premiery

Postautor: Dragunov » 2010-05-24, 19:19

Informujemy, że w dn. 24 maja 2010 r. wprowadzamy zmiany dotyczące pisania tematów w dziale Polskie/Zagraniczne Recenzje. Każdy temat przed opublikowaniem będzie musiał być zaakceptowany przez osobę z odpowiednimi uprawnieniami na forum (Administrator, Moderator). Takie zmiany mają na celu utrzymania porządku w w/w działach oraz utrzymania poziomu na forum. Każda oczekująca recenzja będzie zaakceptowana bądź odrzucona w ciągu 24h od napisania tematu, w przypadku odrzucenia użytkownik zostanie o tym poinformowany na PW. Poniżej znajdują się wytyczne dot. pisania recenzji.


Regulamin działu „Recenzje”

Nazwa oraz opis tematu:

1. Nazwa tematu musi być dostosowana do punktów zawartych w regulaminie RapStrefy.

2. W nazwie mogą być zawarte tylko i wyłącznie tytuł albumu oraz wykonawca i (opcjonalnie) rok wydania.

3. Opis tematu (opcjonalny) musi być dostosowany do konkretnej recenzji. Może zawierać rok wydania (jeśli nie został wcześniej wpisany w nazwie wątku), region, z którego pochodzi (np. West Coast, Anglia, Paryż itd.) lub krótki tytuł.

4. Jeśli punkt 1 lub 2 nie zostały spełnione, temat nie zostaje zaakceptowany, a moderator może usunąć temat bez podania przyczyny.

5. Gdy warunki zawarte w punktach 1 i 2 zostają spełnione, recenzja zostaje zaakceptowana i dostępna do zamieszczania wypowiedzi przez innych użytkowników.

6. Dublowanie już założonych tematów jest upominane prywatną wiadomością od moderatora. W przypadku powtórzenia się sytuacji autor zostaje ukarany ostrzeżeniem, a wypadku dalszych odchyleń zakazem pisania.

Treść tematu:

1. Każda recenzja musi być opatrzona okładką oraz tracklistą danej płyty.

2. Treść nie może być ograniczona do kilku zdań, z których nic nie wynika (np. na płycie usłyszymy bujające płyty i fajne teksty, jaram się itd.).

3. Autor tematu jest zobowiązany do opisania płyty od strony technicznej w sposób wyczerpujący. Wypowiedź nie powinna być skupiona tylko i wyłącznie na wyrażaniu opinii.

4. Zamieszczona wypowiedź powinna być jak najbardziej przejrzysta i zrozumiała dla użytkowników.

5. Autor może zawrzeć w temacie linki do klipów promujących dany album i profesjonalne opinie na jej temat. W wypadku tych drugich konieczne podanie jest źródła, z których pochodzą.

6. Jeśli któryś z punktów 1-4 nie został spełniony, autor jest zobowiązany do zawarcia brakujących elementów w terminie wyznaczonym przez moderatora. W wypadku nie wykonania polecenia temat może być usunięty bez podania przyczyny.

Przykłady prawidłowo napisanych recenzji:
Proceente - Dziennik 2010 (2010)
O.S.T.R. - Tylko Dla Dorosłych (2010)
Pięć Dwa Dębiec - T.R.I.P. (2009)
Ten Typ Mes - Zamach Na Przeciętność (2009)


Zamieszczanie wypowiedzi:

1. Użytkownik, który chce zamieścić swoją opinię na temat danej płyty, jest zobowiązany do analizy strony technicznej albumu ze swojego punktu widzenia. Jednozdaniowe lub bardzo krótkie wypowiedzi (np. mega płyta) będą usuwane bez podania przyczyny.

2. Zamieszczona wypowiedź musi być zgodna z zasadami interpunkcji i ortografii języka polskiego.

3. Niedopuszczalne jest zamieszczanie wypowiedzi w żaden sposób nie związanych z recenzją. W takiej sytuacji post zostaje usunięty przez moderatora, a autor otrzymuje ostrzeżenie.

4. W wypadku powtórzenia się sytuacji z punktu 3 użytkownik zostaje ukarany zakazem pisania na pewien okres.

5. Wszystkie wypowiedzi zawarte w danym wątku muszą być zgodne z regulaminem.

6. Zakazane jest surowe cytowanie wypowiedzi poprzedników.

Wszystkie punkty dotyczące zamieszczania tematów oraz wypowiedzi podlegają §2 regulaminu RapStrefy

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor
 
Posty: 1438
Rejestracja: 2008-06-23, 18:14
Lokalizacja: Poznań

Wróć do Polskie Recenzje