premiery

Coś dla beatboxerów i nie tylko

Postautor: mcpete » 2008-10-10, 20:46

Mówią o nim różnie - Godfather of Noize, Supah DJ, ale przede wszystkim znany jest jako Rahzel, jeden z najlepiej brzmiących beatboxerów na świecie. Jego znakiem firmowym są szybkie haty, mocne beaty i głębokie gardłowe uderzenie, często wykorzystywane w kulminacyjnych momentach setów. To właśnie on wyprowadził beatbox z podziemia i rozpoczął współczesną promocję tej dyscypliny. Po jego debiucie płytowym szersze grona słuchaczy zainteresowały się zjawiskiem beatbox'u. Ale jak to się zaczęło u Rahzela Browna, czarnego dzieciaka z Queens?
W jednym z wywiadów, Rahzel powiedział: "Nie mogliśmy wnosić do szatni swojego boomboxa, więc albo ktoś wybijał rytm na drzwiach szafki, albo ktoś robił beat ustami. Tak się złożyło, że to zawsze byłem ja. Dużo ćwiczyłem i po pewnym czasie, kiedy przymknąłeś oczy, słyszałeś płytę, radio lub cały zespół."
Kiedy Rahzel osiągnął już pewne uznanie środowiska muzycznego ze wschodniego brzegu, zainteresowała się nim formacja The Roots. Mieli oni już w składzie perkusistę wokalnego i robili wszystko, by utrzymać organiczne brzmienie nasycone jazzowymi instrumentami i pozbawione ciężkiego samplowania. Dlatego właśnie styl Rahzela doskonale pasował do muzycznych założeń "korzennego" crew. Wskutek tego niemal na każdej płycie Rootsów znajduje się kawałek, w którym Rahzel prezentuje swoje beatboxowe umiejętności.
Będąc od kilku lat członkiem filadelfijskiej grupy The Roots, Rahzel wydał w czerwcu 1999 płytę "The Fifth Element: Make the Music 2000". Płyta zawiera szesnaście kawałków, z czego siedem to ciekawe przerywniki z przeróżnych live shows. Mamy na przykład przeróbkę "Rock The Bells" LL Cool J'a w kawałku "Super Dee Jay", doskonałe naśladownictwo podkładu i refrenu utworu Wu Tang Clan "Ain't Nothin' to Fuck With" oraz najsłynniejsze chyba nagranie z tej płyty - "If Your Mother Only Knew".

Awatar użytkownika
30%
30%

Postautor: ziomex00 » 2008-10-30, 18:04

I widzicie jak to jest gdy człowieka nie stać na MP3 :), i chłopak musiał się męczyć żeby ludzie nie tracili na jakąś tam Mp3 bo to jest tracenie kasy lepiej iść na jego występ i podziwiać...
a tak an serio cenie Rahzela i dzięki niemu poznałem prawdziwy tz. BeatBox

[ Dodano: 2008-11-01, 11:38 ]
http://pl.youtube.com/watch?v=uvSa8YXexv8
a widzieliście to??z polakiem "mam talent"występował i w następnym odcinku będzie

[ Dodano: 2008-11-01, 11:41 ]
wejdzie w 4.50 min

10%
10%

Wróć do Beatbox