premiery

Wszystko co śmieszne: fotki, audio, filmy, gry, strony i inne

Postautor: MiiL » 2009-01-27, 18:14

1. Subtelny przemytnik
„Co tam masz schowanego,” groźnie spytał celnik Mułłę, który właśnie przewoził na grzbiecie osła wielką stertę siana.
„Nic, przewożę tylko siano” odpowiedział Nasreddin. Celnik zaczął dokładnie wszystko przeczesywać, ale nic nie znalazł.
Mułła przez wiele jeszcze lat przewoził siano na grzbiecie osła, a celnik za każdym razem nic nie mógł mu udowodnić.
Kiedy już po wielu latach pracy celnik przeszedł na emeryturę, spotkał pewnego dnia Nasreddina w karawanseraj. ”Mułło, teraz kiedy już nie pełnię funkcji celnika, powiedz mi, co do licha za każdym razem przemycałeś ?”
„Osły’” odpowiedział Nasreddin.

2. Lekcja muzyki
Pewnego dni Mułła zapragnął nauczyć się grać na skrzypcach.
„Ile kosztuje lekcja,” spytał Nasreddin nauczyciela muzyki.
„Trzy dirhemy za lekcję pierwszą, a półtora za kolejne.”
„Świetnie,” odpowiedział Nasreddin, „w takim razie zacznijmy od lekcji drugiej.”

3. Zapłata
Tradycyjnie w każdy piątek Mułła chodził do łaźni tureckiej hamam. Tego dnia, Nasreddin był bardzo źle obsłużony: nie dostał mydła, dano mu stary, dziurawy ręcznik, a masażysta zupełnie go zignorował. Kiedy Mułła opuszczał hamam, zostawił złotą monetę.
Kiedy w następny piątek Mułła przyszedł do łaźni, został obsłużony po królewsku. Przy wyjściu, zostawił tylko dwa miedziaki.
„Ależ Mułło, tylko dwa miedziaki za taki serwis!?”
„Widzisz,” odpowiedział Mułła, „za dzisiejszą usługę zapłaciłem tydzień temu, a dziś zapłaciłem za poprzedni piątek.”

4. Skradając się do siebie samego
Stróż nocny Bedar, przyłapał Nasreddina kiedy ten otwierał z zewnątrz okno do swojego pokoju w samym środku nocy.
„Co robisz Mułło, czyżbyś zatrzasnął sobie drzwi?”
„Ciszej! Ludzie mówią, że chodzę podczas snu, próbuję więc zaskoczyć sam siebie i przekonać się na własne oczy.”

5. Zapal świecę
Nasreddin siedział i rozmawiał z przyjacielem, kiedy zapadł zmrok.
„Zapal świecę,” powiedział człowiek, „zrobiło się już ciemno. Znajdziesz ją po twojej lewej stronie.”
„Jak mogę odróżnić moją lewą stronę od prawej w takich ciemnościach, ty głupcze,” odpowiedział Nasreddin.

6. Dlaczego tutaj jesteśmy
Pewnego dnia spacerując wieczorem po opustoszałej drodze, mułła Nasreddin zauważył grupę jeźdźców zbliżającą się do niego. Jego wyobraźnia zaczęła pracować: zobaczył siebie złapanego i sprzedanego jak niewolnik, lub wcielonego do wojska.
Nasreddin zrobił nagły zwrot, przeskoczył przez mur cmentarny i ukrył się w otwartym grobie. Zaintrygowany tym dziwnym zachowaniem, jeden z mężczyzn, uczciwy podróżny zaczął go śledzić. Znalazł go gdy ten cały wystraszony i trzęsący siedział skulony w grobie.
„Co ty tutaj robisz? Widzieliśmy cię jak uciekałeś. Czy możemy ci jakoś pomóc”?
„Tylko dlatego, że zadałeś pytanie nie znaczy, że jest na nie prosta odpowiedź,” powiedział Mułła, który teraz dopiero zdał sobie sprawę co się z nim stało.
„Wszystko zależy od twojego punktu widzenia. Jeśli jednak musisz wiedzieć, to ja jestem tutaj z twojego powodu, a ty jesteś tutaj z mojego!”

7. Alternatywa.
„Jestem gościnnym człowiekiem,” powiedział Mułła do grupy swoich towarzyszy.” Wspaniale, w takim razie zaproś nas do siebie na obiad!”, powiedział największy żarłok.
Nasreddin zebrał więc całą grupę i wyruszyli do jego domu.
Kiedy już dochodzili, powiedział: ”Pójdę pierwszy i uprzedzę moją żonę. Zaczekajcie chwilę”
Żona bardzo się zagniewała, gdy opowiedział jej cała historię. ”Powiedz im, że w domu nie ma jedzenia i niech wracają”
„Nie mogę tak powiedzieć, zaszkodziłoby to mojej reputacji „
„Więc idź na górę a ja powiem, że cię nie ma w domu”
Po godzinie czekania goście zaczęli się niecierpliwić, stanęli pod drzwiami i zawołali: ”Nasreddinie wpuść nas!”
Wyszła żona i powiedziała, że nie ma go w domu.
„Ale widzieliśmy go jak wchodził i cały czas obserwowaliśmy drzwi.
Mułła przyglądał się temu z okna na piętrze. W końcu nie wytrzymał, wychylił się i krzyknął:” Mogłem przecież wyjść tylnymi drzwiami, czyż nie?

8. Gramatyk i nauka pływania
Czasami Nasreddin zabierał ludzi na przejażdżkę swoją łodzią. Pewnego razu wynajął go pedantyczny nauczyciel, żeby przewiózł go na drugą stronę bardzo szerokiej rzeki. Wkrótce jak wyruszyli pedagog zapytał go czy woda będzie spokojna.
„Nie pytaj mnie nic o tym”, powiedział Mułła.
„Czy kiedykolwiek studiowałeś gramatykę?”
„Nie”
„W takim razie straciłeś połowę swojego życia”
Mułła nic nie odpowiedział.
Nagle zerwał się straszny sztorm. Łajba szybko zaczęła wypełniać się wodą.
Nasrudin nachylił się w stronę nauczyciela i zapytał:
„Czy kiedykolwiek uczyłeś się pływać?”
„Nie”
„ W takim razie profesorze, całe twoje życie jest stracone, gdyż toniemy!”

9. Tygrysy
Nasreddin rozrzucał garściami okruszki wokół swego domu.
„Co robisz?”, ktoś go zapytał.
„Trzymam z dala tygrysy”
„Ale przecież tutaj nie ma tygrysów”
„No właśnie, skuteczne, prawda?”

10. Świeca
Nasreddin założył się, że spędzi noc u podnóża góry i przeżyje pomimo mrozu i
śniegu. Kilku znajomych zgodziło się być sędziami.
Nasreddin zabrał książkę, świeczkę i przesiedział całą noc, która była najzimniejsza jaką pamiętał.
Rankiem, na wpół żywy zażądał swoich pieniędzy.
„Czy nie miałeś ze sobą niczego, co by cię ogrzało, zapytali koledzy”
„Niczego”
„Nawet świeczki?”
„Tak, miałem świeczkę.”
„ W takim razie zakład jest nieważny”
Nasreddin nie spierał się. Kilka miesięcy później zaprosił tych samych ludzi na obiad . Usiedli w jadalni i czekali na posiłek. Godziny mijały. Zaczęli dopytywać się o jedzenie.
„Chodźmy zobaczyć jak się gotuje, powiedział Mułła.”
Wszyscy zajrzeli do kuchni. Zobaczyli ogromny garnek wypełniony wodą, pod którym paliła się świeczka. Woda nie była nawet letnia.
„Jeszcze nie gotowe, nie wiem dlaczego, jest tutaj przecież od wczoraj, niewinnie zauważył Mułła.”

11. Kot i mięso
Nasreddin dał swojej żonie mięso, żeby przygotowała obiad dla gości.
Pojawiły się różne dania, ale nie było wśród nich mięsa. Żona wszystko zjadła.
Powiedziała jednak, że kot zjadł całe trzy kilo mięsa, że mięso zjadł kot.
Nasrudin położył kota na wadze. Kot ważył dokładnie trzy kilo.
„Jeśli to jest kot, to gdzie jest mięso?, z drugiej jednak strony, jeśli to jest mięso to gdzie jest kot?”

12. Koc
W środku nocy dwóch mężczyzn kłóciło się pod oknem Nasreddina .Mułła wstał, owinął się swoim jedynym kocem i wybiegł, żeby ich uciszyć. Kiedy próbował dowiedzieć się o powód kłótni, jeden z nich porwał koc i oboje uciekli.
„O co się kłócili?”, zapytała Nasreddina żona.
„Prawdopodobnie o koc, bo kiedy go dostali, przestali walczyć.

13. Włamywacze
Słysząc, że ktoś chodzi po domu, Mułła wystraszył się i schował się w szafie.
Przeszukując dom, włamywacze otwarli drzwi i zobaczyli chowającego się tam Nasreddina.
„Przyznaj się, co tam ukrywasz przed nami? ” zapytał jeden.
„Ukrywam się ze wstydu, że w tym domu nie ma niczego co byłoby godne
waszej uwagi.”

14. Przepis
Nasreddin właśnie kupił kawałek mięsa i niósł go do domu. W drugiej ręce miał przepis na pyszne danie, który dostał od przyjaciela. Nagle
skoczył myszołów i porwał mięso.
„Ty głupcze!, krzyknął Nasreddin, mięso jest dobre, ale to ja mam ciągle
przepis!”

15. Sekrety
Ktoś zapytał Nasreddina:
„Czy znasz kogoś w mieście, kto potrafi dotrzymać tajemnicy?”
Mułła odpowiedział mądrze:
”Ja jedynie wiem, iż nie można oczekiwać, iż inni będą dla nas spichlerzami. Dlatego najlepiej trzymać sekrety dla siebie!”

16. To nie ja!
Nasreddin udał się pewnego dnia na modlitwę do meczetu. Jego koszula była krótka i mężczyźnie stojącemu za nim wydało się to dość dziwaczne, dlatego pociągnął ją w dół. Natychmiast Nasreddin pociągnął koszulę mężczyźnie stojącemu przed nim.
„Co ty robisz?” zapytał mężczyzna.
„Mnie nie pytaj! Ja tego nie zacząłem, zapytaj mężczyznę który stoi za mną.”

17. Zagadka
Jeden wiejskich chłopców podszedł do Nasreddina i zapytał:
„Czy jesteś dobry w rozwiązywaniu zagadek?”
„Pewnie że tak!” odpowiedział Mułła.
„W porządku, więc co mam w kieszeni?” zapytał chłopiec.
„Podpowiedz mi trochę” powiedział Mułła.
„Jest okrągłe jak jajko, białe i żółte w środku i wygląda jak jajko.
„Wiem, jest to kawałek banana” odpowiedział Nasreddin.

18. Jestem obcy
Pewnego razu Nasreddin odwiedził wioskę płożoną niedaleko swojego miasta.
Podczas wędrówki prze wioskę zagadnął go mężczyzna:
„Proszę pana, jaki jest dzisiaj dzień?” Nasreddin odpowiedział:
„Jestem tutaj obcy, musisz zapytać kogoś z tutejszych mieszkańców.”

19. Mądrość
Ktoś zapytał Nasreddina:
„Jak można osiągnąć mądrość?”
Nasreddin odpowiedział: „Zawsze słuchaj uważnie co mądrzy i uczeni ludzie ci mówią. Kiedy jednak rozmawiasz z innymi, słuchaj uważnie tego co sam mówisz!”

20.W młynie
Nasreddin poszedł do pobliskiego młyna i zaczął pełnymi garściami nabierać ziarno do swojego worka. Nadszedł młynarz i zapytał:
„Co ty tutaj robisz?”
„Jestem głupcem i muszę robić wszystko cokolwiek przyjdzie mi do głowy!” filuternie odpowiedział Mułła.
„Więc dlaczego nigdy nie przyszło ci na myśl wyjąć zboże ze swojego worka i wrzucić do mojego?”
„Ja jestem tylko zwykłym głupcem a nie totalnym idiotą.”

21. Niedoświadczony słowik
Pewnego razu zachciało się Nasreddinowi zjeść trochę owoców, wślizgnął się więc do czyjegoś ogrodu, wdrapał się na drzewo i zaczął jeść owoce, które były w zasięgu jego ręki. W pewnym momencie pojawił się właściciel ogrodu i zapytał ze złością:
„Co ty tam robisz na górze?”
Nasreddin, próbując zejść, odpowiedział słodko:
„Jestem słowikiem proszę pana, właśnie siedzę tutaj sobie i śpiewam!”
Mężczyzna był rozbawiony tą odpowiedzią i śmiejąc się powiedział:
„Więc jesteś słowikiem, tak? Pozwól więc mi usłyszeć twój śpiew!”
Mułła zaczął robić niesamowite miny i wydawać dziwne dźwięki.
Właściciel pękał ze śmiechu i powiedział:
„Człowieku, co to za śpiew? Nigdy przedtem nie słyszałem słowika który by tak śpiewał!”
Nasreddnin odpowiedział: „Ponieważ tak śpiewa niedoświadczony słowik!”

22. Koniec świata
Ktoś zapytał Nasreddina:
„Mułło, kiedy będzie koniec świata?”
„Który koniec świata?” zapytał Nasrudin.
„Co masz na myśli? Ile jest końców świata?”
„Dwa,” powiedział Mułła, „pierwszy będzie kiedy umrze mija żona. Drugi, kiedy ja umrę.”

23. Pytania
Raz sędzia zapytał Nasreddina:
„Dlaczego zawsze odpowiadasz pytanie na pytanie?”
„Naprawdę?”

24. Dobra wiadomość
Jest zwyczaj na Wschodzie, że kiedykolwiek ktoś przynosi dobre wieści jest zawsze nagradzany. Zwyczaj ten jest ważny i nigdy nie został złamany. Pewnego razu Nasreddin nie miał pieniędzy, więc wkroczył na miejski rynek krzycząc:
„Dobre wieści! Zbierzcie się tutaj wszyscy! Mam dla was dobre wiadomości!”
Zaczekał ,aż zebrał się duży tłum i wtedy powiedział:
„Zacznijcie robić składkę! Moja dobra wiadomość jest taka, że zostałem obdarowałem synem!”

25. Początek zmartwienia
Nasreddin nie mógł znaleźć swojego osła i wielu jego przyjaciół pomagało mu przeszukać wszystkie sąsiedztwa. Ktoś zauważył „Mułło, nie wyglądasz wcale na zmartwionego. Nie zdajesz sobie sprawy, że twój osioł zaginął i może nigdy się nie odnajdzie?”
Nasreddin odpowiedział mądrze:
„Czy widzicie to odległe wzgórze? Nikt tam jeszcze nie zajrzał jak na razie. Jeśli nie znajdziemy go aż tam, wtedy zacznę się martwić!”

26. Światło w ciemności
„Mogę widzieć w ciemności!” chwalił się Nasreddin w herbaciarni.
„Jeśli to prawda, dlaczego widzimy cię czasem niosącego lampę w nocy?” zapytał przyjaciel.
„Używam światła tylko po to, aby uchronić innych ludzi przed zderzeniem ze mną” odpowiedział Mułła.

27. Słońce
Sąsiad pożalił się Nasreddinowi, że w jego domu nie ma światła słonecznego.
„A czy jest słońce w twoim ogrodzie?” zapytał Mułła.
„Oczywiście, że jest” odpowiedział.
„Więc przesuń dom do swojego ogrodu!”

28. Gratulacje
„Pogratuluj mi” zawołał Nasreddnin do przyjaciela. „Jestem teraz ojcem!”
„Gratuluję! To chłopiec czy dziewczynka?” zapytał przyjaciel.
„Tak! Ale skąd wiedziałeś?”

29. Bez znaczenia
Pewnego razu zebrała się grupa przywódców religijnych na spotkaniu. Ponieważ nie mieli już nic go zrobienia, rozpoczęli głupie rozmowy. W końcu zdecydowali przedyskutować pewną sprawę i jeden z nich zapytał:
„Czy podczas ceremonii pogrzebowej ktoś powinien kroczyć po prawej stronie trumny?”
Wkrótce grupa była podzielona na odmienne opinie i połowa orzekła:
„Nie, nie po prawej, raczej po lewej.”
Kłócili się więc o to i nie mogli się zdecydować. Zdarzyło się tak, że właśnie mijał ich Nasreddin, więc zapytali go o opinię. Mułła roześmiał się i powiedział:
„To jest bez znaczenia, tak długo dopóki sam nie jesteś w jej środku!”

30. Sługa
Nasreddin stał się bliskim przyjacielem króla. Jego mądrość i dowcipne spostrzeżenia uczyniły go jednym z królewskich ulubieńców.
Pewnego dnia król był ogromnie głodny, więc pałacowy kucharz przygotował bakłażany. Były tak smaczne, że król nakazał kucharzowi podawanie ich każdego dnia.
„Czyż nie są to najlepsze warzywa na świecie, Nasreddinie?” zapytał król.
„Tak wasza wysokość, najlepsze,” odpowiedział.
Pięć dni później, kiedy ta sama potrawa z bakłażana została podana jako dziesiąte danie główne, król zawołał: „Zabierzcie je stąd! Są okropne!”
„Tak, wasza wysokość, to są najgorsze warzywa na świecie! zauważył Nasreddin.
„Ależ Mułło, przecież parę dni temu powiedziałeś, że są najlepsze!”
„Tak powiedziałem, wasza wysokość, ale jestem przecież sługą króla, a nie warzyw!”

31. Coś spadło
Żona Nasreddina pobiegła do jego pokoju, kiedy usłyszała tam potężny łomot.
„Nie ma się czym martwić,” powiedział Mułła, „to tylko moje palto spadło na ziemię.”
„Co, narobiło tyle hałasu?”
„Tak, kiedy spadło, miałem go na sobie.”

32. Dwie żony
Nasreddin miał dwie żony. Obie chciały się dowiedzieć, którą z nich Mułła kocha bardziej. Zapytały więc:
„Gdybyś był z nami na łódce, którą z nas ratowałbyś pierwszą gdyby łódka się wywróciła?”
Mułła odwrócił się do swojej pierwszej żony i zapytał:
„Kochanie, potrafisz pływać, prawda?”

33. Dureń
Filozof umówił się na dyskusję z Nasreddinem. Kiedy przyszedł do jego domu, nie zastał go. Rozwścieczony tym, złapał kawałek kredy i na furtce Nasreddina napisał: ‘Stary Dureń.’
Kiedy tylko Nasreddin wrócił do domu i zauważył napis, pośpieszył do domu filozofa.
„Zapomniałem,” powiedział Mułła, „że miałeś mnie odwiedzić. Wybacz iż nie było mnie w domu. Dopiero kiedy wróciłem i zauważyłem Twoje imię na mojej furtce, przypomniałem sobie o naszym spotkaniu.”

34. Wspaniały pomysł
Nasreddin poprosił swoją żonę, żeby zrobiła chałwę, przepyszny deser zrobiony z sezamowych ziaren, miodu i innych składników. Żona zrobiła bardzo dużo chałwy i Hodża zjadł prawie wszystko.
Tej nocy obudził ją w łóżku i powiedział:
„Mam wspaniały pomysł!”
„Jaki?” zapytała ciekawie żona.
„Przynieś mi resztę chałwy, to ci powiem.”
Żona wstała i przyniosła mu chałwę a kiedy skończył jeść, powiedziała:
”Teraz już nie zasnę, jeśli nie powiesz mi swojego pomysłu.”
„Wspaniały pomysł jest taki: ‘Nigdy nie chodź spać, zanim nie zjesz całej chałwy, która została zrobiona tego dnia!’”

35. Która strona
Ktoś zapytał Nasreddina:
„W którą stronę powinienem się zwrócić kiedy pływam z morzu?”
„W stronę gdzie są twoje rzeczy” odpowiedział Hodża.

36. To nie moje
Pewnego dnia Nasreddin jadł pyszną baraninę, gdy podszedł chłopiec i poprosił go o kawałek.
„Nie mogę ci dać, ponieważ to mięso nie jest moje tylko mojej żony”
„Dlaczego więc go jesz?” zapytał.
„Muszę jeść! Moja żona mi kazała!”

37. Przodem do tyłu
Nasreddin wsiadł na swojego osła w odwrotną stronę, zwrócony przodem do tyłu.
„Hodża,” powiedzieli ludzie, „przecież ty siedzisz tyłem do przodu!”
„Nie, to nie ja siedzę tyłem do przodu, ale osioł jest zwrócony w złą stronę!” odpowiedział Nasreddin.

38. Nowy księżyc
Pewien przyjaciel Nasreddina chciał go zaskoczyć i zapytał:
„Kiedy pojawi się nowy księżyc, co robią ze starym?”
Hodża nie chcąc, żeby go uznali za ignoranta w jakiejś sprawie, odparł:
„Tną go na kawałki, a te stają się gwiazdami!”

39. Więcej światła
Pewnego dnia Nasreddin zgubił pierścień gdzieś w domu. Po chwili szukania bez sukcesu, wyszedł na dwór aby szukać dalej. Kiedy sąsiad zapytał go czego szuka, odpowiedział, że pierścienia.
„Gdzie go zgubiłeś?” zapytał sąsiad.
„Gdzieś w domu” powiedział Hodża.
„Więc dlaczego szukasz poza domem?”
„Ponieważ tam jest więcej światła!” odpowiedział Nasreddin.

40. Uparty muł
Pewnego dnia Nasreddin jechał na bardzo upartym mule, którego nie był w stanie kontrolować. Po drodze spotkał znajomego
„Dokąd jedziesz Nasreddinie?”
„Tam gdzie mój muł zapragnie” odpowiedział Hodża.

41. Pogoń
„Kiedy byłem na pustyni, spowodowałem, że całe plemię okrutnych i spragnionych krwi Beduinów zaczęło nagle biec.”
„ Jak to uczyniłeś?”
„ To proste, pobiegłem, a oni zaczęli mnie gonić”
42. Punkt widzenia
Był ulewny deszcz. Aga Akil, jeden z najbardziej szanowanych ludzi w miasteczku biegł szukając schronienia.
„ Jak śmiesz uciekać przed Bożym darem? To przecież woda z Nieba. Jako
wielce poważany człowiek, powinieneś wiedzieć, że deszcz jest błogosławieństwem dla wszystkich stworzeń”.
Aga nie chciał zepsuć swojej reputacji.” Nie myślałem o tym w ten sposób- odrzekł, zwolnił kroku i przybył do domu cały przemoczony. Oczywiście
przeziębił się. Kilka dni później, gdy owinięty w koc siedział przy oknie, zauważył Nasreddina biegnącego w strugach deszczu. „Dlaczego uciekasz przed bożym błogosławieństwem? Jak śmiesz je odtrącać?”
„ Ach, widocznie nie zauważyłeś, że ja po prostu nie chcę deptać go swoimi stopami”.

43. Kazanie Nasreddina.
Pewnego dnia koledzy Nasreddina postanowili zrobić mu kawał. Jako, że uważany był on prawie za Świętego, więc poprosili go, żeby wygłosił kazanie w ich meczecie . Zgodził się.
Kiedy nadszedł ten dzień, Nasreddin powiedział:
„Ludzie, czy wiecie co zamierzam wam powiedzieć?”
„Nie, nie wiemy”
„Dopóki nie wiecie, nie mogę powiedzieć. Jesteście ignorantami, którzy marnują tylko mój czas, powiedział z oburzeniem i poszedł do domu.
Trochę tym zmartwieni udali się z delegacją do jego domu i poprosili o kazanie w następny piątek .
Nasreddin rozpoczął kazanie, takim samym pytaniem. Tym razem zgromadzeni ludzie odpowiedzieli jak jeden mąż:
„Tak, wiemy”.
„ W takim razie nie ma potrzeby, żebym zatrzymywał was dłużej. Możecie iść. I wrócił do domu.
Poproszony po raz kolejny do wygłoszenia kazania, zapytał:
„Wiecie więc czy nie wiecie?”
„Niektórzy z nas wiedzą, a niektórzy nie”
„Wspaniale, więc pozwólcie tym, którzy wiedzą podzielić się swoją wiedzą z tymi, którzy jej nie mają”
I poszedł do domu.

44. Ryba.
Kiedy Nasreddin był w Indiach przechodził koło dziwnie wyglądającego budynku, w drzwiach którego siedział pustelnik. Unosiła się wokół niego aura abstrakcji i spokoju i Nasreddin pomyślał, że mógłby nawiązać z nim jakiś kontakt. „To oczywiste, że taki oddany filozof jak ja musi mieć coś wspólnego z tą świątobliwą osobą.
„Jestem Joginem i poświęciłem się służbie wszystkim żyjącym istotom, szczególnie ptakom i rybom „- odpowiedział
„Pozwól mi przyłączyć się do siebie” powiedział Mułła, gdyż tak jak przypuszczałem mamy wiele wspólnego. Bardzo porusza mnie twój sentyment, gdyż to właśnie ryba uratowała mi kiedyś życie.
„ Czyż to nie cudowne! –powiedział Jogin. Będę zachwycony jeśli przyłączysz się do naszej grupy. Przez wszystkie lata mojego oddania się sprawie zwierząt, nigdy jeszcze nie byłem zaszczycony doświadczyć tak bliskiego z nimi kontaktu jak ty. Uratowała ci życie! To potwierdza założenia naszej doktryny, że całe królestwo zwierząt jest powiązane.”
Nasreddin pozostał z Joginem kilka tygodni kontemplując swój pępek i ucząc się różnych dziwnych ćwiczeń.
Pewnego razu Jogin zapytał: ”Czy byłbyś w stanie teraz, gdy poznaliśmy się lepiej przekazać mi swoje wzniosłe doświadczenie z rybą ratującą życie, byłbym bardziej niż zaszczycony”
‘Nie jestem tego pewien, szczególnie teraz gdy poznałem więcej twoich idei,” powiedział Mułła.
Ale Jogin nalegał ze łzami w oczach, nazywając go mistrzem i posypując przed nim głowę popiołem.
„ W porządku, skoro nalegasz, ale nie jestem całkiem pewien czy jesteś gotowy na to odkrycie, którego mam dokonać. Ryba rzeczywiście uratowała moje życie. Byłem bowiem na skraju śmierci głodowej, kiedy ją złapałem. Dostarczyła mi jedzenia na trzy dni!”

45.Znak
Nasreddin chwalił się swoją wiedzą o horoskopach.
„Pod jakim znakiem się urodziłeś, Mułło?”
„Własność prywatna-wstęp wzbroniony!”
„Nie, jaki jest twój znak zodiaku?”
„Ach, rozumiem, jest to Znak Osła”
„Znak Osła ? Nie pamiętam takiego”
„To dlatego, że jesteś starszy ode mnie. Od tamtej pory pojawiło się parę nowych .”

46.Strach
„Powieszę cię, jeśli nie udowodnisz mi , że jesteś jasnowidzem”- powiedział okrutny i ciemny król, który słyszał o nadprzyrodzonych zdolnościach Nasreddina.
„Widzę dziwne rzeczy: złotego ptaka na niebie i demona pod ziemią”- powiedział Mułła.
„Jak możesz widzieć poprzez materialne przedmioty? Jak możesz dostrzegać coś tak daleko na niebie?”
„To proste, lęk jest wszystkim czego potrzebujesz”

47.Powodź
„Król był dla mnie wielce łaskaw”, opowiadał pewien człowiek Nasreddinowi.
„Posiałem zboże ale przyszedł ulewny deszcz. Król usłyszał o moich kłopotach i zrekompensował mi straty uczynione przez powódź.”
Mułła pomyślał chwilę i zapytał:
„Powiedz mi, jak jeden człowiek może spowodować powódź?”

48.Omen
Król był w złym humorze. Kiedy opuszczał pałac wybierając się na polowanie, zobaczył Nasreddina.
„To zły znak zobaczyć Nasreddina w drodze na polowanie”, krzyknął do swoich strażników. Nie pozwólcie mu wpatrywać się we mnie, usuńcie go z mojej drogi.!” Tak też uczynili.
Polowanie zakończyło się sukcesem.
Król wysłał po Nasreddina.
„Przepraszam cię Mułło. Myślałem, że przynosisz pecha, okazało się jednak, że nie”.
„ Pomyślałeś, że przynoszę ci pecha! Ale wystarczyło, że spojrzałeś na mnie i twoja torba myśliwska jest teraz pełna, ale spójrz na mnie, dostałem baty. Kto
w takim razie przyniósł pecha i komu?

49.Sznur i niebo

Mistyk Sufi zatrzymał Nasreddina na ulicy. Pragnąc sprawdzić, czy Mułła jest wrażliwy na wewnętrzne poznanie, uczynił znak, wskazując na niebo.
Sufi miał na myśli: ” Jest tylko jedna prawda, która obejmuje wszystko”
Towarzysz podróży Nasreddina , zwykły człowiek, pomyślał: „Ten Sufi jest szalony .Ciekawe jakie środki ostrożności zastosuje Nasreddin?”
Nasreddin spojrzał na plecak, wyciągnął stamtąd zwój sznura i podał go przyjacielowi.
„Wspaniale, pomyślał człowiek, zwiążemy go gdyby stał się niebezpieczny”
Sufi natomiast zrozumiał, że Nasreddin chciał przez to powiedzieć:” Zwykli ludzie próbują znaleźć prawdę metodami tak nieodpowiednimi jak wspinanie
się po linie do nieba.”

50.Malkontent
Pewnego dnie spacerując z uczniem, Nasreddin zobaczył po raz pierwszy w życiu przepiękny krajobraz nad jeziorem.
„ Zachwycające! Ale gdyby tylko, gdyby tylko.......”
„Gdyby tylko co, Mistrzu?”
„Gdyby tylko nie wlewali do niego wody!”
BOWEN HOMES

50%
50%

Postautor: vale » 2018-09-16, 20:29

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо

100%
100%

Wróć do Humor