premiery

Rozmowy na każdy temat, który nie pasuje do żadnych kategorii

Postautor: Adrionek » 2010-12-13, 19:48

Nafciarz pisze:Oj mają na co: swoje dzieci, kochanki, dziwki, alkohol nie rzadko też narkotyki :hyhy:

Czasem tak jest ale nie zawsze..

NiktWazny pisze:dokładnie tak. w 100 % się zgadzam. Kościół to mafia

I tu dojebałeś... Dlaczego tak uważasz? Ja wierze w kościół katolicki, nie chodzę do kościoła ale wierze, ale pod jakimi argumentami mówisz że kościół to mafia? Udowodnij mi to
Kod: Zaznacz cały
https://www.facebook.com/dembekdbk
- Do Mojej Twórczości

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: kbls » 2010-12-13, 22:55

Nafciarz pisze:Oj mają na co: swoje dzieci, kochanki, dziwki, alkohol nie rzadko też narkotyki :hyhy:

Znam sporo, naprawdę sporo księży i jeszcze takich wypadków nie widziałem. 1 (słownie: jeden) miał dziecko i był to ewenement na całe, średniej wielkości miasto, gdzie wszyscy cenią swoich księży w parafiach.

Rozległą wiedzę na ten temat nabyłem w dyskusjach ze znajomym organistą, który miał tysiące pretensji do księży, ale mówił, że dzieci, alkohol i narkotyki to farmazony mediów, tak samo jak pedofilia na większą niż jednostkowa skalę.

Dobrze ktoś podsumował - jeśli zbierzemy ogół księży, ogół nauczycieli, ogół mechaników samochodowych i maklerów to prawdopodobnie w każdej grupie procent patologicznych zachowań będzie podobny - zło jest w ludziach, niezależnie kim są i co robią, nie jest z kolei odgórnie przypisane do grup społecznych czy zawodów. Nie ośmielę się wysnuć, że ten procent zła wśród księży jest mniejszy, ale na pewno nie jest większy.

Zauważ że przy okazji całe miasto będzie na tym zarabiać. A Kościół z tego co wiem chyba nie sprzedaje biletów na spacer pod pomnikiem.

Tym lepiej, czyż nie?

NiktWazny pisze:bo moherowe berety nie biorą udziału w żadnych akcjach poza "daj na tace"

Farmazon jak chuj. Widzę sam w kościele jak babiczki wrzucają po pięćdziesiątce do kuferków Caritasu, czy innych akcji charytatywnych jak PAH. Pomijając, że zyski ze świebodzińskiego Jezuska mogą z powodzeniem zasilić konta potrzebujących - jestem zaś pewny, że w Świebodzinie na długie lata zażegnano biedę ;]

Bristol pisze:A moim zdaniem pieniądze nie są aż tak istotne w tej całej inicjatywie, ale ludzka głupota, oraz wiedza przerzucana z pokolenie na pokolenie. Rodzice nakazali swoim dzieciom czcić obrazki, modlić się do różańca, żegnać się w trakcie przechodzenia obok kapliczki, chodzić do kościoła, padać u stóp pomników z wizerunkiem postaci, które odegrały znaczną rolę w piśmie świętym. Nie wierzę w żaden nadprzyrodzony dar figurek, obrazków, ani też pomników. Ja wierzę w Boga, a nie w dzieło ludzkich rzemieślników, ani nie wierzę w kościół, który do końca nie zdradza nam sekretów biblii. Niestety trzeba działać na własną rękę, aby móc się czego dowiedzieć. Zmanipulowano nas i ograniczano nam wiedzę o tym wszystkim od małego. A ludzie są w stanie zginąć za kawałek drewna, albo za glinę i zrobić na tym niezłą politykę. Nie wspomnę o chaosie w mediach, oraz dorobienia się bóg wie tam czego.

Nie widzę szczególnego związku ze sprawą, doprecyzujesz? ;> Chodzi o to, że w ogóle nie powinno być ikon? Czy że ludzie ogólnie opatrznie rozumieją religię? ;>

NiktWazny pisze:dokładnie tak. w 100 % się zgadzam. Kościół to mafia

Dowody, źródła, ARGUMENTY? :> :D

60%
60%

Postautor: Muslim_Soldier » 2010-12-13, 22:59

I dobrze, że księża mają własne dzieci, akurat ksiądz też człowiek więc nie widzę w tym nic złego.
No i znów twoja strata, bo dla mnie to komplement
Być różnym od was stary, zaraz się zarumienię
[/center]

Awatar użytkownika
100%
100%

Postautor: NiktWazny » 2010-12-14, 09:48

O już widzę, że mamy tu obrońców... heh kościoła, więc z góry już wiem, że jakakolwiek argumentacja "przeciw" nie ma sensu. No ale ok. Wierzycie w kościół katolicki, a na każdym kroku jakiś ksiądz zapina ministrantów. Robią finansowe machlojki, powołują się na Boga a tak na prawdę co odpierdalają ? za wszystko biorą pieniądze od ludzi i tutaj kościół (a raczej plebania) jest ważniejszy od ludzi. księża wpierdalają się do polityki i narzucają swoje zdanie tym wszystkim omamionym ludziom hehe ( http://www.pardon.pl/artykul/13068/ksia ... owac_wideo )..głosuj na tego bo ten to dobry katolik - co to ma być pytam ? nieformalna umowa ? :hyhy: ktoś wyżej napisał, że wszędzie się znajduję patologie - ale tutaj na każdym kroku to jest. Poza tym kościół to jest zbiór ludzi co uważa się za pobożnych w tym najwyższym stopniu, przyjmują ludzi do spowiedzi, odprawiają msze.. a sami odpierdalają takie numery - hipokryci ? i to wielcy, bo to nie jest nauczyciel matematyki, tylko autorytet (niestety) dla wielu wielu ludzi. Poza tym polecam poczytać o początkach kościoła i o przeszłości tym którzy tak ślepo wierzą w panów w sutannach... :)

ps. polecam jeszcze ten kawałek do posłuchania
http://komendant.wrzuta.pl/film/33pDZF8 ... c_-_powiem

Hans bardzo ładnie podsumował to wszystko "ksiądz jest bezkarny ksiądz jest święty - wrogowie Radia Maryja niech będą przeklęci" : ]

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: Laj » 2010-12-14, 13:12

NiktWazny pisze:Wierzycie w kościół katolicki, a na każdym kroku jakiś ksiądz zapina ministrantów.
Gdzie dokładnie? Kilka takich informacji reprezentuje cały Kościół? Wrzucasz wszystkich księży do jednego worka, świadczy to o tym że masz niewielką wiedzę na ten temat.
NiktWazny pisze:za wszystko biorą pieniądze od ludzi i tutaj kościół (a raczej plebania) jest ważniejszy od ludzi.
Za co dokładnie? Jak nie masz kasy to możesz mieć mszę odprawioną za darmo. Na "kolędzie" też nic nie trzeba wrzucać. Datki to tylko dobra wola parafian.
NiktWazny pisze: księża wpierdalają się do polityki i narzucają swoje zdanie tym wszystkim omamionym ludziom
Znów po jednym takim przypadku osądzasz wszystkich.
NiktWazny pisze:przyjmują ludzi do spowiedzi, odprawiają msze.. a sami odpierdalają takie numery - hipokryci ?
Spróbuj nie grzeszyć.
Grzech to nie tylko zabijanie, ale też lenistwo, przekleństwa zazdrość której w Polsce pełno i wiele innych pierdół na które nie zwracasz pewnie uwagi. Co prawda są to grzechy lekkie, ale ksiądz musi być czysty więc spowiada się regularnie.
Aha, ksiądz teżczłowiek. Wielu o tym zapomina.
kbls pisze:Tym lepiej, czyż nie?
Oczywiście, dlatego to napisałem, bo wszyscy widzą tylko zyski Kościoła, ale zysków zwykłych ludzi już nie.
Choćby miał mnie słuchać ten tysiak w Polsce
To warto to pisać i pizgać z woskiem!
~WNKZ

Awatar użytkownika
Moderator
Moderator

Postautor: NiktWazny » 2010-12-14, 14:01

Stary to nie jest "kilka" takich sytuacji, tylko co chwile o tym słyszę. A kasę biorą za wszystko od pochówku, po chrzest. A jak coś trzeba za darmo zrobić to już skwaszona morda i "co łaska". Czemu oni nie płacą podatków ? Mówisz, że ksiądz też człowiek i grzeszy ok, rozumiem i serio nie przypieprzał bym się gdy by oni sami jak i ludzie nie uważali ich za świętość i oazę czystości hehe bo to są brednie i hipokryzja. I nie chodzi tutaj o grzechy jakie sobie katolicy powymyślali, tylko ogólnie o bycie człowiekiem i zachowywanie się jak człowiek. sorry ale zobacz w jaki sposób oni się przygotowują do bycia księdzem - z tego nie można wyjść z normalną niezrytą głową.
Poza tym patrzcie uważnie i uważnie słuchajcie to przekonacie się, że mam rację. Bo to jest tak, że człowiekiem można manipulować jak jak lalką, od dziecka się coś wpaja, a potem umysły odrzucają to co jest niewygodne i nie współgra z tym wpojonym światopoglądem. istna sekta bez kitu tak jak obrońcy krzyża - czy tak się zachowują normalni niezmanipulowani ludzie ? wystarczy popatrzeć na chłodno na to wszystko i wnioski same się wysuwają - no ale wiem, że trudno przyznać racje komuś kto ma inne poglądy tym bardziej jeżeli idzie o religię hehe..
Ty mi nie pierdol, mówisz to nie przez Ciebie - chcesz zmienić świat to od siebie ! i bądź pewien ! że choć jeden ten nie znaczy nic, to jak będzie on to będzie już za kim iść..

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: rtc » 2010-12-14, 20:39

NiktWazny pierodlisz jak potłuczony .... Dajesz jakieś przykłady, które kilka razy pojawiły się w mediach, media to jets jebana sekta, która manipuluje ludźmi jak się tylko da i jak mi nie przyznacie tu racji to jesteście głupcami... Powiem jeszcze raz, czy każdy kto wyznaje Islam to zamachowiec? Czy każdy kto ma rurki to pedał? Czy każdy kto ma szerokie łachy to bandyta? Więc nie wkładaj wszystkieog do jednego worka...
a oni nie mają nic poza ksywą na forum
Obrazek

Awatar użytkownika
70%
70%

Postautor: NiktWazny » 2010-12-14, 20:53

Co Ty mi pierdolisz o mediach... swoje wiem, bo miedzy innymi mam taką pracę w której dużo obcuję z bardzo różnymi ludźmi - jak skończysz gimnazjum to może zrozumiesz. Tym czasem ucinam, bo jak już wspomniałem na początku nie ma sensu ta gadka o kościele z jego obrońcami. i Jak to Hans nawinął "o kościele jak o zmarłym - mówić tylko dobrze" : ] miłej pasterki i szczęśliwego nowego jorku.

peace.
Ty mi nie pierdol, mówisz to nie przez Ciebie - chcesz zmienić świat to od siebie ! i bądź pewien ! że choć jeden ten nie znaczy nic, to jak będzie on to będzie już za kim iść..

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: Laj » 2010-12-14, 21:41

Stale "jak nawijnął Hans" i "jak nawinął Hans". Weź najpierw pod uwagę że ten tekst jest nieobiektywny bo Hans jest znany z antyklerykalnych poglądów(czy jak to nazwać).
NiktWazny pisze:Czemu oni nie płacą podatków ?
Największa brednia jaką kiedykolwiek wymyślono na temat księży. Ksiądz płaci taki sam podatek dochodowy jak ty. Płaci rachunki itd.
NiktWazny pisze:sorry ale zobacz w jaki sposób oni się przygotowują do bycia księdzem - z tego nie można wyjść z normalną niezrytą głową.
Dziwne, ale u mnie w parafii księża są zajebiści. Mają zainteresowania, można z nimi o wszystkim pogadać i tak dalej.
NiktWazny pisze:"o kościele jak o zmarłym - mówić tylko dobrze"
Widać to w mediach które na Kościół najeżdżają na każdym kroku.
NiktWazny pisze:Stary to nie jest "kilka" takich sytuacji, tylko co chwile o tym słyszę
Ile? Pięć razy w miesiącu? Dziesięć? Daj linki do dziesięciu takich artykułów z miesiąca to pogadamy. Wiesz ilu jest księży na świecie? Setki tysięcy! Nie osądzaj ich po parunastu przypadkach. To zwykła patologia która jest w każdym środowisku.
NiktWazny pisze:Mówisz, że ksiądz też człowiek i grzeszy ok, rozumiem i serio nie przypieprzał bym się gdy by oni sami jak i ludzie nie uważali ich za świętość i oazę czystości hehe bo to są brednie i hipokryzja.
Spytaj się kilku księży czy uważają się za lepszych od innych. Znów jakaś wyssana z palca bzdura.
NiktWazny pisze:Poza tym patrzcie uważnie i uważnie słuchajcie to przekonacie się, że mam rację. Bo to jest tak, że człowiekiem można manipulować jak jak lalką, od dziecka się coś wpaja, a potem umysły odrzucają to co jest niewygodne i nie współgra z tym wpojonym światopoglądem.
Coś chyba ze mną nie tak skoro przynależę do Kościoła mając w wielu kwestiach inne poglądy niż narzucane przez niego.
NiktWazny pisze:A jak coś trzeba za darmo zrobić to już skwaszona morda i "co łaska"
Pogadaj jeśli masz możliwość z misjonarzami z Afryki czy Azji. Zapewne usłyszysz że więcej oni dają wiernym niżwierni im.
I jeszcze to:
NiktWazny pisze:człowiekiem można manipulować jak jak lalką
Co jeśli to Ty nią jesteś?
Choćby miał mnie słuchać ten tysiak w Polsce
To warto to pisać i pizgać z woskiem!
~WNKZ

Awatar użytkownika
Moderator
Moderator

Postautor: NiktWazny » 2010-12-14, 22:15

dobra chłopaki macie racje - niech żyje kościół alleluja. jutro pójdę dać na tacę i wybuduję w ogrodzie pomnik Benkowi.

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: kbls » 2010-12-15, 09:13

Nie mogę wygrać na argumenty więc popiszę się ironią i tym, że wcale mi nie zależy na udowodnieniu, że mam rację. I tak swoje wiem. (opcjonalnie: i chuj.)

Laj wyręczył mnie, miałem napisać w podobnym klimacie. :)

60%
60%

Postautor: NiktWazny » 2010-12-15, 11:22

no raczej nie mogę wygrać na argumenty, bo co bym nie napisał to i tak obrońcy kościoła będą swoje wiedzieć. Problem tylko, że patrzycie tylko na swoje podwórko, a jak bym przyprowadził tutaj wszystkich ludzi skrzywdzonych przez księży, czy kościół to może by pospadały Wam te klapki z oczu hehe poza tym ilu z Was przeczytało Biblię ? pewnie żaden i opieracie się tylko na tym, że starzy kazali Wam latać na msze, dla tego taka ciemnota tu panuje. Z resztą ten temat był wałkowany milion jak nie dwa i tak zawsze się kończyło tak samo. Więc ok żyjcie, wierzcie sobie że kościół jest w porządku (mimo że jest to absurdalne) : ]

dla mnie temat (off top ?) skończony. PEACE

a co do posągów i tym podobnego gówna - Drugie Przykazanie Boże zakazuje tworzenia obrazów i posągów czegokolwiek i kogokolwiek, i oddawania im czci (2 Mjż 20,4-6; 5 Mjż 5,8-10)

fail ? :wstyd:

a jak ktokolwiek z tutejszych forumowych katolików lizną chociaż by kawałka Biblii to może sobie porównać i znaleźć analogię do tej sytuacji i posągów i tego co było w Biblii i jak to się skończyło.. : ] Biblia to jest mądra księga i można na podstawie wywnioskować co się tutaj odpierdala..

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: seba9895 » 2010-12-15, 12:05

NiktWazny, przepraszam bardzo, przeczytałem Biblię :]
Ależ tu nikt nie mówi że wśród księży nie ma patologii, tylko że stwierdzenie "większość księży to skurwiele" jest idiotyczne jak "większość słuchających rapu to bandyci"
Nie mów pacierzy, w skutek ich nie wierzę,
Silniejsza rozpacz, niż twoje pacierze
Zbawienia nie wart jestem - i nie żądam,
Nie raju, ale spoczynku wyglądam.

Awatar użytkownika
Junior Admin
Junior Admin

Postautor: kbls » 2010-12-15, 17:37

Problem w tym, że nie patrzymy tylko na nasze podwórko - Ty to robisz. A konkretnie patrzysz tylko na złe przykłady, pomijając całe setki dobrych.

Biblię przeczytałem niemal w całości, ale niestety nie wiem co tu chciałeś osiągnąć tym pytaniem? Poniżyć rozmówców? ;> Od dawna, bardzo dawna jest już jasne, że Biblia po pierwsze nie jest wyznacznikiem, po drugie nie jest dosłowna, po trzecie wreszcie jest niepełna, a jednocześnie często przepełniona, znadinterpretowana. Nie uważam, by złoty cielec do którego się odwołujesz mógł być porównywany z pomnikami, czy ikonami Chrystusa - powód jest jasny - w mojej i zarówno Kościoła opinii, sens wypowiedzi o braku czci dla sztucznych tworów jest jedynie przestrogą przed politeizmem i tworzeniem nowych "bogów". Moi rodzice nigdy mnie do niczego nie zmuszali, sami są dość sceptycznie nastawieni do Kościoła, może nawet bardziej nastawieni na krytykę niż ja. Mimo całego zła, jakiego nie da się uniknąć nawet wśród kleru widzę ile bezinteresownego dobra jest młocone przez "czarnych". Gdzie zachrzaniają bezdomni, żebracy, generalnie ludzie, którzy "z drzew nie zeszli", jeśli potrzebna jest pomoc? Kto daje nadzieję naszym rodakom w UK, tym którzy stracili na Wyspach wszystko? Kto organizuje bezustannie zbiórki, akcje charytatywne, misje itp.? Łowcy Duchów?

60%
60%

Postautor: rtc » 2010-12-16, 10:43

gimnazjum skończyłem, heh ciekawe jaką masz tą pracę , dużo obcuję z różnymi ludźmi pewnie kasjer...
''Problem w tym, że nie patrzymy tylko na nasze podwórko - Ty to robisz. A konkretnie patrzysz tylko na złe przykłady, pomijając całe setki dobrych''

i tyle w temacie
a oni nie mają nic poza ksywą na forum
Obrazek

Awatar użytkownika
70%
70%

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde park