premiery

Rozmowy na każdy temat, który nie pasuje do żadnych kategorii

Postautor: Outsider » 2010-12-12, 18:37

Czytałem wiele o tym. Ludzie wymyślili podział wady wymowy na te fajne i śmieszne. Ale nie o tym. Słuchałem wiele nagrywek na tym forum i komentarze do nich. Zdarzało się że ktoś miał wadę wymowy, niektórzy się wypierali iż nie mają wady wymowy tylko po prostu gubią to w trakcie rapowania, ale to też nie o tym. Znajdywałem też komentarze że niby wada wymowy jest czymś 'niezwykłym'. Wiecie że jest wiele wad wymów (sz,cz>s,c ; b>p, r>l,ł,w ; itd.). To którą wadę wy uznajecie za dobrą. Ogólnie pytam się o to bo sam mam wadę wymowy i chciałbym wiedzieć co o tym sądzicie.

40%
40%

Postautor: PaCO » 2010-12-12, 20:41

Ja mam wadę wymowy związaną ze spółgłoskami sz, cz, rz...w trakcie normalnej rozmowy aż tak to mi nie przeszkadza, ale przy nagraniu takiej wady brzmi to bardzo chujowo moim zdaniem. Ale znalazłem na to rozwiązanie. Od około 3 lat jak poważnie zacząłem pisać teksty, to unikam tych spółgłosek. Nie mam wyrazów w tekstach z takimi spółgłoskami i daję radę :)
A ogólnie to żadna wada wymowy moim zdaniem nie pomaga.

Awatar użytkownika
90%
90%

Postautor: Outsider » 2010-12-12, 20:49

o właśnie, mam identyczną wadę jak Ty. Sz, cz mnie denerwują strasznie. Jeszcze jak wyjdzie słowo z SZCZ łącznie to szlag mnie trafia. Do logopedy chodziłem od 6-12 r.ż i od 14-15 r.ż. coś się poprawiło niby, ale jakoś nie do końca. W sumie to dobry pomysł mi podsunąłeś z unikaniem tych spółgłosek. Dzięki za odpowiedź ;) Z chęcią jeszcze poczytam jakieś inne opinie.

40%
40%

Postautor: Gondolier » 2010-12-12, 21:56

Nie jest czymś niezwykłym - wręcz przeciwnie, to najzwyklejsza ludzka przypadłość - co najwyżej w rzadkich przypadkach może uroczo brzmieć. Ja osobiście kiedy mówię na spontanie po polsku wymawiam zbyt gardłowo "r" (~hh) dwujęzyczna z francuskim to ze mną zrobiła :/ ale jak się skupię albo jestem świadoma że trzeba dobrze powiedzieć 'r', to nie mam z tym najmniejszego problemu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Moderator
Moderator

Wróć do Hyde park