premiery

Dyskusja o wszystkim, co mieści się pod pojęciem Polski Rap

Postautor: Joint3r » 2010-08-12, 20:02

i tu sie jont3r mylisz ;) wiekszosc z nas wychowala sie pewnie na " mezo, peja, tede, ascetoholix"

Tede - zaczyna w latach 93-94 czyli w tych samych co kaliber 44
ascetoholix - lata 97-98 jeżeli się nie mylę, Paktofonika również
Mezo, zaczynał bodajże gdzieś w 95roku, czyli nawet później od Kalibra,
a co do Pei nie jestem pewien.

Do tego można dodać te Twoje 8-9 lat kiedy zacząłeś się jarać rapem, więc sory, wtedy miałeś do wyboru już wszystkie te składy, nawet Molestę, więc nie wciskaj mi kitu kto się na czym wychował.

mialem vive na ktorej lecialy polskie kawalki hip hopowe i tam lecialo wlasnie to, czasami sie zdarzylo ze leciala paktofonika ale to byl wyjatek i tak jak ty to powiedziales ze na czym sie wychowales to sluchasz tego dalej teraz nie slucham zadnego z tych raperow, a nawet sie nimi brzydze wiec to co napisales to zwykla bajka ;)

WOW!!! Miałeś vive! WOW! I to było jedyne źródło rapu u Ciebie? w takim razie zupełnie się nie dziwię, że wychowujesz się na tym co podałeś, zupełna bajka mówisz? To raczej Twoja herezja nie bajka, wejdź sobie w temat na forum, gdzie ludzie piszą na czym się wychowali, a potem w ten czym jarają się obecnie, albo w userowe top 10 raperów/składów. trochę poszukasz i ta moja "bajka" będzie dla Ciebie mniej kolorowa.
To, że jesteś jakimś tam wyjątkiem od ogółu, nie znaczy, że to co napisałem nie jest prawdą

http://www.youtube.com/watch?v=3u34nDQ4cHU - Aż mnie wspomnienia naszły dotyczące pionierki w promowaniu gandzi :zalamany:
Obrazek

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: Sztywny » 2010-08-12, 22:41

koles mam z ciebie beka, napinasz sie jak ch*j to bylo moje jedyne zrodlo rapu moze dlatego ze mialem 8 lat nie pomyslales? w tym wieku jescze pewnie ledwo czytales niby skad mialem miec inne zrodla? zastanow sie co gadasz bo ty w wieku 8 lat to juz ogarnales pol swiata hip hopowego kurwa przeprowadzales wywiadu jezdiles od koncertu na koncert bakales z nie jednym wariatem pomyl zanim cos napiszesz i na .. szpanujesz tutaj ze wiesz kiedy kto zaczynal? ja napisalem na czym sie wychowalem a nie od kiedy oni daja rap , hmm a tutaj to widze ze czesc jest taki elo napinaczy jak ty ;p (oczywiscie bez urazy dla normalnych) ktorzy tak jak ty wychowali sie na dobrym podziemiu nie na jakims gownie z TV w wieku 8 lat mieli ogarnieta polowe sceny tak wiec elo.

Joint3r pisze:Do tego można dodać te Twoje 8-9 lat kiedy zacząłeś się jarać rapem, więc sory, wtedy miałeś do wyboru już wszystkie te składy, nawet Molestę, więc nie wciskaj mi kitu kto się na czym wychował.

czytaj wyzej moim jedynym zrodlem rapu byla telewizja i nie bylo tam molesty czy wszystkich skladow jak to okresliles dzieki pozdro
szmaty się szmaci, czaisz? jak się je**ć to bez gaci.

0%
0%

Postautor: ekspert » 2010-08-12, 22:45

Mazgaj pisze:
ekspert pisze:a Rahim ciagle kontynuuje dobry psycho-rap(ostatnia plyta).

Jaki psycho-rap? Tam nie ma żadnego psycho. Chodzi Ci o takie kawałki jak darkside? Owszem jest tam nutka takiej mrocznej nawijki, ale psycho-rapem bym tego nie nazwał.

Mylisz sie. Sam Rahim powiedzial w jednym z wywiadow, ze ciagle robi psycho-rap. Kazdy jego utwor to psychorap.
Obrazek

to jest ten styl pełen bólu, pełen złości,
środkowy palec ziomuś zawsze w gotowości.

10%
10%

Postautor: mar89 » 2010-08-13, 09:23

ekspert pisze:Kazdy jego utwor to psychorap

Rahim tak powiedział czy ty tak uważasz? Bo jeśli on tak powiedział to go nie rozumiem, a jeśli ty tak myślisz to się mylisz

Awatar użytkownika
60%
60%

Postautor: Garbus » 2010-08-13, 12:28

Joint3r, ty chyba mylisz pojęcie hejter, bo to słowo (przynajmniej z tego co wiem ja) choć z angielskiego oznacza nienawidziś czy nie lubić, w polskim rapie bardziej chodzi o zazdrość niż nienawiść ale to tak na marginesie.

a co do tematu do mnie jakoś psycho rap magika nie trafia, po prostu nie podoba mi się to i tyle, ale brat mojego kolegi znał magika i zna jeszcze innych raperów i z tego co mi mówił magik naprawdę miał schizofrenię i skoczył przez okno ale nie planował tego w kawałku "+ i -" bo w tym utworze mówi o tym jak niszczy go niepewność czy ma ejc (wynik negatywny albo pozytywny stąd + i -), a w jego backsmashingu mówi coś o jakiejś histori z lekarzem i też o tym co w normalnej wersji utworu ale ja szczerze tak pół na pół w to wierze.
H.Rap Brown... GOD BLESS YOU! ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
20%
20%

Postautor: Qwanell » 2010-08-13, 12:44

Garbus pisze:Joint3r, ty chyba mylisz pojęcie hejter, bo to słowo (przynajmniej z tego co wiem ja) choć z angielskiego oznacza nienawidziś czy nie lubić, w polskim rapie bardziej chodzi o zazdrość niż nienawiść ale to tak na marginesie.

No to polscy raperzy to nieudacznicy jak na zazdrosc mowia hejterstwo.
Qwanell

Postautor: Archi » 2010-08-13, 14:25

Joint3r pisze:PFK, powstało w 98roku, jeszcze ja pamiętam z najmniejszego małolata, jak słuchałem ich kawałków w wieku 10lat ... o kalibrze nie mówię bo dawniejsze czasy. A chodzi mi o to, że jak jarasz się za małolata i pamiętasz na czym się wychowałeś, to masz szacunek w przyszłości i chcesz do tego wracać. Jeżeli próbujesz na siłę słuchać to lepiej dać sobiee spokój

Słuchając pakofoniki czy kalibra w wieku 10 lat to mogłeś rozumieć niewielką część tekstu.

W ogóle zauważam dziwną manierę przechwalania się kto wcześniej zaczął słuchać rapu. Przecież to nie jest takie ważne.

Do słuchania rapu trzeba dorosnąć, sam przyznam, że słucham go od około 12-13 roku życia, ale wtedy to tylko jarałem się brzmieniem tych kawałków, dopiero później przychodziło dokładne rozkminianie tekstów, głębsze refleksje itd.

A co do magika to zgadzam się częściowo, że przez samobójstwo jest oceniany trochę na wyrost.
Był dobrym raperem, ale bez przesady, bez trudu mogę wymienić lepszych, ale wiadomo że to też kwestia gustu.

A kinematografia wg mnie jest jedną z najlepszych polskich płyt rapowych i tak już chyba zostanie:)

pozdro
Obrazek

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: LoCo » 2010-08-13, 14:59

Sztywny pisze:+ i - co to ma byc? padne jak czytam wszystkie komentarze hejtow na yt " boshe wezcie peje dajcie naam magika" wiekszosc 10 lat uslyszeli o magiku na yt bo jakis inny pajac sial fame ze jest to elo pro kozak i jest bogiem rapu ludzie trzeba sie ogarnac

Jak dla mnie, takie teksty są niedorzeczne. Rozumiem, może Ci się nie podobać twórczość PFK, ale mimo wszystko powinieneś ją uszanować. Prawdopodobnie, gdyby nie PFK, setki tysięcy osób nie pokochałyby hip-hopu. A nawet jeśli, hip-hop dziś mógłby wyglądać inaczej. Nie mówię, że lepiej albo gorzej. Inaczej. Zważ na to, że był to jeden z najważniejszych składów w historii polskiego rapu. Nie musisz się jarać Paktofoniką, tak samo jak nie musisz jarać się Grandmaster Flashem. Kwestia gustu. Jednak flejmowanie gościa, który zginął 10 lat temu jest żałosne. Tym bardziej, że zrobił dla hip-hopu w Polsce bardzo dużo i nagrał klasyki, które założę się, że będą krążyły w tym świecie jeszcze przez bardzo długi, długi okres czasu.

Sztywny pisze: jedynym argumentem jest to ze popelnil samobojstwo a ja tym zygam wiesz ile osob przez to ze jakis jeden za przeproszeniem pajac skoczyl z okna ma zle zdanie o hip hopie? nawet moja mama mowi ze gdzies tam slyszala o tym i np nie chce zebym sluchal hip hopu poniewaz mowi ze od tego moge miec schizy jak ten pacjent

Yay, spoko. Ale ten medal ma drugą stronę. Wiesz jak dużo osób słuchających np rocka, czy metalu poprawia sobie opinię o hip-hopie, dzięki znajomości Chwil Ulotnych, albo Ja To Ja (ba! kilka osób nawet częściowo przekabaciłem i sięgnęły m.in. po Ostrego i Eldokę)? Twój argument można rozciągnąć na dziesiątki innych współczesnych, ale i ówczesnych raperów nagrywających pod koniec lat 90'. Narkotyki? Życie na ulicy? Alkoholizm? Dziary? Puść swojej mamie, któryś kawałek z debiutu Molesty. Jestem pewien, że jeszcze gorzej odbierze te teksty, niż odebrała info o samobójstwie Magika. Nawet posunę się do stwierdzenia, że PFK było uniwersalne. Słuchali i słuchają go m.in. ludzie, którzy w życiu nie sięgnęliby po rap.

Co do spekulacji nt. ukrytych treści w kawałkach Kalibra puszczonych od tyłu... Tego się nigdy nie dowiemy. O ile w Plus i Minus można wyraźnie usłyszeć i zrozumieć sporo słów i wyrażeń, to w innych kawałkach na próżno ich szukać. Nie odbieram dosłownie tekstu z "Minus i Plus". Zbieg okoliczności, Mag pisał dużo tekstów. Swego czasu rozbawił mnie filmik, na którym puszczono od tyłu bodajże Jestem Bogiem, podpisany coś w deseń "Magik nawija po niemiecku". Nie popadajmy w paranoję. Backmasking w Plus i Minus? OK. Ale nic poza tym. :D

Awatar użytkownika
10%
10%

Postautor: ekspert » 2010-08-13, 15:20

marchonsek89 pisze:
ekspert pisze:Kazdy jego utwor to psychorap

Rahim tak powiedział czy ty tak uważasz? Bo jeśli on tak powiedział to go nie rozumiem, a jeśli ty tak myślisz to się mylisz

Rahim tak powiedzial. Nie chce mi sie szukac teraz wywiadu, bo jest ich z pewnoscia od zajebania. Sorry, ale siedze wystarczajaco dlugo w rapie, zeby wiedziec, co jest psychorapem, co typowo ulicznym, a co bounsowym. I pewnie zadziwie Cie - tez myslalem, ze Rahim nie robi psycho juz, az znajomy nadeslal mi wywiad.
Obrazek

to jest ten styl pełen bólu, pełen złości,
środkowy palec ziomuś zawsze w gotowości.

10%
10%

Postautor: Sztywny » 2010-08-13, 16:04

LoCo alez ja takich tekstow nie pisze na yt ja podalem przyklad ze takie czasami czytam w komentarzach ;p tak wiem ze chwile ulotne czy kawalek ja to ja sa bardzo dobre ale chodzilo mi bardziej o samego magika a nie o caly sklad pfk, napisales o molescie moge pokazac tez kawalek ssij go slonia mysle ze odbierze to podobnie jak o wpsomnianej molescie ale zrozum ze to o czym rapuja nie jest tym samym ze koles odbiera sobie zycie tak? dajmy na to chore melodie slonia, sa chore i na pewno mama slyszac jak ich slucham nie byla by zadowolona ale jak powiem jej ze slon ukonczyl studia dziennikarskie to poprawia jej zdanie na temat hip hopu bo nie bedzie juz sadzila ze tworza go same matoly po pdst czy tam gim nie chce juz ciagnac dalej tego tematu dzieki ze moglem sie wypowiedziec. siema
szmaty się szmaci, czaisz? jak się je**ć to bez gaci.

0%
0%

Postautor: Mazgaj » 2010-08-13, 18:57

ekspert, Może go źle zrozumiałeś. Jakbyś znalazł ten wywiad i go tu wrzucił, to by rozwiało jakieś wątpliwości.
Póki co, utrzymuje się przy twierdzeniu, że Rahim nie robi psycho-rapu, a jeśli już, to brednią jest, że każdy jego kawałek jest psycho.
qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

80%
80%

Postautor: OKo » 2010-08-13, 20:17

a może mówił o projekcie L.U.C. & Rah ;) Magik był dobrym tekściarzem i temu nikt nie zaprzeczy.. a jego samobójstwo.. no cóż to jest inna kwestia związana z innymi rzeczami. Paktofonika to jest jeden z ważniejszych zespołów w polskim rapie, nie każdemu musi pasować, ale szanować by wypadało
Obrazek

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: mar89 » 2010-08-14, 13:02

OKo pisze:Paktofonika to jest jeden z ważniejszych zespołów w polskim rapie, nie każdemu musi pasować, ale szanować by wypadało

to prawda którą trudno podważać. Jeżeli ktoś ocenia to inaczej, wzbudza u mnie niedowierzanie.

Awatar użytkownika
60%
60%

Postautor: Joint3r » 2010-08-14, 17:58

wiekszosc z nas wychowala sie pewnie na " mezo, peja, tede, ascetoholix"

a kolejny post

ja napisalem na czym sie wychowalem

To zastanów się, czy piszesz o sobie czy o ogóle, bo wkurwiające jest takie zmienianie swojego zdania i próbowanie przekonania innych do swojej racji ...

napinasz sie jak ch*j

Ja? To raczej można powiedzieć o Twoim poście, nie moim

niby skad mialem miec inne zrodla?

czytaj wyzej moim jedynym zrodlem rapu byla telewizja i nie bylo tam molesty czy wszystkich skladow jak to okresliles dzieki pozdro

Ja w tym wieku miałem już 3 kasety bodajże, sory kroniki nie prowadzę, a jeżeli u Ciebie jest brak tolerancji do rapu to już nie moja sprawa, po za tym na vivie puszczali znacznie większą ilość artystów niż podałeś. np. MorWa pojawiała się bardzo często. i wielu wielu innych, także, aż tak ograniczony nie byłeś, skoro w wieku 10lat miałeś kiepski gust muzyczny, to wcale się nie zdziwię, jeżeli tak Ci zostało.

zastanow sie co gadasz bo ty w wieku 8 lat to juz ogarnales pol swiata hip hopowego kurwa przeprowadzales wywiadu jezdiles od koncertu na koncert bakales z nie jednym wariatem

ktorzy tak jak ty wychowali sie na dobrym podziemiu nie na jakims gownie z TV

Przyszłość też przepowiadasz? po za tym Paktofonika i molesta to podziemie?

szpanujesz tutaj ze wiesz kiedy kto zaczynal?

a skąd wiesz, że nie zajrzałem do Wikipedii? a tak szczerze - czy wiedza i wykorzystanie jej w odpowiednich momentach to szpan?

widze ze czesc jest taki elo napinaczy jak ty ;p

Wszyscy elo napinacze, łączmy się!!

Tobie radzę pracować nad interpunkcją, bo napierdalasz jak szwabski karabin.

ekspert
Mylisz sie. Sam Rahim powiedzial w jednym z wywiadow, ze ciagle robi psycho-rap. Kazdy jego utwor to psychorap.

Podanie argumentu wywiadu, bez jakiegokolwiek źródła zawsze było wkurwiające.
marchonsek ma racje, gdzie np. w "ideałów potęga" jest psycho rap?

garbus
Joint3r, ty chyba mylisz pojęcie hejter, bo to słowo (przynajmniej z tego co wiem ja) choć z angielskiego oznacza nienawidzić czy nie lubić, w polskim rapie bardziej chodzi o zazdrość niż nienawiść ale to tak na marginesie.

jeżeli na sali jest ktokolwiek komu trzeba tłumaczyć znaczenie słowa "hate" niech podniesie rękę.
a precyzując. nie "hejter" a właśnie "hate" oznacza "nienawidzić" a jak jesteś taki dobry z angielskiego to chyba tez wiesz że "nie lubić" jest trochę inaczej. Więc ja raczej nie mylę pojęć, a co znaczy hejter każdy chyba wie, więc nie wyskakuj z tłumaczeniami z kosmosu. Chociaż nie zaprzeczam, że może znaleźć się ktoś kto używa tego słowa w innym wypadku, ale to raczej odosobniony przypadek.

Archi

Słuchając pakofoniki czy kalibra w wieku 10 lat to mogłeś rozumieć niewielką część tekstu.

czy dyskusja toczy się wokół rozumienia tekstów za małolata? Powiem więcej rozumiałem wtedy może 20% tekstu, więc oczywistości do mnie nie kieruj :)

W ogóle zauważam dziwną manierę przechwalania się kto wcześniej zaczął słuchać rapu. Przecież to nie jest takie ważne.

Ja nie zauważyłem takiej, jak to nazwałeś "maniery" hmm, a głębiej się zastanów, dla mnie to dosyć ważne, bo z większą aprobatą podchodzę teraz do raperów, których muzyką jaram się zza szczyla i znam ją od lat, niż do jakichś nowych na polskiej scenie, nie tylko ja ZAPEWNE tak mam. Ale na to wpływa mnóstwo zależności więc ten temat odpuszczę.

No i ogółem

Wszyscy Ci co zadają pytania typu - co dla polskiego rapu zrobił magik/paktofonika/kaliber, zadajcie lepiej sobie pytanie co wy zrobiliście dla tego rapu, by krytykować tych którzy są/byli na tej scenie, jak byliście (albo dobra, żeby nie było, że mnie źle ktoś zrozumie) MY BYLIŚMY w pieluchach.
Obrazek

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: Natasza_OlejNick » 2010-08-14, 18:07

wiekszosc z nas wychowala sie pewnie na " mezo, peja, tede, ascetoholix"

ci "raperzy" mają ze mną tyle wspólnego co lodówka z kiblem.
rap crap

50%
50%

PoprzedniaNastępna

Wróć do Polski Rap