premiery

Rozmowy z artystami

Postautor: tequila175 » 2011-01-01, 17:18

Obrazek

1. Czym zajmowałeś się przez ostatnie pół roku? Nad czym pracowałeś w tym czasie?

Pudel: Przez ostatnie pół roku? W każdej wolnej chwili gdy nie nagłaśniałem koncertów i nie byłem w pracy lub jej nie odsypiałem, nagrywaliśmy z Parkerem i Siódmym projekt Echinacea w studiu u Staszka Koźlika (pozdro).

Parker: Cała moja energię pochłaniały:
Płyta Echinacea, żona, szkoła muzyczna i kursy teatralne. Jestem bardzo zajętym, ale szczęśliwym człowiekiem.

Siódmy: Miałem ślub, zmieniłem pracę, zajmuję się teraz filmami z wytwórni Paramount i Universal. No i oczywiście nagrywaniem płyty Echinacea.

2. Kiedy usłyszymy jakiś nowy materiał Twojego autorstwa? U kogo pojawisz się gościnnie?

Pudel: Hmm... Ciekawe pytanie, w głowie zawsze rodzą się różne pomysły ale zobaczymy. Życie pokaże (śmiech).

Parker: Singiel pojawił się w listopadzie 2010. Płyta Echinacea w lutym 2011.

Siódmy: Premiera singla Echinacea odbyła się 26 listopada, została przyjęta bardzo ciepło. Z gościnnych udziałów mam wystąpić na płycie producenckiej Zbyla.

3. Z jakim raperem/producentem z polskiej sceny chciałbyś nawiązać współpracę? Czyja płyta wywarła ostatnio na Tobie dobre wrażenie?

Pudel: Jakiś czas temu podczas nagłaśniania spektaklu w teatrze w Gliwicach poznałem Skorupa (pozdro).
Potem zabrałem Siódmemu "Drogę Watażki" i fajnie mi się słucha tego krążka. Myślę, że z tym koleżką mogłoby się nagrać fajne ślady. Mamy podobne zajawki brzmieniowe i w ogóle Śląsk mi leży klimatycznie. Polecam bar teatralny-super jedzonko!

Parker: Chciałbym zwiększyć swoja współpracę z Roux Spana i z O.S.T.R'em. Nawiązać z Łoną i Mesem.

Siódmy: Z każdym, kto reprezentuje wysoki poziom i ma niebanalny oryginalny styl. Jest ich wielu więc wymienianie zajęło by mi dużo czasu.

4. Do jakiego utworu z całej swojej twórczości odnosisz się z największą sympatią oraz dlaczego akurat ten kawałek?

Pudel: Wszystkie utwory to moje dzieci. Wszystkie a najbardziej te pierwsze, które nagraliśmy kiedyś z na kaseciaka i Adi (brat Parkera) je gdzieś ma. Pierwszy rap - niezłe kasztany!

Parker: "Długopisy". Pokazuje on charakter przyjaźni, jaka łączy mnie z Pudlem - luz z dystansem do siebie.

Siódmy: Do wszystkich. Każdy kawałek to pewien etap mojego życia, więc do każdej chwili podchodzę z sympatią, refleksją, sentymentem.

5. Jak zareagowałbyś gdyby pewnego słonecznego poranka jakiś raper postanowił Cię zdissować?

Pudel: Przypuszczam, że miałbym na to hmm... Jajca wywalone. Super.

Parker: Zastanowił, przeszedł z myślami, zastanowił, wybrał najrozsądniejsze wyjście. Jestem pyskaty - nawyk z dzieciństwa.

Siódmy: Prawie co ranek mam taką sytuację ze strony osób nie związanych z muzyką z powodu mojego ciężkiego charakteru więc dla mnie to normalka. Ten ktoś źle trafi, bo nie będzie pierwszym i ostatnim więc nie zrobi na mnie żadnego wrażenia.

6. Jaka jest szansa na nawiązanie współpracy z Tobą na polu muzycznym przez nieznajomą Ci do tej pory osobę? Czy jeżeli ktoś do Ciebie napisze wiadomość na MySpace, istnieje cień szansy, że mu odpowiesz?

Pudel: Nie mam MySpace. Musiałbym usłyszeć muzykę tej osoby - może mi podklepać jakiś nośnik z kawałkami, kasetka, płytka CD. Mam w kuchni boombox, z którego wypuszczam czad!

Parker: Dopóki nie przesłucham, co robi, jak śpiewa lub rymuje to się nie zgodzę. Reszta nie świadczy o niczym. Muszę czuć wewnętrzną chęć zrobienia czegoś razem lub dobrą aurę.

Siódmy: A czemu nie? Oczywiście że tak, ale ten ktoś musi coś sobą reprezentować i dobrze to rozegrać. Chciałbym najpierw poznać tą osobę, co myśli itp. A nie na zasadzie "Hej Siódmy robię projekt, dograsz się??"

7. Co Cię najbardziej irytuje w polskim Hip Hopie?

Pudel: Sybilanty.

Parker: Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Mamy wielu zdolnych raperów i producentów na każdym szczeblu. Brak pieniędzy powoduje, że odpowiadasz sobie na pytania, na jakim poziomie chcesz coś robić, czy to kochasz i na które piętro uda ci się wdrapać by wejść przez okno, gdy wyrzucili Cię drzwiami na dole. Hejterzy uodparniają cię na krytykę. Chyba wszystko jest potrzebne.

Siódmy: Hipokryzja niektórych raperów, dziennikarzy, producentów. Mówią jedno a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

8. Wymień trzy płyty, które uważasz za arcydzieła w swoim gatunku, a które być może nie są znane szerszej publiczności. Co w nich jest takiego urzekającego?

Pudel: Siódmy - Fundament,
Echo - Poprostu Echo,
Echofreeway EP
Urzekły mnie teksty Parkera i jego flow oraz skrecze Bidiego.

Parker: Wymienię dwa zespoły i jedną płytę. Wszystkie mają energię, która mnie rusza:
The Roots - nikt tak nie gra hip-hopu.
The Doors - za grę klawiszowca, za nastrój, za wszytko.
Rage Against The Machine - "Rage Against The Machine" - za moc, która wybija mnie pod sufit.

Siódmy: Jest wiele takich projektów. Za mało mamy miejsca żeby je omawiać, na ten temat możemy pogadać przy wódce.

9. W jaki sposób zaopatrujesz się w muzykę? Stoisz w kolejce w Empiku, zamawiasz płyty w formie preorderu, kradniesz z RapidShopa czy może płacisz za legalne mptrójki?

Pudel: Dostaję od różnych ludzi, a czasem kupuję płyty. Nawet kiedyś, gdy wracałem z moją żoną Kasią do domu znalazłem na chodniku winyl L.P. Papa Dance w super stanie z okładką!

Parker: Pożyczam, kupuję to, co mi się spodobało. Siedzę godzinami na You Tubie. Nie ściągam, mam za wolne łącze.

Siódmy: Kupuje większość płyt, dużo również dostaje, ale niektóre niedostępne w sklepach perełki ściągam.

10. Jesteś bardziej typem domatorem czy nałogowego alkoholika? Czy byłeś kiedyś na imprezie, którą wspominasz radośnie do tej pory? Co takiego niecodziennego się na niej wydarzyło?

Pudel: Wiele było takich radosnych historii, które miło wspominam: imprezki na wakacjach w Popowie, biby i rejsy po Mazurach. W starym Indeksie też było radośnie Rabababa Gad DEMMYYT! A chyba jestem typem alkoholika domatora z zajawką botaniczno-turystyczno-podróżniczo-biesiadną. Ostatnio były fajne wesela.

Parker: Lubię wychodzić, ale wtedy dużo gadam a mało piję. Lubię także włóczyć się nocami po starym mieście. A z imprez to chyba nic nie przebije mojej działki gdzie z Oranem wycięliśmy drzewo sąsiadowi na wysokości pasa, podczas gdy Pudel w tym momencie freestyle'ował z jeżem - takim zwierzątkiem. Oczywiście dowód w postaci drzewa został zutylizowany, czego nie można było powiedzieć o pniu, który wystawał z ziemi. Gdy sąsiad przyjechał dowiedział się, że drzewo bobry zjadły.

Siódmy: I jedno i drugie. Pije dużo siedząc z żoną przed telewizorem. Było tyle imprez, które miło wspominam że robi się z tego temat rzeka. Ale warto wspomnieć o afterparty po naszych wspólnych koncertach z
Echo w Mińsku Mazowieckim.

11. W jaki sposób relaksujesz się po pracy? Jaka forma spędzania wolnego czasu daje Ci największą przyjemność?

Pudel: Lubię spędzać czas z ludźmi, których kocham i w miejscach dla mnie ważnych. Fajnie jest gdzieś wyjechać za miasto. Lubię wodę, jeziora, morze to luzuje mnie najbardziej. Miłość i relaks!

Parker: Śpiewam, freestyle'uję, gadam do siebie. Uwielbiam dzicz, mleko od krowy i spaghetti espresso z samemu nazbieranych ziół. Gdy mogę, biorę namiot, wsiadam w samochód i jadę w Europę nie wiedząc gdzie się zatrzymam.

Siódmy: Nagrywam kawałki, gram na PS3, spędzam czas z żoną, czytam książki.

12. Twój ulubiony cytat/życiowa mądrość? Twój ideał kobiety? Twój ulubiony trunek?

Pudel: Cytat: Jest później niż ci się wydaje (Japonia). Każdy twój ruch ma wpływ na siedem następnych pokoleń (indiańskie).
Ideał kobiety: Moja Bogini Kasia.
Trunek: Zielana herbata, Yerba, Makumba

Parker: Ideał kobiety to Ewa Jaros.
Ulubiony trunek to wino. Jedyna rzecz, którą przywożę z zagranicy w nieprzyzwoitej ilości. Mam swoją kolekcję. To jedyny prezent, po skarpetkach, z jakiego zawsze się cieszę

Siódmy: Mój ideał kobiety? Moja żona. Życiowa mądrość? Rób swoje zgodnie z własnym sumieniem. Ulubiony trunek? Whiskey z lodem.

13. Parę spraw, o których warto powiedzieć a o które nie zapytaliśmy.

Pudel: Kochajcie się, wybaczajcie sobie, szanujcie zwierzęta i Matkę Ziemię i słuchajcie muzyki na koncertach, bo tam nikt nie udaje, że umie śpiewać. Pozdrawiam wszystkich, którzy nie zapomnieli o ECHO.
Peace&Love.

Parker: Ewa Jaros to moja żona.

Siódmy: Wolność dla Tybetu i Palestyny.

Kod: Zaznacz cały
http://www.popkiller.pl/2011-01-01,echinacea_z_cyklu_parszywa_13
witaj w królestwie rzeczy nieracjonalnych,
w odrzuconym scenariuszu dla kanału Romantica

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel
 
Posty: 3119
Rejestracja: 2010-06-02, 17:54
Lokalizacja: WWA


Postautor: vale » 2018-09-21, 17:11

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо

100%
100%
 
Posty: 212525
Rejestracja: 2018-05-02, 05:26Wróć do Wywiady

cron