbardziej.

Kill Theory (2009) > Niby kolejny slasher, ale jakoś spodobał mi się bardziej. Typowo grupka ludzi w miejscu daleko od cywilizacji musi przetrwać w grze z psycholem.

Wrong Turn (2003) > Przdewszystkim południowy klimat, też jakoś lepiej mi się oglądało niż zwykle. "Grupa młodych ludzi utknęła w lasach Zachodniej Wirginii. W poszukiwaniu drogi powrotnej i pomocy, turyści natknęli się na rodzinę genetycznie zniekształconych ludzi, o których istnieniu krążyły do tej pory tylko krwawe legendy."

The Hills Run Red (2009) > Ciekawy pomysł na kolejny slasher... Mimo iz podobne rzeczy juz widzieliśmy w innych tego typu filmach, to jakoś ten jest dosć fajnie ogarnięty, bardzo fajnie ise go oglądało.

Lesbian Vampire Killers (2009) > Zdecydowanie jedna z najlepszych komedii z zabarwieniem czarnego humoru jakie ogladałem, chociaż klasyczne już Opowieści z Krypty to to nie są :P... Ale miałem bekę prawie non stop.
Top Weekly Artists
Obrazek
WE JUGGALOS !!!

Awatar użytkownika
100%
100%

Postautor: Bristol » 2010-10-30, 20:27

Jeżeli chodzi o mnie, to nie przepadam za krwawymi horrorami, gdzie można dostrzec faceta goniącego z piłą mechaniczną z tego względu, że mnie to wprawia w obrzydzenie, a nie wzbudza strach. Przepadam natomiast za takimi horrorami, gdzie można dostrzec zjawiska paranormalne, a mianowicie rozchodzi się tu o stosowanie technik, które sprawiają, że oglądanie takiego filmu robi sieczkę z mózgu przez kilka dni z rzędu.

Lustra - Film opowiada o bohaterze, który zdołał dorwać posadę nocnego stróża w muzeum. Budynek ten uległ zniszczeniu na skutek pożaru. Jednak okazuje się, że w przeszłości był tam również szpital psychiatryczny w którym dokonano tam masowego, a zarazem brutalnego morderstwa przez moce nie z tego świata. Konkretnie powodem całego tego zamieszania była nastoletnia dziewczynka, która podobno cierpiała na zaawansowaną schizofrenię. Podobno, a to z tego względu, że można stwierdzić, że została opętana przez coś, co powodowało, że traciła kontrolę nad sobą i zamieniała się w diabelskie stworzenie. Powodem ataków są lustra, a właściwie to to, co wyrabia się po ich drugiej stronie.

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: OKo » 2010-10-30, 21:01

I am Legend - nieziemski film z podtekstami psychologicznymi.. film nie łatwy do obejrzenia jeśli jest się człowiekiem myślącym

REC - bardzo trzymający w napięciu horror o zombiakach pierwszą część polecam drugą już nie :)

Świt Żywych trupów - Ta oryginalna nie remake.. klasyka horroru o zombiakach warto znać
Obrazek

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Ejdam » 2010-10-30, 23:04

Dom 100 trupów i Bękartuy Diabła- Masakra na całej lini. Geanialny Otis <3
Halloween (1978) - Klasyk nad klasykami, Micheal Myers <3
Egzorcysta - rozkurw,postać Regan i wiele wiecej
Groupie bitches hypnotized by devil shit you hate to hear
Standin in the shower full of powder coca fuckin' cain
Hour by the hour ain't no coward cause I'm blowin' man

Awatar użytkownika
70%
70%

Postautor: Gondolier » 2010-10-30, 23:23

Co do Wywiadu Z Wampirem, ostatnio stał się bardzo popularny w Polsce... Ale nie zaliczyłabym go do gatunku horrorów.

Podobnie jak filmu zaliczanego często do tego gatunku, "Inni". Ten film ma niezłe zakończenie, heh. Mimo kilku nudnych momentów polecam go jednak bardziej niż Piłę - jak dla mnie to zażynanka (cytując zresztą za Bristolem) a nie horror.
Obrazek

Awatar użytkownika
Moderator
Moderator

Postautor: Muslim_Soldier » 2010-10-31, 08:51

Death Note: Notatnik śmierci - Adaptacja popularnej w Japonii i Korei Południowej mangi. Nastolatek Light Yagami znajduje tajemniczy notatnik - narzędzie boga śmierci. Notatnik ten pozwala na zabicie każdej osoby, której nazwisko zostanie w nim zapisane. Chłopiec postanawia z jego pomocą uczynić świat lepszym. Gdy w niewyjaśnionych okolicznościach zaczynają ginąć przestępcy, sprawą zaczyna się interesować policyjny detektyw.

Taki bardziej kryminał niż horror ale polecam.
No i znów twoja strata, bo dla mnie to komplement
Być różnym od was stary, zaraz się zarumienię
[/center]

Awatar użytkownika
100%
100%

Postautor: Big Sun » 2010-10-31, 09:53

Dziwi mnie, że nikt nie wymienił Omena. Oglądałem tą nowszą wersję z 2006 i pierwotną i choć ta nowsza słabsza to i tak sieczka nieziemska. Klasyk w swym gatunku. Uwielbiam ten klimat!
Obrazek
They say, they want heaven
They say, they want God
I say, I have heaven
I say, I am God

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Kali » 2010-10-31, 13:22

taki artykuł z interii http://film.interia.pl/wiadomosci/film/ ... 1550247,38

sam nie czytałem, ale może ktoś coś sobie wypatrzy.
Kali

Postautor: Nightflyer » 2010-11-04, 11:56

Egzorcysta - stary ale jakże mocny film

Egzorcyzmy Emily Rose - robi wrażenie głównie dlatego, że oparty na faktach

The Ring - japońska wersja, nie mogłem po tym spać kilka nocy. Ogólnie nudnawy film, ale przeraża to czego nie rozumiemy i czego nie wiemy, polecam.

Antychryst - dość specyficzny i trudny horror psychologiczny, dobry środek antykoncepcyjny na wieczór, obejrzycie to zakumacie ocb ;D

Wrota do Piekieł - ciekawy scenariusz, ale wykonanie specyficzne, można się uśmiechnąć nie raz na widok pewnych scen.

Dracula, Wywiad z Wampirem, Królowa Potępionych - klasyki dla fanów wampiryzmu, zaliczam te filmy do horroru jak najbardziej

Omen - klasyczny horror, stara wersja lepsza, ciekawy.

Na razie to by było na tyle ;) jak sobie przypomnę o jakimś filmie to dopiszę
I am Nightflyer! Your soul is my!

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: Bristol » 2010-11-04, 16:40

Jeszcze dorzucę "Unborn'a/ Nienarodzonego".

Bywa, że dusza zmarłej osoby tak bardzo została owładnięta przez zło, że odmawia jej się szansy przekroczenia bram niebios. Musi bez końca błąkać się na granicy światów, desperacko poszukując nowego ciała, w którym mogłaby zamieszkać. I czasami jej się to udaje. Casey Beldon nienawidzi swojej matki, która porzuciła ją w dzieciństwie. Kiedy jednak zaczynają dziać się wokół niej niewytłumaczalne rzeczy, Casey zaczyna rozumieć powody, dla których odeszła jej matka. Dręczona koszmarami i duchem, który nawiedza ją co rano, dziewczyna musi zwrócić się do jedynej osoby - rabina Sendaka, która jest w stanie ją wyzwolić. Z pomocą Sendaka. Casey odkrywa źródło rodzinnej klątwy tkwiące w przeszłości, w nazistowskich Niemczech - ducha posiadającego zdolność zawładnięcia każdą żywą istotą. Kiedy klątwa zostaje uwolniona, jedyną szansą dla dziewczyny jest zamknięcie drzwi do naszego świata, które zostały siłą otwarte przez kogoś, kto nigdy się nie narodził.

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: tequila175 » 2010-11-06, 13:36

Wrota do Piekieł - ciekawy scenariusz, ale wykonanie specyficzne, można się uśmiechnąć nie raz na widok pewnych scen.

dla mnie to jest komedia

Dead Silence (2007) - film mi się podobał, mimo że jakiś zajebistych recenzji nie ma, ale polecam

The Strangers (2008) - no dla mnie to jeden z lepszych filmów ostatnich lat

Pet Sematary (1989) - na podstawie książki Kinga, uwielbiam jego dzieła, a filmem nie zawiodłam się,
witaj w królestwie rzeczy nieracjonalnych,
w odrzuconym scenariuszu dla kanału Romantica

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: Hekt-X » 2010-11-06, 14:49

tequila175 pisze:The Strangers (2008) - no dla mnie to jeden z lepszych filmów ostatnich lat

IMO słaby jest... masa durnych błędów niestety sprawiła, że max jaki mogłem dać tutaj to 3/10...
Top Weekly Artists
Obrazek
WE JUGGALOS !!!

Awatar użytkownika
100%
100%

Postautor: Bed » 2010-11-12, 13:38

widział już ktoś piłe 3d ?
bo mam zamiar się wybrać i chciałem widzieć czy warto, jak opinie innych na ten temat.

pozdro.
Witam Was w rzeczywistości

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: Dzasta » 2010-11-14, 01:52

Egzorcyzmy Emily Rose - robi wrażenie głównie dlatego, że oparty na faktach

Dokładnie, ja jakiś czas spory sumie temu, miałam taką podjarkę, ze siedziałam po nocach i czytałam mnóstwo o tym, oglądałam zdjęcia, słuchałam prawdziwych nagrań, w ogóle pamiętam miałam sytuację gdzie przez pół nocy słuchałam tych nagrań prawdziwych i oglądałam jej zdjęcia, które są masakryczne, po czym położyłam się spać i naglę się obudziłam i było mi tak zimno że telepałam sie jakbym miała padaczkę w ogóle raptownie podniosłam się z łózka i zaczełam chodzić tak bez celu wziełam sobie chyba 3 koce i mp3 bo jak mam muzykę to jestem taka spokojniejsza i włączył mi się kawałek kalibra psychodela jeszcze nie mogłam tego ani sciszyć ani wylaczyc bo coś sie zacieło w ogóle rzuciłam gdzieś tą mp3 hahha to była dziwna noc, a najdziwnijsze ze się obudziłam właśnie dokładnie o tej godzinie co ona i od razu popatrzyłam na zegarek.
Dzasta

Następna

Wróć do Filmy