premiery

Dyskusja o wszystkim, co mieści się pod pojęciem Polski Rap

Postautor: OKo » 2008-04-17, 19:13

Co Sądzicie o Tej całej nagonce na ŚP Magika ? Tym całym przepowiedzeniu śmierci w + i - o jakiś ukrytych treściach i interpretowania każdego jego tekstu jak ktoś chce.. Mnie ta cała sytuacja śmieszy, na YT pojawiło sie pełno kawałków Kalibra i PFK w tzw. Backmaskingu czyli odwrotnym odtwarzaniu. Jest to szukanie dziury w całym, fakt w plus i minus zastosowano backmasking wg mnie ale nie ma to żadnego z związku z śmiercią po czterech latach..

Twórczość Magika, jest nietypowa wiele jego tekstów jest dwuznacznych np. T.J. Telewizor ale tą całą tajemniczość kojarzyć ze śmiercią to dla mnie absurd.. jego śmierć w 2000 roku nie ma nic z tym wspólnego, takie moje zdanie jaka jest prawda już się nie dowiem ale ta akcja z tym wszystkim jest wg. mnie totalnie nie potrzebna.. zresztą szukanie jakiś ukrytych treści to się zamieni w Badaczy Tekstów Magika (małe nawiązanie do Badaczy Pisma Świętego).. no Ludzie bez przesady szukanie czegoś w niczym, nie ma celu... Magik był dobry ale nie szukajmy na chama teraz jakiś ukrytych treści których w ogóle nie ma... Zresztą w Tych Backmaskingach każdy słyszy to co chce w niektórych momentach bardzo wyraźnie słychać niektóre słowa.. ale w innych kawałkach tego nie no ludzie to poprostu robi się żałosne/nudne przeglądanie na YT plików typu Do Boju Zakon Marii Backmasking, Jestem Bogiem Backmasking.

Jakie Jest Wasze zdanie na ten temat czy w ogóle myslicie ze w plus i minus jest backmasking, czy może jest to spowodowane jakąś choroba.. Spotkałem się nawet z taką opinią że jeśli jak ktoś mówi i się to odtworzy od tyłu i coś będzie słychać jest to objaw opetania.. Po tej wypowiedzi nie potrafiłem powstrzymać śmiechu.. Co Wy Na To ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: ADR[C] » 2008-04-17, 20:47

Artyści, którzy odchodzą z tego świata za wcześnie są opiewani jakimś magicznym (dosłownie) kultem. W przypadku Magika cała ta zabawa ma się nijak do faktów. Sądzę, że gdyby Magik coś planował to wcześniej czy później najbliższe otoczenie by zrozumiało "ukryty" przekaz. Dla mnie popełnianie samobójstw jest równoznaczne z zaburzeniami na tle psychicznym. Człowiek normalny nie może nie cieszyć się z życia. Czy to były narkotyki, czy to było zaplanowane samobójstwo - nie odpowiemy na to pytanie. Możemy teraz gdybać "co by było gdyby" żył... możemy się doszukiwać dziury w całym... jednym wytłumaczeniem na takie zachowania jest zwykła mentalność ludzi. Bruce Lee, Kurt Cobain, Elvis Presley, 2Pac, Biggie itd. itd. Stało się i life goes on ... :)
Co warto widzieć i wiedzieć !

Awatar użytkownika
Junior Admin
Junior Admin

Postautor: R-N » 2008-04-18, 16:30

Niepotrzebna ta cała otoczka, ale w Polsce i tak to wygląda nieźle. Popatrzcie co sie dzieje w stanach z 2pac'em, to jest po prostu chore. Co do backmastingu to mnie to kiedyś poruszyło, ale teraz jestem pewien w 100%, że to chore wymysły chorych fanów.

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: OKo » 2008-04-18, 20:50

R-N, hmm dlaczego.. w plus i minus naprawde coś jest tyle że nie ma to zwiazku z jego śmiercią :)
Ostatnio zmieniony 2008-06-09, 22:09 przez OKo, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Mazur » 2008-04-18, 21:01

Też tak myśle... Nie planował przecież swojej śmierci 4 lata wcześniej.
I jeszcze miałby niby w backmaskingu o tym mówić... to są wymysły fanów.
Może jest tam jakaś ukryta wiadomość, ale
OKo pisze:nie ma to zwiazku z jego śmiercią
Ostatnio zmieniony 2008-06-09, 22:09 przez Mazur, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Postautor: gaczagtg » 2008-06-09, 18:54

My to możemy tylko się domyślac...nikt nie wie o co mu chodziło...może planował swoją śmierc może nie...byc może ten backmasking to poprostu zbieg okoliczności albo prawdziwe przekazywane informacje...on i tylko on zna całą prawdę i nic nam do tego...

10%
10%

Postautor: Milkshake » 2010-02-11, 11:43

On miał zaburzenia jakieś na tle psychicznym, jak dla mnie to backmasking jest kompletną bzdurą - jak ktoś, kto wydał w końcu płytę z najbardziej zajebistą ekipą świata, miał dziecko i kochającą żonę, jak ktoś taki mógł 4 lata wcześniej planować samobójstwo? no dajcie spokój.
Milkshake

Postautor: gieru » 2010-02-11, 19:25

Milkshake pisze:On miał zaburzenia jakieś na tle psychicznym(...)

No nie jakieś ale miał schizofrenię. A co do samobójstwa to ściema :/

0%
0%

Postautor: remu » 2010-02-11, 21:12

Nie rozumiem pod jakim względem ściema? Przecież wyskoczył przez okno.
Obrazek

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: Krycha » 2010-02-11, 21:22

gieru, Nie miał schizofrenii :] Tylko udawał ją żeby nie iść do wojska

Awatar użytkownika
60%
60%

Postautor: OKo » 2010-02-11, 23:26

Ludzie... zabawni jesteście.. zachowujecie się jak Ci na YT pod filmikami o Magiku... Czasem zdaje mi się, że wiecie więcej o Magiku niż on sam o sobie..
Obrazek

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: morus » 2010-02-12, 11:30

Krycha pisze:gieru, Nie miał schizofrenii :] Tylko udawał ją żeby nie iść do wojska

No ja wlasnie gdzies czytalem ze wkrecal sobie zaburzenia psychiczne zeby sie wymigac i wkoncu sobie tak wkrecil ze uwierzyl ;)

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: 999 » 2010-02-12, 16:58

praktycznie każdy hip-hopowy kawałek puszczony od tyłu sprawia wrażenie, jakby robiony był jako bm. myślę, a nawet jestem pewien, że ani "plus i minus", ani inne kawałki kalibra nie niosą żadnych treści, kiedy puścimy kawałek od tyłu - a jeżeli ktoś słyszy tam nawijanie o śmierci itd. to jest to efektem autosugestii. jeżeli macie inne zdanie, to spróbujcie napisać tekst tak, aby można go było odtworzyć od początku do końca i odwrotnie.

10%
10%

Postautor: Joint3r » 2010-02-15, 20:42

Moje zdanie jest podobne do większości, że gdy człowiek odchodzi inni traktują go jak boga, ja po śmierci Magika, owszem, zacząłem znacznie bardziej i intensywniej słuchać paktofoniki, i uważam że pokahontaz, to kompletne dno w porównaniu z PFK, aczkolwiek zawsze uważałem go za świetnego rapera. i między innymi dlatego w temacie o ulubionych raperach, dałem go na sam szczyt mojej listy, oddzielonego kreską od pozostałych, bo chociaż nie uważam, że wyróżniał się zbytnio z polskiej sceny, to jego śmierć była naprawdę smutnym wydarzeniem, a po za tym, on zasługuje na wysokie miejsce w każdej liście, u każdego człowieka, który słucha/ł i jara się paktofoniką, ja umieściłem go gdzie umieściłem, oddając mu hołd. i myślcie co chcecie, że zrobiłem to na pokaz czy coś, ale po prostu gdy kogoś się lubi i ten ktoś odchodzi w sumie nie możliwe jest w jakiś sposób mu cześci nie oddać, a tak naprawdę w sumie co mogę innego zrobić, niż okazać innym ludziom, że słuchałem i słucham jego muzyki, bez względu na to, że już nie ma go między nami.
Obrazek

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: Krycha » 2010-02-15, 23:26

Joint3r, Dla mnie Pokahontaz trzyma poziom PFK nie sądzę że dlatego iż zabrakło magika poziom następnej płyty spadł. Jak mówiłem poziom jaki zaprezentowali na Recepturze jest równie wysoki.

Awatar użytkownika
60%
60%

Następna

Wróć do Polski Rap