premiery

Biografie polskich wykonawców.

Postautor: OZI » 2010-02-06, 13:35

Słoń - jak sam mówi, słucha rapu od czasów podstawówki. Zaczął nagrywać w okolicach 1997 roku, ale woli za dużo nie wspominać o tamtym etapie swojej twórczości. W liceum nagrywał razem z PST. Były plany na wspólne projekty w przyszłości, ale niestety nic z tego nie wyszło. W roku 2001 poznał Shellera i rozpoczął z nim współpracę kawałkiem nagranym u Larwy „Hardkor Teknik”. Następnymi nagrywkami były pojedyncze kawałki na solową płytę, która nigdy się nie ukazała oraz na wspólny projekt Shellera z Qlopem. 21 kwietnia 2008 r. pojawił się mixtape nagrany z Shellerem „Wyższa szkoła robienia hałasu”. Po wielkim sukcesie duetu, Słoń postanowił nagrać solówkę w stylu Horrorcore nazwaną „Chore Melodie”. Premieria „Chorych Melodi” miała miejsce 15 maja 2009 roku. Był to wielki szok dla Polskiej sceny hip-hop’owej, ale publika przyjął tą płytkę z wielkim entuzjazmem. Jeszcze w tym samym roku po 5 miesiącach wyszła kolejna produkcja duetu Sheller/Słoń. Płytę nazwano „Unhuman Mixtape” (Unhuman - nazwa sklepu), której premiera miała miejsce 24 października 2009 roku.

źródło: last fm

Dyskografia:
-2008: Shellerini i Słoń - „Wyższa Szkoła Robienia Hałasu”
-2009: Słoń - „Chore Melodie”
-2009: WSRH - „Unhuman Mixtape”

Słoń jest z pewnością w czołówce polskiego hip-hopu . Ma świetne flow i rymy.
Pozdro dla kumatych. PEACE ;)
Ostatnio zmieniony 2011-07-05, 15:28 przez OZI, łącznie zmieniany 1 raz

0%
0%

Postautor: Kali » 2010-02-06, 13:37

Słoń od czasu jak wydał mixtejp z Shelka jest jednym z moich ulubionych raperow
Kali

Postautor: MiczU » 2010-02-06, 13:44

"Lojalność wobec ludzi, niepisany regulamin
To nie Benjamin Blümchen, ja na nim pierdolony Dumbo
Jestem Słoń skurwysynu, to liryczny karambol."

Ze Słoniem spotkałem się poraz pierwszy na WSRH. I Co tu dużo mówić zajrałem się niesamowicie. Płyta "Chore Melodie" okazała się naprawde chorym gównem na wschód od Missisipi. Uwielbiam tego gościa i ten jego śmiech. Widać w jego tekstach hardcore tak jak Słoń mówił kiedyś jarał się tymi klimatami i trochę mu to zostało. (Całe szczęście) Jak dla mnie najlepszy debitu ostatnich lat.
I jeszcze jeden cytat z Słonia

"To jest koniec chujowizny typu Mezo i Owal
Scena płonie, sieje ogień jak koktajl Mołotowa,
Słowa to moja branża zarażam nimi jak sepsa
To jest Wyższa Szkoła, a nie Akademia Pana Kleksa."
Obrazek
CHLEJ LITRA Z GWINTA!

Awatar użytkownika
60%
60%

Postautor: Ejdam » 2010-02-06, 14:57

Czołówka polskich raperów, rozpierdala tekstami na łopatki w każdym jego tekście jest około 5 panczlajnów które zwalają z nóg
Groupie bitches hypnotized by devil shit you hate to hear
Standin in the shower full of powder coca fuckin' cain
Hour by the hour ain't no coward cause I'm blowin' man

Awatar użytkownika
70%
70%

Postautor: Kali » 2010-02-06, 15:06

bardzo dobrze, że objawił sie taki raper w Polsce. Teraz czekam na jego drógą solówke.
Kali

Postautor: MiczU » 2010-02-06, 16:03

Nie można zapomnieć o zajebstych bonus trakach od Miksera na WSRH. Co by było gdyby cała płyta była na bitach Mikseraa uuuu by się działo.
Obrazek
CHLEJ LITRA Z GWINTA!

Awatar użytkownika
60%
60%

Postautor: djwasik » 2010-02-15, 16:18

Dobre teksty, ogólnie tzreba przyznać że poznać w tej chwili ma mocną scenę :D
I'm HUSTLA

0%
0%

Postautor: pjenta » 2010-02-25, 14:35

Najlepszy i najbardziej chory pojebaniec na tej scenie;]

Popierdolilo go totalnie od jarania się pinheadem, martwymi noworodkami, drabiną jakubową albo innym sutter kainem;)

Tekstowo jest nienaruszalny w tym kraju;]
sometimes i catch myself sittin back scratchin the hair off my head

30%
30%

Postautor: Qwanell » 2010-03-19, 18:20

Jak dla mnie to średniak.
Qwanell

Postautor: BZL » 2010-03-19, 18:24

Qwanell pisze:Jak dla mnie to średniak.

Podbijam. Słoń nie wywołuje u mnie szczerze mówiąc, żadnych specjalnych uczuć. I choć ostatnio jest moda na jaranie się Słoniem i Szelką, to jednak ani jeden ani drugi jakoś nie trafiają do mnie. W sumie gdybym miał wybrać, to chyba nawet Shelleriniego wolę z całej tej dwójki (choć nie słucham, może ze 3 tracki WSRH sprawdzałem). Słoń jest dla mnie taki na siłę "wypchany" hardkorem i mrokiem. Ot, moje subiektywne odczucie.

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: MiczU » 2010-03-19, 19:37

Qwanell, zawsze masz tyle do powiedzenia, a tutaj jednym zdaniem się wypowiadasz? Może jakieś uzasadnienie.

A co do opinii BZL, to chyba wiem trochę o co Ci chodzi. Jest dużo takich "przypadków", którzy słyszeli może z 2 kawałki z tej płyty i dla nich Słoń miażdży jest hardcorem itp. usłyszeli opinię/przeczytali na innych forach i podpisują się pod tym nie znając jego twórczości. Sam pamiętam jak czytałem na poznanskim jakiś wywiad ze Słoniem czy może recenzję jego płyty (nie pamiętam) a pod tym Tematem 1000 komentarzy z czego 700 typu "oo SŁOŃ HARDKOR" co mnie mega rozpierdala. Ja już jak wcześniej wspomniałem jaram się jego płytami mixtejpami jak i solówką. Staram się bieżąco słuchać Rapodajni, i każda audycja utwierdza mnie w przekonaniu, że Słoń taki po prostu jest, a nie jest wymyśloną postacią.
Obrazek
CHLEJ LITRA Z GWINTA!

Awatar użytkownika
60%
60%

Postautor: Qwanell » 2010-03-19, 19:48

MiczU pisze:Qwanell, zawsze masz tyle do powiedzenia, a tutaj jednym zdaniem się wypowiadasz? Może jakieś uzasadnienie.

Nie czuję jego horrorcore'u, po prostu jako ktoś kto choć trochę zagłębił się w ten gatunek, uważam, że Słoń nawet jak na polskie realia jest po prostu średni. Horrorcore to nie tylko rzucanie 'kurwami' w tekstach o zabójstwach, 'jebanie' hejterów itd. a u Słonia właśnie ten 2 temat zauważam najczęściej. Jednak z braku jakiejś większej opozycji, trzeba uznać go póki co 'najlepszym polskim horrorcore'owcem'. Jaram się jedynie tym, że ponoć na zbliżającej się płycie ma być jakiś gitarowy podkład. Poza tym szanuję go za to, że w takim kraju jak nasz stara się szerzyć taki styl. 'Chore Melodie' uważam za dobry album, słuchałem kilka razy, na początku kompletnie mi to nie podeszło, ale nie jest źle, wiem jednak, że spokojnie stać go na więcej. :)

A tak btw. to wywiady z Szelką są zajebiste. :D
Qwanell

Postautor: Kali » 2010-03-19, 20:03

Qwanell pisze:Horrorcore to nie tylko rzucanie 'kurwami' w tekstach o zabójstwach, 'jebanie' hejterów itd. a u Słonia właśnie ten 2 temat zauważam najczęściej.

Tu się nie zgodzę. I nie wierze, że przesłuchałeś jego solówkę. Bo Słoń ma b.dobre teksty i nie tylko o tym. Nawet tego dużo nie ma. Więc troche zdziwiłeś mnie tą wypowiedzią.
Kali

Postautor: Qwanell » 2010-03-19, 20:21

Kali pisze:I nie wierze, że przesłuchałeś jego solówkę

Nie chce mi się dawać postu, żeby wygasł, ale muszę napisać - BEKA.
Qwanell

Postautor: Kali » 2010-03-19, 20:23

Co BEKA? Napisałem to odnośnie twojego postu na temat jego teksów. Bo takowych tekstów nie ma na jego płycie. Możesz napisać, że ci np. nie pasuje, ale z tymi tekstami rozjebałeś mnie.
Kali

Następna

Wróć do Polskie Biografie