premiery

Potrzebujesz pomocy? Wejdź! Pomożemy w każdej sprawie.

Postautor: Wieczór » 2011-01-09, 17:38

Witam wszystkich Userów forum.
Niedawno zakupiłem mikrofon Shure C606 oraz kartę dźwiękową Soundblaster 5.1 VX.
Oczywiście zaopatrzyłem się w przejściówkę z dużego jack'a na mini jack'a.
No niby wszystko fajnie pięknie ale tutaj sprawa się komplikuje...
Podczas nagrywania wokalu jest on bardzo cichy.
Tak naprawdę to aż muszę trzymać mikrofon dosłownie przy ustach aby było w miarę głośno...
Nie wiem co może być tego przyczyną. W ustawieniach nagrywania w dźwiękówce mam wszystko ustawione na maksa. Może używam do dupy programu? (Audacity)
Męczę się z tym już sporo czasu więc postanowiłem napisać do Was gdyż macie na pewno większe pojęcie w tym temacie niż ja.
No i ostatnie.. Te tzw. wybuchowe głoski...
Niby zrobiłem tego pop-killera (naciągnąłem tą pończochę na majka ) ale nadal jest to samo...
Może to się wiąże z tym że tak blisko trzymam mikrofon aby było jako tako słychać?
Dodam jeszcze że wiele osób ma tego majka i soundblastery a mimo to ich jakość jest zdecydowanie lepsza niż u mnie...Nie wiem co na to poradzić.
Bardzo proszę wszystkich o pomoc .

Pozdro.

[ Dodano: 2011-01-09, 20:51 ]
Prosiłbym o pomoc gdyż jest to dość...hmm.. wkurwiające jak wiesz że ktoś na takim samym sprzęcie ma lepszą jakość.
Ostatnio zmieniony 2011-01-09, 21:35 przez Wieczór, łącznie zmieniany 1 raz

10%
10%

Postautor: Pycio » 2011-01-09, 21:00

Zmontuj sobie jakiś statyw prowizoryczny, nawet z kija od miotły da się taki zrobić. Popfiltr ustaw przed mikrofonem, a nie na nim, bo to wiele nie da - chodzi o to, aby napływ powietrza z wybuchowych głosek zatrzymywał się przed mikrofonem, na pończoszce, a nie bezpośrednio na nim (nawet jak pończocha jest na niego naciągnięta).

Co do głośności, to tak już jest, że Shurek podpięty bezpośrednio do karty dźwiękowej nie będzie mega głośno rejestrował wokalu. Lepiej będzie go łapał, jeśli będziesz miał jakiś mixer, który "wydobędzie" z mikrofonu jego oblicze. Tymczasem głośność będziesz musiał poprawić przy miksie/masteringu. Sprawdź jeszcze w ustawieniach sterowników Creative'a czy tam wszelkie głośności nagrywania są na maksa.

Awatar użytkownika
10%
10%

Postautor: Bristol » 2011-01-09, 21:41

Dodam jeszcze że wiele osób ma tego majka i soundblastery a mimo to ich jakość jest zdecydowanie lepsza niż u mnie...Nie wiem co na to poradzić.

Jak sobie ktoś obrobi wokal, to wiadomo, że to wpłynie na poprawę jakości. Odnośnie pozostawiającej wiele do życzenia głośności wokalu, to rzeczywiście może tkwić problem w oprogramowaniu. Spróbuj na Cool Edit i powiedz, jak rezultat.

Przeniosłem do help.

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: roni17uwm » 2011-01-10, 14:43

mogę pomóc w mixie i masterze jakbyś chciał

50%
50%

Wróć do Help