premiery

Rozmowy na każdy temat, który nie pasuje do żadnych kategorii

Postautor: PaCO » 2010-11-30, 22:16

Temat bardziej dla tych którzy nagrywają ;)
Jestem ciekaw jakie macie sposoby na podbicia w swoich wokalach. Dlaczego jestem tego ciekaw? Przesłucham dzisiaj z "przyłożonym uchem" wiele polskich rap utworów. Pojawiają się zwykłe podbicia, po prostu "podwójne" głosy, inni wykorzystują w podbiciach efekty megafonu czy też telefonu i tym podobne, słychać też jakieś echa i innego typu efekty.
A więc czego Wy używacie, co preferujecie i co ogólnie sądzicie o podbiciach?

Zapraszam do dyskusji ;)

Awatar użytkownika
90%
90%

Postautor: Dzasta » 2010-11-30, 22:40

Podoba mi się taki pogłos, niektórzy fajnie to robią, ale tego nie używam i zajebiście lubię jak ktoś nawija i w tle na jeden kanał coś mówi jak np Smarki w Młoda foka.
Dzasta

Postautor: PaCO » 2010-11-30, 22:46

No to pociągnijmy temat :D

Mnie szczerze podobają się proste podbitki, takie jak robił Peja w swoich pierwszych nagrywkach typu "I nie zmienia się nic" i tak dalej. Niby brzmią te podbicia tak jakby robił to bez życia, tak od nie chcenia, ale jednak coś mnie w tym pociąga....pewnie to poczucie "starej polskiej szkoły" :D
A co do pogłosu. Chętnie sam bym coś takiego wykorzystywał w swoich kawałkach, też bardzo mi się to podoba, ale niestety...tej sztuki jeszcze nie opanowałem, jak to zrobić ;)

Awatar użytkownika
90%
90%

Postautor: Teak2b3 » 2010-12-01, 18:02

Ja powiem tak - ostatnio sam się zainteresowałem jak mogę to zrobić. Stwierdziłem, że najlepszym wyjściem będzie po prostu słuchanie tracku i dogrywanie rymów (ogólnie podbić w stosownych miejscach). Wyszło zajebiście, nie musiałem poprawek stosować ani pierdzielić się z masteringiem specjalnie. Dodałem tylko jakiś efekt, żeby słyszalność zwiększyć i wyszło na plus. Co sądzę o podbiciach? Szczerze powiem, że cholernie mi się podobają, czasami jak ich nie ma w tracku to kawałek tak brzmi ... smętnie, a z podbiciami to jednak jest inaczej tak. Szczególnie się jaram jak są podbicia 2 głosów, co zazwyczaj zauważam w kawałkach RR Brygady kiedy to nawija Ry, a Rafi robi podbicia i na odwrót. Na końcu dodam, że podbicia zawsze wychodzą na korzyść kawałku :).

50%
50%

Postautor: PaCO » 2010-12-01, 18:20

Teak2b3 pisze:zazwyczaj zauważam w kawałkach RR Brygady kiedy to nawija Ry, a Rafi robi podbicia i na odwrót.

Potwierdzam, zajebista sprawa :D

Awatar użytkownika
90%
90%

Wróć do Hyde park