premiery

Biografie wszystkich zagranicznych wykonawców

Postautor: Muslim_Soldier » 2011-01-09, 23:43

Obrazek

Jean Grae (właściwie Tsidi Ibrahim) to hip-hopowa artystka urodzona w Cape Town, w Południowej Afryce, 27 Listopada 1976 roku. Córka szanowanych muzyków jazzowych - matka Sathima Bea Benjamin wokalistka i kompozytorka, ojciec Abdullah Ibrahim pianista.

Zanim zaczęła studia na Uniwersytecie Nowy Jork uczyła się w liceum o profilu muzycznym. W późniejszym okresie przyłączyła się do grupy hip-hop’owej o nazwie Natural Resource. W 1996 wyszły ich trzy kawałki, pod nazwą „Negro League Baseball”. Grupa rozpadła się pod koniec 1998 roku, po czym Tsidi zmieniła swój pseudonim z What? What? na Jean Grae (odwołując się do postaci Jean Gray z X-Man’a). Pod nowym pseudonimem, nagrała swój pierwszy long play „Attack of the Attacking Things” w 2002, a w przeciągu dwóch kolejnych lat - dwa kolejne albumy: „The Bootleg of the Bootleg EP” (2003) i „This Week” (2004). Podczas trwania kariery, nagrywała równiez z wieloma sławnymi artystami hiphop: Atmosphere, The Roots, Talib Kweli, The Herbaliser, Da Beatminerz, Phonte, Mr. Len, Masta Ace, Vordul Mega, C-Rayz Walz i Immortal Technique.

Pracowała równiez ze znanym producentem 9th Wonder’em nad albumem „Jeanius”, niestety przed zamknięciem prac, album wyciekł do internetu i wszelkie dalsze prace nad nim zostały zawieszone.

28 Kwietnia 2008 roku, Jean Grae pozegnala sie ze swoimi fanami, zamieszczajac posta na swoim blogu MySpace. Od Kwietnia 2008, ani Jean, ani Blacksmith Records nie zajęło oficjalnego stanowiska na temat jej muzycznej przyszlosci.

Dyskografia:
    Attack of the Attacking Things (2002)
    The Bootleg of the Bootleg EP (2003)
    This Week (2004)
    The Orchestral Files (2007)
    Jeanius with 9th Wonder (2008)
    The Evil Jeanius (with Blue Sky Black Death) (2008)
    Cake or Death (March 2011)

Zawsze z dystansem podchodziłem do rapujących kobiet i zdaje mi się, że Jean mnie do nich przekonała. Głos ma super gdy rapuje ale jeszcze lepiej brzmi w refrenach, jej nawijka może komuś nie przypasować bo super flow to ona nie ma moim zdaniem, czasami mam wrażenie, że ona po prostu mówi w niektórych momentach zamiast rapować. Ale wszystko według mnie nadrabia liryką bo niejeden raper może jej pozazdrościć rymów no i właśnie tymi refrenami mnie urzekła.
Tak odemnie jeżeli chodzi o pojedyńcze tracki to mogę polecić "A-Alikes" (tym trackiem chyba się najbardziej jaram), "What Would I Do", "Code Red", "Haters Anthem", "Live For You", "Chapter One Destiny", "Keep Livin".
No i znów twoja strata, bo dla mnie to komplement
Być różnym od was stary, zaraz się zarumienię
[/center]

Awatar użytkownika
100%
100%

Postautor: Nasir » 2011-01-13, 21:37

Muslim_Soldier pisze:jej nawijka może komuś nie przypasować bo super flow to ona nie ma moim zdaniem

Właśnie moim zdaniem ma najlepsze flow w kobiecym rapie, tutaj tak płynie że szok:

Kod: Zaznacz cały
http://www.youtube.com/watch?v=0zkKAJFllKg

Polecam ją również tym którzy nie lubią słuchać kobiet na mikrofonie, bo zjada ona nie jednego chłopa. Sam nie słuchałem jeszcze wszystkiego, ale album z 9th Wonderem to moc, więc warto od niego zacząć.

Awatar użytkownika
90%
90%

Wróć do Zagraniczne Biografie