premiery

Rozmowy na każdy temat, który nie pasuje do żadnych kategorii

Postautor: Łysy Anioł » 2010-10-21, 17:18

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Będzie o trzy metry wyższy od najbardziej znanego na świecie Chrystusa, który rozpościera swoje ręce nad Rio de Janeiro w Brazylii. 33-metrową postać Syna Bożego zwieńczy trzymetrowa korona. Te liczby mówią same za siebie. Świebodziński Chrystus będzie najwyższy na świecie!

Z gigantycznego nasypu na rogatkach Świebodzina (woj. lubuskie) wyłania się powoli olbrzymi posąg. Metr po metrze robotnicy używając potężnych dźwigów na żelazną konstrukcję nakładają betonowe kręgi z których powstaje figura. Kilka dni temu światło dzienne ujrzała głowa Jezusa.

Rysy twarzy są specjalnie przerysowane tak, aby były widoczne z ziemi, bowiem głowa osadzona zostanie na wysokości ok. 30 metrów. Zwieńczy ją trzymetrowa korona kryta cieniutką warstwą prawdziwego złota!

Rozłożone ramiona Jezusa mają liczyć sobie 24 metry. To o metr więcej niż rozstaw dłoni Jezusa z Brazylii. Więcej, bo i ta figura będzie najwyższa na świecie!

Pomysł budowy monumentu zrodził się w parafii pw. Chrystusa Króla. Budowla realizowana jest z datków wiernych. Pierwsze prace rozpoczęto trzy lata temu. Każdy z elementów konstrukcji ma swoją wymowę. Posąg liczy sobie 33 metry wysokości, bo tyle lat żył Chrystus. Z kolei wysokość korony – trzy metry – odnosi się do trzyletniego okresu publicznej działalności Jezusa. Głębsze znaczenie ma także konstrukcja kopca. Zbudowany jest z pięciu kręgów symbolizujących pięć kontynentów.

Tu, gdzie narodził się pomysł budowy tak monumentalnego dzieła, większość parafian uważa, że to wspaniały pomysł. - Nie chodziło o to, żeby budować pomnik wyższy od tego z Brazylii, ale o monument sławiący imię Jezusa Chrystusa - uważa Stanisław Markowski (69 l.).

Tempo prac wskazuje na to, że prace zakończą się w tym roku. - Wprost nie mogę już doczekać się chwili, kiedy w promieniach słońca zabłyśnie pozłacana korona naszego Chrystusa - mówi Markowski. - To będzie najpiękniejszy widok na świecie!

0%
0%

Postautor: PaCO » 2010-10-21, 17:29

Obrazek

Dla mnie to jest chore...jest tyle dzieciaków które nie mają w czym chodzić a nawet głodują, a oni sobie kurwa posąg postawiają za nie wiadomo jaką kasę :|
To jest to chrześcijańskie ubóstwo...aż serio mi serce ściska. :kwasny:

Awatar użytkownika
90%
90%

Postautor: Hekt-X » 2010-10-21, 17:49

Wjebcie tego posta, jeśli okaże się zbyt mało treściwy, ale jedyny mój komentarz do tego to...

Odjebało im...
Top Weekly Artists
Obrazek
WE JUGGALOS !!!

Awatar użytkownika
100%
100%

Postautor: houłmi » 2010-10-21, 17:55

Moim skromnym zdaniem powinni go ozłocić i postawić przed pałacem prezydenckim. W ogóle ci heretycy za mało szanują przyszłego króla Polski - posąg powinien być większy.
"Facts don't cease to exist because they are ignored."
Aldous Huxley

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Muslim_Soldier » 2010-10-21, 18:27

PaCO pisze:Dla mnie to jest chore...jest tyle dzieciaków które nie mają w czym chodzić a nawet głodują, a oni sobie kurwa posąg postawiają za nie wiadomo jaką kasę
To jest to chrześcijańskie ubóstwo...aż serio mi serce ściska

Rząd tego czegoś nie sponsoruje tylko wierni parafianie, więc to do nich pretensje. Sam pomysł zwisa mi kompletnie bo nie zamierzam tam pielgrzymować.
No i znów twoja strata, bo dla mnie to komplement
Być różnym od was stary, zaraz się zarumienię
[/center]

Awatar użytkownika
100%
100%

Postautor: PaCO » 2010-10-21, 19:34

Muslim_Soldier, nie napisałem że chodzi mi o rząd ;)...równie dobrze te pieniądze parafian mogłyby trafić na dary dla potrzebujących z okolicy. Wydaję mi się że to by było bardziej rozsądne niż ten fanatyczny posąg.

Awatar użytkownika
90%
90%

Postautor: seba9895 » 2010-10-21, 19:43

PaCO, chociażby mogli by to dać (jakkolwiek to banalnie brzmi) powodzianom którzy teraz naprawdę walczą z czasem
Nie mów pacierzy, w skutek ich nie wierzę,
Silniejsza rozpacz, niż twoje pacierze
Zbawienia nie wart jestem - i nie żądam,
Nie raju, ale spoczynku wyglądam.

Awatar użytkownika
Junior Admin
Junior Admin

Postautor: stolarz » 2010-10-22, 08:24

PaCO, czy Tobie się wydaje że niema żadnych fundacji dla potrzebujących ? ( w których nawet religia się udziela) religia to osobna organizacja, według mnie nie ma co tu ubolewać bo wydaje mi się że jakby jakiś posąg chciała wybudować inna organizacja, i nie akurat Jezusa to by nie było żadnej afery. Ale racja co to postu seby , powodzianie teraz maja wojnę z życiem, tak że jest w tym sens jakiś , ale dla nich też są organizację, fundacje itd, Nie jestem za tym posągiem ani przeciw,

Awatar użytkownika
10%
10%

Postautor: MiiL » 2010-10-22, 09:07

Zgodzę się z tym co napisaliście wyżej, ale skoro to już niemal powstał posąg to mogli by sie postarć i walnąc go w jakimś pieknym malowniczym krajobrazie a nie na polu rozciagającym się po horyzont. Syn Maryi w Rio wydaję się ze spoglada na cale miasto a ten ile trawy smiech z żalem :(((((((((
BOWEN HOMES

50%
50%

Postautor: Kesler » 2010-10-22, 09:12

Podbijam Stolarza, bo idąc tym tokiem myślenia, nie powinniśmy przeznaczać pieniędzy na nic co jest ponad jakiś średni poziom, tylko rozdawać biednym. Pierdolić nową linię metra w Warszawie, lepiej rozdać te hajsy. Olać EURO 2012, zamiast budować stadiony lepiej postawić jakieś schroniska co nie? Po drugie każdy ma prawo robić ze swoimi pieniędzmi co im się podoba, dla kogoś kto wyłożył pieniądze na ten pomnik to jest przyjemność, nie mów mi PaCO, że Ty odmawiasz sobie przyjemności i rozdajesz pieniądze potrzebującym. I w końcu budowa takiego pomnika nie kosztowała nie wiadomo ile... Moim zdaniem(nie wiem jak jest dokładnie, to tylko taki mój szacunek) koszt ten wynosił kilkadziesiąt tysięcy złotych, może sto tysięcy. Nie są to pieniądze, dzięki którym można pozbyć się biedy, a tym bardziej pomóc powodzianom.

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: PaCO » 2010-10-22, 09:45

Kesler pisze:może sto tysięcy. Nie są to pieniądze, dzięki którym można pozbyć się biedy

100 tysięcy na ulicy nie leży :|

Kesler pisze:rozdajesz pieniądze potrzebującym.

Wspieram potrzebującą matkę :]. Wystarczy?

Awatar użytkownika
90%
90%

Postautor: Kesler » 2010-10-22, 10:00

PaCO pisze:100 tysięcy na ulicy nie leży

Ale za takie pieniądze nie zmienisz świata. Nie jest to kwota, którą można zniszczyć biedę w kraju, a ludzie, którzy postanowili zbudować ten posąg sami zarobili te pieniądze. Wbrew pozorom w skali kraju nie jest to duża kwota, chociaż dla pojedynczej jednostki jest to oczywiście ogromna suma.
Wspieram potrzebującą matkę . Wystarczy

Nie wnikam. Ale, dla tych ludzi ten gest to hołd, dla ich ojca w niebie(jestem ateistą, ale staram się zrozumieć każdego). Nie można od nikogo wymagać, żeby wykładał własne, ciężko zarobione hajsy na pomoc innym , zwłaszcza jeżeli ma wyznaczone cele, na które chce je przeznaczyć. Jasne, ze można lepiej spożytkować taką kwotę, ale proszę tylko o odrobinę obiektywizmu.

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: PaCO » 2010-10-22, 10:07

No dobra powiedzmy że po części się też zgadzam z Tobą. A spójrz teraz na tą sprawę z innej strony. Jeśli ten posąg nie podoba się innym mniejszością np z okolic w których postawiają Jezusa? Oni też chyba mają coś do powiedzenia, a kościół katolicki w Polsce ma chyba coraz mniej do gadania. Polska to już nie jest kraj czysto chrześcijański, a połowa chrześcijan to i tak tylko ludzie którzy pozują.

Awatar użytkownika
90%
90%

Postautor: Kesler » 2010-10-22, 11:39

PaCO, jasne, że masz rację. Rozważając ten problem od strony duchowej trzeba stwierdzić, że decyzja w tym temacie powinna wymagać debaty publicznej okolicznych mieszkańców(nie wiem czy taka debata miała miejsce). Fakt, ludzie bardziej liczą się z kościołem, niż kościół z ludźmi, ale to już pogadanka na inny temat.

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: stolarz » 2010-10-22, 13:09

PaCO pisze:Wspieram potrzebującą matkę :] . Wystarczy?
osobiście moje zdanie na ten temat jest takie że wspieranie matki to można powiedzieć "obowiązek" wiec nie wiem co to ma do tematu a pyzatym Kesler ma racje , ale dodam od siebie że każdy by mówił o pomocy dla innych OBCYCH ludzi a nikt nie ruszy dupska by coś z tym zrobić a tak naprawdę dla tylu biednych ludzi to 100 tysięcy to nie uwolni ich od nędzy, może na krótki okres, a powtórzę się znowu - że ta afera jest tylko bo to posąg Jezusa itd , i PaCO mniejszość nie ma nic do powiedzenia taka jest prawda naszego kraju :] podam Ci przykład, Gdyby chcieli wybudować posąg sławnego aktora albo pisarza, myślisz że to była jakaś afera ? nawet gdyby chcieli wybudować posąg jakiejkolwiek postaci literackiej to nie było by tak głośno, ale że to Jezus a jak wiadomo religia to obszerny teren do dyskusji i kłótni, to w ludziach nagle odzywają się do tej pory uśpione poglądy na temat religii i każdy z nich wie najlepiej i najwięcej, dlatego nie warto moim zdaniem dyskutować głębiej na temat tej budowli ...

Awatar użytkownika
10%
10%

Następna

Wróć do Hyde park