premiery

Postautor: Mazgaj » 2010-06-30, 21:43

Po kilku przesłuchaniach tracków z płyty, stwierdzam że może i pod względem technicznym jest to jego najlepsze dzieło, ale pod względem tekstów bardziej do mnie trafiają poprzednie albumy, szczególnie "27". Tak więc mam trochę mieszane uczucia co do jego nowej produkcji. Tak czy siak, cieszę się że mam ją w oryginale na półce :P
qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

80%
80%

Postautor: Natasha92 » 2010-07-16, 13:17

Eldo mnie nie zawiódł. Uważam, że płyta jest świetna! Na bank znajdzie się u mnie oryginał.
"Pamiętniku" wg. mnie najlepszy kawałek.

0%
0%

Postautor: Radon » 2010-07-16, 14:16

A mi się wydaje, że Nie Pytaj O Nią była lepsza.
Po pierwsze, w NPON rymy w większosci były niedokładne, a tutaj rymy a'la "tematy-schematy" mnie odrzucają. Znalazło się mniej przemyśleń, a więcej takich lekkich tematów jak "Jam", "Palę Majki", "Moje...". Oczywiście kawałki takie jak "Pożycz Mi Płuca", "Warszawska Jesień", czy "Dlaczego siedzisz do północy" dalej trzymają poziom. Ale mówię, Nie Pytaj O Nią była lepsza.
"Teraz jest cool, luźno, super, bomba, zniszczono powagę..."

50%
50%

Postautor: tequila175 » 2010-07-18, 22:43

i na płytę roku zdecydowanie się nie nadaje :)
witaj w królestwie rzeczy nieracjonalnych,
w odrzuconym scenariuszu dla kanału Romantica

Awatar użytkownika
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: Bristol » 2010-07-27, 10:35

Ja natomiast odniosłem wrażenie, że po albumie 27 Leszek nieco osiadł na laurach, chociaż można dostrzec na ostatnim albumie wewnętrzną przemianę, która nas poniekąd zadziwiła. Jednak osobiście nie potrafię jakoś się zachęcić do nałogowego odsłuchiwania kawałków. Odrobinę również zawiodłem się na The Returnersach, którzy nieziemsko dali popalić na albumie El Da Senseia, ale mimo tego nie jest aż tak źle, skoro również miałem problem z nowym albumem Ostrowskiego, gdzie za nic w świecie nie mogłem się wkręcić, ale zmusiłem się na siłę wiedząc, że będzie warto.

Awatar użytkownika
Prekursor
Prekursor

Postautor: Gondolier » 2010-08-09, 23:39

Na "Zapiski" czekałam z wytęsknieniem, w końcu to mój ulubiony raper i właściwie jedyna osoba publiczna którą w pełni popieram. Bardzo przyzwyczaiłam się do "Nie pytaj o nią" i po pierwszym odsłuchaniu Zapisków (miałam płytę, przypadkowym zbiegiem okoliczności, 25 czerwca - mimo że premiera została przełożona z 29 na 25 i nie zdążyłam się o tym dowiedzieć) poczułam lekkie rozczarowanie. Jednak potem pokochałam te kawałki jak całą resztę... Cały Eldoka. Moim zdaniem wcale się nie zmienił i bardzo cieszę się, że nadal chce aktywnie istnieć na hip hopowej scenie. Najbardziej lubię chyba "Warszawską Jesień"...

A propos, z pozostałej jego ostatniej działalności uważam za niezłą jego dogrywkę na płycie Molesty, (kawałek: "Można zmusić się do snu"). Jak dla mnie, świetne słowa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Moderator
Moderator

Postautor: barti1744 » 2010-10-11, 21:37

Całą płytę w zasadzie znam już na pamięć, przesłuchana była przeze mnie kilkadziesiąt razy na pewno. Nie wiem czy Eldoka się zmienił czy nie, bo słucham go może z pół roku, i to nie w chronologicznej kolejności, ale jego teksty są po prostu mistrzowskie, na każdej płycie ;) Jego top 3 dla mnie to 1 - Nie pytaj o nią, 2 - Zapiski z 1001 nocy, 3 - 27.
Co do samej płyty to bit w podaj pilota jest po prostu nie do opisania dla mnie :D Sczególnie początek (; Najlepsze teksty na płycie ? Nigdy, zawsze, na pewno. Polecam płytę z całego serca, dla tych co Eldo znają i dla tych czy sie zastnawiają czy nie liznąć jego twórczości ;)

0%
0%

Postautor: Bed » 2010-10-14, 22:29

Bez wątpienia jedna z najlepszych płyt tego roku.
Propsy !
Witam Was w rzeczywistości

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: crush » 2011-01-13, 20:31

Płyta dobra, może to nie arcydzieło. Ale da się polubić. Ważne żeby nie poddać się po pierwszej próbie słuchania. Eldoka ma swój charakterystyczny styl a jego teksty nie są łatwe. Na przykład kawałek "Pamiętniku" w pełni da się rozgryźć dopiero przy kolejnym podejściu. Generalnie jednak pozytywnie, chociaż bez przesady. Na płytę roku się nie nadaje :)

0%
0%

Postautor: Milkshake » 2011-01-13, 20:47

jedna z fajniejszych płyt 2010 . Eldo jest nieprzeciętnym artystą, moim zdaniem poszalał trochę na tej płycie - tak jak mówicie, są kawałki o lżejszej tematyce typu "Jam" czy "Moje" (trochę takie nie w stylu Eldo, ale jednak całkiem dobre) i "zwykłe" refleksyjne do których Leszek nas już przyzwyczaił . najfajniejsze utwory to dla mnie "Warszafska jesień", "Nikt nie zrobi tego za mnie" oraz "Powinnaś?" . beaty są świetne, żywsze niż zwykle i takie pachnące podziemiem trochę . propsuję.
Milkshake

Postautor: Spk » 2011-01-14, 09:44

Bity to zasługo Returnersów, oczywiście najlepsze w kraju. Co do płyty to jedna z lepszych jakie słyszałem w Polsce.
Spk

Postautor: boguskiTS » 2011-07-21, 23:45

Niezastąpiona płytka na siedzenie do późna, doskonałe klimatyczne bity od Returnersów, dobre teksty Leszka, ale wg mnie nie ma podjazdu do Eternii.
"Bo kurwa, Ty myślisz że ten świat raczej czaisz,
a nie wiesz nawet jak Cię rucha materializm"

50%
50%

Postautor: Bob » 2011-07-27, 10:05

Świetna płyta, technicznie oczywiście najlepsza Eldoki, bity też zajebiste, takie "nie polskie", wszystkie kawałki miarzdżą - w szczególności spodobał mi się kawałek JAM. Returersi pokazali na co ich stac bity najwyrzszej klasy. Jeszcze dodam, że płyta została bardzo fajne opakowana. Oczywiście ją zakupiłem i się nie zawiodłem !
Podsumowując: 4+/5

Awatar użytkownika
60%
60%

Postautor: proceder » 2011-07-30, 19:46

Bardzo dobra produkcja. Eldo i Returnersi sie spisali. Kiedyś usłyszałem ciekawą opinie nt. Eldoki, mianowicie koles twierdzil ze Leszek ma ciekawe teksty, ale katastrofalnie to wszystko brzmi - troche prawdy w tym jest, choć nie do końca, nie brzmiał on wcześniej aż tak tragicznie aby nie dało sie go słuchać, w końcu gdy sięgam po płyty Eldoki słucham ich raczej na słuchawkach nie na głośnikach, ale mniejsza o to, mysle, ze na zapiskach dal rade. ''Podaj pilota" i "Kieliszki" to dla mnie najlepsze kawałki z tej płyty.
Had a dream I was king, I woke up still king…
Obrazek

Awatar użytkownika
50%
50%

Postautor: Buumsik » 2011-08-13, 20:02

Ja tak samo jak pisał ktoś wyżej, na początku byłam trochę rozczarowana, czekałam na lepszy album (albo może nie tyle lepszy, co po prostu inny). Tylko kilka tracków mi się spodobało. Potem coraz więcej, no a teraz przekonałam się do całej płyty. Też mam oryginał i często do niego wracam.

Fajne bity, lepsze flow, teksty też dobre (jak to u Elda). Chyba nawet zaraz sobie zapuszczę.

Aczkolwiek jego starsze płyty nadal wydają mi się lepsze.

Awatar użytkownika
10%
10%

PoprzedniaNastępna

Wróć do Polskie Recenzje