premiery

Dział poświęcony rapu z USA, Francji, Niemiec i całego globu!

Postautor: Severius » 2011-07-08, 21:28

Dobrałem się właśnie do Return of the Dozen vol. 2 i przyciągnął mnie na dłużej kawałek 14 Emces i usłyszałem aż dwa damskie głosy, albo to byli nygusy z wyciętymi klejnotami. Ale nie w tym rzecz. Zainteresował mnie temat raperek na scenie rapu w USA, tych znanych (Pussy Cat Dolls? xDD) i tych nie znanych. Moglibyście mi to przybliżyć, jakich wykonawczyń warto posłuchać, jakie są sławy kobiecego flow? :)

20%
20%

Postautor: boguskiTS » 2011-07-08, 21:38

Z polskich słyszałem tylko Wdowę, która w ogóle nie przypadła mi do gustu, co do zagranicznych to mogę polecić MC Lyte, która jak dla mnie jest ok ;)

Tutaj masz listę kawałków które pojawiły się w audycji Rapodajni poświęconej kobiecemu rapowi:

1.Mama Mystique - Tremendous
2.Yo-Yo - Yo Yo Funk
3.Boos - I Don`t Give A Fuck
4.Gangsta Boo - Kill, Kill, Kill, Murder, Murder
5.Menjahtwa - Cha-Licious
6.Ms.Sancha - Give It A Smack
7.Sh`Killa - Go Down On It
8.Zagg -Bad Bitch
9.One Self - Bleubird
10.Suga T - Recognize
11.Da Brat - Fire It Up
12.Conscious Daughters - Da Mac Flow
13.5 Footaz - The Heist
14.MC Lyte - Ruffneck
15.Nonchalant - 5 O`Clock
16.Afro-Rican-All of Puerto Rico
"Bo kurwa, Ty myślisz że ten świat raczej czaisz,
a nie wiesz nawet jak Cię rucha materializm"

50%
50%

Postautor: Kaban » 2011-07-08, 21:42

Dla mnie raperki osobiscie kompletnie nie kręcą. Ani swoją twórczością ani swoim wizerunkiem. Możecie mnie nazwać jakimś zacofanym, ale jak dla mnie kobieta nie powinna zajmować się rapem. ( Nikomu nie zabraniam, ale mi to w ogóle nie pasuje )
Obrazek

Awatar użytkownika
Moderator
Moderator

Postautor: Hornet » 2011-07-08, 21:46

Kaban pisze:Możecie mnie nazwać jakimś zacofanym, ale jak dla mnie kobieta nie powinna zajmować się rapem. ( Nikomu nie zabraniam, ale mi to w ogóle nie pasuje )

Wdowie to całkiem fajnie wychodzi i wcale nie ma przez to zepsutego wizerunku. Do tego ma dobre skillsy.
Obrazek

Awatar użytkownika
90%
90%

Postautor: Muslim_Soldier » 2011-07-08, 21:46

Ja ci polecę Jean Grae i serię mixtejpów "The Illest Female Rappers" - może ci któraś przypadnie do gustu.
No i znów twoja strata, bo dla mnie to komplement
Być różnym od was stary, zaraz się zarumienię
[/center]

Awatar użytkownika
100%
100%

Postautor: Severius » 2011-07-08, 21:48

Kaban powiem ci, że do teraz też tak sądziłem, ale kobiece wstawki na nowym krążku od Snoop Dogga czy właśnie na płytce D12 jakoś mnie... zachęciły do zapoznania się z materiałem :)

Dzięki Boguski! Mam teraz przynajmniej jakąś bazę klientek do ogarnięcia.

http://www.youtube.com/watch?v=ygteZWP_tL0
- a ona po mojemu rozjechała Black C po całości i cholernie mi się podoba ten bit, mimo że ma naleciałości oldschoola :D

EDIT
Tylko czemu one muszą być takie brzydkie?! :(

20%
20%

Postautor: mateja » 2011-07-08, 22:05

Również nie gustuje w kobiecym rapie, ale nikt nie wspomniał o Bahamadii jednej z najlepszych spośród gorszej płci.

A tego tematu przypadkiem nie było? :zdegustowany:

edit:

byl na pewno, ale jutro scale te posty bo ide spac, a nowemu kolezce radze sie ogarnac i korzystac z wyszukiwarki.. nie jest skomplikowana-to nie rapgra. dobranoc.
poppa notha pill right na na na smoke anotha bowl right na na na na

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Severius » 2011-07-08, 23:22

Ty panie moderator, podobny temat był w Rap Center podforum RapParku, a mianowicie http://www.rapstrefa.pl/forum/viewtopic.php?t=3056 , ale nie jest ani trochę sprecyzowany w tym kierunku, który mnie interesuje, ani nie wyczerpuje tematu co pokazał Bokuski dając całą listę utworów, należącą do autorek w tamtym temacie w większości się nie pojawiających. Poza tym, interesowały mnie nie tylko same autorki, ale też ich pochodzenie, wytwórnie, własne oceny i komentarze - sprecyzowane wyłącznie na rynek amerykański.

Pomijam już fakt, że twórcę stron internetowych z zawodu nie trzeba pouczać o formach działalności forum, a już tym bardziej uczyć obsługi dziadowego skrypty wyszukiwania zintegrowanego z Przemem (swoją drogą polecał bym wam podmienienie wyszukiwarki na wtyczkę googlowską, ExchangeGO 2.8 bodajże, znacznie wydajniejsza i autoryzowana przez Przemusia, albo od razu konwersje na vBulletina) ;]

Co do samego tematu, zapoznałem się z większością z koleżanek. Niestety większość nie wydała albumów, a występuje gościnnie czy w mixtapach - wielkie dzięki dla Muslim_Soldiera, The Illest Female Rappers vol II jest na prawdę dobre - i wypuszczają pojedyncze kawałki.

http://www.youtube.com/watch?v=IGy_MmBf0ss - powinno się wszystkim spodobać :)

Z ciekawszych dziewczyn doszukałem się jeszcze Eve, Rah Digga, Missy Elliot, Gwen Stefani i Foxy Brown chociaż to już raczej poezja śpiewana jest...

http://www.youtube.com/watch?v=FPoKiGQzbSQ
http://www.youtube.com/watch?v=Wt88GMJmVk0 - to jest nawet ciekawe... ^^ i do tego jakoś ona wygląda, a nie paszczur nie wiadomo z której dziury wyjęty,,,

Ogólnie można znaleźć porządne kawałki... szkoda że większość jest o kręceniu dupą (w skrócie xD).

20%
20%

Postautor: Czarnuch » 2011-07-09, 08:13

Zigg Zagg [ta od tego kawałka Bad Bitch] jest słaba, omijać jej albumy z daleka, jedyną dobrą zwrotkę miała na Locc 2 Da Brain, a potem się wypaliła, a szkoda bo miała potencjał. Gangsta Boo spoko raperzyna, co prawda znam ją tylko z twórczości Triple Six, ale wydaję się być wartą sprawdzania, ją polecę. Concious Daughters nagrało dobry album w 93 pt "Ear to the Street", który jest solidnym g-funkowym albumem, Shitty Situation na rotacji w Winampie od dawna, polecam. Menajahtwa wydaję się być najlepszą grupą z tej listy, w 94 wydali w Ruthless Records album "Cha-Licious", na którym są bangery: "La La La" [kto nie zna ten powinien się wstydzić], "Neva Krepp" i "Give Azz 2 No 1" i "Do Whatcha Gonna Do" w całości wyprodukowane przez Rhythuma D, czyli będzie dżi fankowo. Dalej mamy 5 Footaz, które ma na koncie "Tha Lost Scrolls", szczerze nie pamiętam nic z tego albumu, ale można sprawdzać, produkcja Warrena G i poziom wzrasta. Da Brat ma Funkafied na karku, i muszę przyznać, że darzę ją sentymentem, bo to był jeden z pierwszych G-Funkowych albumów, kiedy zagłębiałem się w ten nurt. Jermaine Dupri na produkcji, ale za to jakiej, co prawda nie piszę sobie tekstów, ale jej album zapadnie Wam w pamięci, jest replay value 100%. Yo-Yo jest solidną raperką, i polecam Wam jej album z 1993, jazzowe wstawki i takie tam smaczki. Sprawdźcie sobię też Trina - Da Baddest Bitch :super: .

No ale żeby nie było Lady of Rage ? :mad: :mad:

MC Lyte to trochę oldskulowo, mimo to złego słowa o niej nie powiem. Reszta jak niczego nie przeoczyłem to jakiś og underground.

PozdrówkI!
Ostatnio zmieniony 2011-07-09, 08:15 przez Czarnuch, łącznie zmieniany 1 raz

40%
40%

Postautor: mateja » 2011-07-09, 08:13

Był jeszcze jeden, " kobiety w rapie", ale ok, róbcie co chcecie.
poppa notha pill right na na na smoke anotha bowl right na na na na

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Severius » 2011-07-09, 10:34

Ściągnąłem 3 krążki Eve i jestem zadowolony, podoba mi się ten klimat i widać rękę produkcyjną Dr. Dre na odległość. Zmieniłem zdanie co do Gwen Stefani, to nie raperka tyko zagubiona pop-dziewczynka.

Menajahtwa z nich wszystkich najbardziej przypomina typowego rapera pod względem technicznym. Tylko szkoda, że to wszystko są lata 90te, słuchanie tych bitów na dłuższą metę niszczy such :P

20%
20%

Postautor: Ash » 2011-07-09, 11:21

Oprócz wymienionych MC Lyte i Jean Grae polecam jeszcze LeShaun i Quuen Latifah.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=f8cHxydDb7o&feature=related[/youtube]
Ten klimat tkwi w nas, nawet jeśli Nas zwątpił
Nagrał "Hip Hop Is Dead", dla mnie nie ma takiej opcji

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: FairPlay » 2011-07-09, 13:15

Lil' Kim oczywiście.

"Zwyczajni niezwyczajni, albo na odwrót w sumie
Zwykłość też jest niezwykła, musisz zrozumieć"

50%
50%

Postautor: Czarnuch » 2011-07-09, 15:15

Severius pisze:Menajahtwa z nich wszystkich najbardziej przypomina typowego rapera pod względem technicznym. Tylko szkoda, że to wszystko są lata 90te, słuchanie tych bitów na dłuższą metę niszczy such :P

A co teraz są lepsze ? Nie kwestionuje tego, bo mało słucham rapu z przedziału 2001-2011, tylko to co mnie intreresuje/same perełki typu: Tech N9ne, Eminem, Brother Ali, etc... Ale to bzdura, że bity z lat 90 męczą słuch.
Posłużę się przykładem Menajahtwa: dwa czy tam trzy tracki wyprodukowane są przez kurewsko dobrego producenta, jakim jest Rhythum D - mocny charakterystyczny basssss [to on wyprodukował Real Muthaphukkin G's Erica], i bująjąca perkusja, to wszystko mamy na La La La a.k.a bangerze, słuch napewno męczy takie Down Foe My Thang od BNTH [produkcji Rhythuma], ale napewno nie La La La czy tam Do Whatcha Gotta Do, to jest przyjemność słuchania tak dobrej produkcji i samplingu.
Słuch napewno męczy rare undergroundowy shit, który zapewne jest bez miksu i masteru, a raperzy na nim to typowe wack'i :D .

EDIT:
Polecam Wam Marvaless, dobra raperka z okolic Sacramento:

http://www.youtube.com/watch?v=TkztyOR05y8

40%
40%

Postautor: Severius » 2011-07-09, 16:26

Zajedziesz mnie, ale właśnie takie bity jak w http://www.youtube.com/watch?v=wWTGPFXLTZI mi nie leżą... męczy mnie to na dłuższą metę i aż chce mi się wracać do Kaliko :)

Zdecydowanie jeśli chodzi o bit podoba mi się bardziej ten kawałek Marvaless. Trudno to wyjaśnić... tam wyżej podałem 3 kawałki, w których klimat mi odpowiadał, możesz zauważyć jaka jest różnica ^^

20%
20%

Następna

Wróć do Zagraniczny Rap