premiery

Dyskusja o wszystkim, co mieści się pod pojęciem Polski Rap

Postautor: Mefju147 » 2014-04-19, 01:05

Wiem, że tutaj znajdę mnóstwo osób bardziej kompetentnych w tym temacie ode mnie, toteż proszę Was o pomoc w pewnej sprawie. Mianowicie, jestem na I roku magisterki z dziennikarstwa na UW i na specjalizacji dziennikarskiej mamy przygotować własny felieton/reportaż/wywiad etc. do wspólnej gazetki w pdfie. Jako że jej tytuł będzie brzmiał mniej więcej "lata 90-te"to przyszło mi do głowy, by przeprowadzić wywiad z jakimś stołecznym raperem, który tworzył już w latach 90-tych i opowiedział coś o początkach muzyki w naszym kraju, o inspiracjach, skąd zainteresowanie rapem, jak się zmienił w porównaniu do ubiegłego wieku itp. itd.

Rzecz w tym, że ciężko mi wskazać kto mógłby najwięcej mi na ten temat powiedzieć, nie musząc być ciągniętym za język, a przy tym wypowiadał się zrozumiale (pomijam w tej chwili kwestię, czy w ogóle uda mi się to zorganizować - choć mam nadzieję, że tak). Bo za Tede nie przepadam, a jak nie on to kto? Pelson? Eldo? Sokół? Będę wdzięczny za każde sugestie.

Ewentualnie nie musi to być raper - może być producent, dj, b-boy, grafficiarz - krótko mówiąc: ktokolwiek związany z kulturą hip hop od lat 90-tych. Wręcz może to być ktoś z Was jeśli dysponuje odpowiednią wiedzą, jest ze stolycy i znajdzie chwilę by się gdzieś spotkać i zamienić parę zdań. Albo jacyś znajomi. Im więcej propozycji tym lepiej.

Z góry dzięki za wszelaką pomoc i proszę o wyrozumiałość, jeśli założyłem temat nie w tym miejscu gdzie trzeba :)

20%
20%

Postautor: Laj » 2014-04-19, 13:00

Uwierz, Tede powie Ci więcej niż pozostała trójka razem wzięta.
Choćby miał mnie słuchać ten tysiak w Polsce
To warto to pisać i pizgać z woskiem!
~WNKZ

Awatar użytkownika
Moderator
Moderator

Postautor: Mefju147 » 2014-04-19, 14:21

Myślisz? Poczekam jeszcze kilka dni czy ktoś mi nie rzuci jeszcze jakiejś propozycji. Jak nie to pójdę w tym kierunku, bo czasu nie mam za wiele. Dzięki za sugestię.

20%
20%

Postautor: Hekt-X » 2014-04-19, 15:52

Tede... jeśli za nim nie przepadasz i to jest jedyny argument przed przeprowadzeniem wywiadu z jedną z najbardziej kompetentnych postaci w temacie w tym kraju, to nie idź w dziennikarstwo, bo z takim podejściem daleko nie zajdziesz.
Top Weekly Artists
Obrazek
WE JUGGALOS !!!

Awatar użytkownika
100%
100%

Postautor: Mefju147 » 2014-04-19, 16:11

Hekt-X

Jak otwarcie zaznaczałem: moje pojęcie o rapie w porównaniu do wielu z Was jest - bez owijania w bawełnę - stosunkowo niewielkie. Sam nie wiem czy od Tede wyciągnąłbym i dowiedział się więcej od, dajmy na to, Sokoła, dlatego też napisałem tego posta z prośbą o wszelakie propozycje czy sugestie. Ale ok, skoro druga osoba mi mówi, że Tede może być idealny do tego tematu to coś w tym musi być. Także mimo specyficznego przekazu dzięki za odpowiedź, na tym mi aktualnie najbardziej zależy.

20%
20%

Postautor: Hekt-X » 2014-04-19, 18:01

Mefju147 pisze:Także mimo specyficznego przekazu...

Nie chciałbym specjalnie tu zaczynać dyskusji na ten temat, ale mimo wszystko liryka Tedego ma tak szeroki wachlarz tematyczny, stylistyk i klimatów, że pobieżna znajomość kilku singli jest niestety zerowym wyznacznikiem. Do tego ilość albumów jakie nagrał ma już trójkę z przodu...
Top Weekly Artists
Obrazek
WE JUGGALOS !!!

Awatar użytkownika
100%
100%

Postautor: Mefju147 » 2014-04-19, 18:16

Nie w tym kontekście napisałem to zdanie. Tzn. nie odnosiło się ono do twórczości TDF, tylko do sposobu, w jaki dałeś mi do zrozumienia, że Tede byłby kimś idealnym do dyskusji na wskazany wyżej temat, that's all :) Po prostu w moim odczuciu przekazałeś mi to z nutką sarkazmu, dlatego użyłem słówka "specyficzny". A z jego twórczością na pewno bliżej się zapoznam, o ile nikt nie podrzuci mi innych nazwisk. Także dzięki raz jeszcze.

20%
20%

Postautor: Aga30 » 2016-11-21, 13:57

Tylko Sokół jest bezkonkurencyjnym alchemikiem a i przy tym genialnym artystom na miarę czasów . Jego twórczość wniosła więcej niż jakakolwiek inna w Polsce . Właściwie płyty z jego udziałem lat 90 mówią między innymi o początkach tego wszystkiego , o dzieciakowych marzeniach .....

0%
0%

Wróć do Polski Rap