premiery

Potrzebujesz pomocy? Wejdź! Pomożemy w każdej sprawie.

Postautor: Gondolier » 2011-01-05, 22:02

Posiadam laptopa, posiadam mikser Phonic AM200... Ale jak je połączyć? Nie mam karty muzycznej podpinanej pod usb czy jakiekolwiek inne złącze. Da się podpiąć mikser pod usb, bezpośrednio lub z przejściówkami? Bardzo proszę o pomoc, na tym powinno znać się sporo osób z forum, a ja nie mam zielonego pojęcia.

Na wszelki wypadek dołączam listę złącz, w które wyposażony jest mikser:

1x EFX Send
2x AUX Return
2x Main Out
2x Control Room
1x słuchawkowe
2x wyjścia i wejścia RCA (2T Return, Record Out)
Obrazek

Awatar użytkownika
Moderator
Moderator

Postautor: Beton » 2011-01-05, 22:05

Nie wiem jak to jest w laptopach, ale w PC są wejścia bodajże line in i do nich chyba powinno się podłączać. Jednak nie mam pojęcia do czego w mixerze czy też w laptopie czy są takie wejścia. ;) Może to EFS Send?

20%
20%

Postautor: Gondolier » 2011-01-07, 17:59

Może to EFS Send?

Nie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Moderator
Moderator

Postautor: Franek00f » 2011-01-07, 18:18

Mhm, a do czego będzie Tobie to potrzebne? Jeżeli chodzi o sam mikrofon to spróbuj kablem Cinch z przejściówką na zwykłe pod słuchawki
Kod: Zaznacz cały
http://img.123shop.cz/gimg/Large250/hama45336.jpg

coś takiego. Łączysz czarne do białego, czerwone do czerwonego w Rec Out. Przynajmniej ja tak mam zrobione przy moim mikserze, tyle że mam inną firmę. Robię te wejścia do tak jak tutaj, podlączam jako mikrofon do kompa, a z wejścia przy słuchawkach mam "Line in" w mikserze i do niego podłączam, gramofony również korzystają z tego miksera. I wszystko robi się w jeden dźwięk. :)

50%
50%

Postautor: heposlaw » 2011-01-07, 21:40

2x wyjścia i wejścia RCA (2T Return, Record Out)

Wyraźnie masz napisane:) i to w laptopie pod wejście mikrofonowe, bo zapewne masz na słuchawki i mikrofon!
Lecz jakość będziesz miał fatalną, ponieważ masz kartę zintegrowaną i najprostszą.

20%
20%

Postautor: Gondolier » 2011-01-07, 22:11

Mhm, a do czego będzie Tobie to potrzebne?

Do nagrywek.

Jeżeli chodzi o sam mikrofon to spróbuj kablem Cinch z przejściówką na zwykłe pod słuchawki
Kod:
http://img.123shop.cz/gimg/Large250/hama45336.jpg

coś takiego. Łączysz czarne do białego, czerwone do czerwonego w Rec Out. Przynajmniej ja tak mam zrobione przy moim mikserze, tyle że mam inną firmę. Robię te wejścia do tak jak tutaj, podlączam jako mikrofon do kompa, a z wejścia przy słuchawkach mam "Line in" w mikserze i do niego podłączam, gramofony również korzystają z tego miksera. I wszystko robi się w jeden dźwięk. :)

A kiedy podłącza się mikrofon do komputera, a nie do miksera, to jakość nie jest gorsza?

Lecz jakość będziesz miał fatalną

Jak bardzo fatalną w porównaniu z tym co by było z kartą podpinaną do usb za około 100zł? Btw, jestem dziewczyną ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Moderator
Moderator

Postautor: Franek00f » 2011-01-07, 22:45

A kiedy podłącza się mikrofon do komputera, a nie do miksera, to jakość nie jest gorsza?

Jakość jest normalna, tylko najważniejszą rolę wtedy robi karta dźwiękowa. Ja do miksera podłączam dodatkowo żebym miał lepszą kontrolę nad głośnością, bo normalnie trochę cicho jest.

Jak bardzo fatalną w porównaniu z tym co by było z kartą podpinaną do usb za około 100zł? Btw, jestem dziewczyną ;)

Zależy też od karty, nie wiem jaką warto na USB, jeśli chodzi o 100zł ;) Raczej preferuję karty dźwiękowe na kompa, nie na usb. Jeśli chodzi o karty zintegrowane - powodują one szumy, zniekształcenia głosu, jeżeli za szybko nawijasz może nawet się on zgubić.
Ostatnio zmieniony 2011-01-08, 00:30 przez Franek00f, łącznie zmieniany 1 raz

50%
50%

Postautor: Gondolier » 2011-01-07, 23:45

Raczej preferuję karty dźwiękowe na kompa, nie na usb. Jeśli chodzi o karty zintegrowane - powodują one szumy, zniekształcenia głosu, jeżeli za szybko nawijasz może nawet się on zgubić.

Też bym preferowała, gdyby nie to że mam laptopa. W każdym razie dzięki za pomoc.
Obrazek

Awatar użytkownika
Moderator
Moderator

Postautor: OKo » 2011-01-08, 12:15

Nigdy nie podłączajcie mikserów do wejścia mikrofonowego! Mikser wzmacnia dźwięk... Wejście Mikrofonowe też je wzmacnia! to może spowodować spalenie się karty dźwiękowej.. Jeśli macie Kartę dźwiękową Realtek ale w innych też powinno się dać przemianujcie wejście mikrofonowe na Liniowe
Obrazek

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Franek00f » 2011-01-08, 14:42

OKo pisze:Nigdy nie podłączajcie mikserów do wejścia mikrofonowego! Mikser wzmacnia dźwięk... Wejście Mikrofonowe też je wzmacnia! to może spowodować spalenie się karty dźwiękowej.. Jeśli macie Kartę dźwiękową Realtek ale w innych też powinno się dać przemianujcie wejście mikrofonowe na Liniowe

Ja mam od dłuższego czasu podłączone, jednak na początek wszystko wyciszyłem i minimalnie dawałem głośniej, także o to przynajmniej ja nie muszę się martwić. Wiem bo testowałem na jakiejś starej i rzeczywiście może się spalić, bo dźwięk był taki zniekształcony, zniszczony że szok :D No ale jeżeli wszystko się odpowiednio ustawi to chyba nie powinno być problemów.

50%
50%

Postautor: OKo » 2011-01-08, 22:24

Franek00f, Lepiej dmuchać na zimne :) niż potem się poparzyć :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: vale » 2018-09-17, 18:57

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо

100%
100%

Wróć do Help