premiery

Forumowe gry, zabawy itp.
Naliczanie postów wyłączone.

Postautor: Muslim_Soldier » 2010-11-28, 23:51

Krótka historia, która w pewnym stopniu przedstawia problem okupowanej Palestyny, bo w pełni tej tragedii żaden film by nie potrafił ukazać. Akcja dzieje się w fikcyjnym okupowanym Londynie.

Końcowe napisy:
Wokół Jerozolimy średni czas podróży karetki dla Palestyńczyków wynosi około 2 godziny, w 2001 roku wynosił 10 minut.
W Zachodnim Brzegu(tak się nazywa ten drugi okupowany teren przez Izrael) znajduje się ponad 600 wewnętrznych wojskowych punktów kontrolnych i blokad dróg.
Na tych przejściach Palestyńczykom potrzebującym natychmiastowej pomocy medycznej rutynowo odmawia się przejścia, odmawia pomocy medycznej, zmusza kobiety w ciąży do porodu, rani się ich a nawet zabija.
No i znów twoja strata, bo dla mnie to komplement
Być różnym od was stary, zaraz się zarumienię
[/center]

Awatar użytkownika
100%
100%

Postautor: siutasek » 2010-11-29, 00:03

dobry materiał, dzięki.
Szkoda, że tak mało ludzi zdaje sobie sprawę z tego co żydzi wyprawiają z palestyńczykami. Ale przy mediach które karmią naród nie ma co liczyć, że w najbliższym czasie się coś zmieni.
Palestyńczykom przyklejono łatkę terrorystów, natomiast żydom łatkę biednych i pokrzywdzonych (tutaj przynajmniej łatka ma swoje uzasadnienie)
Nie chce żeby ktoś mnie źle zrozumiał, nie jestem antyżydem (nie używam słowa atysemityzm jak coś) po prostu rusza mnie ludzka niedola i cierpienie a tego na terenach autonomii jest na prawdę dużo. Wiem bo byłem i radze każdemu pojechać, zobaczyć i wyrobić sobie swoje zdanie bo zdanie z gazet i internetu jest GÓWNO wartę
Pozdrawiam trzeźwo myślących!
Obrazek

20%
20%

Postautor: Ejdam » 2010-11-30, 18:36

Masakra, ale co mamy zrobic taki jest swiat...
Groupie bitches hypnotized by devil shit you hate to hear
Standin in the shower full of powder coca fuckin' cain
Hour by the hour ain't no coward cause I'm blowin' man

Awatar użytkownika
70%
70%

Postautor: seba9895 » 2010-11-30, 18:40

siutasek, akurat na moją opinię nie wpływają ani gazety ani radio ani internet :]
Nie mów pacierzy, w skutek ich nie wierzę,
Silniejsza rozpacz, niż twoje pacierze
Zbawienia nie wart jestem - i nie żądam,
Nie raju, ale spoczynku wyglądam.

Awatar użytkownika
Junior Admin
Junior Admin

Postautor: Muslim_Soldier » 2010-12-01, 18:44

Jeszcze jeden istotny fakt ściśle powiązany z tym tematem:

Według raportu opublikowanego we wtorek, sporządzonego przez Instytut Izraelskiej Demokracji (Israel Democracy Institute – IDI), prawie połowa izraelskich żydów odmawia koegzystencji pomiędzy arabskimi i żydowskimi społecznościami w Izraelu. Tylko 51% spośród ankietowanych powiedziało, że izraelscy Arabowie i żydzi powinni mieć równe prawa.

Badanie pokazało, że 53% izraelskich żydów wierzy, że państwo ma prawo do “zachęcania” arabskich obywateli do emigracji z Izraela, a 55% powiedziało, że żydowskie miasta powinny otrzymywać więcej środków od rządu niż społeczności arabskie.

Dodatkowo, ponad 62% izraelskich żydów stwierdziło, że tak długo jak trwa “konflikt” izraelsko-palestyński, państwo nie powinno brać pod uwagę opinii izraelskich Arabów na temat polityki zagranicznej kraju.

Około 86% izraelskich żydów wierzy, że każda decyzja polityczna Knesetu odnośnie przyszłości Izraela musi być zatwierdzona przez żydowską większość. Tylko 50% ankietowanych uważa, że partie antysyjonistyczne powinny mieć pozwolenie na branie udziału w wyborach do Knesetu.

Jeśli chodzi o koezgystencję żydów i innych społeczności, badanie ujawniło, że prawie połowa ankietowanych izraelskich żydów wolałaby nie mieszkać obok arabskiego sąsiada; 25% uznało, że przeszkadzałaby im homoseksualna para za drzwiami obok, a dla 17% byłoby problemem posiadanie etiopskich sąsiadów.

Badanie podkreśliło, że występuje wysoka współzależność pomiędzy stopniem religijności a wierzeniem, że Arabowie powinni mieć inne prawa, ze specjalnym odniesieniem do rosyjskich żydowskich imigrantów, którzy, wedle sondażu, są najmniej liberalni wśród populacji Izraela.

Badanie, nazwane ‘Wskaźnikiem izraelskiej demokracji’, zostało przeprowadzone przez sześciu badaczy na ponad 1200 osobach w różnych sondażach opinii publicznej.

źródła:
Kod: Zaznacz cały
http://www.imemc.org/article/60051

Kod: Zaznacz cały
http://palestyna.wordpress.com/2010/12/01/sondaz-tylko-51-izraelskich-zydow-wierzy-w-rowne-prawa-dla-zydow-i-arabow/
[/center]

Awatar użytkownika
100%
100%

Postautor: siutasek » 2010-12-01, 19:35

[img]25%%20uznało,%20że%20przeszkadzałaby%20im%20homoseksualna%20para%20za%20drzwiami%20obok[/img]

O! Nie wiedziałem, ze mam z tyloma żydami coś wspólnego ;)

Jeszcze jeden ciekawy link. Tym razem bardziej o propagandzie bezpośrednio w Izraelu :) oraz o tym jak postrzegają Nas

http://www.youtube.com/watch?v=nu6t9YmHvT4

"jeśli dziecko wie, że jest nienawidzone od początku wzbudza to gniwe do drugiej strony"
Ten cytat zapadł mi w pamięci.

20%
20%

Postautor: Muslim_Soldier » 2010-12-01, 21:33

siutasek pisze:http://www.youtube.com/watch?v=nu6t9YmHvT4

Oglądałem to już kiedyś, dobry był moment jak te Żydówki zmyśliły sobie, że ci Polscy emeryci wyzywali je od dziwek. Podchodzą do Polaków z takim nastawieniem i w swojej podświadomości chcą usłyszeć obelgi więc je zmyślają.
[/center]

Awatar użytkownika
100%
100%

Postautor: Laj » 2010-12-02, 00:16

Pranie mózgu żydowskim nastolatkom.
Mojego zdania na temat Żydów to nie zmienia, nawet jeśli mieliby mnie jako Polaka nienawidzić i rzeszyć swą nienawiść to nie mam zamiaru stawać się jakimś wielkim antysemitą i zniżać się do ich poziomu.
Choćby miał mnie słuchać ten tysiak w Polsce
To warto to pisać i pizgać z woskiem!
~WNKZ

Awatar użytkownika
Moderator
Moderator

Postautor: siutasek » 2010-12-02, 10:46

To nie takie zwykłe nastolatki, tylko przyszli żołnierze armii Izraelskiej :wstyd:

20%
20%

Postautor: seba9895 » 2010-12-02, 14:28

Bo w Polsce w ogóle nie ma antysemityzmu :oczami:

Awatar użytkownika
Junior Admin
Junior Admin

Postautor: siutasek » 2010-12-02, 15:12

antysemityzm to błędne pojęcie. Narody semickie to nie tylko żydzi

Więc jeżeli piszesz o tym że w Polsce nie lubi się żydów, to powiem Ci że wcale nie jest tak źle. Wręcz przeciwnie wszędzie można teraz usłyszeć odgłosy uwielbienia w stronę żydów ;)
Na pocieszenie powiem Ci że żydzi z którymi spotkałem się na Ziemi Świętej za polakami też nie przepadali lekko mówiąc ;)

20%
20%

Postautor: seba9895 » 2010-12-02, 15:47

siutasek, no to ja mam niestety pecha i wszędzie spotykam ludzi nieprzepadających za żydami :(
Poza tym Ty razem z Muslim Soldierem zachowujecie się jak żywcem wyjęci z PRL w sprawie żydów oczywiście :)

Awatar użytkownika
Junior Admin
Junior Admin

Postautor: siutasek » 2010-12-02, 16:35

A jaki w PRLu był stosunek do żydów? Gdybyś napisał w 20-leciu międzywojennym Twoja wypowiedź miałby jakikolwiek sens, tak to nie ma żadnego.

Widzisz doszukujesz się tego "antysemityzmu" w każdym zdaniu, w którym tylko padnie słowo "żyd", tak samo jak media, które karmią Twoją spraną główkę. Nie potrafisz zrozumieć, że piszemy tutaj nie z nienawiści do żydów tylko z miłości do ludzi, którzy potrzebują uwagi i pomocy. Ogromna liczba ludzi żyje w zamkniętych gettach takich samych w jakich żyli ich prześladowcy, mordowane są dzieci, rodziny zamykane są za murami i rozdzielane a Ty potrafisz zobaczyć tylko "antysemityzm". Trzeba pogratulować gazecie wyborczej z Tobą im się udało!

20%
20%

Postautor: seba9895 » 2010-12-02, 16:46

Wiesz, o moją głowę się nie martw. Miłość do ludzi? No wybacz, ale to jest strasznie banalny tekst. W PRL kwitł antysemityzm. Efekty widzimy teraz kiedy starsze osoby okrzykują tych, z którymi się nie zgadzają, żydami.
Nie doszukuję się w Waszych słowach nienawiści do żydów, to po prostu czuć :) Nie czytam wyborczej. A to co się dzieje na Bliskim Wschodzie mnie gówno obchodzi, wystarczający syf mamy tutaj, w Polsce, a Ty zajmujesz się sprawami dla nas, Polaków, odległymi.

Awatar użytkownika
Junior Admin
Junior Admin

Postautor: Muslim_Soldier » 2010-12-02, 17:48

seba9895 pisze:A to co się dzieje na Bliskim Wschodzie mnie gówno obchodzi, wystarczający syf mamy tutaj, w Polsce, a Ty zajmujesz się sprawami dla nas, Polaków, odległymi.

Jak cie gówno obchodzi to po prostu nic nie pisz bo bronisz Izrael za każdym razem, jakiej by zbrodni nie zrobili to piszesz ciągle te same bzdury. Widzisz ja się nie wypowiadam o Polsce bo mnie gówno obchodzą jej błahe problemy, są ludzie, którzy mają o wiele gorzej a ty płaczesz, ze w Polsce jest tak źle.

ps. To jest temat dla ludzi, których obchodzi los innych a nie dla takich jak ty, którzy z braku zajęcia napiszą sobie "jebie mnie ten problem, niech się zabijają". Nie masz nic mądrego do napisania to daruj sobie pisanie w tym temacie.
Ostatnio zmieniony 2010-12-02, 17:59 przez Muslim_Soldier, łącznie zmieniany 2 razy
[/center]

Awatar użytkownika
100%
100%

Następna

Wróć do Luz