premiery

Biografie polskich wykonawców.

Postautor: tequila175 » 2010-06-03, 22:21

Miuosh to 1/2 zespołu Projektor, który powstał w 2002 r. Od początku swej działalności obrał inną niż większość polskich wykonawców ścieżkę twórczości muzycznej. Po półtora roku oryginalna muzyka zespołu dotarła do jednego z najbardziej cenionych twórców hip-hopowych w Polsce - Rahima. Dawny członek legendarnej formacji Paktofonika zainteresował się muzyką tych dwóch młodych osób i zaproponował współpracę. Niedawno opublikowany w internecie utwór Poprzez texture w wykonaniu Rahima i Miuosha był pierwszym owocem ich wspólnych poczynań muzycznych. Po kilkunastu koncertach, na których Miuosh grał u boku Pokahontaz, postanowili założyć wspólne studio nagrań - MaxFloStudio. Wraz z tym pomysłem, pojawił się inny - wspólna płyta Rahima i Projektora, na której produkcją muzyki zajmie się właśnie Rahim.

Równolegle do prac nad albumem debiutanckim grupy trwały pracę nad płytą Receptura zespołu Pokahontaz. Jedyny singiel promujący tę właśnie płytę – Za szybcy się wściekli – stał się debiutem Muosh’a na krajowej scenie hip-hop. Utwór do dziś utrzymuje się na szczytach list przebojów portali hip-hop’owych, po tym jak opanował na kilka tygodni po premierze listy stacji Viva Polska i listę 30 ton. Pod koniec roku zajął 3 miejsce w zestawieniu Portalu Hip-Hop.pl w kategorii najlepszy utwór roku. Oprócz udziału w tym utworze Miuosh był zarówno współrealizatorem płyty, wyprodukował muzykę do dwóch innych utworów, a w utworze Re’trans’misje po raz kolejny pokazuje swoje zdolności wokalne.

Dwa miesiące później zespół Projektor postanowił zaprezentować cząstkę swojego materiału realizując własnym sumptem teledysk do utworu Ciężko lekko żyć. Mimo niskiego pułapu jakościowego teledysku, dzięki jedynej w swoim rodzaju tematyce i wykonaniu, zajął on pierwsze miejsce na wcześniej wspomnianych listach przebojów portali internetowych i trwał na ich szczytach przez prawie dwa miesiące. W ten sposób Projektor stał się pierwszym w historii zespołem nie mającym podpisanego kontraktu z wytwórnią, który tego dokonał…

Singiel otworzył zespołowi drogę do szerszej publiczności. Koncerty na imprezach takich jak „Bauns & Shake Festival 2005” czy „Śląski Rap Festiwal 2005”, czy też występ w Londynie przed międzynarodową publicznością, wzbudziły podziw recenzentów tej muzyki i zainteresowanie rynku.

Aby stać się w 100% niezależnymi od wielkich firm i wytwórni, Rah i Miuosh gromadzą w marcu skromny kapitał, który pozwala im na rozpoczęcie działalności własnej wytwórni – MaxFloRec, w której szeregach staje grupa osób od lat związana ze śląskim rap’em, beatboxem i turtabilismem. Od tego momentu wszystkie produkcje markowane są szyldem MaxFloRec.

W pierwszym tygodniu kwietnia 2006 r. światło dzienne ujrzał debiutancki album zespołu Projektor pt. Miraż. Singiel promujący album – Nie poganiaj mnie, do którego teledysk zrealizowała grupa Papaya Films, powtórzył sukces swojego poprzednika z płyty Pokahontaz. To samo można powiedzieć o drugim klipie do utworu Co zdobyte (feat. Śliwka Tuitam). Projektor królował na listach przez prawie 3 miesiące. Równolegle swój podziemny materiał wypuścił w świat zespół Textyl. Połowa utworów została wyprodukowana przez Miuosh’a, a singiel promujący materiał – Maszyna, w którym oprócz muzycznego udziału Miuosh udziela się również wokalnie, nie potrzebował wsparcia wizualnego jakie daje wideoklip ażeby pojawić się w pierwszej trójce wcześniej wspomnianych list. Pod koniec roku, w ankiecie przeprowadzonej przez portal hip-hop.pl album Miraż zajął 5 miejsce na liście najlepszych płyt roku 2006. Został okrzyknięty debiutem roku.

W czerwcu 2006 w sklepach pojawia się winyl Nie poganiaj mnie / Nie chodzi o… który od razu zyskuje uznanie u DJ’i w całej Polsce, jak zarówno na całym świecie, dzięki współpracy z Zulu Nation. Wydawnictwo te jest powrotem śląskiego rapu na ten jakże szlachetny nośnik po prawie 5 latach.

Po premierze materiału zespół gra koncerty w całej Polsce i zaczyna pracować nad mixtape’em Perwer Squad’u (Miuosh, Minix, Puq i DJ Bambus). Mixtape, który można było ściągnąć z internetu za darmo, lub kupić wersje limitowaną, we wrześniu zostaje gorąco przyjęty i uznany za jedno z najciekawszych i najbardziej nowatorskich wydawnictw tego typu.

Z racji wyjazdu za granicę Puq’a, Miuosh w sierpniu 2006 roku zaczął pracować nad własną, solową płytą. Wspierany przez wielu producentów z różnych stron Polski, reprezentujących różne nurty muzyczne (m.in. Rahim (Pokahontaz), Sherlock (Skazani na Sukcezz), Dj Fell-X (Kaliber 44, Madcrew)), oraz wielu ciekawych gości (m.in. Rahim, Lilu, Dj BDJ, Textyl, Skorup, Jr.Stress), Miuosh zaczyna pracę nad płytą, która odbiega od jego poprzednich dokonań, nawiązując częściej do muzyki reggae i klasycznego rapu niż nurtu psycho, jednocześnie pokazując postępy w technice wokalnej. W listopadzie, przy okazji Śląskiego Rap Festiwalu 2006, na którym Miuosh był jedną z głównych gwiazd, światło dzienne ujrzał singiel Cauy Śląsk, który zaskoczył pozytywnie wielu słuchaczy i swoją popularnością pokonał wszystkie poprzednie single zespołu Projektor.

Solowa produkcja Miuosh’a, nosząca tytuł Projekcje ujrzała światło dzienne wiosną 2007. Około 60 minut materiału sięgającego we wszystkie możliwe zakamarki muzyki rap jest najbardziej dojrzałą i dopracowaną produkcją tego wykonawcy, który szybko jak nikt inny zapewnił sobie pewną pozycje na polskiej scenie hip-hopowej. W maju 2007 publiczność ma okazję zapoznać się z pierwszym klipem promującym materiał – Co mam mówić im. Miuosh, już jako uznany artysta hip-hopowy, pracuję dalej nad promocją albumu. Efektem tego jest wideoklip do utworu Meksyk. Oryginalność i innowacyjność a zarazem konserwatywność muzyczna teledysku i muzyki owocuja niesamowicie pozytywnym przyjęciem przez publiczność i nazwanie go „najlepszym klipem tego roku”.


Lata 2002-2004:
Projektor – „Numer jeden” EP (nielegal)
Projektor – „CD-N” EP (nielegal)


Rok 2005:
Pokahontaz – „Za szybcy się wściekli (feat. Miuosh & Cichy)” (singiel)
Pokahontaz – „Receptura”
· ( udziały gościnne w utworach „Receptura” i „Te wydatki” (muzyka), „Za szybcy się wściekli” i „Re’Trans”Misje” (wokal) ) Projektor – „Ciężko lekko żyć” (singiel)
Pokahontaz – „R+”
· ( remix utworu „Te wydatki”)


Rok 2006:

Projektor – „Nie poganiaj mnie” (singiel)
Projektor – „Miraż”
Silesia Na Kradzionych Bitach (kompilacja)
· ( utwór Projektor – „To PeeRTe” + realizacja studyjna całego projektu )
Textyl – „Maszyna” (singiel)
· ( muzyka oraz udział gościnny w utworze )
Textyl – „Ten sam” (nielegal)
· ( muzyka w połowie utworów, oraz gościnny udział w utworze „Maszyna” )
Perwer Squad – „Mixtape vol.1” (mixtape)
Miuosh – “Cauy Śląsk” (singiel)


Rok 2007:
Silesia Na Śląskich Bitach (kompilacja)
- ( utwór Miuosh, Grubson i Meter – „Na co dzień”)
Miuosh – “Projekcje”
Rahim/Straho – „Dynamol” (album producencki)
- ( utwory „To samo” i „Uogień” )

Rok 2009:
Miuosh & Bas Tajpan - „Fandango Gang”
Miuosh solowa płyta - „Pogrzeb”

Obrazek

Obrazek

Obrazek


źródło: last.fm
witaj w królestwie rzeczy nieracjonalnych,
w odrzuconym scenariuszu dla kanału Romantica

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel
 
Posty: 3119
Rejestracja: 2010-06-02, 17:54
Lokalizacja: WWA

Postautor: mar89 » 2010-06-04, 10:09

solowa płyta pt."Pogrzeb" to moim zdaniem bardzo ciekawa produkcja z którą każdy powinien się zapoznać prędzej czy później. Kawałki: "pogrzeb" z gościnnym udziałem PIH'a oraz "nie mów mi" na pewno zasługują na uwagę.

Awatar użytkownika
60%
60%
 
Posty: 649
Rejestracja: 2010-01-25, 22:23
Lokalizacja: Wyspy dziewicze

Postautor: Hekt-X » 2012-01-10, 14:02

Nie było o nim jeszcze tu tematu ?

Zdecydowanie jeden z moich ulubieńców na naszej scenie. Pogrzeb to miazga, Peojekcje też dobre, ale jednak widać progres u niego. Musze jeszcze obadać projekty grupowe.
Generalnie ma mega wokal - w PL obok 303 (A.J.K.S.), 3W, K2, Skora, Wybucha i Shellera mój ulubiony - dobrze kładzie flow na bity i w chuj pasuje mi lirycznie.

[ Dodano: 2012-01-10, 14:01 ]
Miuosh prze chuj, w każdym brzmieniu rozkurwia, psycho, ragga, wicked shit, klsyczny rap... Jakby jeszcze tak nagrał jakiś rapcore'owy projekt to już w ogóle kosa w chuj. I to jest przykład rapera, który bez specjalnej techniki, czy też mega fajerwerków flow przyciąga przejebaną charyzmą, mocnym wokalem i dobrymi tekstami. Piąta Strona Świata na katowaniu. Nikt się tu nie jara, że taki pusty temat ?
Top Weekly Artists
Obrazek
WE JUGGALOS !!!

Awatar użytkownika
100%
100%
 
Posty: 2849
Rejestracja: 2010-03-22, 10:14
Lokalizacja: Kraków

Postautor: okonn » 2012-01-10, 16:14

Ja się jarałem długi czas Miuoshem,często leciał u mnie :) jest kozak.

Awatar użytkownika
80%
80%
 
Posty: 1201
Rejestracja: 2010-09-06, 21:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: kubatiger » 2012-01-10, 16:40

Przez chwilę miałem zajawkę na album, ale póki co do niego nie wracam. Jednakowoż - sprawdzę jak będzie coś nowego od Miuosha bankowo ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
60%
60%
 
Posty: 501
Rejestracja: 2011-09-11, 09:58
Lokalizacja: SZ-N

Postautor: Hekt-X » 2012-04-19, 12:23

Pochwalę się moim znaleziskiem, a co :P

"List Do B", sampel tych mega klimatycznych strun pochodzi z kawałka "Intro" folkowego bandu Beltaine z płyty "Rockhill".

Kod: Zaznacz cały
http://enigmatis.wrzuta.pl/​audio/2Unm25pf7B2

Pod sam koniec dosłownie, od ok. 2:02 do 2:05 jest ten genialny motyw. Się czasem beatmakerzy muszę naszukać takich smaczków, żeby wytrzaskać genialny beat.
Top Weekly Artists
Obrazek
WE JUGGALOS !!!

Awatar użytkownika
100%
100%
 
Posty: 2849
Rejestracja: 2010-03-22, 10:14
Lokalizacja: Kraków


Postautor: vale » 2018-09-19, 10:33

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо

100%
100%
 
Posty: 262024
Rejestracja: 2018-05-02, 05:26Wróć do Polskie Biografie

cron