premiery

Wasze pytania, opinie, problemy, nowe pomysły dotyczące forum.

Postautor: Outsider » 2010-12-18, 15:19

Jak w tytule Rap i TV. Zauważyłem iż dużo osób teraz narzeka na brak puszczania w TV teledysków, wywiadów, itp. Obecnie z roku na rok coraz więcej osób korzysta z telewizji internetowej. A więc przechodząc do rzeczy, co wy sądzicie o wykonaniu takiego projektu?

EDIT. Do wykonania takiego projektu potrzeba koło 10 osób z łączem 1 MB/s lub wyższym, ale ogólnie chodzi żeby było dodawane przynajmniej 1-2 teledyski na serwer. By się zrobiło takie programiki jak np:
- Godzina z Peją (parę teledysków, filmików, wywiadów, itp.) - podzieliłoby się to na np, 4 odcinki, w 1 jakieś 3 teledyski, parę nowszych wywiadów, itp.

Ogólnie nie mam po co się rozpisywać bo mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi.

40%
40%

Postautor: NiktWazny » 2010-12-18, 15:43

pomysł spoko. SFD.pl zrobiło swoją telewizję, z tym że mają prowadzących itd. hehe ale u tutaj raczej było by ciężko przynajmniej na razie takie coś osiągnąć. Ale pomysł ogólnie jest luz
Ty mi nie pierdol, mówisz to nie przez Ciebie - chcesz zmienić świat to od siebie ! i bądź pewien ! że choć jeden ten nie znaczy nic, to jak będzie on to będzie już za kim iść..

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: Outsider » 2010-12-18, 15:49

Ciężko to prowadzić nie jest ;P O rozwijaniu się danej telewizji internetowej decyduje przede wszystkim prędkość łącza. Chodzi o to że trzeba uploadować teledyski i wywiady na serwer z którego potem jest odtwarzane. Jak wszystko jest zuploadowane to tylko rano klika się start i hula cały dzień i noc ;)

40%
40%

Postautor: Joint3r » 2010-12-18, 17:51

Już lepszym rozwiązaniem jest chyba radio, plus majk i mamy własną stację, w sumie, to nie jestem ani za ani przeciw, ale wątpię by komukolwiek chciało się to robić ;) a jeżeli pojawią się osoby które jeszcze niczego na forum nie wniosły, to będzie to taki typowy "słomiany zapał" zobaczysz ich raz i nigdy więcej :P
Obrazek

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: Outsider » 2010-12-18, 18:04

Uwierz mi, osoby które widzą w tym przyszłość mogą się załapać. To jest nawet ciekawe, szerzenie kultury Hip-hop'u. Stacje RAP za pewnie już są. Ogólnie to powinno wypalić, przy okazji zapodam kogo mi potrzeba do wykonania takiego czegoś.

- 4 osoby które by mogły uploadować teledyski i wywiady, itp. na serwer (przy łączu 2mb/s zuploadowanie 100 mb pliku zajmuje około pół godziny nie zamulając w ogóle neta).

Jak narazie tyle. Mogę jeszcze powiedzieć że przydałoby się zresztą b. dużo osób które by robiły ramówkę godzinną raz w tygodniu/miesiącu. Jak by się znalazły takie osoby to byłoby fajnie.

Na takim kanale można byłoby obejrzeć też takie filmy z tematyką rap np. 'Blokersi' lub też filmy biograficzne o różnych raperach czy też takie w których oni grają głównego bohatera filmu.

Peace!

EDIT.

http://pinotv.pl/kanal/raptelevision#

Tak to mniej wiecej wygląda narazie.

40%
40%

Postautor: Charliee » 2010-12-21, 13:02

To ja bym raczej był za radiem, robiłem kiedyś z kumplem taki projekt, fajna sprawa.
Obrazek

Awatar użytkownika
40%
40%

Postautor: Spk » 2010-12-21, 14:14

Nie wiem czy zachęcisz dużo osób wrzucając tylko Peje (no oprócz jego fanów), albo rzeczy typu "Liroy gnoi Tede". Jak czytałem pierwszy twój post w tym temacie myślałem, że będzie to telewizja o rapie zza oceanu... niestety się myliłem.
Spk

Postautor: Muslim_Soldier » 2010-12-21, 15:05

Super pomysł ale do tego potrzeba ludzi z dobrym netem, ja mam niby te 2Mb ale mam strasznie zaniżony upload (w granicach 10-15 kb/s) więc nie pomogę.
No i znów twoja strata, bo dla mnie to komplement
Być różnym od was stary, zaraz się zarumienię
[/center]

Awatar użytkownika
100%
100%

Postautor: Karku » 2010-12-21, 15:38

Powiem wam tak: robiliśmy e-zin i 85% się wypięło dupą po 2gim numerze, więc w starciu zapał+chęci kontra rzeczywistość wygrywa to drugie.

Jako realista a nie pesymista radzę sobie jednak odpuścić. Szkoda zmarnowanej pracy niektórych ludzi (patrz - choćby moje zarwane noce nad grafiką e-zinu) przez słomiany zapał innych.
Spytajcie się Mazura, ADR'a i reszty jak było.
Obrazek

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Muslim_Soldier » 2010-12-21, 16:51

Karku pisze:Powiem wam tak: robiliśmy e-zin i 85% się wypięło dupą po 2gim numerze, więc w starciu zapał+chęci kontra rzeczywistość wygrywa to drugie.

Jako realista a nie pesymista radzę sobie jednak odpuścić. Szkoda zmarnowanej pracy niektórych ludzi (patrz - choćby moje zarwane noce nad grafiką e-zinu) przez słomiany zapał innych.

Według mnie nie warto się poddawać tylko dlatego, że komuś coś nie wyszło. Wam nie wyszło, ale to nie oznacza, że im też nie wyjdzie.
No i znów twoja strata, bo dla mnie to komplement
Być różnym od was stary, zaraz się zarumienię
[/center]

Awatar użytkownika
100%
100%

Postautor: Outsider » 2010-12-21, 19:06

Nie jest źle, bo na koncie obecnym czyli zwykłym można umieszczać linki do teledysków z patrz.pl , a kupując konto premium (10zł, ale nie jestem pewny), można już umieszczać linki z YT. Takie umieszczanie linków jest dużo szybsze, z servera patrz.pl/YT filmik jest przesyłany na server kanału. Teraz jest dużo wolnego czasu więc może coś wymyślę.

EDIT. Jak ktoś jest chętny do wykonania tzw. wstępów i napisów do różnych 45 minutowych reportaży czy jak to innego nazwać, np. Poznański rap, Kielecki rap, itd. a także videozapowiedzi innych reportaży, o której godzinie, itp.

40%
40%

Postautor: Karku » 2010-12-22, 10:03

Muslim_Soldier pisze:
Karku pisze:Powiem wam tak: robiliśmy e-zin i 85% się wypięło dupą po 2gim numerze, więc w starciu zapał+chęci kontra rzeczywistość wygrywa to drugie.

Według mnie nie warto się poddawać tylko dlatego, że komuś coś nie wyszło. Wam nie wyszło, ale to nie oznacza, że im też nie wyjdzie.

Przestrzegam tylko przed słomianym zapałem wielce zaangażowanych i zadeklarowanych na początku. Zrobicie co będziecie chcieli, po prostu mam(y) z podobnym tematem nie najlepsze doświadczenie i uznałem, że warto się nim podzielić.

Osobiście odradzam, ale wasza decyzja. Nie chciałbym po prostu za jakiś czas napisać "a nie mówiłem?".

Swoją drogą żeby móc legalnie emitować teledyski itp. trzeba mieć do każdego z nich pisemną zgodę osoby/firmy, która posiada do nich prawa autorskie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Outsider » 2010-12-22, 15:26

No fakt, trochę ciężko by było coś z tego zrobić. Jak narazie dam sobie z tym spokój, może się nadarzy lepsza okazja żeby robić TV.

40%
40%

Postautor: Bed » 2010-12-22, 15:36

Mi się zajebiście podoba ten pomysł :D
Jeśli będzie coś konkretnego to może bym w to wszedł, ale póki co nic nie obiecuje.
mój net to 6mb w dzień i 8mb w nocy.

Karku pisze:Swoją drogą żeby móc legalnie emitować teledyski itp. trzeba mieć do każdego z nich pisemną zgodę osoby/firmy, która posiada do nich prawa autorskie.

To chyba by była największa przeszkoda.
Witam Was w rzeczywistości

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: Charliee » 2010-12-22, 18:01

Olać robimy, najwyżej Outsider posiedzi trochę, ale za to jaka satysfakcja ! Coś mi się zdaje że pomysł nie wypali za bardzo, można by stworzyć radio w którym legalnie można by było puszczać nielegale z Polski i z za Oceanu, pare osob z majkiem mogło by popitolić, i by był chill :cwaniak:
Obrazek

Awatar użytkownika
40%
40%

Następna

Wróć do Organizacja