premiery

Biografie polskich wykonawców.

Postautor: Big Sun » 2010-07-16, 19:14

Obrazek

A Jezusowi Kazali Spać (A.J.K.S.) to death rapowy projekt utworzony w sierpniu 2008 roku przez Wojciecha Kosunia - byłego członka hardcore’owej kapeli z Sosnowca - Bad Side Of Social Existence (do dziś tworzy on także solowy industrialny projekt - Energy Level Low). Muzyka tworzona przezeń to z jednej strony wściekły psycho rap ocierający się o death i blackmetalowe klimaty z agresywnymi i bezkompromisowymi tekstami, z drugiej zaś mocne, często industrialne podkłady z gitarami i klawiszami włącznie, całość utrzymana w hiphopowym flow i urozmaicona rapem. Warstwa tekstowa A.J.K.S oparta jest na rebelii, sprzeciwie, buncie i walce, jest ujściem frustracji i mizantropii drzemiącej w autorze i oscyluje często wokół antyklerykalizmu.

Dyskografia

[2008] Jestem Diablem
[2009] ...A Mówili, Że Nie Dożyję Zimy
[2009] 0048666
[2009] Epizod - EP
[2010] -168
[2010] -159 - EP
[2010] 168/159 - kompilacja tych 2 rzeczy wydana oficjalnie w Spook

źródło: last.fm

Dziwne, że jeszcze nie ma o nim tematu. Wulkan ekspresji, genialny teksciarz, wyrażający emocje jak mało który artysta Wojciech Kosuń (nie wiem czy dobrze odmieniłem nazwisko) znany również jako 303 to zdecydowanie jeden z moich ulubionych polskich MC. Choć sam nie czuje się raperem. Uwielbiam każdą płytę i dobrze wiedziałem od początku, że Wojtek ma wielki potencjał. Pokazuje go na każdym kroku. Mistrz, po prostu mistrz. Teraz zbieram hajs na pierwsze legalne wydawnictwo "168/159" - muszę mieć ten krążek na półce!
Ostatnio zmieniony 2010-07-17, 11:54 przez Big Sun, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
They say, they want heaven
They say, they want God
I say, I have heaven
I say, I am God

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Hekt-X » 2010-07-16, 19:58

Big Sun pisze:blackmetalowe

Ni chuja... Nie ma tam nigdzie nic balckowego u Wojtka.

Ogarnij też dyskografię lepiej:

[2008] Jestem Diablem
[2009] ...A Mówili, Że Nie Dożyję Zimy
[2009] 0048666
[2009] Epizod - EP
[2010] -168
[2010] -159 - EP
[2010] 168/159 - kompilacja tych 2 rzeczy wydana oficjalnie w Spook Records.
Top Weekly Artists
Obrazek
WE JUGGALOS !!!

Awatar użytkownika
100%
100%

Postautor: Mazgaj » 2010-07-16, 22:09

Ani trochę nie podoba mi się to co on robi. To w ogólę jest rap? :dobani:
qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

80%
80%

Postautor: Ziencio » 2010-07-16, 22:15

Wiesz, rap ma różne oblicza, ma m.in. takie. ;)

Nie trawię, szczególnie jak teraz robi się hype na nich i jak widzę, że są zamieszczani w gronie Kaliber 44, PFK i Ostrego jako jedynych wartych sprawdzenia z polskiego rapu to powoduje u mnie śmiech. Zdecydowanie ddekombinacja ich zjada jeżeli chodzi o konkretne jazdy rapowe.
"Teenage riot in a public station
Gonna fight and tear it up in a hypernation for you"

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Hekt-X » 2010-11-03, 01:14

Mazg! pisze:To w ogólę jest rap?

Sam Wojtek (chociaż żartobliwie) stwierdził "A.J.K.S. to nawet obok rapu nie leżał", hehe :P

W sumie pokrótce - teksty genialne, muzyka genialna, wokal genialny (bardzo mi się podobają śpiewane tracki i refreny Wojtka). Sorry Ziencio, ale A.J.K.S. jest zdecydowanie jednym z najciekawszych projektów w tym kraju, głównie ze względu na lirykę, jakiej po prostu nie ma nigdzie indziej na naszej scenie, unikalne brzmienie... No cóż, ja się jaram w opór.
Co do stawiania obok Kalibra. Jetem pewny, że gdyby nie było czegoś takiego jak K44 wcześniej i "Księga..." zostałaby nagrana teraz, zostałaby z miejsca przekreślona przez swoją inność, tak jak to widzę robi się dziś z A.J.K.S.... I z kolei, gdyby Wojtek nagrywał to co nagrywa dziś, w latach '90 i gdzieś tam po drodze jeszcze kopnął w kalendarz to dziś byłby niezaprzeczalnym klasykiem i byłby wychwalany przez rzesze ludzi, którzy stawialiby go w panteonie hip hopu. A takto jak widać, pojawiają się takie pytania typu "To w ogólę jest rap?"... Trochę mnie to śmieszy ale cóż, ja się jaram i to jest ważne.

EDIT 3.11.2010

Można do dyskografii dopisać kolejną EP "Dixisse Me Aliquando Placuit, Tacuisse Numquam".

A ode mnie takie cuś po dzisiajszej sesyjce z zaległymi produkcjami:
No zapuściłem sobie znów kilka razy "-168" Płytka ogólnie bardzo fajna, znów coś nieco innego od A.J.K.S., tym razem spodoabła mi się większa ilość śpiewanych motywów, w sumie nawet całe 2 tracki bez rapu w ogóle tu są - mega "Ostatnia Gnije Pamięć" i genialny "Endoskeleton", do ulubieńców z płyty dorzuciłbym jeszcze "Niekompatybilny" i "Przychodzą Nocą". Ale ogólnie bardzo dobra płytka, Wojtek trzyma ciagle poziom a i w nawijce widać coraz większy progres.

EP "-159" - dobry przerywnik przed następną EPką, całość bardziej podszyta elektroniką, a moją szczególną uwagę przykuły w pierwszym tracku, krzyki w refrenie, jeszcze wczesniej takich u 303 chyba nie było. Dalej w "Przynajmniej Pozwól Mi Odejść" bardzo fajne przejścia kontrastujące z mocnymi gitarowymi zwrotkami. A w "Srefie Kontrolowanego Zgniotu" możemy usłyszeć bardzo fajne sample.

W końcu odpaliłem ostatnie EP - "Dixisse Me Aliquando Placuit, Tacuisse Numquam". Po jednym odsłuchu już wiedziałem co wyróżnia tą płytkę - brzmienie. Podkłady tutaj są najmroczniejsze ze wszystkich płyt A.J.K.S., to pierwsze mi się rzuciło w uszy. Następnie 303 na micu radzi sobie świetnie, coraz lepiej składając rymy, dostajemy tutaj już zdcydowanie coś więcej niż typowe "jeden rym na wers", chociaż już i wczesiej można było usłyszeć od Wojtka takie zabiegi, tutaj jednak wyszło to najlepiej + jakość rymów także się poprawiła. Mamy tu znów bardzo fajnie wplecione elementy śpiewane, jak zwykle bezkompromisowa i moim zdaniem genialna liryka, 303 nawet w niektórych miejscach bardzo fajnie bawi się intonacją głosu wypluwając swoje teksty - bardzo mi się to tutaj spodobało, bo wcześniej tracki były zazwyczaj ciśnięte jednym tonem przez zwrotki, jakby to ująć - na złamanie karku.
W każdym razie ta produkcja mega mi się spodobała i będę jeszcze wiele razy katował, mam nadzieję, że w taką stronę pójdzie dalej Wojetek z kolejnymi projektami.
Top Weekly Artists
Obrazek
WE JUGGALOS !!!

Awatar użytkownika
100%
100%

Postautor: Muslim_Soldier » 2011-09-02, 10:41

Też się jaram tym zespołem tylko denerwuje mnie to, że typ w chuj niewyraźnie rapuje/drze się do mikrofonu no i słuchanie ich bez tekstu to mordęga według mnie. Do tej pory przesłuchałem tylko "A mówili że nie dożyję zimy" i z tej płyty najbardziej spodobał mi się kawałek "INRI", jak ten zjeb genetyczny Nowak go usłyszy to będzie pozew :zdegustowany:

Kod: Zaznacz cały
Módl się do Boga, Boga ci namalowali,
 Na ścianach świątyń i w urzędach w każdej sali,
 Spalimy Watykan, niech się w chuj obora wali,
 Szkalujesz świętości, a twój gniew mnie wali, wiesz?

Mnie też otrzepało, tylko wiesz, z obrzydzenia,
 Nie szukają Boga w lesie, w wąwozach czy kamieniach,
 Tylko w odpierdolonej za chuj wie ile oborze,
 Napluję im w pysk i krzyż w mrowisko włożę,

Pierdolenie co niedzielę jak 'Opowieści z Narnii',
 Manipulujecie mózgiem, a czujecie się bezkarni,
 Żołnierze armii pod sztandarem rogatego,
 Nabiją was na widły i do gara gorącego,
No i znów twoja strata, bo dla mnie to komplement
Być różnym od was stary, zaraz się zarumienię
[/center]

Awatar użytkownika
100%
100%

Postautor: Big Sun » 2011-09-02, 14:54

Muslim sprawdź "Przywilej Subiektywnej Oceny" skill zdecydowanie najlepszy, a według mnie najlepsza w dorobku Wojtka ;)
Obrazek
They say, they want God
I say, I have heaven
I say, I am God

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Hekt-X » 2011-09-02, 15:24

Z dykcją u niego z płyty na płytę jest lepiej. Debiut dopiero gdzieś po 10 odsłuchach jakoś zacząłem rozumieć bez tekstu :P Ale generalnie są psychofani, co tracki znają całe na pamięć i z Wojtkiem potrafą na koncertach napierdalać równo, heh.
Top Weekly Artists
Obrazek
WE JUGGALOS !!!

Awatar użytkownika
100%
100%

Postautor: Muslim_Soldier » 2011-09-07, 00:22

Big Sun pisze:Muslim sprawdź "Przywilej Subiektywnej Oceny" skill zdecydowanie najlepszy, a według mnie najlepsza w dorobku Wojtka

Sprawdziłem właśnie, płyta na prawdę na zajebistym poziomie, lepsza od "A mówli, że....". Ten artysta coraz bardziej zaczyna mi się podobać, multum celnych rozkmin typu
"Nie zrozumiem jak można walczyć o zarodek
A do trumien pakować tych co pomylili drogę"

no i te pojazdy po faszystach (np. w "stołeczna brunatna jesień"), coś pięknego :padam:

Na laście piszą, że niedługo nowa płyta.
[/center]

Awatar użytkownika
100%
100%

Postautor: Big Sun » 2011-09-07, 14:55

Dokładnie, niedługo nowa płyta, a niedawno wypuścił Wojtek EPke, którą również polecam. Wszystko do downloadu na

www.AJKS.pl
Obrazek
They say, they want God
I say, I have heaven
I say, I am God

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Muslim_Soldier » 2011-09-08, 22:22

Jest już nowy album, dzisiaj wyszedł.

A.J.K.S. - I Ziemia Zaczela Zwracac Umarlych
http://www.sendspace.com/file/i9s7ct
[/center]

Awatar użytkownika
100%
100%

Postautor: Big Sun » 2011-09-09, 16:19

Kurwa tyle słuchania, nowy Darko, AJKS. Zajebiście! Dzięki za info Muslim ;)
Obrazek
They say, they want God
I say, I have heaven
I say, I am God

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Hekt-X » 2011-09-12, 21:00

No, nowa płytka świetna, dużo śpiewania, czym jaram się bardzo i mimo wszystko znów nieco inny album niż reszta. Chyba najbardziej gitarowy, jak zwykle już podszyty industrialnymi brzmieniami. Muszę jeszcze pokatwać, bo póki co jeden odsłuch poleciał.

Jeszcze muszę ogarnać tę EPkę wcześniejszą, bo tak jakoś w ogóle nie zwróciłem uwagi kiedy to wyszło.
Top Weekly Artists
Obrazek
WE JUGGALOS !!!

Awatar użytkownika
100%
100%

Postautor: Big Sun » 2011-09-13, 15:31

Epka dobra, ale nie jest to jakieś wybitne dzieło, ot takie na poziomie A mówili, że nie dożyję zimy chyba. Nowa płyta widać, że dużo inspiracji w brzmieniu drugiej kapeli Wojtka - Energy Level Low, czym się nemiłosiernie jaram. Bardzo dobry album!
Obrazek
They say, they want God
I say, I have heaven
I say, I am God

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Muslim_Soldier » 2011-11-01, 22:53

Wojtek chyba znowu nową płytę trzaska bo niedawno jeden track wyciekł. Ale to nie wersja finalna, według mnie i tak już ma moc!
http://www.ajks.pl/node/254

[/center]

Awatar użytkownika
100%
100%

Następna

Wróć do Polskie Biografie