premiery

Dział poświęcony rapu z USA, Francji, Niemiec i całego globu!

Postautor: houłmi » 2010-05-07, 21:28

Zeby nie robic offtopa w temacie o X'ie. Lubicie scene rapowa z Sacramento? Jacy sa wasi faworyci, opinie na temat raperow czy grup, ciekawostki mile widziane.
"Facts don't cease to exist because they are ignored."
Aldous Huxley

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Ejdam » 2010-05-07, 21:32

Uwielbiam. Jestem psycho fanem Brotha Lynch Hunga, ma świetne flow i genialne teksty i cechę którą właśnie uwielbiam u raperów z Sac-Town czyli niezwykły klimat na płytach.Drugim moim ulubionym mc jest genialny C.O.S, moim zdaniem najlepszy latino w rap grze. Niszczy tekstowo, strasznie głębokie ciężkie przesłanie. Oczywiście jaram się też X-Raided i Sixcem. Inni dobrzy mc z tego miasta to Young Dre D czy Hollow Tip
Groupie bitches hypnotized by devil shit you hate to hear
Standin in the shower full of powder coca fuckin' cain
Hour by the hour ain't no coward cause I'm blowin' man

Awatar użytkownika
70%
70%

Postautor: Kali » 2010-05-07, 22:38

Taka moja trójca z Sacramento to napewno Brotha Lynch Hung, Sicx, i X-Raided. Lynch'a też jestem psychofanem jednak uważam, że jego brachol Sicx'a ma lepszy głos hehe. Ogólnie 2 pierwsze płyty Lyncha to klasyki. od Sicx'a Dead 4 life też rozpierdala. A X-Raided'em jaram się ostatnio bardzo. Rożnorodne teksty, takie luznie flow, i do tego pasuje mi bardzo jego głos. Za nimi znajduje się napewno C.O.S.
Kali

Postautor: houłmi » 2010-05-07, 23:06

Najbardziej Sacramento lubie C.O.S.'a. Dlugo byl moim ulubionym raperem, przez te smutasne plytki, co bardzo lubie, szczegolnie na tak przejebanym technicznie poziomie. Jest podopiecznym Lyncha - legendy juz tej sceny, prezydenta Siccmade muzicc autora klasycznych plyt jak Season of da siccness czy Lynch by inch (taki moj osobisty klasyk). W latach 90. brylowal C-bo, ktory dlugi czas mial beef z Brotha, ale pozniej dogadali sie i wyszlo nawet Blocc movement tych dwoch panow, swietne zreszta (tam pierwszy raz uslyszalem Tech N9ne'a - w 187 hook). X-raideda cenie, lubie Psycho active (jedyny jego krazek na wolnosci), niektore kawalki z tych plyt z niewyraznym wokalem az po tak lubiane na tym forum Unforgiven. Dalej Sicx - braciszek szefa Siccmade. Nagral 2 solowki + jedna z Lynchem (wszystkie godne polecenia!), ale teraz siedzi i sluch po nim zaginal. Zagg - zona Hunga, z wygladu nieciekawa, ale rapowac daje rade. P-folks ponad roku temu zmarl, a tez sluchalo sie go przyjemnie. C-dubb, G-macc, E-moe, Luni Coleone, Hollow Tip, T-Nutty czy First Degree jakos cicho ostatnio, a udowodnili ze rapowac potrafia. Zreszta niestety musze to przyznac - scena ma ostatnio tendencje znizkowa, bo 2 najwieksze legendy Sac-town, nagrywaja u kogos, a nie u siebie. Troche wstyd.
Aldous Huxley

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Ejdam » 2010-05-07, 23:23

2 legendy wiem, że chodzi o Lyncha w Strange ale kto jest drugim? C-Bo?

Awatar użytkownika
70%
70%

Postautor: houłmi » 2010-05-07, 23:23

Tak, C-Bo teraz nagrywa u Young Bucka.
Aldous Huxley

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Ejdam » 2010-05-07, 23:24

A kiedyś na youtubie natchnąłem, się na diss Zagg na Lyncha do jakiś fake czy prawda?

Awatar użytkownika
70%
70%

Postautor: houłmi » 2010-05-07, 23:34

No cos tam dissowala - http://www.youtube.com/watch?v=dxtrV-BjoCo -> o ten diss ci chodzi?

A zapomnialem o kilku raperach z Sacramento, wartych polecenia:
Mr. Doctor - taki w chuj dziwny glos ma ten latynos, takze podopieczny Lyncha. Plytka Setripn' blockstyle pelna tajemniczych, strasznych wrecz wstawek, cos dla fanow horrorcore'u. Pozniej bylo juz srednio, a aktualnie to nie wiem co robi.
Gangsta Dre - dissowal szefa Siccmade, sluchalem jego plyt daaawno temu, bo przepadly mi, jednak mysle ze gosc ma talent.
Sav Sicc i Bleezo nagrali jedna plyte we dwoch niedawno, taki swiezy powiew Sac-town, troche sa wspomagani przez Lyncha.
Aldous Huxley

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Nevie Smithie » 2010-05-08, 08:23

z Sacramento jak na razie słuchałem tylko Hollow Tip'a, w planach X-Raided, może Brotha Lynch Hung skoro jest tak zachwalany na tym forum :)

90%
90%

Postautor: Ejdam » 2010-05-08, 09:57

A Gangsta Dre nie jest czasem z Bay Area ? A co do dissu Zagg tak o ten chodziło

Awatar użytkownika
70%
70%

Postautor: Qwanell » 2010-05-08, 10:02

Ja tylko lubię, ale bez wielkiej podjary. Lynch to moje top10, świetny raper, jaram się nim już bardzo długo, na drugim miejscu X-Raided, świetne ma te albumy, zajebisty debiut, 'Unforgiven' czy 'Xorcist', bardzo różnorodny, polecam, potem T-Nutty, zajebiste ma flow, jedynie bity czasem kuleją, mimo to znam całą dyskografię i się jaram. Potem Mr. Doctor, ale tylko za debiut, który jest naprawdę świetny. C.O.S. jest dobry, ale osobiście się nie jaram, jego albumy jednym uchem mi wpadły, drugim wypadły.. C-Bo znam tylko z kolabo z Lynchem, 2-3 solówek i duetu z Yukmouthem, naprawdę daję rady ten pan, zwłaszcza w Thug Lordz, muszę sprawdzić więcej od niego. Zagg wydała zajebiste solo jak się nie mylę w 2001 roku, na którym mamy dużo dobrych featuringów. Hollow Tipa znam z jednego krążka i podobał mi się, ale od tamtej pory nic nowego nie obczaiłem.

Ogólnie kiedyś częściej słuchałem rapsów z tego miasta, teraz mniej, ale i tak lubię. ;)
Qwanell

Postautor: houłmi » 2010-05-08, 10:13

Ejdam pisze:A Gangsta Dre nie jest czasem z Bay Area ?

Gangsta Dre to raper z Sacramento.

A przypomnial mi sie teraz kolejny warty polecenia raper z Sac-town, cos dla fanow Lyncha i Sicxa, a konkretnie K.R.D. W 1991 roku wydal Sactown funk na ktorym udzielaja sie wlasnie slawni bracia. Na plycie przewazaja funkowe bity (cos jak na Nigga deep) i mocne, brutalne teksty, czyli typowy dla miasta klimat.
Aldous Huxley

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: AWOL » 2010-05-08, 14:28

W latach 90 praktycznie każdy album z Sac Town był zajebisty. Wlasciwie to nie są juz teraz po prostu albumy, tylko klasyki, nawet jeśli nie wiele osób o niektórych słyszało. W Sacramento wychodziło pełno gangsta rapu, g-funku, ale ja i tak najbardziej lubię ten mroczny mobb shit. Oprócz tych wiadomo Lynch, C-Bo, X-Raided, Sicx, C.O.S., Hollow Tip moi ulubieni raperzy z Sac to First Degree the D.E., P-Folks, Thumpa Ace, Hystables (album Sac-A-Da-Indo to jeden z najlepszych jakie słyszałem w życiu), Gangsta Dre i Nonfiktion, 5150, C.R.I.S.I.S, Young Dre-D (Troubled Mind to jeden z największych klasyków Sacramento), KRD (Sac-Town Funk!), Mr. Doctor, E. Klips Da Hustla, C-Dubb, Loki, Dubb Sak, Phonk Beta, Marv Mitch & LeMay, Locc 2 da Brain, Skanless, C.C.H., Lunasicc (pierwsze albumy), Tripple Beam, z tych nowszych grup/raperów polecam Sumthin Terrible, Fig Naytion i Sav Sicc & Bleezo.

Kilka świetnych utworów z Sac:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yY1Ha-Fmepk&feature=related[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SjHy6-1kNIY&feature=related[/youtube]
Players get the paper if their game is tight
And if you want some pussy that's for you to decide
But as long as you ain't simpin' then you doin' it right
Cuz together they go hand-n-hand

Obrazek

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: houłmi » 2010-05-08, 15:03

Od Young Dre D ten rzekomy klasyk Troubled mind srednio mi siada, Lokiego glosu nie lubie, a Phonk Beta to raczej jest spiewak. Aha jeszcze zapomnialem o Crookwoodzie, ktory sieka takie zajebiste zwrotki goscinnie albo na skladankach Siccmade, a plytki znalesc zadnej nie moge.
Aldous Huxley

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: AWOL » 2010-05-08, 15:16

Tez szukalem Crookwooda albumu po zwrotce na "Till Somebody" z Trigganometry :D Young Dre D jest zajebisty imo, tak samo 2 Black Basstuds (jego grupa). Loki ma nudny glos, ale ma fajne produkcje na albumie i teksty na poziomie, plus swietni goscie (mowie o Illegitimati) i zajebisty klimat utrzymany na albumie, co sprawia, ze jest to jedna z lepszych plyt z Sacramento :P

Na tym utworze Phonk Beta co podalem to spiewa D-Dubb, Phonk to normalnie raper.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6QtWajhpph8&feature=related[/youtube]
2:50 :P
Players get the paper if their game is tight
And if you want some pussy that's for you to decide
But as long as you ain't simpin' then you doin' it right
Cuz together they go hand-n-hand

Obrazek

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

Następna

Wróć do Zagraniczny Rap