premiery

Postautor: OKo » 2010-06-28, 20:57

Obrazek

Tracklista:
1. Jam
2. Warszawska jesień
3. Moje …
4. Dlaczego siedzisz do północy
5. Życie
6. Miejski folklor
7. Puszczam z dymem
8. Tańczę z Nią
9. Podaj pilota
10. Nigdy, zawsze, na pewno
11. Kieliszki
12. Powinnaś?
13. Ja
14. Pożycz mi płuca
15. Pamiętniku
16. Nikt nie zrobi tego za mnie
17. Relacje
18. Na maksa

Zapiski z 1001 nocy To szósty solowy album Eldoki, który ma w swoim dorobku tak legendarne płyty jak Eternia czy też Światła Miasta stworzone jako Grammatik. Warstwą Muzyczną zajął się duet producenki "The Returners" znany już, ze współpracy z El Da Sensei. Data Premiery Płyty była kilkakrotnie przesuwana.. po to aby na półkach sklepowych pojawiła się przed nią tj. 29 Czerwca.

Na Albumie znajdziemy 18 tracków, a także nowe Flow Leszka które prezentował nam na poprzednich występach gościnnych. Nowe Flow poprawia tracki, gdyż daje więcej dynamiki. Dynamiczny wokal, wraz z energicznymi bitami daje nam mieszankę wybuchową. Ta owa mieszanka wybucha od razu po włożeniu krążka do odtwarzacza i naciśnięciu PLAY. Bum! Jam, to pierwsza z 18 eksplozji. Która bomba wybucha najgłośniej? Trudno oceniać gdyż poziom płyty jest wyrównany.. Znajdziemy tu wolniejsze, szybsze, bardziej lużne, poważniejsze tracki. Wszyscy wiedzą czego można się po Leszku spodziewać - Kawał dobrego lirycznego rapu.

"Nie ma kłótni, jeden z najlepszych na majku w kraju"

Zwróćmy uwagę na wydanie. Okładka jest prosta, pierwsze skojarzenia ? Koran i to dobre skojarzenie, gdyż okładka jest wzorowana na Koranie wydanym przez Państwowy Instytut Wydawniczy we Warszawie. Wkładka jest nieco uboga, ale Eldoka przyzwyczaił nas po Nie Pytaj o Nią do minimalizmu. Pudełko to Super Jewel Box, a to wszystko jeszcze znajdujemy w kartonowej wkładce ze pozłacanymi literami.

Podsumowując, na albumie nie zawiodą się fani, i teoretycznie nikt nie powinien się zawieść. Dlaczego? Gdyż to kawał dobrego lirycznego i muzycznego rapu. Eldoka nie zaprosił na swój album żadnego gościa. To oznacza, że album jest osobisty.. I To prawda. Eldoka opowiada o swoich przeżyciach, spostrzeżeniach, relacjach z innymi. To czyni ten Album wyjątkowy.

Ostatnio zmieniony 2010-11-24, 00:14 przez OKo, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Mazgaj » 2010-06-28, 21:04

No co do flow, to Eldo się rozwinął, tylko wydaje mi się trochę że on teraz za bardzo chce pokazać jaki to on jest mistrzowski. Pod względem lirycznym płyta zajebista jak każda od niego.
OKo pisze:Okładka jest prosta, pierwsze skojarzenia ? Koran i to dobre skojarzenie, gdyż okładka jest wzorowana na Koranie

A to mi nawet do głowy, nie widziałem nigdy w życiu okładki Koranu na oczy. Aż sobie w googlach sprawdziłem i czy ja wiem, czy aż tak podobna (mimo że wzorowana była).
qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

80%
80%

Postautor: Mazur » 2010-06-28, 21:04

Eldo Kieliszki = Nas - N.I.G.G.E.R
Jest w tym jakieś podobieństwo :)
Płyty nie sprawdze, Eldo dla mnie był jednym z lepszych wykonawców pare lat temu, teraz jego styl mi się znudził. Słyszałem tylko klip wyżej i "Palę majki", nie wiem, ale dla mnie z albumu na album Eldo jest coraz gorszy.

Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Postautor: Pathar » 2010-06-28, 22:24

Hehe, jak to nie... 5 strona. ;]

Kod: Zaznacz cały
http://www.google.pl/images?q=koran+cover&hl=pl&gbv=2&tbs=isch:1&ei=6BIpTK_BM9Cesga4nbHEBA&sa=N&start=84&ndsp=21
Ostatnio zmieniony 2011-07-22, 09:20 przez Pathar, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika
40%
40%

Postautor: Mazgaj » 2010-06-28, 22:36

He, no dobra jakbym bardziej poszukał, to by było, ale jak zoabczyłem tyko takie okładki to stwierdziłem, że tylko takie są :P
Dobra, koniec offtopu.

80%
80%

Postautor: tequila175 » 2010-06-28, 22:46

płyta zajebista, ale nie zrobiła na mnie większego wrażenia
Eldo jak zawsze w formie, i jak zawsze zajebisty
płyta trzyma poziom, bardzo dobry, tak samo jak reszta jego płyt,
w jego wersach nie widziałam różnicy, więc 'zapiski' są dla mnie troszkę denne

'pamiętniku' rozpierdala system, tyle

4/5 :]

Eldo można przesłuchać, wsłuchać, ale nie non stop
witaj w królestwie rzeczy nieracjonalnych,
w odrzuconym scenariuszu dla kanału Romantica

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: remu » 2010-06-29, 09:42

Nie ma co owijać w bawełnę, to jest na pewno najlepsza płyta, która wyszła w tym roku.

Eldo świetnie sobie radzi na tych żywszych bitach, co wypada świetnie, można posłuchać tego albumu w lato, bo "Nie Pytaj O Nią" to już raczej nie, takie smęcenie trochę.

Jeden z lepszych wersów, który zapadł mi w pamięć:

"Bo MC to ten, który bez pięści umie dać Ci w ryj!"
Obrazek

Awatar użytkownika
80%
80%

Postautor: abdul » 2010-06-29, 20:22

Powiem krótko- płyta roku! Na tej płycie każdy znajdzie coś dla siebie. Polecam :)

0%
0%

Postautor: Mazgaj » 2010-06-29, 23:33

Zgadzam się że płyta jest zajebista i na pewno się wyróżnia, ale za płytę roku i tak uważam Gurala :D

80%
80%

Postautor: Nightflyer » 2010-06-30, 06:55

Ogólnie nie przepadam za stylem Eldo, jednak ta płyta jest dosyć strawna. Co do bitów są dobre ale dużo lepsze The Returners wysmażyli dla El Da Sensei. Płyta roku? Nieco przesadzone stwierdzenie. Do płyty "TKD" O.S.T.R.`a nie ma podjazdu moim skromnym zdaniem ;)
I am Nightflyer! Your soul is my!

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: Joint3r » 2010-06-30, 10:42

Do płyty "TKD" O.S.T.R.`a nie ma podjazdu moim skromnym zdaniem ;)

Hmmmm, ciężko zgodzić się z tym zdaniem, skoro wyżej napisałeś, że nie lubisz stylu Eldoki :P ale obie płyty mają ze sobą związek - zmiana stylu raperów, oczywiście nie całkowita, aczkolwiek moim skromnym zdaniem nie jest są to zmiany pozytywne :P

A co do samej płyty, mój egzemplarz dostarczono mi wczoraj, jest to w sumie dokładnie to czego spodziewałem się po "pożycz mi płuca" i "palę majki" brakuje czegoś, z "Nie pytaj mnie o nią" i nie jest to stary, dobry, ponury styl Eldoki, a przejście do tego nowego, gdzie stara się "wykreować" fajniejsze flow jest dla mnie bardzo bezpłciowe. Nie zgodzę się z wami pod jednym względem - bity - w moim mniemaniu są bardzo, bardzo monotonne, i w dodatku takie nijakie, oczywiście zdaje sobie sprawę, że to npdp. na potrzeby płyty i jej klimatu. znacznie bardziej podobały mi się jednak bity Szczura na poprzednią płyt, czy chociaż by te z "27." Do tego zauważyłem, że Eldo robi na tej płycie jeden dosyć dziwny błąd, stara się promować Parias, i to dosyć często. Krótko mówiąc:

Aspekty pozytywne:
+ Teksty,
+ Tematyka większości kawałków.
+ Znów Eldo, prawi o tym, o czym naprawdę ma pojęcie.

Aspekty negatywne
- Wszystko to co było dobre na poprzednich płytach (pomijając powyższe plusy) teraz jest znacznie, znacznie gorsze...

Być może moje zdanie zmieni się po 10, 12, 20 przesłuchaniach płyty, aczkolwiek na razie przesłuchałem ją 3 razy i - 4/10
Obrazek

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: OKo » 2010-06-30, 10:57

Joint3r pisze:Eldo robi na tej płycie jeden dosyć dziwny błąd, stara się promować Parias,

czy ja wiem czy to Promowanie.. przed powstaniem Parias za czasu Grammatika też miał zwyczaj mówić " Rap Parias co wspina się na Parnas"
Obrazek

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Joint3r » 2010-06-30, 12:11

OKo pisze:
Joint3r pisze:Eldo robi na tej płycie jeden dosyć dziwny błąd, stara się promować Parias,

czy ja wiem czy to Promowanie.. przed powstaniem Parias za czasu Grammatika też miał zwyczaj mówić " Rap Parias co wspina się na Parnas"

Zgoda, ale Jeszcze dokładnie policzę w ilu trackach powtarza o Pariasie, zwyczaj mówienia o czymś to jedno, ale powtarzanie w tak dużej ilości tracków to drugie ;) do tego użył sporej liczby Cut'ów Molesty, dla mnie wniosek jest oczywisty :)
Obrazek

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: Kazarr » 2010-06-30, 19:11

Nie dałem rady całego przesłuchać.No i tylko niektóre bity tak właściwie mi się tylko podobają.Flow Eldo ogólnie nigdy nie miał dobrego a jego tekstów nie lubie.Wniosek? Jak ktoś nie przepadał za Eldem przed przesłuchaniem płyty to raczej po jej przesłuchani go nie polubi.

Awatar użytkownika
70%
70%

Postautor: Kali » 2010-06-30, 21:19

właśnie przesłuchałem płytę na myspace eldoki. Returnersi odwalili kawał dobrej roboty. Tej płyty nie porównam do innych, bo takowych nie znam (oczywiście płyt Eldo). dobre single były więc co mi szkodzi sprawdzić. i jaram się płytą, co jest dość dziwne, bo wcześniej nie słuchałem Eldo. jest masa dobrych kawałków np. "miejski folklor", "puszczam z dymem", "kieliszki", "pamiętniku", "na maska", "pożycz mi płuca" no jaram się produkcją. w najbliższym czasie może se kupie nawet. polecam sprawdzić.

yo
Kali

Następna

Wróć do Polskie Recenzje