premiery

Biografie polskich wykonawców.

Postautor: KomarNNS » 2011-07-12, 18:41

seba9895 pisze:Najlepszym przykładem jest to, że tę poezję się analizuje (nie tylko w szkołach) a rapu nie

seba9895 pisze:Sorry, ale większość rzeczy które przerabiane są w szkole to banał

Awatar użytkownika
90%
90%

Postautor: seba9895 » 2011-07-12, 18:46

Napisałem: nie tylko w szkołach, czytaj: na sympozjach.
Nie mów pacierzy, w skutek ich nie wierzę,
Silniejsza rozpacz, niż twoje pacierze
Zbawienia nie wart jestem - i nie żądam,
Nie raju, ale spoczynku wyglądam.

Awatar użytkownika
Junior Admin
Junior Admin

Postautor: remu » 2011-07-12, 18:47

Znaczy ja np. bardziej skomplikowane teksty sobie czasem rozkładam na czynniki pierwsze, ale to zależy czy mam chęci. A jeżeli chodzi o szkołę, to tylko kwestia czasu, gdy w podręczniku znajdziesz tekst jakiegoś rapera. Jak już mówiłem nawet Eldoka się znalazł już.
Obrazek

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: Kazarr » 2011-07-12, 18:48

Nie lubie Słonia

Awatar użytkownika
70%
70%

Postautor: Hekt-X » 2011-07-12, 23:09

seba9895 pisze:Nigdy nie powiem, że rap to poezja. Nie powie też tego żaden profesor. To, że jest pisany wierszem nie oznacza, że jest poezją.

Ja tak mogę powiedzieć o czymkolwiek co jest dla Ciebie poezją, bo nie bedzie mi się podobało. Od kiedy profesorowie maja moc nadawania jednemu tekstowi miana poezji, a drugiemu nie ? Nie ma czegoś takiego.

seba9895 pisze:Dziwne, ale wtedy już jakoś ciężko określić rap poezją

Zalezy jaki rap, są raperzy którzy piszą bardzo charakterystycznie, gdzie teksty nawet czytając bardziej kojażą się z poezją niż jakimiś tam raperzynami. Zbyt uogólniasz i dlatego mijasz się z prawdą.

seba9895 pisze:Najlepszym przykładem jest to, że tę poezję się analizuje (nie tylko w szkołach) a rapu nie.

Gdyby poezja zaczęła się w Polsce w latach '90, a raperzy tworzyli już od wieków, to było by na odwrót.
Poza tym jak już było mówione, jakies teksty Eldoki dostały się do podręczników.

Mam nadzieję, ze nie dostaniemy po dupie za offtop... :P
Top Weekly Artists
Obrazek
WE JUGGALOS !!!

Awatar użytkownika
100%
100%

Postautor: remu » 2011-07-13, 06:50

Kod: Zaznacz cały
http://natablicy.pl/tekst-rapera-eldo-pojawil-sie-w-podreczniku-do-jezyka-polskiego-w-ktorym,artykul.html?material_id=4d1dc3d15a0abaab4b000000
Obrazek

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: Calx » 2011-07-13, 08:47

seba9895 pisze:Najlepszym przykładem jest to, że tę poezję się analizuje (nie tylko w szkołach) a rapu nie.

może u Ciebie, bo u mnie w szkole na polskim zdarzyło się analizować tekst (urywek) Paktofoniki już dokładnie nie pamiętam co to za tekst ale jak się nie mylę to "Chwile ulotne".

Awatar użytkownika
30%
30%

Postautor: L » 2011-11-23, 21:09

Przejebany raper, jaram się w chuj jego muzą.!

Props.

V!
Nie wszystko złoto co się świeci, a nie każdy chłop z widłami to Posejdon

Awatar użytkownika
Moderator
Moderator

Postautor: ProXima » 2011-11-24, 21:40

Calx pisze:

może u Ciebie, bo u mnie w szkole na polskim zdarzyło się analizować tekst (urywek) Paktofoniki już dokładnie nie pamiętam co to za tekst ale jak się nie mylę to "Chwile ulotne".

Właśnie czytałem niedawno gdzieś, że jakiś profesor bodajże w szkole średniej kazał zinterpretować całe "Chwile Ulotne". Trochę łatwe wg. mnie...
Wg. mnie to kwestia czasu a zacznie się coraz więcej hip-hopowych tekstów przemykać do książek do szkół.

Co do Słonia to strasznie spodobały mi się te wersy:

Ty wiesz co robi twoja dupa gdy jest sama
Siada Pinokiu na twarzy i błaga go by kłamał
:D

60%
60%

Postautor: Emsi » 2012-01-31, 09:38

remu pisze: choć słyszałem że w jakimś podręczniku był jakiś tekst Eldo.

To kolego Eldo zapożycza teksty, a nie na odwrót. Ale o czym rozmowa tutaj jest temat o Słoniu. Wiec wracajac do tematu Słonia jest strasznie monotematyczny ale to nie zmienia faktu, ze i tak lubie jego produkcje. Jak to powiedział "BeatSquad przyniosł zapach lata, ja przynosze smrod zginilizny" i to jest coś nowego na Polskiej scenie rapowej dobra mieszanina horroru z prawdziwym hardcorem. Taka nowinka której mi brakowało po K44, aż w końcu on uderzył pomimo, ze to 2a różne style.

10%
10%

Postautor: Talrid » 2012-02-28, 12:50

Jak byłem w liceum, a dawno to było, to na polskim interpretowaliśmy teksty Fisz'a "garbatego anioła" i "czerwoną sukienkę" wiecie, to jest generalnie zajebisty pomysł, żeby zachęcić młodych do poezji ale nauczyciel musi być spoko i najlepiej by było gdyby był młodszy. cóż HH to poezja naszych czasów jakby tego nie nazwać.

0%
0%

Postautor: Juggalo_RYCHU » 2014-09-28, 10:48

Słonia bardzo lubię i szanuje, nie tylko za samą muzykę. Lubię oglądać wywiady z nim, w których często porusza różne kwestie i mówi o swoich poglądach na różne tematy. Jest bardzo inteligentnym człowiekiem, oczytanym, ma bogaty zasób słów, wypowiada się płynnie, co bardzo lubię jeśli oglądam wywiad lub wypowiedź a nie jak niektórzy raperzy, yyyyy, eeeeee, aaaaaaaaaa. Wydaje płyty, koncertuje cały rok, wystartował z własną marką ubrań, udziela się charytatywnie - to się ceni. Wrzuca na facebook'a czy instagrama zdjęcia swoich kolekcji płyt, jakieś nowe zakupy typu książka czy komiks, w ten sposób można go bardziej poznać, jego zainteresowania, pasje, o których w sumie też często wspomina. Udziela się również na forach internetowych (przynajmniej na jednym :D ).

Co do twórczości to bardzo lubię, uważam iż jest na dzień dzisiejszy jednym z najlepszych raperów w Polsce, zaliczył ogromny progress jeśli chodzi o technikę nawijania patrząc od wydania Chorych Melodii do Demonologii Drugiej. Lirycznie wiadomo, że miażdży od zawsze - panczlajny, metafory, porównania. Chamskie, wulgarne, prostackie teksty, czasami jednak bardziej refleksyjne lub poważniejsze, co świadczy o tym, że nie nagrywa cały czas w chorym stylu. Storytellingi mistrzowskie, jak się zamknie oczy i zacznie słuchać to cały kawałek można sobie łatwo wyobrazić.

Na pierwszym miejscu w dyskografii stawiam pierwsze solo - Chore Melodie. Dlaczego ? Dla mnie jest to najbardziej klimatyczna płyta, przede wszystkim najlepsze teksty - mocne, brutalne, czasami chamskie i wulgarne, dobrze sklejone pancze do tego zajebiście dobrane beaty. Goście także wypadli zajebiście, oddali klimat płyty ( Kiedyś nie pomyślałbym, że np Peja czy Kobra odnajdą się w horrorcore'owym kawałku ) a połączenie Słonia i Lucasa to mistrzostwo świata. Całość jest świetna, już sama okłada pokazuje nam, że nie będzie to pierwsza, lepsza płyta.

Na drugim miejscu stawiam Demonologię, nie jest to już to samo co Chore Melodie aczkolwiek zdecydowana większość utworów przypadła mi do gustu, Mikser odwalił świetną robotę z beat'ami. Nie wszyscy goście się spisali, dla mnie np Vixen totalne dno, Kajman średnio tak samo Pyskaty, nie podobało mnie się to. Słoń nagrał hardcorowe kawałki jak i takie spokojniejsze, na refleksje, to mi bardzo podeszło. Ogólnie całość jest dobra, chętnie do niej wracam.

Demonologia 2 to dla mnie średniawka, nie żałuje pieniędzy wydanych na nią ale spodziewałem się czegoś lepszego. Po tak długim czasie od zapowiedzi, po tych wszystkich odliczankach, D2B4, myślałem, że to będzie coś, potem odsłuch Slashera, który moim zdaniem jest jednym z lepszych kawałków, pomyślałem że ta płyta będzie miazgą. Po przesłuchaniu całości czuje niedosyt, spodziewałem się bardziej hardcorowych kawałków, miałem nadzieję, że być może klimatem Słoń wróci do pierwszego solo lecz nic z tego. Owszem są tutaj dobre tracki, np Suro, czy Ania ale dla mnie to mało :) Podoba mnie się, że Słoń ściągnął gości z podziemia, średnio wyszedł PIH I Kaen. Ogólnie gdybym miał oceniać płytę to dałbym 6/10, nie jest źle ale mogło być lepiej :)

WSRH również bardzo lubię, mimo iż chłopaki nawijają w zupełnie innych stylach to razem są tak samo dobrzy i gadanie, że Shelka nie pasuje bo to nie hardcore jest żałosne, WSRH nie nagrywają horrorcore'u. Słoń w swoich wstawkach wrzuca horrorcore'owe wersy lub całe tracki jak np Brain Dead Familia ale ogólnie cały projekt jest bardziej luźny.

Na podsumowanie mogę stwierdzić, że jaram się nie mal wszystkim od Wojtka i uważam go za jednego z najlepszych polskich raperów.
Mass murder makes me happy! Dead bodies make me happy! Say what you will of me! I'll always have Juggalo Family!

Awatar użytkownika
0%
0%

Postautor: vale » 2018-09-19, 08:24

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо

100%
100%

Poprzednia

Wróć do Polskie Biografie