premiery

Dział poświęcony rapu z USA, Francji, Niemiec i całego globu!

Postautor: Ziencio » 2008-07-05, 21:14

1. "Enter The Wu-Tang" - Wu-Tang Clan - każdy kawałek jest świetny, wyśmienite jest wszystko: produkcja, flow(szczególnie mi się podoba ODB, Method Man, GZA, Raekwon), teksty, bity. IMO jeden z najlepszych klasyków, w dodatku świetnie się pije zieloną herbatę podczas słuchania tegoż albumu(sic!) :<.
2. "Straight Outta Compton" - N.W.A. - jeden z najlepszych krążków z gangsta rap'u, m.in. od niego zaczynałem słuchanie rap'u na poważnie.
3. "Follow The Leader" - Eric B. & Rakim - świetny album, produkcja i bity Eric'a po prostu gniotą w ziemię, zaś teksty i flow Rakim'a zabijają, szczególnie w tytułowym kawałku, czy w "Lyrics Of Fury".
4. "Black Sunday" - Cypress Hill - CH w najlepszej formie, "I Ain't Goin' Out Like That" należy do moich faworytów jeśli chodzi o jeden z najlepszych utworów rap'owych.
5. "The Low End Theory" - A Tribe Called Quest - mistrzostwo jazz rap'u, dobre do uspokojenia, delektowania się produkcją, flow'em i tekstami.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Mazur » 2008-07-05, 21:42

Ziencio pisze:1. "Enter The Wu-Tang" - Wu-Tang Clan - każdy kawałek jest świetny

Zgadzam się. "Wu-Tang Clan Ain't Nuthing Ta F' Wit" a tym kawałkiem jaram się najbardziej ;)

Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Postautor: R-N » 2008-07-12, 11:46

Do kanonu moich klasyków dołączyły 2 płyty:

Immortal Technique - Revolutionary Vol.2
Lil Wayne - Tha Carter III

nie chce mi się uzasadniać, kto słyszał ten wie dlaczego :P

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Dragunov » 2008-10-31, 21:22

Jak dla mnie to jest wiele klasyków i trudno wymienic mi najlepszy z nich. Mógłbym wymieniac dyskografię Nasa, Jaya-Z, Masta Ace, Ice Cube'a, Wu-tang Clanu...no mógłbym pisac tak bez końca. Spróbuję wybrac chociaż 5, ale to będzie mimo wszystko trudne:
Wspomniany już wielokrotnie "Illmatic"
"Take a Look Around" Masta Ace'a (choc równie dobrze mógłbym wstawic tutaj dowolny jego album, bo każdy ma w sobie coś, każdy ma wiele świetnych kawałków, świetnych bitów)
"Enter the Wu-Tang" - cały skład mocno dał czadu. Flow szczególnie ODB, Metha, czy GZA daje radę :] Bity również niczego sobie
"Reasonable Doubt" - ten album ma dla mnie szczególne znaczenie, bo przypomina mi pewne miłe chwile, które podczas słuchania mi się przypominają. Dałem go tutaj głównie z sentymentu, ale mimo wszystko jest bardzo dobry.
I na koniec "The 18th Letter" Rakima. Co tu dużo mówic - Rakim zawsze był, jest i będzie świetny :)

Oczywiście moich "klasyków" jest o wiele więcej, ale postarałem się wybrac chociaż 5 z nich :)

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Cali_FCB » 2008-10-31, 22:45

1. Nas - Illmatic

Klasyk i tyle. Nie ma dla mnie lepszej płyty i nigdy nie będzie. Bardzo dobre bity i ten niepowtarzalny klimat... :) Kawałki na tym albumie są doskonałe, prawdziwe majstersztyki. Kapitalny "N.Y. State Of Mind", świetne "Halftime", "Represent" i "One love" oraz genialny "Life's A Bitch" - zdecydowanie mój ulubiony numer z tej płyty. :]

2. Wu-Tang Clan - Enter The Wu-Tang 36 Chambers

Zaraz po Illmaticu największy klasyk. Płyta dobra pod każdym względem, doskonałe flow wszystkich MC's, świetne bity. Masa hitów, wystarczy wymienić "Shame Ona A Nigga", gdzie popis dał OD'B, ""Protect Ya Neck", "Wu-Tang Clan Ain't Nuthing Ta Fuck Wit" czy genialny "C.R.E.A.M.".

3. Dr.Dre - 2001

Kozacki album, a bity mnie tu naprawdę rozpierdalają. :] Jeśli chodzi o najlepsze kawałki to mógłbym wymieniać po kolei, bo każdy jest cudowny. Jednak wszystkie inne bije na głowę "Forgot About Dre" ze świetnym podkładem i zajebistymi zwrotkami Ema. Naprawdę mistrzostwo! :D

4. Masta Ace - Disposable Arts

Mam do tego wielki sentyment. Dzięki tej płycie zakochałem się w Masta Ace. Głównie przez numer "Take A Walk", który według mnie jest jedną z lepszych piosenek w historii rapu. Mogę tego słuchać w nieskończoność... :)

To moja najlepsza czwórka, ale w czołówce są jeszcze takie klasyki jak "The Black Album" Jay-Z, "The Infamous" Mobb Deep, "Regulate...G-Funk Era" Warrena" czy "Only Built 4 Cuban Linx" Raekwona. :]
Ostatnio zmieniony 2009-01-09, 19:53 przez Cali_FCB, łącznie zmieniany 3 razy

Prekursor
Prekursor

Postautor: MiiL » 2008-11-19, 15:37

Run D.M.C. - Raising Hell
Zaś z nowyszch T.I. - T.I. vs T.I.P
BOWEN HOMES

50%
50%

Postautor: Dipset » 2008-11-20, 17:30

Albumy, które najbardziej lubie :

Slim Thug – Already Platinum
Juelz Santana - What the Game's Been Missing!
Cam'ron - Killa Season
Lil' Flip – I Need Mine
Dmx - Grand Champ
Busta Rhymes - Genesis
T.I. – King

Jest ich wiele, wiele więcej :]
Obrazek

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: Qwanell » 2008-12-13, 15:57

1. Nas - God's Son
Nie wiem czemu, ale dla mnie to najlepsza płyta od Nasira. Rozpierdala w niej wszystko, od genialnego "Get Down" po wspaniałe "Made You Look".

2. Gangstarr - Daily Operation
Bity wgniatają w siedzenie, a nawijka Guru powala. Z tej płyty pochodzi ulubiona piosenka Gangstarra "Ex Girl to Next Girl".

3. DMX - It's Dark And Hell Is Hot
Wszystko genialne, bity rozpierdalają, a "Ruff Ryders Anthem" to najlepszy utwór jaki usłyszałem.

4. Talib Kweli - Eardrum
Nienaganna płytka, genialne teksty, powalające flow, i świetne bity. Zdecydowanie mój ulubiony album Taliba( wiem, wiem R-N. Zaraz napiszesz, że nic się nie równa, z "Reflection Eternal"

5. Talib Kweli & Mos Def - Black Star
J/W, + Mos Def, który nie ustępuje Talibowi ani na sekundę.

6. Ice Cube - War & Peace: The War Disc
Genialna płyta Ice'a.

7. Jay-Z - The Black Album
Wszystko w niej piękne, zwłaszcza "Moment of Clarity"

8. Ludacris - Theater of the Mind
Odsyłam do recki. (w e-zinie będzie)

9. Lil Flip - I Need Mine $$
Jedna, z niewielu płyt, z Południa, która autentycznie wgniata w fotel. Lil Flip, nie lubiłem go, ale ta płyta to klasyk South.

10. Kanye West - Coolege Dropout
Takiego Kanyeya kochałem.
Qwanell

Postautor: R-N » 2008-12-13, 16:16

Qwanell, chyba miałeś na myśli ulubione albumy, nie? :D

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Qwanell » 2008-12-13, 16:20

R-N, tak, ale po za tym, Eardrum jest wielkie :D
Qwanell

Postautor: R-N » 2008-12-13, 16:21

Ok, bo już się bałem, że to wg ciebie najlepsze albumy :P

Eardrum daje radę, ale IMO taliba stać na więcej

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Qwanell » 2008-12-28, 20:39

R-N pisze:Eardrum daje radę, ale IMO taliba stać na więcej

Wiem. :] Trochę wkurwia mnie, że Talib idzie w stronę Południa, wolałbym, aby pozostał w swoim undergroundzie.
Najlepszy album Kweliego to dla mnie "Train of Through" z duetu z Hi-Tekiem, ale nie powiem, bo "Liberation" pod względem produkcji bitów Madliba, też jest bardzo dobre.
Qwanell

Postautor: R-N » 2008-12-29, 11:18

Qwanell pisze:Wiem. :] Trochę wkurwia mnie, że Talib idzie w stronę Południa, wolałbym, aby pozostał w swoim undergroundzie.
Najlepszy album Kweliego to dla mnie "Train of Through" z duetu z Hi-Tekiem, ale nie powiem, bo "Liberation" pod względem produkcji bitów Madliba, też jest bardzo dobre.

nie ma co porównywać tych 2 płyt bo na RE jest 20 dobrych tracków, a na Liberation tylko 8.

20>8

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Qwanell » 2008-12-29, 11:24

R-N, ja nie porównuje, ja tylko mówię, że obie są dobre. :P
Qwanell

Postautor: Lejton » 2009-07-13, 18:56

Sporo jest świetnych albumów...
Jako przykład dam "Ready To Die" od Biggie'ego.
Teksty na tej płycie są świetne... Notorious pokazał swoje znakomite umiejętności...

Awatar użytkownika
20%
20%

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zagraniczny Rap