premiery

Tutaj trafiają wszystkie niepotrzebne tematy.

Postautor: Mazur » 2010-12-26, 21:26

Już od jakiegoś czasu wprowadziliśmy obowiązek kodowania zewnętrznych linków podczas pisania postów na forum. Jednak nie wszyscy się do tego stosują, bo nie we wszystkich działach jest to uwzględnione, dotychczas o tej zmianie mogliście przeczytać w dziale "Dla Twórców" przykładowo w tym temacie. Oficjalnie informuję, że ta zasada obejmować będzie wszystkie posty napisane od dnia dzisiejszego (czyt. 26 grudnia). Nie dostosowanie się będzie karane słownie i/lub ostrzeżeniem.

Wiele osób myśli, że zmiana jest idiotyczna i zupełnie niepotrzebna, ale nie wymyśliłem sobie tego bez powodu, kodowanie linków ma pomóc w pozycjonowaniu forum. Nie chce mi się tłumaczyć jak to działa dlatego wkleje po prostu kawałek tekstu z innej strony:

Link który kieruje użytkownika poza obręb danego serwisu. Zbyt duża liczba linków wychodzących wpływa negatywnie na PR strony - czyli jej ocenę przez wyszukiwarkę. Strony zwierające same linki wychodzące uznawane są za tzw. farmy linków i w dużej mierze są usuwane z indeksu wyszukiwarki.

Źródło:
Kod: Zaznacz cały
http://www.websearchfactory.pl/slownik-pozycjonowania-i-e-marketingu/link-wychodzacy/

Dodatkowo:
Linki te w normalnej formie przekazują linkowanym serwisom pewną moc, na czym może ucierpieć nasz Page Rank. Strony linkowane mogą dzięki temu podskoczyć w rankingu Google, natomiast nasza strona w ekstremalnej sytuacji (przy dużej ilości linków zewnętrznych) mocno spaść.

Ponadto:
Wiele serwisów internetowych stosuje zasadę kodowania linków, pozycjonowanie w googlach jest bardzo ważne, większość użytkowników przez nie do nas trafia, btw fraza "rap forum" rządzi.

Pamiętaj!
Koduj zewnętrzne linki! (dzięki temu roboty indeksujące widzą link w formie tekstu)
Zasada nie dotyczy linków wewnętrznych (zawierające domenę rapstrefa.pl)[glow=red][/glow]
Ostatnio zmieniony 2011-03-20, 22:46 przez Mazur, łącznie zmieniany 3 razy

Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Postautor: Bristol » 2010-12-26, 21:37

Ja od godziny w zupełności zmieniłem do tego nastawienie. Już mnie to aż tak nie dziwi, dlaczego zarządziłeś kodowanie linków zewnętrznych. Jak wspomniałem. Odrobinę może to być niewygodne dla leniwych userów, oraz może się pojawić w miarę pokaźna liczba oponentów tego nakazu, ale czego się nie robi dla dobra forum?

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Laj » 2012-01-21, 19:55

IMHO przydatny odkop bo wiele osób bez źadnych konsekwencji wrzuca linki zewnętrzne. Warto poruszyć sprawę.
Choćby miał mnie słuchać ten tysiak w Polsce
To warto to pisać i pizgać z woskiem!
~WNKZ

Awatar użytkownika
Moderator
Moderator

Postautor: N9ne » 2012-01-21, 20:27

Laj pisze:IMHO przydatny odkop bo wiele osób bez źadnych konsekwencji wrzuca linki zewnętrzne. Warto poruszyć sprawę.

Bo niektórzy tu wchodzą po to żeby wrzucić swój kawałek i spierdalają, więc mają w dupie jakieś kodowania. Ja jak zobaczyłem, że po moich uwagach koleś nie koduje to sypały się warny. Inaczej nie można.
Ciach! Obrazek za duży!

Awatar użytkownika
100%
100%

Postautor: Laj » 2012-01-21, 22:44

Nie mówię o takich przypadkach tylko o stałych userach którzy czasem wrzucą niezakodowany link i którym takie "grzeszki" są odpuszczane. Rozumiem, że ktoś z modów nie chce dać warna osobie którą lubi ale nic nie stoi na przeszkodzie aby zedytować post, zakodować link i dopisać notkę na końcu posta. Przynajmniej pozwoli to zachować to pozory normalności.
Choćby miał mnie słuchać ten tysiak w Polsce
To warto to pisać i pizgać z woskiem!
~WNKZ

Awatar użytkownika
Moderator
Moderator

Postautor: seba9895 » 2012-01-22, 11:39

Laj pisze:Nie mówię o takich przypadkach tylko o stałych userach którzy czasem wrzucą niezakodowany link i którym takie "grzeszki" są odpuszczane. Rozumiem, że ktoś z modów nie chce dać warna osobie którą lubi ale nic nie stoi na przeszkodzie aby zedytować post, zakodować link i dopisać notkę na końcu posta. Przynajmniej pozwoli to zachować to pozory normalności.

Ja tak robię...

Z drugiej strony najrzadziej wbijam w tematy z działy Dla Twórców, więc nie ogarniam za bardzo co tam się dzieje.
Nie mów pacierzy, w skutek ich nie wierzę,
Silniejsza rozpacz, niż twoje pacierze
Zbawienia nie wart jestem - i nie żądam,
Nie raju, ale spoczynku wyglądam.

Awatar użytkownika
Junior Admin
Junior Admin

Wróć do Śmietnik