premiery

Dział dla graczy. Pomoc, oceny, solucje, dodatki, itp.

Postautor: Ziencio » 2010-06-15, 13:41

Obrazek

Temat zbiorczy o tej jakże wspaniałej konsoli i o grach stworzonych na tą platformę. ;) Możecie się podzielić wrażeniami, o swoich najbardziej ulubionych grach, poprosić o pomoc w jakieś sprawie zw. z konsolą bądź gier.

Pierwsza styczność z tą konsolą - 1999. Brat otrzymał na Komunię obok klasyków typu zegarek i rower. Było to w czasie, gdy Pegazus odmówił posłuszeństwa i rodzice wpadli wtedy na genialny pomysł, aby kupić PSX'a. W tym czasie Playstation istniał tak od trzech lat w Polsce, przez co leciały punkty do respektu, jak ktoś był właścicielem, rotfl. Wtedy też zacząłem zbierać pierwszy magazyn o grach video - Playstation Magazyn. Oh boy, co to było - słynne gry Yaroze robione przez młodych ludzi z zajawki, trailery gier, na widok których leciała ślinka, oczywiście wersje demonstracyjne gier, zaś w samym magazynie zapowiedzi, recenzje, poradniki, listy, czy opowiadania. Skończyłem zbierać gdzieś w 2001 roku, głównie ze względu, że zaczęli lecieć sobie w kulki - "Best Games Ever" edycja 3461, rzadziej wychodził normalny numer, po prostu można było zaobserwować upadek.

Wracając do gier - MAAAAAAAN, trudno zliczyć, więcej na pewno jest takich, co grałem dema i chciałem później pełną wersję sprawdzić, ale nie miałem okazji, hehe. Na pewno seria Crash Bandicoot nie jest mi obca(pierwsza część była jedną z pierwszych gier, jaką miałem do czynienia na tą konsolę), do dziś mogę odpalić bez poczucia wstydu, że niby to gra dla dzieci, a rajcuje jak cholera. :P Dalej - nieśmiertelny Tekken 3(kto o tym nie słyszał, ten pipa, i to mówię serio), w drugą część też jechałem, Gex 2: Enter The Gecko(też jedna z pierwszych gier), Grand Theft Auto 1 i 2, FIFA '99, Need For Speed: Road Challenge, Bugs Bunny: Lost In Time, Silent Hill, Rayman, Toy Story 2, MediEvil 2, Hogs Of War, Worms Armageddon, Metal Gear Solid, Medal Of Honor 1 i 2, więcej grzechów nie pamiętam.

Ostatnio myślałem, żeby wreszcie się przekonać do serii Resident Evil, bo zawsze miałem odrazę do niej, o wiele wyżej stawiałem Silent Hill. :P Dodatkowo - pograłbym sobie w gry, które zawsze chciałem albo jak mówiłem wcześniej, czyli tylko w dema. A lista jest długa, oj długa - Fear Effect 1 i 2, Parasite Eve 1 i 2, Tai'Fu: Wrath Of The Tiger, Spyro The Dragon 1, 2, 3, zapewne jeszcze coś się znajdzie... ;)

Jeszcze jedno - nigdy nie zrozumiem fenomenu serii Final Fantasy, próbowałem VII i VIII, chyba nie dla mnie jRPG, haha. Muzykę of course doceniam, bo jest mistrzowska.

Na koniec zarzucam motyw z gry Tai'Fu - aż się wzruszyłem, bo to jest mocne i klasyk ony PSX'a: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=h01L_Me9T14&feature=related[/youtube]
"Teenage riot in a public station
Gonna fight and tear it up in a hypernation for you"

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: R-N » 2010-06-15, 14:43

Ziencio pisze:Jeszcze jedno - nigdy nie zrozumiem fenomenu serii Final Fantasy, próbowałem VII i VIII, chyba nie dla mnie jRPG, haha. Muzykę of course doceniam, bo jest mistrzowska.

na psx TYLKO final fantasy! :D no może jeszcze tekken ewentualnie

a właśnie, jak coś to mogę komuś sprzedać PSOne (mała) z systemem NTSC, w całkiem zajebistym stanie ;d

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: AWOL » 2010-06-15, 15:03

Najlepsza rzecz na swiecie! Juz dawna ja sprzedalem, ale czasy kiedy gralo sie razem ze starym w Tekken 3 bezcenne :D Przez cale dziecinstwo napierdalalem w Syphon Filtera, Crasha i oczywiscie Tenchu :D Oprocz tego wspominam zajebiscie gierki Ninja: Shadow of Darkness i Spyro the Dragon.
Players get the paper if their game is tight
And if you want some pussy that's for you to decide
But as long as you ain't simpin' then you doin' it right
Cuz together they go hand-n-hand

Obrazek

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: Karku » 2010-06-16, 08:26

Jedna z dwóch - oprócz PSP - platform Sony jakie posiadałem [wolę jednak Xboxa], oczywiście klasyk nad klasykami.
Jak na tamte czasy rewolucyjna technologia, nawet później konsola królowała jako prezent na komunię itp.

Zawsze przy temacie PSXa przypomina mi się kolega, który tak marzył o PS2 na które nie miał kasy, że stawiał swojego "szaraka" na boku, pionowo. :D
Osobiście na Playaka przesiadłem się z Amigi, więc wyobraźcie sobie mój ówczesny ślinotok.

Masa niezapomnianych gier z których jednak największym sentymentem darzę Tekkena 3. Zarwane nocki, przechodzenie trybu arcade po kilkanaście razy żeby odblokować kolejną postać, czy strój. Kosiłem Hwoarangiem, bo jak ja trenował taekwondo. :)

Z sentymentem wspominam erę "przerabiania" chipami, karty pamięci XD i "nowych" padów z wibracjami (chyba, że ktoś nie miał sosu i wybierał wersję bez tej opcji, bądź bazarowe odpowiedniki). Swojego czasu nawet miałem myszkę(!) do PSXa i wszystkie strategie były moje. :D

No i ta nutka mistycyzmu w wypadku oryginalnych gier - płyty były czarne od spodu. Uuuuuu...
Obrazek

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Ziencio » 2010-06-17, 11:59

@Karku: hahaha, taa, pamiętam pady, sam nawet takowy posiadałem, nie był z bazaru, a z Media Markt. Nie był to oficjalny - był przezroczysto-granatowy, miał funkcję zwalniania czasu(WHOAAA) i wibrację, tylko brakowało gałek, przez co nie mogłem jechać w Ape Escape. :< Dopiero jak drugi raz kupowaliśmy PSX'a to był dołączony Dual Shock.

Ostatnio szukając właśnie gier to znalazłem jedną ciekawą - symulator bycia pod wpływem LSD. :D :D :D Poniżej filmiki z tej "gry" :P :

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZykjWS0TLK8&feature=related[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DB6HyrSUyfg&feature=related[/youtube]

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: AWOL » 2010-06-25, 20:18

Przypomnialo mi sie pare zajebistych gierek w ktore gralem

Obrazek

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: Ziencio » 2010-06-25, 20:52

Abe's Oddysey i Hercules wiadomo, klasyki, a w Kurushi to jechałem demo, tylko KOMPLETNIE nie wiedziałem, jak się w to gra i o co chodzi. :D

Dla fanów Resident Evil:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JrYw2aVMMrY&feature=player_embedded[/youtube]
;)

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: AWOL » 2010-06-26, 13:16

A tak w ogole to gierki na podstawie bajek Disneya byly zajebiste - Hercules, Alladin, Tarzan, Lion King i pare innych :D Z troche innych gierek zajebiste byly tez pierwszy Resident Evil i Jurrasic Park :D

Obrazek

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: Teak2b3 » 2010-06-26, 23:44

Hmmm, w sumie jeszcze nikt o tym tutaj nie wspomniał, ale ja to zrobię. Emulator Playa daje nam nową możliwość teraz (może trochę zacofane i wiecie, ale osoby, które nie wiedzą będą miały okazję się dowiedzieć) gry online. Otóż jest możliwość gry online w Tekkena 3 na kompie. Mówię Wam frajda jak cholera, kombosy i tak dalej, po prostu wymiot. Dam Wam stronkę, osoby zainteresowane wejdą sobie, pobiorą i tak dalej. Cały poradnik tam działa w 100 procentach. Dodatkowo emulator pozwala nam odtwarzać gry na PSXa (z płytek jakże i piraty z neta (o ile można o tym pisać otwarcie)).

http://www.honmaru.pl/artykuly.php?id=tk3online

Niech Wam służy : D

50%
50%

Postautor: AWOL » 2010-06-27, 09:06

No juz od kilku lat jest mozliwosc gry na necie i to nie tylko w Tekkena, ja najczesciej pykalem w PESa 2, zajebiscie sie gra!

Obrazek

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: kontenz » 2010-07-24, 05:29

ja ostatnio naparzam w gierki z psx'a na psp :D wlasnie koncze FF9 i szykuje sie do 7 :D wg mnie ciekawe rozwiazanie :D pograć sobie w kultowe gierki na kieszonkole :d

0%
0%

Postautor: Natasza_OlejNick » 2010-07-25, 10:03

dużo czasu spędziłem na kula word small, kurushi, tetris (taki nowszy, co ludzik chodził :D) głównie logiczne gry.
rap crap

50%
50%

Postautor: warze » 2010-07-25, 12:29

oj grało sie grało ;] ma ktos moze jeszcze psxa? kupil bym jak cos to pw :D
la la la <- umiem spiewać

0%
0%

Postautor: Ziencio » 2010-09-26, 08:53

Ostatnio przypomniał mi się klasyk, który wydaje się być zapomniany w czasach Guitar Hero czy Rock Band - Parappa the Rapper. Czemu przyrównałem do nich? Była to bowiem pierwsza gra skupiająca się na odpowiednim naciskaniu na przyciski, jednocześnie utrzymując rytm muzyki. Choć jest tylko 6 poziomów, to jest trudne jak cholera. :D Ale warto zagrać, piękna, oryginalna grafika, śmieszne dialogi, podobnie rapowane teksty podczas grania. Spin-off tej gry - UmJammer Lammy - jest IMO praojcem, pramatką wszystkich Guitar Hero, zresztą, sami zobaczcie:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SLnLU8W2fzE&feature=related[/youtube]

Warto też wspomnieć o anime, które powstało na podstawie tej gry. Choć nie ma podstawowego elementu, czyli rapu Parappy, to dialogi i animacja rekompensują jego brak.

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Karku » 2010-09-27, 07:40

"Kick, punch - it's all in the mind..." :D

Parappa był przekozacki, zarwało się niejedną nockę żeby poprawić wynik w jakiejś planszy. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Następna

Wróć do Gry