premiery

Rozmowy na każdy temat, który nie pasuje do żadnych kategorii

Postautor: Kamikadze » 2013-12-12, 20:05

"Kwiaty na poddaszu" strasznie mnie ta książka wciągnęła, książka z pozycji którą warto przeczytać .
"Cień Wiatru"- ostatnio przeczytana przeze mnie książka którą polecam każdemu, bardzo fajnie napisana tak ze chce się czytać więcej i więcej . Przede wszystkim jednak strasznie chce się zwiedzać Barcelone bo to miasto jest głównym miejscem akcji i jest pięknie opisane. POLECAM

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: tequila175 » 2013-12-12, 20:15

a czytałeś kolejne części od serii pani Andrews? sprawdzałeś "Grę anioła"? u mnie jednak "Cień wiatru" na pierwszej pozycji, urzekła mnie od pierwszych stron, choć nie byłam do niej przekonana...
witaj w królestwie rzeczy nieracjonalnych,
w odrzuconym scenariuszu dla kanału Romantica

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: Kamikadze » 2013-12-12, 20:23

Nie właśnie, przymierzam się do Gry anioła i innych książek od tego autora tylko zacząłem "Mistrz i Małgorzata" bo nie chciałem tego tak na raz przeczytać, taki głód na kolejne części robię.

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: tequila175 » 2013-12-24, 15:55

Obrazek

za książkę nie zabrałam się przypadkiem, mój przyjaciel był zauroczony filmem na podstawie opisanej historii, mnie osobiście różne hity i ciągłe o nich gadanie, przede wszystkim chwalenie (nie usłyszałam żadnej krytyki) bardziej mnie zniechęcały, niż ciągnęły

no ale przyjaciel, to przyjaciel, kolejnym moim problemem jest to, że wpierw zabieram się za książkę, a potem za film, więc musiał znów troszkę poczekać

w bibliotece czekałam na nią (tylko jedna pozycja na mokotowie!), bo ktoś oczywiście hiciora miał wypożyczonego, zaklepałam, czekałam dosyć długo, niestety "konsument" przetrzymał ją, nie wytrzymałam i wybrałam się do księgarni, teraz bardzo się cieszę, bo mam tak dobrą i przyjemną pozycję na półce

w końcu się za nią zabrałam, i jestem pod wrażeniem, książkę czyta się szybko i przyjemnie, historia sama w sobie jest urocza i na swój sposób prawdziwa, czułam się jakbym żyła wraz z bohaterami (nie obok) i ich problemami, w ich filmie życia... książka nie jest wymagająca, a na okres świąteczny moim zdaniem idealna, zakończenie jest idealnie podnoszące na duchu, a więc... co mi teraz przyszło? zdecydowanie myśleć pozytywnie

za film się jeszcze nie zabrałam... a przyjaciel dał mi cudowny przekaz :)

P O L E C A M

głównie to chodzi o: wiarę, nadzieję i miłość

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: tequila175 » 2013-12-30, 22:17

może jakieś małe podsumowanie? ;)

w tym roku przeczytałam 72 książki (zrobiłam postęp, bo w poprzednim tylko 64 przeszły przez moje dłonie), które...

zdecydowanie najbardziej mnie zachwyciły:
"Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera, "Droga do szczęścia" Richard Yates, "Dziewiętnaście minut" Jodi Picoult, "Czterdzieści zasad miłości" Elif Şafak

zaskoczyły pozytywnie, bo nie spodziewałam się niczego nadzwyczajnego:
"Instytut" Jakub Żulczyk, "Zło" Jan Guillou, "Lulu" Almudena Grandes, "Dziesiąta Aleja" Mario Puzo, "Doktorzy" Erich Segal, "Poradnik pozytywnego myślenia" Matthew Quick

kompletnie rozczarowały pod każdym względem:
"Tajemnica Brokeback Mountain" Annie Proulx, "Supersmutna i prawdziwa historia miłosna" Gary Shteyngart, "Milion małych kawałków" James Frey

NAJWIĘKSZA POMYŁKA ROKU:
"Amok" Krystian Bala

KSIĄŻKA ROKU:
"Przeminęło z wiatrem. Od bestselleru do filmu wszech czasów" Ellen Brown, John Wiley Jr

oraz serię, którą gorąco polecam wszystkim - "Kwiaty na poddaszu" pani Andrews, wszystkie pięć tomów jak dla mnie genialne! :)

jakby kogoś interesowało, to zapraszam do przejrzenia:
Kod: Zaznacz cały
http://lubimyczytac.pl/profil/46581/tequila175/polka/1027863/2013/lista

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: tequila175 » 2014-01-16, 21:13

Obrazek

fabuła rozkręca się bardzo powoli, z czasem zaczynamy mieć wątpliwości czy to samobójstwo czy morderstwo, potem pojawiają się typu kto zabił, ale zakończenie całkowicie zaskakuje

bardzo przyjemna lektura, polecam

ps. muszę się przyznać, że pierwszy raz miałam styczność z panią Rowling :wstyd:

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: tequila175 » 2014-02-13, 13:11

przepraszam, czy ktoś jeszcze tutaj czyta? aktualnie zajarałam się mocno "Opowieściami z Narnii" pana Lewisa, mocna wkrętka jest i w ogóle zauroczyłam się tą baśnią ;) polecam młodym i starym

zapewne się nie znam, bo to moja pierwsza fantastyka w życiu (trudno, że dla dzieci)

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: Kamikadze » 2014-02-13, 21:45

Ja ostatnio Silmarillion czytam od Tolkiena, ale muszę przyznać że ciężka książka, tylko dla wytrwałych i cierpliwych ludzi.

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: Norweski Druid » 2014-02-24, 20:56

Polecam książkę "Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął" szwedzkiego pisarza, Jonasa Jonassona. Świetna pozycja, w dodatku raczej mało znana, nie spodziewałem się takiego pocisku za 9,90zł w Biedronce, wyłożonego w koszu jak tanie buty. To wybuchowa (przeczytajcie, a przekonacie się co to znaczy) mieszanka powieści przygodowej, kryminału, komedii oraz dokumentu historycznego, w którym postaci zmyślone od podstaw przeplatają się z tymi znanymi z podręczników, lecz nie uświadczymy tu stricte fantastycznych motywów. Uwaga: wciąga.

Spoiler:

Awatar użytkownika
0%
0%

Postautor: tequila175 » 2014-02-24, 21:53

oo, akurat zgarnęłam z biblioteki, fajnie, że ktoś z forum ją poleca ;)

edit: właśnie jestem po, i naprawdę mega wciągająca lektura! zabawna, pozytywna i szybko się czyta, akurat na takie dni, zdecydowanie polecam każdemu, niejeden się uśmiechnie

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: .xeS. » 2014-04-23, 19:31

Skończyłem niedawno cmentarz dla zwierzaków, zacząłem teraz 'mrok' jakiegoś no name'a o detektywistycznej ganiance za voodoo, w sumie trudno mi przez to przejść ale jak skońćze to rucham dalej klasyki od kinga i coś może od lovecrafta
Zaliczam progres, bo to raczej łatwa sztuka.

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: tequila175 » 2014-04-27, 09:15

"Cmętarz zwieżąt" czytałam w wakacje i naprawdę nieźle się wkręciłam, bardzo mi się podobało, a kot wzbudzał we mnie odrazę, w sumie to ja kotów nie lubię

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: AWOL » 2014-04-27, 12:13

Jakiś rok temu zimą czytałem "Cmętarz zwieżąt", klimatyczna książka. Pamiętam, że jedyne co mnie wkurzało to powtarzanie i nadużywanie słowa "upiorny". A może to było w "Miasteczku Salem"? Już nie pamiętam.

Obrazek
Players get the paper if their game is tight
And if you want some pussy that's for you to decide
But as long as you ain't simpin' then you doin' it right
Cuz together they go hand-n-hand

Obrazek

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: .xeS. » 2014-04-27, 16:54

w salem raczej
Zaliczam progres, bo to raczej łatwa sztuka.

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: tequila175 » 2014-05-19, 23:52

Obrazek

teraz czytam

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

PoprzedniaNastępna