premiery

Dyskusja o wszystkim, co mieści się pod pojęciem Polski Rap

Postautor: OKo » 2010-02-16, 00:28

Krycha, a że Receptura ma inny klimat PFK to inna kwestia poziom jest wysoki... słusznie trudno odmówić Ci racji.. po prostu PKHZ a PFK to dwa różne projekty róźniące się od siebie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Sztywny » 2010-08-11, 18:25

przepraszam ze uraze fanow k44 pfk magika i innych, poziom jak dla mnie trzyma tam fokus i to tez za sprawa 2 czy tam 3 piosenek nie wiem czym wy sie jaracie? magik psychol jakich malo, + i - co to ma byc? padne jak czytam wszystkie komentarze hejtow na yt " boshe wezcie peje dajcie naam magika" wiekszosc 10 lat uslyszeli o magiku na yt bo jakis inny pajac sial fame ze jest to elo pro kozak i jest bogiem rapu ludzie trzeba sie ogarnac, nie widze nie widzialem nie bede widzial w pfk nic co by przerastalo kogo kolwiek z podziemie nagrywajacego kawalki na komputerze i teraz prosze sie zastanowic co wy w tym gownie ze sie tak wyraze widzicie, oczywiscie kazdy ma gusta i gusciki ale wiadoma sprawa i do tematu dodam ze magik nagrywa przeciez teraz kawalki jak pac tyle ze ktos inny wystepuje za niego na plytach i wydaje kawalki glos jest przeciez jego to jest pewne ostatnio z ziomkami widzielismy paca wraz w magikiem jak na cpn wysiadali z merca nie ma nawet co tego rozkminiac kazdy wie, ze jakis idiota zawsze bedzie probowal komus mniej madremu wcisnac kit i tyle ode mnie ;d PDG! :padam: a i przepraszam za literowki czy jakies bledziki poniewaz nie patrzylem na monitor jak to pisalem ;d
szmaty się szmaci, czaisz? jak się je**ć to bez gaci.

0%
0%

Postautor: Muslim_Soldier » 2010-08-11, 18:28

Ja ciebie podbijam Sztywny, też nie czaje tej całej zajawki na pfk, magika. Owszem próbowałem to słuchać, jak dla mnie to jest zwykły rap, bez żadnej rewelacji. No chyba, że źle sprawdzałem ,nie te tracki etc.
No i znów twoja strata, bo dla mnie to komplement
Być różnym od was stary, zaraz się zarumienię
[/center]

Awatar użytkownika
100%
100%

Postautor: Joint3r » 2010-08-11, 20:09

Sztywny pisze:przepraszam ze uraze fanow k44 pfk magika i innych, poziom jak dla mnie trzyma tam fokus i to tez za sprawa 2 czy tam 3 piosenek nie wiem czym wy sie jaracie? magik psychol jakich malo, + i - co to ma byc? padne jak czytam wszystkie komentarze hejtow na yt " boshe wezcie peje dajcie naam magika" wiekszosc 10 lat uslyszeli o magiku na yt bo jakis inny pajac sial fame ze jest to elo pro kozak i jest bogiem rapu ludzie trzeba sie ogarnac, nie widze nie widzialem nie bede widzial w pfk nic co by przerastalo kogo kolwiek z podziemie nagrywajacego kawalki na komputerze i teraz prosze sie zastanowic co wy w tym gownie ze sie tak wyraze widzicie, oczywiscie kazdy ma gusta i gusciki ale wiadoma sprawa i do tematu dodam ze magik nagrywa przeciez teraz kawalki jak pac tyle ze ktos inny wystepuje za niego na plytach i wydaje kawalki glos jest przeciez jego to jest pewne ostatnio z ziomkami widzielismy paca wraz w magikiem jak na cpn wysiadali z merca nie ma nawet co tego rozkminiac kazdy wie, ze jakis idiota zawsze bedzie probowal komus mniej madremu wcisnac kit i tyle ode mnie ;d PDG! :padam: a i przepraszam za literowki czy jakies bledziki poniewaz nie patrzylem na monitor jak to pisalem ;d

Może dlatego, że PFK i K44 to pionierka :D z resztą teksty magika może się kochać albo nienawidzić, ja akurat nigdy nie byłem i nie będę wielkim jego danem, ale powtarzam - trzeba go szanować, z resztą Magik w niektórych kawałkach jak na tamte czasy ma naprawdę zajebiste flow.

" boshe wezcie peje dajcie naam magika"

Myślę, że głównym motywem napisania tego posta, było właśnie to, niektórzy maja inne zdanie i wolą Magika niż Peję czy PDG ... Ja sam należę do tych którzy woleli by, aby żył Magik :) A szczerze śmieszą mnie teksty "To gówno" o pfk albo kalibrze. Pod względem tekstów była to w wielu przypadkach pozytywna masakra, a pomysły naprawdę przednie. A jeżeli uważasz się za "bardziej mądrego" od większości fanów Magika, co wynika z ostatnich zdań Twojego mało sensownego postu, z którego można wnioskować tylko to, że jesteś hejterem - powodzenia, bo to jak napisany jest post (czyt. brak argumentów) przyprawia mnie o brechtę.
Obrazek

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: Sztywny » 2010-08-11, 20:17

hmm brak argumentow? jedynym argumentem jest to ze popelnil samobojstwo a ja tym zygam wiesz ile osob przez to ze jakis jeden za przeproszeniem pajac skoczyl z okna ma zle zdanie o hip hopie? nawet moja mama mowi ze gdzies tam slyszala o tym i np nie chce zebym sluchal hip hopu poniewaz mowi ze od tego moge miec schizy jak ten pacjent ;) moze i jestem hejter number one nic z tym nie zrobie ;d kazdy ma cos z hejtera ;) a jezeli chodzi o yt to nigdy nie napisalem tam zadnego komentarza, ani negatywa ani pozytwya

0%
0%

Postautor: OKo » 2010-08-11, 22:12

Sztywny pisze:wiesz ile osob przez to ze jakis jeden za przeproszeniem pajac skoczyl z okna ma zle zdanie o hip hopie?

szczerze? nie znam ani jednej, a i o zmarłych nie powinno się źle mówić ;]
Obrazek

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: ekspert » 2010-08-11, 23:40

Co takiego waznego wniosl Magik do polskiego rapu?
Obrazek

to jest ten styl pełen bólu, pełen złości,
środkowy palec ziomuś zawsze w gotowości.

10%
10%

Postautor: Mazgaj » 2010-08-12, 02:38

ekspert, To samo co każdy raper jego pokolenia, nagrał se płytki, które teraz są klasykami. A dokładniej mówiąc:
razem z K44 stworzył unikalny psycho-styl na polskiej scenie.
Z zespołem Paktofonika stworzył jedną z najlepszych (jak nie najlepszą) płyt polskiego rapu.
Był jednym z pionierów śląskiej sceny rap, swego czasu był najlepszy w tym co robił, nawet został nazwany (za życia) najlepszym raperem w Polsce.
To chyba wszystko co wniósł Magik do polskiego rapu :)
qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

80%
80%

Postautor: Joint3r » 2010-08-12, 09:54

hmm brak argumentow? jedynym argumentem jest to ze popelnil samobojstwo a ja tym zygam wiesz ile osob przez to ze jakis jeden za przeproszeniem pajac skoczyl z okna ma zle zdanie o hip hopie? nawet moja mama mowi ze gdzies tam slyszala o tym i np nie chce zebym sluchal hip hopu poniewaz mowi ze od tego moge miec schizy jak ten pacjent ;) moze i jestem hejter number one nic z tym nie zrobie ;d kazdy ma cos z hejtera ;) a jezeli chodzi o yt to nigdy nie napisalem tam zadnego komentarza, ani negatywa ani pozytwya

Jasne, że brak argumentów, skoro podajesz tylko durne cytaty z youtube, ludzi Twojego pokroju.
O hip hopie, czy o rapie mają to złe zdanie? Nie bronie Ci tego, byś hejtował Magika, jednym się podoba a drugim nie, ale zlituj się z takim pierdoleniem, że nic nie wniósł do polskiego rapu, a co do samobójstwa - to był chory człowiek, który się nie leczył co całkowicie usprawiedliwia jego samobójstwo. A osoby które nawijają "nie słuchaj rapu, bo skończysz jak magik" są co najmniej dziwne. Wyjątek ogółu nie tworzy.

Muslim_Soldier
Ja ciebie podbijam Sztywny, też nie czaje tej całej zajawki na pfk, magika. Owszem próbowałem to słuchać, jak dla mnie to jest zwykły rap, bez żadnej rewelacji. No chyba, że źle sprawdzałem ,nie te tracki etc.

I tu jest sęk sprawy "próbowałeś słuchać" ale z tego wynika, że nie słuchałeś wtedy, gdy PFK i K44 się rozwijały i każdy czekał na nowe nagrania, a to z kolei tłumaczy dlaczego się tym nigdy nie jarałeś.
Obrazek

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: Qwanell » 2010-08-12, 10:54

Mazgaj pisze:razem z K44 stworzył unikalny psycho-styl na polskiej scenie.

I co z tego, skoro zaden z polskich MC nie potrafi tego kontynuowac? No moze LUC jest dobry, ale reszta bez komentarza.

A Magik wiadomo, nie jaram sie, ale szanuje jego muzyke, chociaz w PFK byl najslabszy.
Qwanell

Postautor: ekspert » 2010-08-12, 11:25

Q, jasne, ze jest jeden. Buka z SumyStyli.

Moim zdaniem w ogole nie powinno byc calego szumu przy Magiku. Jest on tak samo wazny jak Peja, Gural, Rahim itp. Kazdy z nich wypromowal inny styl, a Rahim ciagle kontynuuje dobry psycho-rap(ostatnia plyta).
Obrazek

to jest ten styl pełen bólu, pełen złości,
środkowy palec ziomuś zawsze w gotowości.

10%
10%

Postautor: Muslim_Soldier » 2010-08-12, 12:46

Joint3r pisze:I tu jest sęk sprawy "próbowałeś słuchać" ale z tego wynika, że nie słuchałeś wtedy, gdy PFK i K44 się rozwijały i każdy czekał na nowe nagrania, a to z kolei tłumaczy dlaczego się tym nigdy nie jarałeś.

Żeby się czymś jarać nie trzeba tego zacząć słuchać podczas gdy dana grupa powstaje. To według ciebie jarać się mogą tymi zespołami tylko ludzie mający teraz 25-30 lat ?
No i znów twoja strata, bo dla mnie to komplement
Być różnym od was stary, zaraz się zarumienię
[/center]

Awatar użytkownika
100%
100%

Postautor: Joint3r » 2010-08-12, 17:59

Muslim_Soldier pisze:
Joint3r pisze:I tu jest sęk sprawy "próbowałeś słuchać" ale z tego wynika, że nie słuchałeś wtedy, gdy PFK i K44 się rozwijały i każdy czekał na nowe nagrania, a to z kolei tłumaczy dlaczego się tym nigdy nie jarałeś.

Żeby się czymś jarać nie trzeba tego zacząć słuchać podczas gdy dana grupa powstaje. To według ciebie jarać się mogą tymi zespołami tylko ludzie mający teraz 25-30 lat ?

PFK, powstało w 98roku, jeszcze ja pamiętam z najmniejszego małolata, jak słuchałem ich kawałków w wieku 10lat ... o kalibrze nie mówię bo dawniejsze czasy. A chodzi mi o to, że jak jarasz się za małolata i pamiętasz na czym się wychowałeś, to masz szacunek w przyszłości i chcesz do tego wracać. Jeżeli próbujesz na siłę słuchać to lepiej dać sobiee spokój
Obrazek

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: Mazgaj » 2010-08-12, 18:45

ekspert pisze:a Rahim ciagle kontynuuje dobry psycho-rap(ostatnia plyta).

Jaki psycho-rap? Tam nie ma żadnego psycho. Chodzi Ci o takie kawałki jak darkside? Owszem jest tam nutka takiej mrocznej nawijki, ale psycho-rapem bym tego nie nazwał.
qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

80%
80%

Postautor: Sztywny » 2010-08-12, 18:49

i tu sie jont3r mylisz ;) wiekszosc z nas wychowala sie pewnie na " mezo, peja, tede, ascetoholix" wtedy byla na to moda pierwszy raz hip hopu slyszalem w wieku moze 8-9 lat nie mialem wtedy internetu ale jakis czas pozniej mialem vive na ktorej lecialy polskie kawalki hip hopowe i tam lecialo wlasnie to, czasami sie zdarzylo ze leciala paktofonika ale to byl wyjatek i tak jak ty to powiedziales ze na czym sie wychowales to sluchasz tego dalej teraz nie slucham zadnego z tych raperow, a nawet sie nimi brzydze wiec to co napisales to zwykla bajka ;)

0%
0%

PoprzedniaNastępna

Wróć do Polski Rap