premiery

Rozmowy z artystami

Postautor: tequila175 » 2010-10-17, 16:10

Obrazek

Niestety, na polskiej scenie kobiety są praktycznie niezauważalną mniejszością.
Mamy Wdowę, Lilu i na tym nasza pamięć się kończy. Ostatnio jednak powiew świeżości na scenę wniosła Rena - reprezentantka ulicznego rapu ze Szczecina.
Zadziorna i kontrowersyjna raperka przygotowuje się do premiery swojego mixtape'u, który usłyszymy już niebawem.
Zanim jednak do głośników w całym kraju trafi najnowszy materiał z wytwórni Stopro Rap, zapraszamy wszystkich do przeczytania najnowszego wywiadu z Reną z cyklu "Parszywa 13"!

1. Czym zajmowałaś się przez ostatnie pół roku? Nad czym pracowałaś w tym czasie?

Przez ostatnie pół roku skupiałam się na nagrywaniu mojego pierwszego solowego mixtape'u, który ukaże się pod koniec 2010 roku. Dodatkowo zaczęłam uczyć się angielskiego, bo jest to niezbędna rzecz w kontaktach z raperami z innych państw.

2. Kiedy usłyszymy jakiś nowy materiał Twojego autorstwa? U kogo pojawisz się gościnnie?

Jak już wspominałam w powyższym pytaniu, za miesiąc ukazuje się mój mixtape, na którym jest 18 nowych numerów mojego autorstwa. Pojawiłam się gościnnie na mixtape'ie polskiego rapera z Niemiec, Toonego i DJ Tomka, na mixtape'ie Buczera z PTP oraz na płycie "Grube Jointy" wraz z Winim i Sobotą.

3. Z jakim raperem/producentem z polskiej sceny chciałabyś nawiązać współpracę? Czyja płyta wywarła ostatnio na Tobie dobre wrażenie?

Współpracuje z najlepszym polskim producentem Matheo, oraz z najlepszym polskim raperem Sobotą. Czy można chcieć czegoś więcej?

4. Do jakiego utworu z całej swojej twórczości odnosisz się z największą sympatią oraz dlaczego akurat ten kawałek?

Robię bardzo dużo numerów, każdy z nich jest prawdziwy i wyjątkowy. Mam sentyment do jednego numeru pt. "Kurwidołek", ponieważ odsłaniam słuchaczom brudne patologiczne otoczenie, które - chcąc nie chcąc - uczyniło ze mnie osobę twardszą. Uświadomiło jak szybko można się stoczyć, zatracić. "Otworzyło mi szerzej oczy i pozwoliło w porę się ogarnąć".

5. Jak zareagowałabyś gdyby pewnego słonecznego poranka jakiś raper postanowił Cię zdissować?

Zależy kim byłby ten raper. Jeśli byłby to jakiś zwykły Czesiek, którego nikt nie zna, to na pewno bym to olała i nie marnowała nawet swojego czasu. Jeżeli byłby to ktoś z górnej półki, to na pewno zacząłby się beef.

6. Jaka jest szansa na nawiązanie współpracy z Tobą na polu muzycznym przez nieznajomą Ci do tej pory osobę? Czy jeżeli ktoś do Ciebie napisze wiadomość na MySpace, istnieje cień szansy, że mu odpowiesz?

Jeżeli ta nieznajoma osoba robi rap na poziomie, bardzo chętnie dogram się do jej produkcji. Natomiast jeśli jest to ktoś słabszy, to będzie musiał jeszcze trochę poćwiczyć i odezwać się później. Oczywiście napisałabym mu kilka wskazówek i uwag co do jego twórczości.

7. Co Cię najbardziej irytuje w polskim Hip Hop'ie?

Irytuje mnie to, że nasze teledyski (te lepsze) na które poszło trochę pieniędzy, nie SĄ emitowane na kanałach muzycznych. Ten problem chyba tyczy się tego, że nasza grupa nie jest ze stolicy. Mam nadzieję, że to się szybko zmieni. Poza tym wszystko jest w miarę ok, a jeżeli chodzi o zarabianie szmalu z rapu to na razie jest lipa, ale przecież droga do sukcesu w Polsce jest długa i kręta :)

8. Wymień trzy płyty, które uważasz za arcydzieła w swoim gatunku, a które być może nie są znane szerszej publiczności. Co w nich jest takiego urzekającego?

Na pewno solowy album Soboty, solowy album Tonego Jazzu, który ukaże się niebawem i oczywiście mój mixtape. To co mnie urzekło w tych trzech płytach, to historie i teorie z którymi każdy młody człowiek może się utożsamić. Te płyty zostały stworzone na prawdziwych uczuciach i emocjach, nie ma w nich sztuczności tylko szczerość i to jest właśnie co trafia do odbiorcy.

9. W jaki sposób zaopatrujesz się w muzykę? Stoisz w kolejce w Empiku, zamawiasz płyty w formie preorderu, kradniesz z RapidShopa czy może płacisz za legalne mptrójki?

Obecnie interesuje mnie tylko moja muza i mojej ekipy, którą robimy w Stoprocent studiu, a potem zabieramy do domu. Mam mnóstwo naszych numerów i słucham ich codziennie. Z netu ściągam tylko nielegalne mixtape'y zagranicznych raperów.

10. Jesteś bardziej typem domatorem czy nałogowego alkoholika? Czy byłaś kiedyś na imprezie, którą wspominasz radośnie do tej pory? Co takiego niecodziennego się na niej wydarzyło?

Jestem bardziej typem alkoholika, a jeśli chodzi o imprezy to jest ich tyle że nie starczyłoby kartki, żeby to opisać, na każdej było coś zwariowanego i pojebanego. Miło wspominam 10-te urodziny firmy Stoprocent i nasz koncert w szczecińskim Heya Clubie, oraz urodziny poznańskiego klubu Rapport, gdzie również dawaliśmy mały koncert, ogólnie było bardzo zabawnie i śmiesznie.

11. W jaki sposób relaksujesz się po pracy? Jaka forma spędzania wolnego czasu daje Ci największą przyjemność?

Niestety nie pracuję, bo jestem leniem patentowanym, lubię po prostu nic nie robić ale czasem to nic nie robienie staje się nudne, jeżdżę wtedy na rowerze lub idę na siłownię, no chyba że akurat jestem w zaskoku alkoholowym, który uniemożliwia mi uprawianie sportów.

12. Twój ulubiony cytat/życiowa mądrość? Twój ideał mężczyzny? Twój ulubiony trunek?

Co masz zrobić dzisiaj, zrób jutro.
Mój chłopak.
Zimna wóda.

13. Parę spraw, o których warto powiedzieć a o które nie zapytaliśmy.

Boję się pająków, mam lęk wysokości i nie lubię policji :)

Kod: Zaznacz cały
http://www.popkiller.pl/2010-10-17,rena_z_cyklu_parszywa_13
witaj w królestwie rzeczy nieracjonalnych,
w odrzuconym scenariuszu dla kanału Romantica

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: Kesler » 2010-10-20, 14:36

tequila175 pisze:8. Wymień trzy płyty, które uważasz za arcydzieła w swoim gatunku, a które być może nie są znane szerszej publiczności. Co w nich jest takiego urzekającego?

Na pewno solowy album Soboty, solowy album Tonego Jazzu, który ukaże się niebawem i oczywiście mój mixtape.

Nieźle ma w głowie...

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: tequila175 » 2010-10-20, 15:13

mnie cała jej osoba irytuje, wręcz śmieszy

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: xzo » 2010-10-20, 21:44

no faktycznie Tony na flow takie ze jego album niewątpliwie będzie należał do klasyki gatunku, nie chciał bym tu go hejtowac nazbyt ale jak mozna nazwac arcydziełem płyte typa który w swoim promo na yt daje tekst którego wersy to nanana nanana .. potem rym do tego i pararara pararara i kolejny rym ... żenada, myślałem ze Rena reprezentuje ciut wyższy poziom i kopsnie jakims klasykiem..
kiedyś słyszałem dowcip...

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: Ten_na_F » 2010-10-21, 10:18

To są właśnie raperzy z mojego ukochanego Szczecina-zapatrzeni w siebie nawzajem jakby nie widzieli nikogo innego.A poza tym co jest sie dziwić "sobotaż" i "dla każdego" jest 10000X lepsze od "totem leśnych ludzi" czy "dem6n6l6gia" (Z.A.J.E.B.I.S.T.A I.R.O.N.I.A )

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: eMwu » 2010-10-26, 10:59

No ze Szczenia jest też chociażby Łona, więc nie jest jeszcze tak źle^^
A Rena na propsie zawsze, też mam sentyment do "Kurwidołka". I chciałbym, żeby moje imprezy były "zawsze zabawne i śmieszne".
U wanna live my lifestyle...

20%
20%

Postautor: ogieeen » 2010-10-27, 09:02

Zależy kim byłby ten raper. Jeśli byłby to jakiś zwykły Czesiek, którego nikt nie zna, to na pewno bym to olała i nie marnowała nawet swojego czasu. Jeżeli byłby to ktoś z górnej półki, to na pewno zacząłby się beef.

no tak... bo przecież taki "Czesiek" jej nie wypromuje...
hmm?

0%
0%

Postautor: KariOka » 2010-12-12, 01:25

wiekszosc z was pierdoli tak bo Rena jest dziwczyna a tak na prawde i tak ma wiesze jaja od waszych :/ kurwa ... to przez takich popierdolenców jak wy dziewczyny w Polsce sie nie mogą wybić i mało która sie podejmuje nagrania czegos. Ile dziewczyna musi miec w sobie odwagi miłosci do tej muzyki i wgl. chęci robienia rapu zeby cos nagrac a bardzo dobrze wie co będziecie o niej mówic. zmiencie kurwa swoje podejscie bo żeby na te pytania kropka w kropke to jakis chlopak odpowiadal to by byl ohhh zajebisty :/ chociaz nie wy siedzac w tym kurwa jebanym necie wszystkich uwazacie za gorszych do chuja. wez jeden czesiek z drugim nagraj cos lepszego przez ten czas co siedzisz i opierdalasz kazdego na necie.

0%
0%

Postautor: tequila175 » 2010-12-12, 01:36

laska, nie musisz się od razu burzyć, fajnie, że panna nagrywa, owszem, ale niech się nie ośmiesza i serio tworzy coś dobrego, rena nawet głosu nie ma znakomitego i to ciągłe 'kurwa, kurwa, kurwa' jest u niej wkurwiające, moim zdaniem w ogóle się do tego nie nadaje, jako osoba może jest okej, nie znam jej, jedynie co ją na koncertach widziałam, to odstraszała 'trzymając gardę'

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: KariOka » 2010-12-12, 01:38

ogieeen pisze:Zależy kim byłby ten raper. Jeśli byłby to jakiś zwykły Czesiek, którego nikt nie zna, to na pewno bym to olała i nie marnowała nawet swojego czasu. Jeżeli byłby to ktoś z górnej półki, to na pewno zacząłby się beef.

no tak... bo przecież taki "Czesiek" jej nie wypromuje...

Na chuj ma czas tracić na "Cześka" skoro i tak wie, że jest lepsza. :/ a z kimś dobrym jak by sie zmierzyla to by wiedziala czy jest na jego poziomie czy jest od niego juz lepsza i ile jej brakuje do poziomu tej osoby. Wypromuje?? hehe... ona sie sama wypromowała swoim stylem głosem i tekstami i wykonaniem... noo i przez chłopaków Sobora Tony Jazzu itd. po za tym kazdy by chcial zeby jak najwiecej ludzi go uslyszalo i wgl. tylko ze ty na jej miejscu bys tylko czekal na jakiegos "Czeska" który ci powie "haha jestes głupi jestes głupi a ja jestem fajny nie mam rymu ale robie to dla frajdy" a ty mu wtedy odpowiesz ale przypadkiem zobaczy to ktos z górnej półki i przyjebie disa na ciebie to kurwa schowasz sie w szafie i bedziesz udawal ze to do kogos innego bylo.

0%
0%

Postautor: tequila175 » 2010-12-12, 01:40

ona sama się nie wypromowała, to jest ikona stoprocent wręcz

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: Ten_na_F » 2010-12-13, 07:54

Buehehe,bronisz jej tylko dla tego ,że jest dziewczyną,ja nie dyskryminuje dziewczyn w rapie ale jak ktoś ma w swoim kawałku "patrzała" to niezależnie jakiej jest płci to i tak brechtam.
Pozdrawiam wszystkich ślepych(głuchych) obrońców słabego rapu takiego jak reny!

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: TwistEastCoast » 2010-12-13, 15:06

ehhh uśmiałem się przy tym wywiadzie, nie żebym był przeciw dziewczyn jako MC, ale ludzie co to ma znaczyć? teledysk na cmentarzu, co drugie słowo kurwa? i jeszcze te odpowiedzi na pytania, mi sie wydaje że to jest muzyka dla zbuntowanych gimnazjalistek które chwalą się że jarają szlugi ze starszymi kolegami na przerwach, że słuchają "ulicznego" rapu o jebaniu policji, wstawiają na photo bloga fotki z nabitymi lufkami, no poprostu dno, co to sie porobiło :(

Awatar użytkownika
0%
0%

Postautor: Charliee » 2010-12-13, 16:08

Porównując Renę do Wdowy mamy dwa inne światy, jeżeli chodzi o treść czy skille. Rena jest słabą raperką, wkurwia mnie jej głos, to już Gabi wolę.
Obrazek

Awatar użytkownika
40%
40%

Postautor: Outsider » 2010-12-16, 20:56

Odstrzelić ją na Pluton, to na pewno będzie tam najlepszym raperem.

40%
40%

Następna

Wróć do Wywiady