premiery

Wasze pytania, opinie, problemy, nowe pomysły dotyczące forum.

Postautor: Lewy » 2008-10-15, 16:34

Ja mam taką sugestię, żeby wklejane z innych stron artykuły, recenzje i wywiady miały podane źródło, np. źródło: hip-hop.pl. Będzie to oddaniem sprawiedliwości autorom artykułów. Prawdę mówiąc, omijanie źródeł jest chyba łamaniem prawa, tak mi się wydaje.

Awatar użytkownika
40%
40%

Postautor: Qwanell » 2008-10-15, 16:56

Ja zawsze umieszczam, i też popieram. Umieszczajcie źródła!
Qwanell

Postautor: Dox » 2008-10-15, 17:07

Ja też umieszczam źródła. Staram się zawsze. Jak nie zamieściłem gdzieś to nie bijcie. xD

70%
70%

Postautor: Karku » 2009-01-14, 17:11

Stary post:

Ta kwestia była już wielokrotnie poruszana. Byłem i jestem zdania, że umieszczanie źródła jest wręcz koniecznością.
Z jedną małą zmianą: większość z was podając samo źródło wpisuje jedynie nazwę portalu. Ja zawsze podaję bezpośredni link do danego newsa i koduję go tak, żeby wyglądał tylko jak sama domena. Sprawdźcie moje posty.

Uważam, że osobom, które ślęczą po jakiś źródłach i wyszukują nowinek to się należy, żeby chociaż wymienić skąd wzięliśmy daną informację i podlinkować bezpośrednio do oryginalnego artykułu.
Ja dodatkowo od czasu do czasu zamieszczam tłumaczenia newsów z zagranicznych serwisów i sądzę, że tutaj tym bardziej należy linkować - ktoś mógłby mieć ochotę przeczytania danej informacji w oryginalnym języku.

Dodatkowo podsuwam sugestię, aby wymóg wstawiania linków stał się obowiązkiem i był nadzorowany przez ekipę administracyjno-moderującą.

--------------------------------

UPDATE

Pisząc newsy (dzisiejszy przykład - Qwanell) podawajcie link bezpośrednio do artykułu, nie tylko do portalu na którym go znaleźliście.
Obrazek

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: vale » 2018-09-16, 18:30

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо

100%
100%

Wróć do Organizacja