premiery

Rozmowy o muzyce innej niż rap.

Postautor: Hekt-X » 2010-11-12, 04:03

Obrazek

Zespół powstal w 1998 roku w New Jersey pod nazwą El Niño. Po odejściu pierwszego wokalisty zespół zmienił nazwę na Ill Niño, w 2000 wydali piewrsze EP, a rok później debiutancki LP. W swojej muzyce łączą nu metalowe brzmienia z klimatami latynowskimi oraz innymi mocniejszymi elementami, które możnaby nazwać groove metalowymi. Przeplatają się tu wokale czyste z nadzieraniem ryja i growlem a na pierwszym LP można uświadczyć też i partii rapowanych (What Comes Around i I Am Loco). Teksty niejednokrotnie pojawiaja się w języku hiszpańskim. Muzycy często wspominają, że jedną z największych inspiracji dla nich jest twórczość Soulfly.

Aktualni członkowie:
Cristian Machado – wokal
Lazaro Pina – gitara basowa
Dave Chavarri – perkusja
Daniel Couto – instrumenty perkusyjne (od 2003)
Ahrue Luster – gitara elektryczna (od 2003)
Diego Verduzco – gitara elektryczna (od 2006)

Byli członkowie:
Jardel Martins Paisante – gitara rytmiczna (1999-2006)
Marc Rizzo – gitara elektryczna (1999-2003)
Roger Vasquez – instrumenty perkusyjne (2000-2002)
Jorge Rosado – wokal (1999)
Omar Clavijo – instrumenty klawiszowe, programowanie

Dyskografia:
[2000] Ill Niño EP
[2001] Revolution Revolución
[2003] Confession
[2004] Live From The Eye Of The Storm DVD
[2005] One Nation Underground
[2006] The Under Cover Sessions EP
[2006] The Best Of Ill Nino - składanka największych hitów
[2008] Demo Sessions - składanka demówek i b-sideów
[2008] Enigma
[2010] Dead New World

Teledyski:
God Save Us (Revolution Revolución)
Unreal (Revolution Revolución)
What Comes Around (Revolution Revolución)
How Can I Live (Confession)
This Time's For Real (Confession)
This Is War (One Nation Underground)
What You Deserve (One Nation Underground)
Alibi Of Tyrants (Enigma)

Jestem świeżo po przesłuchniu dyskografii.
Na początek, jak wygląda moja klasyfikacja płyt w dyskografii:

1. Ill Niño / Revolution Revolución
2. Dead New World
3. One Nation Underground / The Under Cover Sessions
4. Confession
5. Enigma

No to jedziemy:
1. Ill Niño / Revolution Revolución, tak ta EPka i piersze LP mają w sobie chyba najwięcej tego klimatycznego nu metalowego brzmienia, oraz chyba najlepiej wymieszane brzmienia gitarowe z tym ich charakterystycznymi plemiennymi rytmami. Co do wokalów, to także wydaje mi się, że tu są one najlepiej zbalansowane pomiędzy czystym śpiewem a mocnym nadzierem, który z resztą mega mi sie wkręcił, już podczas odsłuchu EPki. Mamy tu tez 2 tracki w których słychac wyraźnie zarapowane partie - What Comes Around (brzmi mi nieco Linkin Parkowo) i I Am Loco (tutaj bardzo fajnie brzmi wokal podczas rapowanych zwrotek) i muszę przyznać że Cristian ma spoko nawijkę.

2. Dead New World
Cóż, wiadomo, że prawie zawsze słucham dyskografii chronologicznie i dla utrwalenia materiału zazwyczaj każdą płytę przesłuchuje z początku po 3 razy. Przebijając się 3 raz przez Enigmę, niestety czułem lekkie zmęczenie, ale jednak wytrwałem do Dead New World, głównie z uwagi na gniotący track "Scarred", który można było usłyszeć jakiś czas przed wyjściem płyty.
O tej płycie krótko - MIAZGA. Jest zdecydowanie mocniejsza, a przynajmniej w większej części zawiera te mocne elementy, niż na poprzednich. Wszystko nadal przeplatane czystymi wokalami i 'tribalowymi' elementami. Całość bez większych fillerów, w sumie nie przyczepiłbym się tu do niczego specjalnie. Bez chęci skipowania płyta może napierdalać z głośników spokojnie nawet kilka razy pod rząd. Te 2 pierwsze stawiam tylko troszkę wyżej ze względu na większa ilość tego mojego ulubionego nu metlaowego klimatu.

3. One Nation Underground / The Under Cover Sessions
ONU - bardzo fajna płytka, ale hmmm, czegoś jej brakło. Tak jak w poprzednim przypadku, nie jest to dla mnie jakaś mega przepaść pomiędzy 2 a 3 miejscem, ale jednak, czegoś jej brakło. EP z cover'ami też wyszło całkiem fajnie (fajny był tez cover z Dead New World, chociaż brzmił nieco inaczej niż reszta płyty, no ale jak najbardziej mi się spodobał), świetny feat Chino na jednym tracku. Daję tu bo IMO mogłby by to być równie dobrze tracki z ONU i nie zauważyłbym jakiejś specjalnej różnicy.

4. Confession
Na tej płycie jest chyba najmniej nu metalu, przynajmniej tak mi się wydaje, a podczas odsłuchu jakby bardziej narzucało mi się stwierdzenie 'modern rock'. Oczywiście nadal zajebiście mi się tego słuchało.

5. Enigma
No i tak jak pisałem wcześniej w przeciwieństwie do innych płyt, czułem małe zmęczenie tym materiałem. Bardzo fajne: "The Alibi Of Tyrants", "Finger Painting (With The Enemy)" z mega klimatycznym początkiem (obydwa kawałki), "Hot Summer's Tragedy", "Guerrilla Carnival" i kilka innych w sumie. Lecz na płycie znalazło się kilka tracków, które całkowicie mi nie spasowały i miałem ochotę je skipować, a mianowicie: "Me Gusta La Soledad", "2012", "Estoy Perdido", "De Sangre Hermosa", na to wychodzi, że same hiszpańskie, ale to nie przez język a brzmienie. Cóż, gdyby nie to, to z lepszymi trackami w tym miejscu album wylądowałby nawet obok Dead New World... Tutaj też bardzo mi się podobały te latynoskie elementy, chyba obok R/R najfajniej wplecione w tracki.

Tak więc podsumowując, bardzo zajebista kapela, jak widać jaram się, no i będę się jarał bardziej jak na następnej płcie zostaną przy takim graniu jak obecnie.
Top Weekly Artists
Obrazek
WE JUGGALOS !!!

Awatar użytkownika
100%
100%

Postautor: vale » 2018-09-16, 15:36

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо

100%
100%

Wróć do Muzyka