premiery

Dyskusja o wszystkim, co mieści się pod pojęciem Polski Rap

Postautor: Domin_pr » 2008-04-21, 13:29

Zastanawiam się czy płyty które wychodzą jako nielegalne, wolicie kupić w oryginale, czy zaassać z neta.
Ja osobiście wole kupić, zapłaćić jakąś tam mierną kase, a mieć dobra produkcję w sewj kolekcji!
Domin_pr

Postautor: Mazur » 2008-04-21, 14:12

Każdy chyba wolałby oryginala, ale po co wydawać kase jak są one udostępniane za free :) Dlatego nielegali nie kupuje. Wole kupować legale :)
I właśnie mam zamiar kupic od kumpla Nas - I am ;) Bardziej sie legalami jaram :)

Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Postautor: ADR[C] » 2008-04-21, 14:27

Kupowanie nielegalnej płyty wykracza poza koncepcję "nielegala". W końcu ma to być materiał promocyjny lub materiał który po przez strictly undergroundowy klimat zwraca uwagę na pewne wartości (nie hajs).

Z resztą nielegal kosztuje w okolicach 10 zł i nie jest ogólnodostępny. Najczęściej jest wydawany w ilościach do 100 sztuk. Z czego 50 rozchodzi się po znajomych.

Przy zakupie płyt kieruje się przeszłością wykonawców... tzn. nie kupuje albumów od "nowych". Skupiam się na doświadczonych muzykach, wtedy mam pewność, że będzie to gorące gówno. ;)
Co warto widzieć i wiedzieć !

Awatar użytkownika
Junior Admin
Junior Admin

Postautor: Domin_pr » 2008-04-21, 14:44

I moim zdaniem, przez takie poglądy RAP kuleje, Twoim zdaniem "nowi" nie potrafią robic rapu, jeżeli będziemy słuchać lub kupować płyty tylko tych co mają przeszłośc w Rapie to dalej to będzie kulało!!
Domin_pr

Postautor: janusz1990 » 2008-04-21, 15:00

Moim zdaniem nielegale powiny byc za free,choc masz racje w Polsce się ciezko wybic mlodemu raperowi.
Obrazek

Awatar użytkownika
10%
10%

Postautor: R-N » 2008-04-21, 15:01

Taa, ale "nielegale", jak sama nazwa wskazuje, nie są legalami i każdy kto zechce może sobie taką płytę zassać z neta. "legalne nielegale" to tylko opcja dla zajawkowiczów :)

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: ADR[C] » 2008-04-21, 15:29

Domin_pr pisze:I moim zdaniem, przez takie poglądy RAP kuleje, Twoim zdaniem "nowi" nie potrafią robic rapu, jeżeli będziemy słuchać lub kupować płyty tylko tych co mają przeszłośc w Rapie to dalej to będzie kulało!!

Wcale nie powiedziałem, że nowi nie potrafią robić rapu. Mogę Cię zapewnić, że na nowych też zwracam uwagę, ale nie ufam im na tyle, żeby kupować od razu albumy po 30 zł. Z resztą dobrze wiemy, że na nielegalach nikt hajsu nie zbije, ja radziłbym bardziej skupić się nad promowaniem nowych w necie oraz uczęszczanie na koncerty. Szacunek i doświadczenie przyjdą z czasem.

R-N pisze:"legalne nielegale" to tylko opcja dla zajawkowiczów

albo bananowców :P

Awatar użytkownika
Junior Admin
Junior Admin

Postautor: Domin_pr » 2008-04-21, 15:29

ale wytłumacz mi czym się różnią nielegale od legali, przecież rap jest taki sam!
Może dla tego,że nie są ogólno dostępne.
A może to jest komercje, bo sprzedają swoje płyty?
Moim zdaniem dobrze, że nielegale można kupić w jakiś skateshopach, bo miejsce jest adekwatne do tego, a nie tak jak legale, które można kupić w sumermarketach przy dodzie czy wrebie.
Ostatnio zmieniony 2008-08-06, 00:03 przez Domin_pr, łącznie zmieniany 1 raz
Domin_pr

Postautor: ADR[C] » 2008-04-21, 15:34

Domin_pr pisze:ale wytłumacz mi czym się różnią nielegale od legali, przecież rap jest taki sam!
Może dla tego,że nie są ogólno dostępne.
A może to jest komercje, bo sprzedają swoje płyty? :shock:
Moim zdaniem dobrze, że nielegale można kupić w jakiś skateshopach, bo miejsce jest adekwatne do tego, a nie tak jak legale, które można kupić w sumermarketach przy dodzie czy wrebie.

To jest pewnie odpowiedź do postu R-N'a, jednak pokuszę się o jakąś argumentację.

Z założenia nielegal to płyta która ma obracać się w jakimś kręgu. Dawniej nielegal działał na takiej zasadzie: Emisja w radiu => nagrywanie na kaseciaki i puszczanie pod blokiem lub nagrywanie 10 kaset w podarunku dla najbliższych, którzy dzielą się z innymi i już cały rewir zna gówno. Obecnie miejscem globalnym na rozwój sceny podziemnej jest internet. W tym wypadku sprzedaży nielegali mija się z rdzennym założeniem. :)

Awatar użytkownika
Junior Admin
Junior Admin

Postautor: Domin_pr » 2008-04-21, 16:43

ADRcompany, jeżeli dla kogoś rap jest na prawde ważny to pokusi się o kupno.
i nie trzeba być bananem, żeby kupywać nielegale ( to było żałosne porównanie)
sam nie mam dużo hajsu, ale kupuje nielegale lepiej poświęcić 2 paczki fajek czy kilka piw i kupić płytę.
Domin_pr

Postautor: R-N » 2008-04-21, 16:56

Nie każdy ma hajs żeby kupować legale, a co dopiero nielegale :lol:

Domin_pr pisze:ADRcompany, jeżeli dla kogoś rap jest na prawde ważny to pokusi się o kupno.

odpowiadam cytatem

ADRcompany pisze:Obecnie miejscem globalnym na rozwój sceny podziemnej jest internet. W tym wypadku sprzedaży nielegali mija się z rdzennym założeniem. :)

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: ADR[C] » 2008-04-21, 16:56

Domin_pr pisze:i nie trzeba być bananem, żeby kupywać nielegale ( to było żałosne porównanie)

Znowu mnie nie zrozumiałeś. R-N wspomniał o legalnych nielegalach. Są to najczęściej albumy wydawane przez znanych artystów, sprzedawane są w limitowanych edycjach i kosztują dość dużo (jak np. mixtapy od Tedzika).

Awatar użytkownika
Junior Admin
Junior Admin

Postautor: MiczU » 2008-04-22, 08:23

Ja mam 2 oryginalne nielegale. I nie było mi szkoda hajcu na nie bo były wyjebane. Ale wole dołożyć troszke floty i kupić se legala.
janusz1990 pisze:Moim zdaniem nielegale powiny byc za free,choc masz racje w Polsce się ciezko wybic mlodemu raperowi.

Jakby były za free to cała praca którą włożył w płytę byłaby nie potrzebna. 15/20 zł za płyte to nie jest jakoś dużo. Lecz tak jak wyżej napisałem wole mieć legale :D
Obrazek
CHLEJ LITRA Z GWINTA!

Awatar użytkownika
60%
60%

Postautor: OKo » 2008-04-22, 09:49

Teraz wiekszosć artystów umieszcza swoje nielegalne płyty w internecie :) i jest globalny dostęp do tego :) kiedyś gdy internet nie gościł w każdym domu sprawa wygladała inaczej podam na przykładzie ekipy z mojego miasta, może ktoś kojarzy " Syndesmo" były to czasy Paktofoniki '00-'01 rok :) i internet nie był powszechny więc sprzedawali swoje płyty ale był to nie legal :) i nikomu to nie przeszkadzało, ludzie to kupywali i jarali się tą ekipą :) więc dla mnie koncepcja sprzedawania płyt nielegalnych nie jest dla mnie niczym złym :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Olga06 » 2009-02-05, 11:05

taa ostatnio słyszałam ze operatorzy sieci internetowych chcą karać swoich użytkowników za ściąganie nielegalnie muzyki i filmów no i o oł...

a tak nawiasem nielegale to nielegale :)
"ten świat nie zmieni się w ciągu sekund!"

Awatar użytkownika
0%
0%

Następna

Wróć do Polski Rap