premiery

Dyskusja o wszystkim, co mieści się pod pojęciem Polski Rap

Postautor: R-N » 2009-01-05, 21:39

OKo pisze:Dox, tu macie racje, po czasie i kilku odsłuchałem też poczułem że ta płyta wcale taka zła nie jest.. :)

ja też poczułem, że taka zła nie jest... jest bardzo zła :P

ale rozumiem, że sokół (promuję muzyką a nie sobą!, nigdy nie będę miał wysokobudżetowych klipów!) chce sie wzbogacić na prawilniakach wiernych mu do końca życia, mimo hitów dyskotekowych dla gimbusów typu "w aucie".

eeee troche zagmatwałem, ale chyba kumacie jak żaba, nie? ;D

edit: eee zjebałem, nie zauważyłem, że chodzi o onara :(

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Cali_FCB » 2009-01-05, 21:49

R-N pisze:promuję muzyką a nie sobą!, nigdy nie będę miał wysokobudżetowych klipów!

To jest w tym wszystkim najgorsze, że tyle razy mówili jacy to oni są przeciwni takim kawałków, jechali na Ascetoholiks i resztę... A teraz robią przecież to samo! Widziałem fragment tej ostatniej imprezy VIVY (Viva Coment chyba tak?), akurat trafiłem jak na scenie grali Sokół z Ponem, a zaraz po nich wszedł...Mezo! Tak jechali kiedyś na niego, a kto przypuszczał że w niedalekiej przyszłości będą występować na jednej imprezie...

Teraz to juz nie chodzi o to czy ta płyta jest dobra, nie sprawdzałem jej i nawet nie zamierzam, ale wkurza mnie strasznie ich zachowanie i już nigdy nie sięgnę po ich materiał.

Prekursor
Prekursor

Postautor: Qwanell » 2009-01-05, 21:56

krzychuk, więc skąd wiesz, że jest słaba? Może Ci się spodoba?

IMO "Bierzemy sprawy w swoje ręce" rozpierdalacz na maxa. :D
Qwanell

Postautor: Cali_FCB » 2009-01-05, 21:57

Qwanell pisze:krzychuk, więc skąd wiesz, że jest słaba? Może Ci się spodoba?

Czytaj ze zrozumieniem, nie napisałem przecież nigdzie że płyta jest słaba.

Prekursor
Prekursor

Postautor: ADR[C] » 2009-01-05, 21:59

Co do Viva Comet mocno rozczarowało mnie przyjęcie zaproszenia przez Sokoła i Pono. Sądziłem, że wszystko będzie idealnie do momentu, gdy nie pojawią się w nieodpowiednim gronie.

Z jednej strony jakiś pomysł na tworzenie muzyki, który z resztą się przyjął, z drugiej strony możliwie inne założenie - chęć sukcesu po przez wydanie muzyki pasującej dla ucha Kowalskiego.

Ja ciągle wierzę, że jest to chęć stworzenia jakiegoś dystansu do muzyki, a sukces przyszedł przy okazji. Widziałem, że Sokół i Pono na koncercie robili z tych kawałków jaja, śmiesznie tańczyli i żartowali.

W sumie na płycie tylko są trzy utwory, które rzeczywiście mogą wydawać kontrowersyjne dla słuchaczy, bo reszta nie jest zła. Znajdziemy na TPWC sporo kawałków z dawniej wysyłanym przekazem, może bity nie są klasyczne, ale czasem warto spróbować innowacji (nie jak Firma).
Co warto widzieć i wiedzieć !

Awatar użytkownika
Junior Admin
Junior Admin

Postautor: Miss_She » 2009-01-06, 17:48

To, że kilka osób myśli podobnie nie znaczy, że kopiuje zdanie innych ;)
Zostawiłam wcześniejszy post bez argumentacji bo wydawała mi się oczywista.
Gdybyśmy zaliczyli TPWC do innej kategorii niż rap, owszem nie była by najgorszą produkcją 2007...;P

Sokół i Pono zrobili nowatorską płytke, przełamali schematy ale teksty były co najwyżej śmieszne.
"Chcę jakiegoś mielonego zjeść
Na każdym kroku tylko chińskie, kebab
Ale mleczny bar jest"
... a fajnie.

Po drugie. czy rap nie powinien opierać się na inteligentnych i mądrych tekstach ? Owszem są i baunsowe kawałki bez większego sensu..ale pojedyncze. Cały LP album to chyba lekka przesada ...

A poza tym jak PiHu nawinął "Daję rap tylko dla swoich kamratów". Czy to nie dziwne, że produkcją Sokoła i Pona zainteresowały się wszystkie subkultury? Na dyskotekach "W aucie" jest najgorętszym hitem, Dresy na ośce lansują się "Uderz w puchara" w głośnikach. Słitt 13 słuchają HH bo loffają TPWC.

Bity? Typowa techniawka
Teksty ? Disco Polo?
Nawijka rap joł joł
Dlatego nie trawię tej płytki ...

Fakt, pomysł na biznes bardzo dobry. Na biznes. A Rap to przede wszystkim pasja. . .
Więc dlaczego nie docenia się rapu z pasją tylko komercyjny rap ?? Bo chyba można TPWC uznać za komercje skoro wyszło kilka reedycji i Złote edycje singa "w aucie"

PS. Może niektórzy bronią tej produkcji z powodu nagrania jej przez Sokoła i Pona? którzy do swojego czasu byli w czołówce pl raperów ?
Gdyby wypuścił ją np. Lerek albo Liber została by tak samo potraktowana ? Przez subkulture HH na pewno nie ....
"Czasem trzeba tak wybrać, by wygrać.
Dumne twarze bez względu na sytuację,
swój los w ręku, gniew w sercu."
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
20%
20%

Postautor: R-N » 2009-01-06, 18:11

Miss_She pisze:Gdyby wypuścił ją np. Lerek albo Liber została by tak samo potraktowana ? Przez subkulture HH na pewno nie ....

je je, thats right :)

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Miss_She » 2009-01-06, 18:18

Fokus zawsze można na Ciebie liczyć :D ... no cóż, ale taka prawda
"Czasem trzeba tak wybrać, by wygrać.
Dumne twarze bez względu na sytuację,
swój los w ręku, gniew w sercu."
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
20%
20%

Postautor: Cali_FCB » 2009-01-06, 18:44

Miss_She pisze:"Chcę jakiegoś mielonego zjeść
Na każdym kroku tylko chińskie, kebab
Ale mleczny bar jest"

Ale to chyba nie jest tekst z "Uderz w Puchara", tylko z żałosnego remixu Grupy Op. ;p

Co do twojej wypowiedzi, to absolutnie się z nią zgadzam. Założe się że gdyby wcześniej np. Liber wypuścił utwór podobny do 'W aucie", to Sokół i Pono pojechali by po nim równo. :]

Prekursor
Prekursor

Postautor: R-N » 2009-01-06, 18:46

krzychuk pisze:Ale to chyba nie jest tekst z "Uderz w Puchara", tylko z żałosnego remixu Grupy Op. ;p

to jest z oryginału :rotfl: potwierdzone info .

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Cali_FCB » 2009-01-06, 18:48

R-N pisze:to jest z oryginału :rotfl: potwierdzone info .

o lol, byłem pewien że to z tego remixu tylko. ;p Padłem, nie myslałem że do aż takiego poziomu się chłopaki zniżyli...

Sorry za błąd.

Prekursor
Prekursor

Postautor: ADR[C] » 2009-01-06, 18:58

01.. TPWC [muzyka mocno elektroniczna, tekst normalny]
02.. Nie martw się mną [muzyka elektroniczna, tekst normalny]
03.. Nie lekceważ nas (gościnnie słowiańscy raperzy) [bit, jak połowa w obecnych czasach, tekst normalny, pomysł fajny, refren śpiewany]
04.. Każdą porażkę obracam w sukces [dobry bit, tekst bardzo dobry]
05.. Janek Pożycz (gościnnie Misiek Koterski) [bit nietypowy, korzenie ma chyba w oldschoolu Warszawskiej Pragi, pomysł niezły, nietypowy]
06.. Boją się [bit techno, tekst zajebisty]
07.. Orientuj się [bit dobry, jak połowa w naszych czasach, tekst dobry]
08.. Uderz w puchara [bit nietypowy, ale zły nie jest, w sumie to jest zajebisty, tekst może nienadzwyczajny, klip pomysłowy, refren - z pewnością po formie "puchara" śmiem twierdzić, że satyra]
09.. Lubisz hardcore [bit techno, refren banalny wpada w ucho, tekst normalny]
10.. Dwie kochanki [bit przyjemny, sens tekstu zajebisty, jak kiedyś]
11.. Bierzemy sprawy w swoje ręce [bit nie dla na polski rap, mocna elektronika, tekst niezły]
12.. Jedno słowo (gościnnie Martina) [mało fajny bit, sens przekazu niegłupi]
13.. Mogłoby być tak na zawsze [mocna elektronika, ale niezły bit, tekst dobry]
14.. W aucie (gościnnie Jędker Realista, Franek Kimono) [jedyny kawałek niepasujący do albumu, umieszczony na końcu krążka, przyjął się na listach, bit nawiązuje do klimatu kiczowatych lat, pomysł zaproszenia Fronczewskiego - zajebisty]

Miss_She napisał/a: pisze:
Gdyby wypuścił ją np. Lerek albo Liber została by tak samo potraktowana ? Przez subkulture HH na pewno nie ....

Po pierwsze Lerek to nie hip-hop, po drugie teraz jakby Liber wydał zajebisty towar to nasza kultura by tego nie przyjęła, widzisz, każdy medal ma dwie strony ... a kij dwa końce ...

TPWC to nie jest Uderz w Puchara i W Aucie, TPWC to cały krążek, starałem się w kilku słowach opisach każdy kawałek z płyty i jak widać wcale nie jest to coś nierapowego. Po prostu śmieszy mnie ta powierzchowność oceniania towaru po dwóch kawałkach.

Gdzie słyszałeś w moich tekstach, że chcę wychowywać syna
w zasyfiałej ruderze, ty chcesz?

Awatar użytkownika
Junior Admin
Junior Admin

Postautor: R-N » 2009-01-06, 19:50

Widzę, że wszędzie piszesz, że tekst dobry :D Ja słyszałem trochę z tego albumu i pierwsze co sie rzuca w oczy u pona to -przyjechałem-pojechałem-napisałem-wysrałem-oglądałem-dopisz_co_chcesz

:) Nie uważasz chyba tego za tekst co najmniej poprawny?

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: ADR[C] » 2009-01-06, 19:57

R-N pisze:Widzę, że wszędzie piszesz, że tekst dobry

Oj stary, źle widzisz...

R-N pisze:Nie uważasz chyba tego za tekst co najmniej poprawny?

W tym wypadku normalny = poprawny, czyli tekst nie wzbudzający zachwytu ani sensem, ani techniką, ale też nie żenujący, czy beznadziejny, czyli jeden z wielu szaraków w polskim hip-hopie...

Awatar użytkownika
Junior Admin
Junior Admin

Postautor: kbls » 2009-01-06, 21:13

I teraz kolej na mnie.

Od samego początku broniłem TPWC. Fakt, po pierwszym przesłuchaniu troszeczkę mnie wcięło, ale im dłużej obcowałem z tą płytą tym było lepiej. Zrobię jak ADR - pojadę po kolei.

1. TPWC - No tekst i bit chusteczkowe straszliwie, przyznam że zaczynają kiepściutko, ale przecież po czym poznaje się faceta... ;)

2. Nie martw się mną - tekst zupełnie bez przesłania, elektorniczny bit, Sokół się sprzedał, tak? Przepraszam bardzo, mogę się zgodzić że bit jest słaby, ale totalną bzdurą jest mówienie, iż jest on bez przekazu... Temat może nie jest nowatorski, ale na pewno głupio by było kiedy Sokół pod ciężarem tych wszystkich zarzutów pod jego adresem go nie poruszył.

[My wybijamy się, słabi chcą nas wyjebać,
Bo pokazujemy im jaka nas dzieli przepaść
Chcesz być mistrzem klatki schodowej, sam wybierasz
Ja pierdolę takie podium, inna stawka jest teraz...]

3. Nie lekceważ nas - jeden z lepszych na płycie, zajebisty pomysł (szczególnie jak się jest takim zagorzałym entuzjastą Słowian jak ja - panslawizm zawsze w cenie ;)), do tego niezłe teksty. Trochę wkurwiający refren, ale generalnie ekstra kawałek.

4. Każdą porażkę obracam w sukces - jak dla mnie jeden z najbardziej pocieszających kawałków roku, pomagał mi w trudnych chwilach prawie jak I can Nasa ;D Do tego bardzo osobisty, zawiera sporo, banalnej bo banalnej, "street knowledge" czy też "wiedzy życiowej" ;)

5. Janek pożycz - ktoś coś mówił o tym, że płyta bez pomysłu i błysku? Temat na kawałek BAAARDZO życiowy, potraktowany z niezłym poczuciem humoru, plus zaskakujący gość, przyjemny bicik... Generalnie miodnie ;) (słabiej Pono, żeby być uczciwym)

6. Boją się - na początku mnie dyskotekowy bit wkurzał, ale gdy wsłuchałem się w tekst i przedarłem przez to beznadziejne pipipi to naprawdę kawałek do mnie trafił. Kolejny mądry track z przesłaniem...

7. Orientuj się - słabiej, nie trafia do mnie zupełnie, dlatego jeśli dzisiaj występuję w roli obrońcy TPWC to nie będę się wypowiadał ;)

8. Uderz w puchara - krytykowane, ale jak dla mnie trochę za bardzo. Faktycznie trochę infantylny tekst, jednak czy nie prawdziwy? Bo moim zdaniem to dobry kawałek zimnej obserwacji, refren pozornie niepasujący do reszty, jednak pointa wszystko wyjaśnie... zjedzcie mnie, ale bit mi pasuje niesamowicie :D Buja! ;D

9. Lubisz hardcore - niech zostawią to Pezetowi ;) Nie to że tragicznie... Ale jakoś do mnie nie trafia.

10. Dwie kochanki - czy muszę coś komentować? Zajebisty tekst, temat, osobiste wylanie tego co siedzi w środku na kartkę, rodzaj spowiedzi? W każdym razie ja to kupuję w ciemno, tym bardziej za uczucie jakie miałem przy pierwszym przesłuchaniu, kiedy nagle, zupełnie mnie zaskakująco, wyskoczyła "jedną nazywałem wódką, a drugą kokainą"... Tak mnie to wtedy ścięło, że słuchałem tego chyba z 10 razy i mi się nie znudziło ;)

11. Bierzemy sprawy w swoje ręce - Najlepszy na płycie obok trzynastki, tak jak mnie to motywuje do pracy to jest nie do opisania ;) Bit po bliższym zapoznaniu się również mi się spodobał (zjedzcie mnie po raz drugi), no a tekstu to chyba każdemu kto w ogóle tego słuchał nie muszę przedstawiać.

12. Jedno słowo - pranie osobistych brudów, kiepski bit, refren, tekst nienajlepszy. Bez historii :)

13. Mogłoby być tak na zawsze - mój drugi faworyt. Ciary idą po plecach, jak sie wczuć w bit i tekst... :D

14. W aucie - tyle razy już to pisałem, że mnie zaczyna to nużyć. Franek Kimono to postać parodiująca popkulturę lat '80. Tekst i bit są na tyle wyraźnie ironiczne, że chyba tylko półdebil może wziąć ten kawałek na serio. Klimat klipu i obecność Fronczewskiego rozwiewa resztę wątpliwości...

Nie podsumowuję. Powiem tylko, że żeby komentować to trzeba przesłuchać. Czy ja się Wam wtrącam do dyskusji o Murzynach z Podziemia? :D Nie słucham ich to nie mówię i dobrze by było, żeby wszyscy hołdowali tej zasadzie :)

60%
60%

PoprzedniaNastępna

Wróć do Polski Rap